file Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

pamag válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Messinia írta: A tyúkhúrral kapcsolatban...vajon merre lehet olyat találni? :)

Minden kertben... :D
Ha akarod, ha nem... ez van, tenyészik... szeretik nagyon a tyúkok :D

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Messinia válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

A tyúkhúrral kapcsolatban...vajon merre lehet olyat találni? :)

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Ági válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Egy álomházikó!

naput.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1770:csaladi-haz-egymillio-forintbol-es-teljesen-oenfenntarto-&catid=60:onellatas&Itemid=116 - naput.hu/index.php?option=com_co ... Itemid=116
www.beingsomewhere.net/ - www.beingsomewhere.net/
Családi ház egymillió forintból és teljesen önfenntartó
Úgy néz ki, mintha a Gyűrűk ura trilógiának a forgatásán járnánk. Egy ház, ami teljesen beleépül a környezetbe, erős gallyakból, földből és szalmából készült. A tetőt fű nőtte be, az ablakok és a ház belsejéből a derékszögek teljesen eltűntek. Ami az igazán meglepő ebben, hogy a házat teljesen természetes alapanyagokból építette Simon Dale a családjának. A lak 3000 fontba (kicsit több, mint 1 millió forintba) került. Ráadásul mint kiderült, a családfő nem kézműves és nem is építész. A kényelmes vacok a tervek papírra vetése után négy hónappal már el is készült. „Mindenki megépítheti a saját házát. Nem kell más, csak önbizalom, fizikai állóképesség és néhány barát, akik segítenek” – mondta Dale.
>
> Sem áram-, sem gázszolgáltatótól nem függ a Dale család!
>
> Az öko-ház válasz a pazarlásra és a forráshiányra. Vizet a közeli forrásból, meleget a fakályhából, áramot pedig a napfénytetőből nyernek, a hűtő léghűtéses. Az alacsony energiafogyasztású házikó teljesen önálló, Simon és családja nem függ sem áram-, sem gázszolgáltatótól. A lakhatás eme formája megadja a lehetőséget egy egyszerűbb, természetközelibb életre – jelentette ki a családfő. Dale háza minta lehet, ugyanis Wales egyik területén egy teljes ökofalut terveznek, ahol sok kicsi hobbit-ház sorakozna egymás mellett.
>
> A tulajdonos, Simon Dale néhány tanácsa azoknak, akik hasonlóra vállalkoznak
Nyitogass ki minden oldalát:
www.beingsomewhere.net/

vikso írta: Ágikám!

Köszönöm, hogy szántál idő az én babos témámra. Úgy nézem ha az idő ilyen marad sokáig, nem fogok unatkozni, hogy alaposan tanulmányozzam, a fordításról már ne is beszéljek. Közben elővettem a vetőmagnak szántat, de nem látok rajta olyan fekete kinövést, biztosan már leszáradt. Lehet, hogy inkább zöldbabnak szánta természet, mert mire ebből egy családnak levest főzők, talán 100 nm- t is be kéne vetni, annyira pici. Egyébként biztos igaz amit írtál, mert a múlt évben Nálatok, sehol nem láttam ilyet termeszteni, még ott sem ahonnan kaptam.
Éppen most viszek pár szemet a szintén Thassoson járt ismerősömnek, nem feledem elmondani a tudnivalót. :o

A képeket majd nézd meg, az az???? Csak azt a fajtát ismerem olyan nagynak.
Nem ijeszgetőnek akartam írni. Én magam is termelem és eszem. Mint írtam a kedvencem.
Készítek vegyesen borsóval és csicseriborsóval és a kutya babbal vegyesen isteni ételt.
Mondanám egyik kedvenc kedvencem.
Hagymát olíván megpirítasz, beledobod a megtisztított friss kutyát, átdinsztelem kicsi vizzel felengedem, majd zöldborsót- araka, csicseriborsót- bizeljateszek bele, majd kevéske fris paradicsom levet, és sok kaprot apróra vágva. És átrotyogtatom. Mennyei... Önálló ételként is, de sült húsok mellé is.

Én is vetettem. Mások még októberben elvetik, nekik már virágos. És januárban vetettem és most 5 cm-es. Ha megjön a jó idő, akkor majd utoléri a többiekét. És íghy is ültettem. Pár bokor araka, pár bokor csicseri borsó, és pár kutya. Én eszem frissen is, ahogy a borsót szoktuk enni. Még Krétán tanultam meg, mert ott a kafeniókban adják a rakik mellé kis citrom szelettel így frissen pálinka mellé mezedákinak.
Tehát nem tudom mennyire igaz amit írnak, mert a görög azért haljamos túl löni...

vikso válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Ágikám!

Köszönöm, hogy szántál idő az én babos témámra. Úgy nézem ha az idő ilyen marad sokáig, nem fogok unatkozni, hogy alaposan tanulmányozzam, a fordításról már ne is beszéljek. Közben elővettem a vetőmagnak szántat, de nem látok rajta olyan fekete kinövést, biztosan már leszáradt. Lehet, hogy inkább zöldbabnak szánta természet, mert mire ebből egy családnak levest főzők, talán 100 nm- t is be kéne vetni, annyira pici. Egyébként biztos igaz amit írtál, mert a múlt évben Nálatok, sehol nem láttam ilyet termeszteni, még ott sem ahonnan kaptam.
Éppen most viszek pár szemet a szintén Thassoson járt ismerősömnek, nem feledem elmondani a tudnivalót. :o

Jó hogy írtál a koykia babodról!!!
A fogyasztásával nagy vigyázat!!!!
Az elkészítési módja másként van mint otthon.
Friss esetén a szemekről le kell csípni a szemeket, ahol a növény a hüvelyhez kapcsolódik. Állítólag az a méregzsákja.
Száraz esetben egy napra vízbe áztatni és szintén lecsípni az akkor már fekete szemecskéket róla.

Feltettem ide egy gyors fordítást. A végén vannak az intelmek a fogyasztásával kapcsolatban.

Az én saját tapasztalatom.
Amikor Marcival terhes voltam, sört akartam inni és kutyababot enni mindennap. És tettem is. Hatalmas tepsiben és lábasban mindennap ott volt a kutya babom, ahogy én hívom.! Tudtam az intelmeket, de a szervezetem kívánta. Marci is és én is egészségesek vagyunk.
DE ti vigyázzatok!!!! Aki szenved az írt betegségben, már a növény érintésére is alergiás lesz. A heti idegenvezetésemen, mikor a piacon is jártunk vittem fel az autóbuszra, mutatóba mindenkinek. A sofőr örjöngött, hogy menjek a közeléből, mert meghal tőle.

www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_oiko1_1_01/09/2011_1296116 - www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_arti ... 11_1296116

> Ismerje meg egy növény: bab a kertben, hogy a lemez
>
> Hüvelyesek felbecsülhetetlen táplálkozási termesztett egyszerűen, anélkül, hogy nagy az interferencia
>
> Elias mázsa
>
> Bab (Vicia fava) bab felbecsülhetetlen tápértékük miatt nagy mennyiségű fehérje és szénhidrát.
>
> Ismerős homéroszi időkben volt évszázadokon kulcseleme a mediterrán ételeket kínál. A jótékony E táplálkozási szokás az évek tolt félre, és az ok volt érkezése bab Amerikából. Ma, tápláló, hogy az élelmiszer termelik nemcsak mint emberi fogyasztásra szánt élelmiszert hanem is az állatok számára. Évelő növény a hüvelyesek család (Leguminosae) a függőleges szár és fehér virágok, bab függ, hogy milyen típusú és használatát. A három fő alfaja van: a Vicia fava dúr vaskos bab, amely birtokolja a megalospermes fajták főként az emberi fogyasztásra szánt zöld vagy száraz formában.
>
> A Vicia fava equina, amely birtokolja a popcorn fajták vetőmag kerek bab méretű és főleg állati takarmányként.
>
> És Vicia fava minor, amely birtokolja a legtöbb popcorn fajták főleg száraz takarmány az állatállomány. A megalosperma bab, melyek azok többsége található utcai piacok, evett a zöld és száraz. Az utóbbi, ha megfelelően darál, előkészíti a babot. A táplálkozási finomság készült bab, borsó vagy csicseriborsó.
>
> Easy termés amatőr
>
> A vetés cowpea viszonylag egyszerű, ezért ideális az amatőr. Görögországban, a különböző régiók, termesztett étkezési még néhány régi fajták, mint a Tripoli, Chios és Lagadas, és némely külföldi, mint a Sevilla és Aquadulce. Vető történik októbertől december végén (kivéve a nagyon hideg régiókban, így a várakozás, hogy jöjjön február). Tól vetés a betakarítás szükséges 3 5 hónapra. A zöldbab betakarítása fokozatosan érlelődött hüvely, főként május eleje óta (attól függően, régió, fajta és vetés, őszi vagy tavaszi), míg a száraz betakarított később, amikor a hüvelyek kezd fordulni fekete színű .
>
> A hüvelyesek, bab kötődnek nagy mennyiségű nitrogén, és ezért általában nem igényelnek műtrágyázás. A szükségletek is víz csak a téli esők érkeznek, és szükség van néhány öntözést tavasszal. Mégis, a potenciális támadások rovarok és gombák kezelhető ökológiai készítmények, talált a mezőgazdasági készletek üzletekben.
>
> Figyelem fogyasztás
>
> Evés bab okozhat néhány ember kyamosi kyamismo vagy amelyek egyes esetekben akár halálhoz vezethet. Nyilvánul meg hemolitikus anémia (pusztulása vörösvértestek) érintő, főleg férfiak (a háromszoros az arány, mint a nők) és az okozza, hogy örökletes az enzim G6PD, a vörösvérsejtek. A mérgező anyagok okozzák kyamosi nagy mennyiségben zöldbab és a betakarított csak szárítjuk, míg a tárolási idő csökken. Ma azonban egy egyszerű vizsgálat ahhoz, hogy tudja, ha ez fogyasztható friss bab gond nélkül.
Tehát orvosi vizsgálat szükséges, tudni kell annak aki eszik ebből, hogy van-e örökletes vérszegénységes betegsége

?? ?????? ??????? ?? ??????????? ??????????? ??? ??? ??? ???? ??????? ?????? ?? ???????, ??? ??????????? ?? ?????????? ??????? ??? ?? ?????? ??????????? ????? ???????????. ? ??????? ??????????? ?? ????? ??? ?????, ???? ????????????????, ??????? ??? ??????? G6PD.
> A bab okozhat mérgezést állatoknak és az embereknek nevei kyamosi, abban nyilvánult meg, hemolitikus anémia, és sok esetben halálos. A kyamosi okozott a személyek, akik miatt öröklődés, akiknek hiányzik az enzim G6PD.

Itt olvashatsz a növény történetéről tedd be fordítóba:
hliaion.blogspot.gr/2010/12/jean-mallinger.html - hliaion.blogspot.gr/2010/12/jean-mallinger.html

És általában, ahol a Koykiáról olvashatsz.
De vigyázat vele. És tejjel való fogyasztása szintén a betegséget okozhatja!
Előtte és utána 3 órahosszáig ne igyon senki tejet, aki koykia babot eszik!!!!

Kaptam...

Tyúkhúr cisztára

Nagyon gyakori a mai emberi szervezetben a ciszta. Egyik
természetgyógyász - reflexológus szerint - naponta
20 - 25 szál, 10 - 15 cm nagyságú tyúkhúrt megmosva és apróra vágva
elfogyasztva (nyersen és/vagy fagyasztva),

5 - 6 hét után a ciszta el tűnik a szervezetből (pl.: májból, veséből,
agyból...),
Melyet állítólag CT vizsgálatok is igazolnak.

Kérek mindenkit küldje tovább ezt a levelet, nem tudni kinek
van szűksége rá!!!

EDDIG CSAK ANNYIT TUDTAM A TYÚKHÚRRÓL, HOGY
SALÁTAKÉNT IS FINOM ÉS VITAMINOKBAN GAZDAG..

Tyúkhúr jótékony hatásai

A tyúkhúrt több, mint egy egyszerű gyomnövény, figyelemre
méltó gyógyító hatásai vannak.
Szinte mindenhol előfordul, áprilistól a fagyokig virágzik,
nem nehéz megtalálni bármely veteményes kertben és árokparton. A
szegfűfélék családjához tartozik. Kicsiny, nedvdús növény, felálló
szárral, tojásdad levelei szembeállók.

Napi egy csésze tyúkhúr tea pár hét alatt AZ elfogadott
értékre viszi Le a koleszterinszintet. Reggel, éhgyomorra fogyasszuk.
Készíthető belőle zöldturmix és saláta is.

Feldolgozása: naponta gyűjtsük a tyúkhúrt, folyó víz alatt
mossuk meg a leveleit. Használhatjuk nyersen, vagy pároljuk, főzzük,
szárítsuk, használjuk fűszerként.
Érdemes tavasszal összegyűjteni a fiatal hajtásait, ezeket
mossuk Le, itassuk Le róla a nedvességet és szárítsuk meg. Ezután
őröljük porrá, és tegyük el egy befőttes üvegbe. Adjuk bármilyen
ételhez, szórjuk rá szendvicsekre. Forrás

Hatásai: görcsök, aritmia, neurózis, gyomorfekély, golyva
esetén alkalmazható.
Segítségével gyorsan elmúlnak a furunkulusok és AZ ekcémák.
Álmatlanság, elhízás, szemgyulladás kezelésére is alkalmas.
Javítja AZ általános anyagcserét - epe és vese munkáját
segíti a teája. Kőoldó hatása is van. Egyike azon ritka
gyógynövényeknek, amelyek a vérben levő koleszterint szintet
csökkentik.
Tisztító hatása miatt azonban eltávolítja a mérgeket,
normalizálja a máj és későbbiekben a többi belső szervünk működését (a
láncreakció miatt). Kiváló hashajtóként, vízhajtóként, izületi
gyulladásoknál, köszvénynél, reumánál, sőt a cukorbetegség
enyhítésében is nélkülözhetetlen. Alacsonyan tartja a vércukorszintet
és szabályozza a belső elválasztású mirigyek rendszerének működését.

Mondták, írták, küld tovább. Megteszem. :P
Van egy nagyon jó orvos ismerősöm, neki sosem merem elküldeni ezeket az ajánlásokat.

Ma például diófa levelet/júliusban szedem, szárítom, üvegbe rakom/ tettem napraforgó olajba. Reumás fájdalmakra külsőleg állítólag jó.

Ezeket az információkat orvosdoktor ellenőrizte és hagyta jóvá.Új aszpirin - Nem kamu
Hallgass a szívedre!!!

Amíg várod a mentőket, ne feküdj le!
Tudtál erről?

Vásárolj egy doboz új fajta aszpirinkristályt, tarts belőle a kocsiban, a
retikülben, a pénztárcában, az éjjeliszekrényen

Jó megtudni, hogy segíthetünk magunkon.

A Bayer gyógyszergyár olyan kristályos aszpirint gyárt, amely a nyelv alatt sokkal gyorsabban feloldódik, mint a tabletták.

Miért ajánlatos az éjjeliszekrényen
aszpirint tartani?

A bal kari fájdalmon kívül egyéb tünetei is lehetnek a szívrohamnak.

Szintén figyelni kell az állban érzett nagy fájdalomra, valamint a hányingerre és az erős izzadásra.

FONTOS tudni, hogy előfordul, hogy a mellkasban NINCS fájdalomérzet a szívroham folyamán.
Az álmukban szívrohamot szenvedetteknek kb. 60%-a nem ébred fel.
De a mellkasi fájdalom felébreszthet a mély álomból.
Ha ez történne, akkor azonnal oldj fel két kristályos aszpirint a szádban és nyeld le őket egy kis vízzel.

Ezután hívd a mentőket és
mondd, hogy SZÍVROHAM!
- MONDD, HOGY BEVETTÉL 2 ASZPIRINT
- TELEFONÁLJ EGY SZOMSZÉDNAK VAGY A KÖZELBEN LAKÓ ROKONNAK
- azután ülj le egy székre vagy pamlagra a bejárati ajtó mellett de
LE NE FEKÜDJ!

Tovább küldtem, másképen u.az. :o

A rák ellenszere

Kedves Barátaim! Az alábbi szöveg egy braziliai ismerősöm révén került
a birtokomba. Íme:
A Santo Domingoban megjelenő Listin diario a minap arról számolt be,
hogy egy brazíliai ferences testvér, bizonyos Fray Romano felfedezte a
rák ellenszerét. Egyébként az érdemes férfiú a beléni (Brazília)
szeminárium professzora. Amint fény derült szenzációs felfedezésére a
sajtó legott megrohamozta a szemináriumot, ahol Romano testvér
készségesen elmondta, hogy felfedezésében nincs semmi rendkívüli.
Egyszerűen visszatért az ősi, a természetben fellelhető növényekre
épülő gyógymódokhoz. Azokhoz, melyeket a legnagyobb gyógyító, maga a
teremtő Isten bocsátott mindnyájunk rendelkezésére. Receptjéért,
tanácsaiért természetesen nem kér pénzt, ahogyan Jézus sem tette.
A gyógyító szer jótékony hatása már az első héten megmutatkozik, s
mivel már eddig is nagyon sok ember egészségét visszaadta, receptjét
Romano testvér felrakta a világhálóra is, hogy mindenki számára
hozzáférhető legyen.
Íme a recept:
Hozzávalók:

- fél vagy egy kilogramm virágméz
- két nagy, vagy három kisebb levél aloe vera
- három evőkanál konyak, whisky, vagy pálinka

Elkészítés:
Törüljük le a port és törjük le a töviseket az aloe vera levelekről
(de nehogy meghámozzuk), majd késsel daraboljuk egészen apróra, aztán
a mézet, az apróra vágott levéldarabokat és az italt öntsük egy
mixerbe és addig mixeljük, amíg krémszerű, olajos sűrítménnyé válik.
Ezt töltsük egy üvegbe és tegyük a hűtőbe, de akár szobahőmérsékleten
is tárolhatjuk.
A barát szerint naponta háromszor egy-egy evőkanálnyit igyunk meg
belőle, legalább negyedórával a főétkezések előtt. Egy kúra tíz napig
tart. Utána célszerű orvoshoz fordulni, hogy megbizonyosodjunk arról,
valóban csökkent-e a tumor. A teljes gyógyuláshoz általában négy,
egyenként tíznapos kúrára van szükség.
A készítmény egyetlen mellékhatásaként piros foltok jelenhetnek meg a
bőrön, de ezek teljesen veszélytelenek.
Bár Romano testvér kifejezetten a rák ellen dolgozta ki, a készítmény
nemrég egy huszonkilenc éves, sclerosis multiplexben szenvedő apácát
is meggyógyított.

ÜDVÖZÖLLEK BENNETEKET!

Az alul írottakkal egyetértek, és támogatom.
Ezért küldöm tovább.
Arra kérlek, Te is tedd ezt!

A következő, nagyon egyszerű receptet is továbbítsátok!

0,5 kilógramm virágméz,
3 darab ledarált aloévera levél,
3 evőkanál konyak vagy viszki, vagy pálinka)
Naponta 3x5 evőkanál.

Bükkszentkereszten, Gyuri bácsi, a füves ember is, és Dr. Dávid Tamás professzor, a Magyarok Házában ill. Lébényben.
Emberek!
Ébresztő!
Gyógyítható a rák!

Mindig is gyógyítható volt!
Immunrendszer gyors tuningolásával.
Macskakarom és más gyógynövényekkel, vitaminokkal, vörös szőlő maggal,
más antioxidánsokkal, kezdeti stádiumban tökéletesen
GYÓGYÍTHATÓ A RÁK!

Megelőzésre, az immunrendszer erősítésére törekedjetek!
Első legyen a méregtelenítés, béltisztítás, és a savtalanítás!

Néhány tipp:
Jól felszívódó cink, kalcium, szelén, fagyöngy, vérehulló fecskefű + körömvirág, gyermekláncfű, tengeri algák, citrom, ginko biloba, máriatövis mag, a fent említett macskakarom, vörös szőlő magja, töményen, stb.
Minden féle-fajta és színű zöldség, gyümölcs fogyasztása korlátlan mennyiségben!

A hús, és a stressz savasít!
A zöldségek, gyümölcsök, a nevetés, lúgosít!
A lelki okokat is figyelembe kell venni, mint.
Pl.: szeretet, önszeretet fontossága, kimászni az érzelmi traumából, akarni megoldani a problémát, és erősen hinni a gyógyulásban!

Egyéb terápiák minden betegség ellen:
- Pozitív gondolkodás, derű, vidámság.
- Légzésterápia
- Reflexzóna masszázs,
- mozgás és még sok más!
Lehet választani a gyógymódok között!
Tehát van megoldás, csak jó helyen kell keresni!

És ez minden betegségre vonatkozik!
A szintetikus gyógyszerek az immunrendszer halálos ellenségei!
Amit a kemóval csinálnak, az pusztítás!
Pont legyengíti az immunrendszert!

Az orvostudomány a feje tetején c. könyv szépen elmagyarázza a rák természetét!

Egyéb irodalom is segítségre lehet, csak keresni kell!
Leginkább természetgyógyász területen keressétek!

Pl.:
Váradi Tibor: Népbetegségek I.
Mária Treben: Gyógyteák, stb.

Ennyit megtehetünk értük.

APRÓ KÉRÉS!!

Mindenkit kérünk, küldje tovább ezt!
Ha csak egy embernek is.

Minden rákosra gondolva, emlékezve.

Légy egyike az együtt érző 7 százaléknak!
A felmérések szerint a megkeresettek 93 %-a NEM küldte tovább a gyertyát. Pedig csak egy sorról van szó.
Hinni sem kell benne.
Csak nem kell restnek lenni a jóra.

Ne maradj közömbös.
Ne hagyd kialudni a lángot!

Milyen betegségre mit? Kérdezik az utca emberét.

Jó emésztéshez sört iszom,

Étvágytalanság esetén fehérbort iszom,

ha alacsony a vérnyomásom vörösbort iszom,

Magas vérnyomás esetén konyakozok,

és ha meg vagyok hülve, pálinkázok.

És mikor vizet?

No, olyan betegségem még sosem volt! :lol:
Sok Boldog Névnapot Kedves Balázs!

Messinia válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Én is csatlakoznék egy tavaszi csodaszerrel, a cikk szerint nagyon sok mindenre jó:

KANKALIN
www.hotdog.hu/egeszseg/egeszseg/kankalin-a-varazsereju-gyogynoveny - www.hotdog.hu/egeszseg/egeszseg/ ... yogynoveny

Lassan elkezdődhet a tavaszi fogyókúra.
www.szabadfold.hu/kertunk/termesszek_velem_kokeny - www.szabadfold.hu/kertunk/termes ... lem_kokeny

Egy érdekes növény, miről sokszor kérdeztek a piacainkon járva. Sokat én sem tudtam róla.
Lám, itt olvasok én is e tipikus görög növényről. Okra, bamies:
www.szabadfold.hu/itthon/hirek/termesszek_velem_okra - www.szabadfold.hu/itthon/hirek/t ... velem_okra

És sok más hasznos egészséges növényről olvashattok itt:
www.szabadfold.hu/kertunk/termesszek_velem_galagonya - www.szabadfold.hu/kertunk/termes ... _galagonya

Dióevőknek

A dióbél a legegészségesebb, természetes ennivaló.
Ezt elsőre valószínűleg nem hiszik el nekem. Ezért a diólevél-lapra összegyűjtött orvosi cikkekre hivatkozom. De magam is összegyűjtöttem a dióról, mint a legegészségesebb táplálékról szóló információkat.

Egészség a dióban:
A dióban nincs koleszterin!
A dió olaja igen egészséges, az ember számára esszenciális, nélkülözhetetlen többszörösen telítetlen zsírsavakat tartalmaz. A dióbél olajtartalma - fajtától, vizsgálati mintától függően - a légszáraz bél 50-70 %-a. Szénhidrát-tartalma viszonylag alacsony, a bél súlyának mintegy 10 %-át adja.
Fehérjetartalma jelentősebb, bár nem fehérjeforrásként fogyasztjuk, a dióbél 15-25 %-a fehérje. Ezen belül a magasabb fehérjetartalmú fajták olajtartalma alacsonyabb, és viszont.
Külön figyelmet érdemel magas vitamintartalma. A-vitaminból mintegy 70 NE, tiaminból (B1 vitamin) 480, riboflavinból (B2 vitamin) 130, niacinból (B5 vitamin) 120 mikrogramm, C-vitaminból 3 mg található 100 g dióbélben, hogy magas ásványi anyag tartalmát (foszfor, kalcium, kálium, vas) ne is említsük.

A dió olajának olajsav-összetétele:
Kaliforniai adatok szerint a dióolaj 76 %-a többszörösen telítetlen zsírsav (ebből 61 % linolsav, 15 % linolénsav), 14 %-a egyszeresen telítetlen zsírsav (szinte kizárólag olajsav), és csak 10 %-a telített zsírsav (ebből 7 % palmitinsav, 3 % sztearinsav).

A dióbél fehérjéinek összetétele:
Az esszenciális aminosavak közül a dióbél mind a 8-at tartalmazza, szinte az emberi szükséglet szerinti mennyiségben. Leucinból, izoleucinból, treoninból és valinból a napi minimum-szükségletet 100 g dióbél kielégíti. Lizinből, triptofánból, fenilalaninból pedig a napi szükséglet felét. Egyedül metionin miatt kell mást is enni, mint diót, mert abból kevesebbet tartalma

Az ábra értelmezéséhez nem kell tudni franciául.
• A piros szín az egészségvédő olajtartalmat jelöli.
• A sárga a bőséges, szinte teljes értékű fehérjét.
• A kék a szénhidrátot, ami főleg poliszaharid.
• A zöld az ásványi anyagokat, a fehér a vizet.

Szemmel látható, hogy mesterséges kémiai anyag - kiegészítő, állományjavító, ízesítő és színező anyag, amivel minden élelmiszerünket telenyomják - egyáltalán nincs a dióbélben.
A dióbél maga a természetes egészség. És megterem itthon.
• Zöldsalátában
• Borozás közben, sajttal
• Mézzel, csokoládéval, almával
• Fügével, aszalt gyümölcsökkel
• Süteményben
• Egyszerűen, a tv, vagy a számítógép előtt
• Vagy ha csak éhes vagy.
A gyereknek mindenképp adj!

Ihatjuk italokban, fogyaszthatjuk süteményben, édességekben.

Próbált már (tiszta, megmosott) dióhéjból teát főzni? (Népi recept Nógrád megyéből)
Kevés dióhéjon addig álljon a forralt víz, amíg a teának ízlés szerinti színe nem lesz. Kóstolja meg!
A diólevél (Juglandis folium) hivatalosan elismert gyógynövény. Antimikrobális, összehúzó hatású. Szájnyálkahártya-gyulladásra, fogínygyulladásra jó. Gyógyteaként és gyomorkeserűként is használják.
Ha van rá előzetes igény, évente kisebb mennyiségben (legfeljebb 100 kg-ot) tudok eladásra kínálni, 16 Ft/g +áfa áron. De egyszerűbb, ha mindenki a saját diófájáról szedi az alapanyagot.
A dióbél-gerezdeket elválasztó belső válaszfal ugyancsak gyógyhatású, teában.

Most jött kör-email-ben
és csak most vettem észre rajta a dátumot
de attól még érdekes

Elűzi a fehérbor az új influenzát
2009.12.01. 14:00

Meglepő tanáccsal állt elő Tihanyi László orvos: naponta két deciliter fehérbor elfogyasztásával védekezzünk az influenza ellen! Az orvos szerint a bor megvédhet a rettegett H1N1 vírustól is.

Tihanyi doktor szerint is hatásos ellenszer a bor
Fotó: Bors

BORKÚRA - Kellemes és hatékony módot javasol az influenza, egyben a H1N1 vírus elleni védekezésre Tihanyi László orvos. A doktor azt tanácsolja, esténként fogyasszunk el két deciliter fehérbort, ami megvéd minket attól, hogy a vírus bejusson a sejtjeinkbe.

– A pácienst nem az alkohol védi meg a vírustól, hanem a fehérborban található értékes anyagok. A borban ugyanis – különösen a rizlingfélékben és a chardonnay-ben – nagyon magas a sikiminsav-tartalom. Ez a sikiminsav pedig a kór egyik legnagyobb ellensége, mert meggátolja, hogy a vírus bejuthasson a sejtekbe, és betegség alakuljon ki – magyarázta Tihanyi László, aki 28 éve praktizál belgyógyászként és kardiológusként.

– A sikiminsavat már régóta használják a gyógyászatban, eddig a kínai csillagánizsból nyerték ki. Egy olasz professzor azonban észrevette, hogy a jó minőségű fehérborok szintén nagy mennyiségben tartalmazzák ezt a savat, literenként akár 200 milligrammot is. A gyógyszertárban kapható orvosságban kapszulánként 75 milligramm sikiminsav található. Dr. Bense Tamás háziorvos is jó megelőző szernek tartja a bort.

kisborsikatalin válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Ma délelőtt hallgattam főzés közben a rádiót. Nemigen szoktam már rádiót hallgatni, ,mert a mi körzetünkben olyan adókat lehet fogni, melyek tele vannak idétlen műsorvezetőkkel és nem a 40 év körüli korosztály zenéje szól.De nem is ez a lényeg. Dohányzásról és leszokásról szólt a műsor. Ezelőtt kikapcsoltam, eltekertem, ha ezzel kapcsolatban beszélgettek, mert én , mint dohányos nem akartam hallani a leszokásról.Azért egy ideje már fontolgattuk a párommal, tenni kellene valamit. De, vagyunk olyan erősek? Az idén augusztusban végre mindketten elhatároztuk, leszokunk. Abból a pénzből pedig nyaralni megyünk Thassosra! Hót sicher!!!!
Igen, a második hét nagyon nehéz volt, mert minden segítség nélkül fogtunk hozzá. Akarat! Mondogattuk is, muszáj, ha most nem sikerül, akkor soha. Nem mellesleg, a cigi ára egyre nő, és a dohányzás szabályai is folyton szigorodnak. Már az 5. hétnél tartunk, már nem annyira nehéz. Folyamatosan áll rá az eszem és a lelkem a dohánymentes életre.
Nos, amiért elkezdtem erről írni, az a rádióműsor. Dr. Valló Ágnes pszichoszomatikus belgyógyász volt a vendég, aki maga is nagy dohányos volt. Ma már maga is tart leszoktató kurzusokat. Érdekes volt , mert sok kérdésemre választ kaptam. Sokféle dohányos van, és így a módszerek sem egyformák. Igaz az is, hogy nem elég tapaszt használni, ha közben tragédiaként fogjuk fel a nemdohányzást.Sok-sok olyan téma felvetődött, ami engem is foglalkoztatott, de nem tudtam megfogalmazni. Kívánom minden leszokónak, vagy leszokni vágyónak, hogy próbáljuk úgy átfordítani lelkünket, hogy ne szenvedésként és bánatként éljük meg ezt a nehéz időszakot.

<!-- ia0 -->Hagyma.pdf<!-- ia0 -->

Jé !.... pdf-et lehet csatolni... :D

A hagyma koleszterincsökkentő hatásáról szól.

Ez inkább közlemény - már amennyiben valós a hír. Kör-emailben jött.

Kedves Partnerem,

Szeretnék veled egy információt megosztani, amely a legdrágább kincsünket veheti el :

Jönnek a mérgező kínai fogkrémek

Nagy valószínűséggel július első heteiben árasztják el hazánkat azok
a különösen olcsó, ám mérgező ipari anyagokból készített, kínai
szájápolási készítmények, amelyeknek egy több ezer tonnás
szállítmányát már feltartóztatták és megsemmisítették pár héttel
ezelőtt az Egyesült Államok partjainál. A hagyományos csomagolású,
ártalmatlan fogkrémnek tűnő kínai készítmények igen nagy
koncentrátumban tartalmaznak olyan alkoholszármazékokat, amelyek
akár halált is okozhatnak, főleg kisgyermekek esetében, hiszen ők
rendszerint többet nyelnek le a fogkrémből, mint a felnőttek.
A fogkrémek ízesítésében ugyanis egy, általában a fagyálló
folyadékokban használt vegyület található: a dietilén-glikol (más
néven diglikol), amely 1937-ben, hasonló körülmények között, rövid
időn belül több mint száz halálos megbetegedést okozott az Egyesült
Államokban - a szer egy vegyész hibájából került a fogkrémbe.
Akkor viszonylag gyorsan sikerült lokalizálni az ominózus
készleteket: rádión és újságfelhívásokon keresztül hívták fel az
emberek figyelmét a halálos vegyületre. Ma azonban jóval
elkeserítőbb a helyzet: ezekkel az új, igen tetszetős küllemű és
olcsó termékekkel semmilyen világszervezet nem tudja felvenni a
küzdelmet.
A közép-amerikai Panamában az elmúlt hónapokban olyan -
eperhez hasonlatos ízesítésű - készítményeket találtak a
piacokon ezekből az igen veszélyes fogkrémekből, amelyek az
egészségügyi határérték ötvenszeresét (!) tartalmazták. De június
utolsó heteiben már a hazánkhoz közeli Bosznia-Hercegovinában is
feltartóztattak egy egymillió darabos csempészszállítmányt.
Ismerve a déli csempészutak sebességét és hatékonyságát, aligha
kétséges, hogy napokon belül hazánkat is elöntik ezek a súlyosan
mérgező termékek. Nagyon figyeljünk oda, mit veszünk, főleg, mivel a
legtöbb kínai márka egy már létező, jó hírű cég
termékeit utánozza! Ne üljünk fel az olcsó áraknak!
Végezetül egy rövid, korántsem teljes lista a legismertebb mérgező
márkákról az Amerikai Nemzeti Népegészségügyi Hivatal jóvoltából:

Cooldent Fluoride
Cooldent Spearmint
Cooldent ICE
Dr. Cool Junior
Everfresh Toothpaste
Superdent Toothpaste
Clean Rite Toothpaste
Oralmax Extreme
Oral Bright Fresh Spearmint Flavor
Bright Max Peppermint Flavor
ShiR Fresh Mint Fluoride Paste
DentaPro
DentaKleen
DentaKleen Junior

Üdvözlettel

Papp Miklós

Executive manager

06 30 9006622

www.arcfiatalitas.hu - www.arcfiatalitas.hu

www.beautydrink.vemma.eu - www.beautydrink.vemma.eu

Sebkezelés kristálycukor alkalmazásával: hogyan és miért működik ez a kezelési mód?

Hihetetlen!!! Ti hallottatok már róla????

http://www.hungarovet.com/?p=279

Kaptam:

Nem árt feleleveníteni.

Az ókoriak szerint hajózni szükséges.

Manapság meg inni szükséges. De tényleg. Aki meg nem iszik eleget, az legalább az alábbiakat tartsa be...

Szívroham - Víz és egyéb
Egy szivspecialista orvos velemenye arra a kerdesre, hogy miért van az, hogy foleg idosebb korban gyakorta vizelünk az éjszaka folyamán?
Válasza: A gravitáció a test vízkészletét az alsó részekben tartja, amíg fent vagy, azaz függőleges a testtartás...
Amikor lefekszel és a test alsó részei (lábak és belső szervek ) a vesékkel kerülnek egy szintre, ez az az állapot, amikor a vesék kiszűrik és kibocsát-ják a vizet, mert részükre ez ekkor könnyebb...
A vízivás idejének pontos meghatározása ebből a szempontból fontos, na-gyon is jelentős - mondja egy szívspecialista!
A vízivás meghatározott időpontokban nagyban befolyásolja a testre kifej-tett hatékonyságát:
2 pohár víz felkelést követően - segíti a belső szervek aktivitását
1 pohár víz 30 perccel étkezés előtt - elősegíti az emésztést
1 pohár víz fürdés előtt - segíti a vérnyomás csökkentését
1 pohár víz lefekvés előtt - csökkenti az agyvérzés vagy szívroham kialaku-lásának a lehetőségét.

Kérlek továbbítsd ezt másoknak is, akikkel törődsz!...

Hozzáteszem: az orvosom megalapozott véleménye szerint a lefekvés előtti pohár víz megakadályozza az éjszakai lábgörcsök kialakulását - mert a lábizmoknak vízre van szükségük görcs kialakulása idején.

Honey válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Amit a szénhidrátokról tudnunk kell:
Sok fejtörést okoz, ha a számunkra legideálisabb energiaszegény étrendet szeretnénk kiválasztani. Nem tudjuk eldönteni, hogy a savanyú káposzta vagy a főtt tojás a jobb, a fehérjét hagyjuk el vagy a szénhidrátot. Sokszor mégis az a leginkább célravezető, ha nem egyik fogyókúrából ugrunk a másikba, hanem megpróbáljuk a mindennapi táplálkozásunkat alapjaiban tudatosabbá tenni. Étrendünk átalakításában ilyenkor legtöbbünknek a szénhidrátok csökkentése okoz gondot, ugyanis szívesen fogyasztunk kenyeret, főtt tésztát és cukrot.

Tarnai Irén a Budai Egészségközpont dietetikusa ad hasznos tippeket, hogyan csökkenthetjük vagy helyettesíthetjük könnyedén a szénhidrátokat úgy, hogy ne érezzük hiányukat, de közben megtartsuk a tápanyagok megfelelő arányát táplálkozásunk során.

A szénhidrátokról, mint az egyik legfőbb energiaforrásról nem könnyű lemondani. Túlzott fogyasztásuk ugyanakkor puffadást, túlsúlyt okozhat. Épp ezért fontos, hogy odafigyeljünk a napi szénhidrátbevitelre, amely a napi energiaszükségletünk körülbelül 50 százalékát jelenti – mondta a dietetikus.

7 tipp a szénhidrátok tudatos választására:

1. Különböztessük meg az ajánlott és a kevésbé ajánlott szénhidrátokat!

Az ajánlott szénhidrátokat az alacsony glikémiás indexű (GI) ételek tartalmazzák, ezek lassan szívódnak fel a szervezetünkben, ezáltal tovább tart a telítettségérzést okozó hatásuk.

A glikémiás index azt fejezi ki százalékosan egy 0-tól 100-ig terjedő skálán, hogy a vizsgált szénhidrát milyen mértékben emeli a vércukorszintet a szőlőcukor vércukoremelő hatásához képest. A glikémiás indexet befolyásolja az ételkészítési technológia, valamint az is, hogy mikor és mivel fogyasztjuk el az ételeket.

A magas glikémiás indexű (70 feletti) élelmiszerek, ételek fogyasztása után nagyon hamar újra éhesek leszünk. Kezdetben már az is sokat számít, ha ez utóbbi ételeket kerüljük, és az ajánlott szénhidrátokat is csökkentjük.

2. Együnk magas rosttartalmú, alacsony glikémiás indexű zöldséget, gyümölcsöt!

Ajánlott zöldségek a zöld színűek, például a brokkoli, a cukkini, a fejes saláta, de a padlizsán, a paprika, a paradicsom, a retek és a káposzta stb. is. Változatosan elkészítve – párolva, főzeléknek, salátának – akár minden étkezésnél fogyaszthatók.

Milyen szénhidrát kerüljön az asztalunkra?
Gyümölcsök közül naponta körülbelül 20-30 dkg mennyiségben az alma, földieper, grapefruit, málna, narancs, őszibarack, cseresznye, szeder, sárgadinnye fogyasztása ajánlott. A banán, szőlő, szilva kerülendők az energiaszegény étrendben.

Arról se feledkezzünk el, hogy a gyümölcsök és zöldségek a legfontosabb vitamin- és ásványi anyag forrásaink, valamint jelentős az antioxidáns tartalmuk is. Lehetőleg a hazánkban termesztett, idényjellegű zöldségeket és gyümölcsöket fogyasszuk.

3. Iktassuk be az étrendünkbe a teljes kiőrlésű gabonaféléket, valamint a zabot!

Rendkívül gazdagok élelmi rostban, vitaminokban és ásványi anyagokban. A rost lassítja a zsírok és szénhidrátok felszívódását, teltségérzetet okoz, és ezáltal csökkenti az éhségérzetünket. A zabliszt például ajánlott főzelékek sűrítéséhez, panírozáshoz. Kezdjük a reggeleket zabkorpás gyümölcsös kefirrel!

4. Csak a durum vagy teljes kiőrlésű lisztből készült tésztát vásároljuk!

Nem kell lemondanunk az ízletes tésztaételekről, fontos azonban az összetevőkre, valamint az elfogyasztott mennyiségre figyelnünk. Zöldséggel keverve is színesíthetjük ételünket.

5. Változtassunk az arányokon!

Csökkentsük a szénhidrátban gazdag köret – burgonya, rizs, kukorica, tészta – arányát a sovány hús (baromfi) és a hal, valamint a zöldségek javára! Jusson eszünkbe az is, hogy készíthetünk többféle zöldségből vagy gyümölcsből is ízletes, változatos vegyes köretet.

6. A cukor nem a barátunk!

A szervezetünkbe nagyon sok luxuskalória jut be a cukrok révén. Az édes íz szeretete velünk született, az édesség ráadásul gyakori ajándék is. Amennyiben édességet kívánnánk, egy-két kocka elfogyasztása javasolt magas kakaótartalmú (70 százalék feletti) étcsokoládéból. A cukor helyettesítése mézzel, nyírfacukorral vagy édesítőszerrel ajánlott.

7. Figyeljünk oda az olajokra!

Milyen szénhidrát kerüljön az asztalunkra?
Könnyen elcsúszhat ezen a diétánk, ha ételeinket nem a megfelelő konyhatechnikával készítjük. A repce-, az olíva-, valamint a hidegen sajtolt olajok mértékletes felhasználása a legfontosabb. Ne essünk abba a hibába, hogy a kevesebb szénhidrátot a magasabb energiatartalmú zsiradékkal pótoljuk! Étkezésünk során egyaránt fontos a nyersanyagok tudatos kiválasztása, valamint a zsírszegény ételkészítési technológia is.

Nem kell, hogy egyik napról a másikra hirtelen mindent megváltoztassunk az étrendünkben, hanem fokozatosan szoktassuk magunkat a kevesebb szénhidrátbevitelhez! Nélkülözhetetlen, hogy figyeljünk az arányokra.

Minden étkezéshez fontos lassan felszívódó szénhidrátot is fogyasztani, például a gyümölcs mellé 2-3 db korpás keksz javasolt! A pizzatészta készítésekor ne felejtkezzünk el a friss zöldséggel történő díszítésről sem!

A változatos étrend összeállításához odafigyelésre és kitartásra lesz szükségünk, de megéri, mert hosszú távon tartósabb eredményt érünk majd el. Természetesen a rendszeres testmozgás beiktatásáról sem szabad elfelejtkeznünk! – tette hozzá a Budai Egészségközpont dietetikusa.
Szeretne további egészségügyi híreket olvasni? Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre és mi kéthetente eljuttatjuk Önhöz a legújabb információkat!

kisborsikatalin válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Tudtátok, hogy a mosást túlélik a kullancsok? Én rendesen parázok tőlük, mert mindig megtalálnak. Tényleg, ha megyek kerti munkára, akkor vagy rendesen felöltözöm, vagy körbe permetezem magam.Bár, azt mondják felénk a kullancsok nem fertőzöttek,, mégis jobb az óvatosság.

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Verus írta: Na és mi a helyzet a kullancsokkal? Ők ráadásul még veszélyesebbek is lehetnek, mint a nálnuk élő szűnyogok (a bennük élő betegséget terjesztő élőskodők miatt)

A kullancsok ellen a B vitamin a jó. Sokat jártunk Zalába, előtte egy héttel Polibé tablettát kezdtünk szedni, de ha nem volt idő akkor vízben feloldottunk egy pár szemet és a lábunkat ,karunkat, bekentük. A bögöly sem szereti, napi 3x2 kell bevenni /árasztásos terápia/

Verus válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Na és mi a helyzet a kullancsokkal? Ők ráadásul még veszélyesebbek is lehetnek, mint a nálnuk élő szűnyogok (a bennük élő betegséget terjesztő élőskodők miatt)

Oldalmegjelenítési idő: 0.360 másodperc
endeel