file Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Ági válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Vicosz írta: Szia, Ági! Sziasztok!

Szeretném megkérdezni igaz-e, hogy olajfalevél erőteljes antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik és Alzheimer-kór és a cukorbetegség kezelésére használják, de szív- és immunrendszer erősítésre is alkalmazzák +stroke, magas vérnyomásra, gombás fertőzések, agyhártyagyulladás, agyvelőgyulladás,influenza, emberi herpesz vírus, Hepatitisz B, közönséges megfázás, Epstein-Barr vírus (EBV), Herpes I és II,övsömör, malária, fáradtság, tuberkulózis, gonorrea,súlyos hasmenés, húgyúti fertőzés,fülgyulladás,AIDS

Az öregek Olajfalevél-teát készítenek? Ági hallottál olyanról aki meggyógyult,vagy segített rajta.Létezik esetleg, olajfa kapszula?

Előre is köszönöm válaszodat, majd ha ráérsz. :)
Barátsággal Vicosz

A kérdésedre a válasz: igen, igen, és igen!
Az olíva fa minden része csoda és mindenre.
De hogyan?
Nagyon fontos maga a termesztés vegyszer mentessége, a feldolgozás gyorsasága, tisztasága, és a tárolása az immár kész olíva olajnak.
Fontos tehát a bio- feldolgozás.
Annak során a termelőtől 24 órán belül, leszedéstől pedig 36 órán belüli feldolgozás, steril körülmények közt.
A gyár a bogyók megmosása közben hagy benne a préseléshez fakérget, faágat, bizonyos mennyiségű levelet és a magot. Hidegen sajtolás után a frakciók szétválasztása történik meg. A betárolás és a fogyasztó otthoni tárolása is figyelmet igényel. ahogy egy jó bort nem teszel műanyag flakonba, fényre és darabba, úgy az olíva olajat is zárt üvegben, hűvös helyen teszed.
A fentiek szerint elkészített olívaolaj cseppjeit gyógyszerként ihatod. És idd. Fog halni belsőleg és külsőleg is.
Csodákat tesz.
Tehát nem minden olíva olaj készül így. Itt a szigeten Rahoniban a Biogyárban tudsz ilyen olíva olajhoz jutni. Árban talán még olcsóbb is, mintha üzletbe jutnál hozzá. Mivel kevés mennyiséget termel a gyár nagy kereskedelmi forgalomba nem jut. Még itt a szigeten egy két üzlet árulja a termékeit, de a szigetről máshova már nem kerülhet a polcokra.
Kúraszerűen hogy fogyaszd:
Ébredéskor egy ezüst kiskanállal a nyelvedről kapard le a fehér leplet.
Majd egy fél citrom, vagy narancs, vagy grapefruit levét csavard ki egy kis pohárba önts hozzá egy evőkanálnyi extra szűz olíva olajat.
Az olíva bogyónak a magját szintén fogyasszátok.
5-6 olívabogyó magjának lenyelése étkezés után csodát tesz a bélrendszerben. A hegyesebb végével lefelé tegyétek egy pohár víz elfogyasztásával. Ha valaki renyheséggel rendelkezik, a víz meleg legyen.
Saját véleményem, hogy minden nép a saját olaját, zsírját kell, hogy használja mindennapi fogyasztásra.
Viszont mint élvezeti gyógyszer fogyaszthatja az olíva olajat akár salátának, akár kúraszerűen.
Miért kellene kapszulát készíteni? Idd az olíva olajat frissen!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Vicosz válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Szia, Ági! Sziasztok!

Szeretném megkérdezni igaz-e, hogy olajfalevél erőteljes antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik és Alzheimer-kór és a cukorbetegség kezelésére használják, de szív- és immunrendszer erősítésre is alkalmazzák +stroke, magas vérnyomásra, gombás fertőzések, agyhártyagyulladás, agyvelőgyulladás,influenza, emberi herpesz vírus, Hepatitisz B, közönséges megfázás, Epstein-Barr vírus (EBV), Herpes I és II,övsömör, malária, fáradtság, tuberkulózis, gonorrea,súlyos hasmenés, húgyúti fertőzés,fülgyulladás,AIDS

Az öregek Olajfalevél-teát készítenek? Ági hallottál olyanról aki meggyógyult,vagy segített rajta.Létezik esetleg, olajfa kapszula?

Előre is köszönöm válaszodat, majd ha ráérsz. :)
Barátsággal Vicosz

pamag válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Egy érdekes cikket találtam éppen most.
A gránátalma valóban segít megelőzni az öregedést.

www.origo.hu/egeszseg/20160721-oregedes-granatalma-izomsejtek-ultrolitin-a-kiserleti-teszt-vegyulet-belbakteriumok.html - www.origo.hu/egeszseg/20160721-o ... iumok.html

uagi52 válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

FÜGGÖNYHORGOLÁS: rengeteg maradék fonalam van, aki küld pontos méretet, körülbelüli színt, annak meghorgolom, de csak ősszel, mert most sok a kerti munka.Üdv: B.-né U.Ági.

Ez fontos!
Kaptam a levelet:

PÉCS - Megtörtént a csoda!

Pécsi tudósok megtalálták azt a gyógymódot, amellyel gyógyítható a rettegett betegség..., a RÁK.

A szert a betegek infúzió formájában kapják majd, de a rémséges mellékhatások nélkül győzhetik le a kórt.
A tervek szerint hamarosan embereken is kipróbálják az új eljárást.
Közel 180 ezer ember életét mentheti meg csak Magyarországon dr. Kulcsár Gyula felfedezése.

A pécsi biokémikus csapatával feltalálta a rák ellenszerét.
A kutató az emberi testben található molekulákban bukkant rá a halálos kór gyógyszerére.
- Abból indultunk ki, hogy az emberi szervezetnek kell legyen saját védekező rendszere a rák ellen, hisz ha ilyen nem létezne, akkor mindenki daganatos beteg volna.
89 molekulát vizsgáltunk, és ebből megtaláltuk azt a 16-ot, amely gyakorlatilag elpusztítja a rákos sejteket, - kezdte a biokémikus.

De hogyan gyógyítanak ezek a molekulák?
Egy normál sejt csupán annyit vesz föl a bejuttatott molekulákból, amennyire szüksége van, ám a rákos sejtek szinte magukba szívják a csodamolekulákat, amelyek szó szerint felzabálják az elfajzott sejteket.
A molekulákból készített infúziót eddig a rák tucatnyi típusán tesztelték.
- Elvileg mindenféle rákot gyógyít, az eddigi tesztek során gége-, méhnyak-, mell-, máj- és végbélrákos, valamint leukémiás és limfómás beteg állatokat gyógyítottunk meg - sorolta Gyula. Az eljárás csodája a természetességben rejlik.

A daganat minden egyes sejtjét 16 molekula veszi körbe, és elpusztítja
- Mivel nem kémiai, hanem az emberi szervezetben megtalálható természetes molekulákról van szó, így a kezelésnek nincs mellékhatása, a bejuttatott anyag nem károsítja az egészséges sejteket.
A tesztek alapján hatékonysága ugyanolyan, mint a kemoterápiáé, viszont a beteg nem szenved a kezelést kísérő mellékhatásoktól - magyarázta a feltaláló.

A csodaszer másik hatalmas előnye, hogy végleges gyógyulást ad a betegeknek.
- A kémiai anyagok kezelésének hátránya, hogy a rákos sejtek felismerik, hogy nem természetes anyagokkal bombázzák őket, és ellenállóvá válnak, emiatt később áttétek alakulnak ki.
Ez az infúzió viszont az összes rákos sejtet megöli - tette hozzá Kulcsár Gyula.

A gyógyszer kísérleteinek anyagát még idén benyújtják az Országos Gyógyszerészeti Intézetnek, és a tervek szerint hamarosan kipróbálhatják embereken is.

*** Szóval emlékezzetek, hogy mennyi magyar kutatónk és feltalálónk van, akik világszínvonalú találmányokkal jeleskedhetnek.

Legyünk rájuk büszkék, segítsük és tartsuk Őket itthon!!! ***

OSSZÁTOK!! MINÉL TÖBBEN TUDJANAK RÓLA!

Igen én is erre jutottam. Valamikor nagyon nagy divat volt a kötés horgolás. gyakorlati órán még az általános iskolában is tanították, osztályozták. Még a fiúk is megtanulták így a főzést, varrást, kötést. Mi lányok meg villanyszerelést, áramköröket, fém megmunkálást. Az én korosztályom lehetett ebben az utolsó. Ma az informatikát tanítják már ott is. A kötés, horgolás ki ment a divatból, mert minden gépi, gyors és olcsó.
Én már azt sem tudom itt hol lehet fonalat kapni. a szigeten sehol. Kavala, Thesszaloniki biztos, de jó drága lehet, mert már nem keresett árú. Tehát azontúl, hogy már nem tudjuk nem juthatunk egyszerűen a kellékekhez sem. HOGY VÁLTOZIK A VILÁG...
Nekem mind tetszik. Vagy 20 tipp közül választottam ki egy görög oldalról.

vikso válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Ági ezek az ablak függönyök nagyon jól néznek ki. Ilyet még nem is láttam. Próbálok az ablakokról rájönni, hogy hol is lehetnek ezek, de nem sikerül. Talán lentről a 3. ami a legjobban tetszik.
Kár, hogy már nincsenek azok az idős ismerőseim akik szeretik az ilyen aprós munkát. Egyikőjük horgolt nekem karácsonyi angyalkát, húsvéti tojásra nyuszit.

Mindenesetre elmentem őket, hátha lesz aki elkészíti, én nem, mert nincs türelmem :D

Ma is 13.a van.
Hogy szépet adjon ez a nap, én ahhoz szeretnék hozzájárulni.
Druszám Ági rád gondoltam, a te ügyes kezeidre és türelmedre mikor ezeket a képeket láttam.
Tőle már láttam hasonló mintákat, melyeket szívesen megtanulnék. Valamikor tudtam kötni. És szerettem. De csak egyszerű mintákkal boldogultam. Sejtem, hogy ti többen tudtok kötni, horgolni otthon, és teszitek is. Csodálatos téli időtöltés ez, és szépen öltöztetheti a kintről hideget mutató ablakunkat is.
Az ötletek száma is 13 +1, hogy mindenkinek szerencsés legyen! :D
És az előző Gyuri Atti hozzászólási praktikája is sokaknak hasznos lehet. Itt már elkezdődött a nátha járvány az elmúlt 10 napos rendkívüli meleg miatt. Most ugyan mondják, hogy az évszázad leghidegebb napjai következnek.
Jó kötögetést és hagymás teázást kívánok mindenkinek!

kissas57 írta: A napokban olvastam; végy egy vörös hagymát (nem lilát) pucold meg, vájd ki a közepét (olyan legyen, mint egy pohár), tőltsd meg cukorral, tedd egy tányérra 24 óra állás után r-e 1-1 kv.s kanélnyi megszünteti a köhögést.
Nem próbáltam még!

Kipróbálom, ha addig élek is :D

kissas57 válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

A napokban olvastam; végy egy vörös hagymát (nem lilát) pucold meg, vájd ki a közepét (olyan legyen, mint egy pohár), tőltsd meg cukorral, tedd egy tányérra 24 óra állás után r-e 1-1 kv.s kanélnyi megszünteti a köhögést.
Nem próbáltam még!

Nem is tudom, de az idei télen majdnem egy folytában náthás vagyok, most éppen köhögök. Gondolom a változó hideg-meleg időjárás, és a közösségi utazás belejátszik. Sok mézet eszem, és a sós vizet is használom. Mikormit: gargarizálok, inhalálok és ha bedugul az orom, sós vizet szívók fel. A pálinka sem vált be. Sajnos a fokhagymának még a nevét sem szeretem :D

Honey írta: ..............................légcsőhurut gyűrt le
................................. nagyon makacs, még mindig köhögök. ..................

A sós vízzel inhalálást is próbáld... valóban oldja a váladékot.
Aztán kinek mi használ.........................

vikso írta: .....................................
Kerüljön forgalomba ez a szer, nem ártott volna valamivel többet írni róla, hogy tulajdonképpen mi is az amit reklámozni kéne. Persze lehet, hogy csak én nem értem. :)

Hát ezeket így kaptam összevissza küldött lánclevélben... de gondoltam, annál több van benne, mint hogy szó nélkül töröljem.

Honey válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

pamag írta: Influenza ellen atomerős gyömbéres koktél
KAPUK ELŐTT AZ INFLUENZA JÁRVÁNY!
AZ ALÁBBI VÉDEKEZÉS-, GYÓGYÍTÁS MINDENNÉL HATÉKONYABB ÉS NINCS MELLÉKHATÁSA!
.........

Mi ugyan nem influenzásak voltunk, csak a légcsőhurut gyűrt le (engem legalábbis az). A gyömbért reszelve ettem a mézzel. Hát... az íze nagyon finom és ártani sem ártott. De önmagában igen hatástalan lett volna. Sajnos a betegség nagyon makacs, még mindig köhögök. Pedig se mézben, se pálinkában nincs hiány....

A természetes gyógymódnak megrögzött híve vagyok, ezért külön köszönöm a leírtakat Pamag.

Szerencsém, hogy szeretem a szalonnát, ma már kevesebbet eszem belőle, de van tartalékom :D

A kullancsról sajnos rossz emlékeim vannak. A múlt évben a testvérem is fertőződött, és 2 éve megölte a kutyámat. Minden okom meg van a félelemre. Kerüljön forgalomba ez a szer, nem ártott volna valamivel többet írni róla, hogy tulajdonképpen mi is az amit reklámozni kéne. Persze lehet, hogy csak én nem értem. :)

Íme a legerősebb természetes antibiotikum, amely minden fertőzést legyőz

A következő természetes gyógyszer receptje még egészen a középkorig nyúlik vissza, mikor az embereknek számtalan betegséggel, járvánnyal kellett szembenézniük, és az orvostudomány is még gyerekcipőben járt.

termeszetes-antibiotikum

Ez az erős antivirális és gombaellenes formula, fokozza a vérkeringést és a nyirok áramlását minden testrészben, ezáltal elősegítve az egészség megőrzését. A növényi alapú gyógykészítményt mi magunk is előállíthatjuk, így sok kellemetlenséget okozó kórt időben megelőzhetünk, még a pestis járványtól is megvédte a középkor emberét.

Az elkészítéskor ajánlatos gumikesztyűt használni, hiszen egy erős csípős paprikát is tartalmaz a recept, amely a bőrünket is megégetheti.

Hozzávalók:

– 700 ml organikus almaecet
– 1/4 csésze apróra vágott fokhagyma
– 1/4 csésze apróra vágott hagyma
– 2 friss paprika, a legcsípősebb, ami beszerezhető (legyen óvatos a tisztítása során, viseljen kesztyűt)
– 1/4 csésze reszelt gyömbér
– 2 evőkanál reszelt torma
– 2 evőkanál kurkuma por vagy 2 darab kurkuma gyökér

Elkészítés:

Keverje össze a hozzávalókat egy tálba, kivéve az ecetet. A hozzávalók 2/3 részben töltsék meg a tálat, majd erre öntsük rá az almaecetet, hogy az egészet ellepje. Ezután tegyük a keveréket befőttesüvegekbe, majd záruk jól le és rázzuk jól össze. Tartsuk az üvegeket hűvös, száraz helyen 2 hétig. Jól rázzuk össze, naponta többször.

14 nap elteltével egy műanyagszűrőn, vagy gézen keresztül szűrjük le az egészet, nyomkodjuk össze a keveréket a kezünkkel, hogy könnyebben kifolyjón a leve. A gyógyír magában a lében van, amivel óvatosan kell bánni, hiszen nagyon csíp, fogyasztása után érdemes egy karika citromot, vagy narancsot megenni, hogy enyhítse az égető érzést.

Mindennap egy kanállal kell bevenni a gyógyitalból, amely serkenti az immunrendszert és ezáltal kevésbé fogunk meghűlni. Ha valami súlyosabb betegségünk van, akkor napi 5–6 kanállal is megihatunk. Nem szabad vízzel hígítani, mivel így a nedű veszít antibiotikum-hatásából.

Gyerekek és terhes nők is fogyaszthatják, igaz ajánlott, hogy kevesebbet igyanak. A megmaradt száraz részt sem szabad kidobni, hiszen az ételek ízesítésénél nagyon finom aromát kölcsönöz majd, igaz óvatosan kell bánni e

Influenza ellen atomerős gyömbéres koktél
KAPUK ELŐTT AZ INFLUENZA JÁRVÁNY!
AZ ALÁBBI VÉDEKEZÉS-, GYÓGYÍTÁS MINDENNÉL HATÉKONYABB ÉS NINCS MELLÉKHATÁSA!
Influenza ellen atomerős gyömbéres koktél - influenza előtt, vagy benne lévőknek
1/2 citrom frissen kifacsart leve, térfogatra még egyszer annyi méz, egy mokkáskanál fahéj,
1 cm3 reszelt gyömbér! - Fel lehet hígítani /nem forró/ meleg vízzel,
kinek-kinek ízlése szerint. Nagyobb baj esetén napi 3 adag is elfogyasztható.
A hatás frenetikus!

MEGDÖBBENTŐ HÍR: Kullancs elleni találmány!

Két magyar biológus talált egy olyan rovarpatogén gombafajt, amelyet vizes oldatban kifecskendezve kizárólag a kullancsokat hatástalanítják

Legalább 10 éve kísérletezték ki, hatásos, de mégsem gyártjuk, nem támogatott -nyilván a gyógyszergyáraknak nem érdekük!

Semmiféle vegyszert nem tartalmazó és így környezeti kárt sem okozó kullancsirtó szert hozott létre két magyar kutató: Dr. Bratek Zoltán és Dr. Bózsik Béla Pál már csak gyártóra vár, hogy minél előbb forgalomba kerüljön a kullancs elleni szer, amellyel egész erdőket, üdülőhelyeket lehet majd mentesíteni a veszélyes parazitáktól. Először laboratóriumban vizsgáltak különféle patogén gombákat, hogy azok milyen hatással vannak a rovarokra, majd izolálták azokat a gombákat, amelyek a kullancsokat pusztítják el. Legnagyobb meglepetésükre ezek egy-két hét alatt végeztek a parazitákkal.

A kutatók által létrehozott szer legnagyobb előnye, hogy nem okoz kárt a környezetben. A ma is alkalmazott rovarirtó szerek között viszont találhatók olyan fajták, amelyek nem csak a kártevőket pusztítják el, hanem olyan rovarokat is, amelyek a tápláléklánc fontos alapkövei, és irtásuk más állatfajok - például egyes halfajok - pusztulásához vezethet - mondta Bratek Zoltán, és hozzátette, hogy ezért is tiltottak be az utóbbi időben több rovarirtó szert.
A patogén gombákat tartalmazó rovarirtó szereket külföldön már alkalmazzák, például Angliában, Franciaországban krumplibogarak, sáskák, levéltetvek ellen védekeznek ily módon. Amerikában pedig már elkészült a kullancs elleni irtószer is, s a hipermarketekben bárki megveheti, de az csak az Amerikában elterjedt kullancsfajták ellen hatékony. Még nem lehet tudni, hogy pontosan milyen, és hány fajta kullancs található Magyarországon, mert a zoológiai kutatások még hiányosak, bár jelenleg is folynak - mondta el a kutató.
Dr. Bratek Zoltán szerint, ha megfelelő gyártót találnak, akkor a szert parkokban, turista útvonalakon, táborokban, és nyaralóhelyeken is lehet majd alkalmazni, hiszen nem lesz káros hatással a környezetre, csak a kullancsokra. (2007-es hír azóta a - itthon természetesen - néma csönd.)

www.mfor.hu/cikkek/Kulfoldon_is_kapos_lehet_a_magyar_kullancsgyilkos_gomba.html - www.mfor.hu/cikkek/Kulfoldon_is_ ... gomba.html

Bratek Zoltán:

Biológiai védekezés kullancsok ellen

Növényélettani és Molekuláris Növénybiológiai Tanszék

Számos olyan gombafaj, úgynevezett rovarpatogén gomba létezik, amelyik rovarokat pusztít el, olykor járványszerűen. A tíz éve zajló kutatások során, ilyen rovarpatogén gombák felhasználásával, sikerült kialakítanunk egy olyan technológiát, amellyel lehetséges különböző kullancspopulációkat 7-14 nap alatt kiirtani vagy jelentősen gyéríteni az élőhelyükön - anélkül, hogy a környezetben kárt okoznánk, hiszen az irtás csak kullancsokat pusztító gombafajjal történik. A már kihirdetett magyar szabadalom és a megkért európai szabadalmi oltalom egy egész hatóanyagcsaládra érvényes: különféle élőhelyekre és kullancsfajokra különféle termékek készíthetők. További kutatások folynak az ártalmatlanság tesztelésére, a formulázás, tárolhatóság fejlesztésére. Az eddigi eredmények hasznosításához és a további kutatásokhoz még keressük a megfelelő szakmai befektetőt. Az eljárás ugyanakkor alapot adhat a más rovarok (pl. levéltetvek, szúnyogok) elleni biológiai védekezés sikeres kialakítására.

Elhatároztam, hogy elindítok egy mozgalmat annak érdekében, hogy ezt a találmányt végre használhassuk, és ne legyen rémálom és rettegés a gyerekek osztálykirándulása vagy a családi hétvége a hegyekben, vagy csak egy visegrádi túra...

Nem tudom, mi lenne a módja, hogy erre olyanok is felfigyeljenek, akik tenni is tudnak. A hatóságok gondolom már tudnak róla, ők viszont tenni nem akarnak. Az EU ismereteim szerint tiltja a kullancsirtást.
Arra gondoltam, hogy ahogy az akácot is megvédte a közvélemény és az internet ereje, miért ne tehetnénk ugyanezt a kullancsirtó magyar szabadalommal.
Kérlek Titeket, hogy aki szintén nem szeretne a kullancs elleni oltásokra és a szerencsére hagyatkozni -az segítsen, hogy valami módon ebből ÜGY legyen, amit nem lehet asztal alá söpörni, hanem színt kelljen vallani, hogy miért nem történik semmi ennek alkalmazására. Ha közben kiderült, hogy nem jó a szer, azt is jó lenne tudni, de ha már bejegyzésre került, akkor gondolom jónak ítélték....
Nekem van ismerősöm, aki teljesen mozgás és beszédképtelen már egy későn felismert kullancscsípés következtében. Nem szeretném megvárni, míg közelebbről is érintve leszünk hasonló módon, segítsetek, hogy kiderüljön az igazság erről a szerről, és esetleg gyártót is találhassanak hozzá.

Aki facebook-on tudna erről írni, az még hatásosabb lenne, és gyorsabban több emberhez eljutna.
Mindenkinek köszönöm :-)

KÉRJÜK - KÜLDJÉTEK TOVÁBB, OSSZÁTOK MEG E LEVELET!

SEGÍTSÜK EGYMÁST EZZEL IS!

Na tessék.......

Amikor a legújabb kutatások kiderítették a hagyományos zsírokat helyettesíteni kívánó új típusú élelmiszereknek negatív hatásuk van, a szakemberek figyelme a színezéket, tartósítószert és E-számokat sem tartalmazó szalonna felé fordult.

Kiderült, hogy a szalonna erősíti az immunrendszert, nem hiába, hogy nagyszüleink, dédszüleink erősek és egészségesek voltak a sok szalonnafogyasztástól. Ez annak köszönhető, hogy a szalonna az Omega-6 zsírsavak csoportjába tartozó arachidonsavat tartalmaz, ami elősegíti a koleszterinszint csökkenését, és javítja a szervezet ellenálló képességét.

Zsírok kis mennyiségben jótékony hatással vannak a szívre és a véredényekre, a szalonna szabályozza a belső szervek izmainak összehúzódásait, beleértve a szívizmot is és az érnyomást. A dohányosoknak jó, ha fogyasztanak kis mennyiségű szalonnát, mivel az szelént tartalmaz, ami erősíti az immunrendszert és megakadályozza az oxidációt. Így a dohányzás okozta károsodások részben csökkennek. A szalonna az alkoholmérgezést is enyhíti, mivel a gyomorfalat zsírral vonja be, így megakadályozza az alkohol gyors felszívódását.

A disznózsírt időtlen idők óta használják a népi orvoslásban.

Ízületi fájdalmak: lefekvés előtt jól kenjük be disznózsírral, vagy avas szalonnával a kérdéses területet. A szalonnát daráljuk meg, majd a masszához adjunk egy evőkanál mézet. Miután bekentünk a testrészt, helyezzünk rá celofánt vagy pergament, és az egészet tekerjük be egy sállal, vagy gyapjú kendővel. A pakolást hagyjuk egész éjszaka a fájós testrészen.

Az ízületek stimulálása betegségek után: a sérült területre vigyünk fel 100 gramm disznózsírt, amelyhez adjunk egy kanál sót. A testrészt vastag gyapjúkendőbe bugyoláljuk.

Mellgyulladás: a gyulladt felületre tegyünk egy csík avas szalonnát, a tetejére sztaniolpapírt, és ragasszuk le sebtapasszal.

Ekcéma: megolvasszuk a sózatlan szalonnát, majd hagyjuk kihűlni. Adjunk hozzá 2 kanál olvasztott zsírt, két tojásfehérjét, 100 gramm gyümölcspépet, 3 kanál vérfüvet. A keveréket hagyjuk 2-3 napig állni, majd a problémás területet naponta kétszer kenjük bel.

Fogfájás: egy vékony csík sózatlan szalonnát tegyünk a fájós fog köré, a fájdalom pedig fokozatosan elmúlik.

Sarokcsont sarkantyú: 100 gramm sózatlan szalonnából vágjunk apróra, adjunk hozzá egy nyers tojást, valamint 100 milliliter ecetkoncentrátumot. A keveréket hagyjuk sötét helyen állni, addig amíg a szalonna fel nem oldódik. Használat előtt a bokát forró vízben áztassuk, majd egy tamponnal vigyük fel a krémet a problémás területre. Csak éjszakára használjuk, nappal meleg vízzel mossuk meg a lábat. A kezelés időtartama 5-7 nap.

forrás:joportal.hu

Egyszer írtam arról, hogy a sok gyógyszer édesanyám máját betegítette meg, ezért ódzkodóm a gyógyszerektől. Igaz, hogy gyorsan hat, meg bizony jó is, amikor a fájdalmak gyötörnek, de szerintem nem mindenáron kell szedni. Kicsit macerás a természetes gyógymód, de megéri.

Nézem a reklámban, a fogíny vérzésre milyen fog krémet javasolnak. Nekem rendszeresen vérzett a fogam fog mosás közben. Szárított diófa levél teával öblögetem, és megszűnt. Csak ajánlani tudom annak aki hasonló tünetekkel van megáldva. Leforázzom a tea levelet, hagyom állni, majd leszűröm, és üvegbe öntöm, 2 dl. alkalmanként. :?

gidamaci válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Sziasztok!

Kérésem nem kapcsolódik Görögországhoz, Thassoshoz pedig pláne nem, de nagyon fontos dolognak tartom, ezért kérlek benneteket nézzétek meg az alábbi videót és ha úgy gondoljátok szavazzatok az alatta lévő linken.
Köszönöm szépen,!

3 méhnyakrákból gyógyult lány megható történetét láthatjátok a videóban. Elhatározták, hogy mindent megtesznek azért, hogy senkinek ne kelljen végigjárnia többé azt az utat, amit ők megtettek. A Mályvavirág mozgalom célja, hogy minden nő tudja, hogyan előzheti meg a méhnyakrákot, és egyetlen nőt se veszítsünk el emiatt a betegség miatt! apps4.trilobita.hu/mch3/embed/020tiy - apps4.trilobita.hu/mch3/embed/020tiy

Ha szerintetek is a Mályvavirág Mozgalom Az Év Közösségi Kezdeményezése, akkor szavazzatok itt ránk: www.facebook.com/OnkentesKozpont/app_298678516912325-https://www.facebook.com/OnkentesKozpon ... 8516912325

Október 10. -én volt a lelki egészség világnapja. :D :lol: :P :) :örül:

Bárczi Gusztáv, neves orvos, gyógypedagógus idézete, miszerint:

„Szeresd egészségedet, mert ez a jelen.
Védd a kisgyermek egészségét, mert ő a jövő.
Őrizd szüleid egészségét!
Mert a múlton épül föl a jelen és a jövő.”

Oldalmegjelenítési idő: 0.239 másodperc
endeel