file Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Ági válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

2015.06.22. 12:31 keltezéssel, Ferenc írta:
Rendben, ha azt mondod rendben lesz, akkor rendben lesz. Moszkvában pár hete találkoztam Ciprasszal, ő akkor is nagyon optimistának tűnt. :)
Vigyázzatok magatokra, már nagyon várjuk, hogy újra ott lehessünk!
Puszi:Era&Feri

Feco,
Ezt komolyan mondod? Eldobom magam tőled.
Azt tudod, hogy egy aláírása a világ legdrágább aláírásának számít. Kértél tőle aláírást?
Egy krétai Hania család kis kamasz gyermeke még a választási kampányon kért tőle autogramot.
Majd most év elején árverezte a gyermek az interneten. 5000 dollárt kapott érte.
Abból fedezi a fiú a saját tanulását.
Kinek mennyi ér az aláírása.
1. Ciprasz autogramja 5000 dollár
2. Barack Obáma autogramja 2000 dollár
3. Angela Merkel autogramja 1500 dollár

Ma délután hallgattam a híradást.
Tényleg mindenki a borotva élen táncol.
Mondom az okát, hogy mi a nagy görög elleni propaganda oka.
A tárgyalásokon elhangzott.
?????????

Ez gyújtogatást jelent magyarul.
A finanszírozok a görögökre ezt a szót használták most: Szándékos gyújtogató.
Azt tudjátok, hogy otthon nagyon erős a jobbik. Ők is ?????????
Ma a Ciprasz párt idején a magyar és a francia nép nincs fekete listán.
A régi kormány idején a Jobbik szellem erőssége miatt állandó napirenden volt. Náci államnak számítottunk a franciákkal együtt.
Az itteni Jobbik szellem kormány emberei, mind be voltak börtönözve.
Ciprasz mindenkit kiengedett 2 héttel kinevezése után. Helyette Papandreu, Samara, Venezelo álldogál most a sikkasztásai miatt a börtön kapu árnyékában.
Azóta nem témáznak Magyarországról sem, mint zsidóellenes fasiszta állam, kiket nem szabad követni.
Most mi vagyunk az a hitelezők szemében az ?????????.
A politika irányított. Otthon a hitelezők adják a média szájába a szót.
Most a tárgyalások szerint legkésőbb hétfőig döntésre kerül minden.
Annyit nyilatkoztak, hogy nem engedenek, mert ez ?????????- hoz vezet.
A hitelezők nem tudják maguk sem, hogy mit kell tenniük.
Próbálkoznak, hát a megfélemlítéssel.
Ez tehát nemcsak ellenünk szól. Összetettebb a dolog.
Felszólítás, hogy ha lépni mernétek, és változtatást szeretnétek követelni, akkor ez vár rátok.
A görög nép és a Ciprasz kormány erre válaszol úgy, hogy legyen a változás. Rosszabbat nem hozhat, mint most van.
De ha akarsz visszakapni pénzt, akkor engedj élni.
Szeretném, ha értenétek, miket itt leírtam.

Hiszek minden hírt, mit mondtok. Nem abban kételkedem.
Én magam is meghallgatok itt minden hírt, és akarva akaratlanul politikusként kezdünk gondolkozni a sok negativ hír hallatán.
De kérlek benneteket , hogy ti is próbáljátok meg kicsit e most írt szemszögből is látni a hírek megértését.
Amiket írtok, azok a ti otthoni hírek. A nektek szóló. Kettő céllal. Felétek megfélemlítő, és bennünket támadó céllal.
De a hír, ameddig csak egy felől hír, addig nem lesz valóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Ági válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Putyin üzenete mindenki felé.
Gondja nem a görög népnek van!
A hitelezők vannak gondban.
Nyilvános felszólalásában hangsúlyozta, hogy a görög a szárazföldön soha nem volt jó. A tenger volt mindig a görög erősségé. Hajóit pedig mindig biztonságosan kormányozta a be a kikötőbe. Európa a szárazföldet jelenti. Kikötő pedig van sok.
Szó szerint ez volt a nyilatkozata.
www.xrimaonline.gr/379421/poytin-to-provlhma-to-exoyn-oi-pistwtes-kai-oxi-h-ellada - www.xrimaonline.gr/379421/poytin ... i-h-ellada
«?? ???????? ?? ????? ?? ????????, ??? ??? ? ??????», ?????? ? ????? ????????, ????????? ?????? .

«???? ???? ???? ????? ? ?. ??????? ?? ???????? ??? ?????? ??? ????? ????????, ????? ?????????», ????????, ?????????? ?? ??????? ???????, ??? ??????? ??? ?????????? ??? ?? ??? ?????? ???????????.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

A kérdések és kérdések jönnek.
Ami itt történik, az bennetek közvetlen nem érint.
Érint akkor, ha a görög kormány sikerrel lavírozza hajóját, más meggyötört országok az ő példáját követhetik.
Ettől félnek az Unios pénzügyi emberek és ezért van a hosszadalmas huza - vona, hogy mi legyen.
Ha valami olyan változás állna be, mit benneteket is közvetlenül érint, én fogok az első lenni, ki szól, hisz ez a mi érdekünk első sorban!
Egy süket- néma, de látó ember, ha ezt a képet megnézi, lát -e az arcán aggódást?
Nyugodjanak meg hát otthon is a kedélyek.
A mi kedvünk és jövőre vonatkozó tekintetünk azonos az országvezető Ciprasz arckifejezésével.
A kritikus napon Ciprasz Putyinnal tárgyalt. Nem a mi a görög témában. De véletlenül erről is tett Putyin a világ felé szól bejelentést. Putyint itt a görög egy kemény, érzéketlen, kivégző osztagnak tartja. Viszont a vallás miatt nagy a barátság a két nép közt.
22.06.2015. publikált kép.

Andriska írta:

????? ??????????? ?? ??? ????? ??????? ??????

?????? ?? ???????
?????? ????????
?????? ?? ??????? ?? ?” ????????
?????? ? ?????? ???, ?” ????????
??????? ???????, ????????? ????
??????? ????????, ?? ????? ???

?? ??? ????? ???????
??? ?? ??????
?????? ???????? ???? ????? ?????
????? ????? ??? ??? ??? ?????,
?? ???????????, ?? ?????? ????
??? ?? ???????, ?” ??? ?????????
?? ??? ???? ???, ??? ?? ???? ??????
?? ??? ????? ???????, ????? ????????
???????? ??????? ??? ??????????

???? ????????? ?? ? ???? ??? ????????
???? ???????????, ?? ????? ???? ?? ???????
???? ??? ?????? ?? ??????? ???
?? ?? ??? ???? ???, ??? ?? ???? ???
?? ?? ??? ?? ??????, ???? ??? ??? ???? ???

?? ??? ????? ???????
??? ?? ??????

?? ??? ????? ??????? ???????????
?” ???????????? ????????????
??? ???????, ??? ???????
????? ???????, ??? ???????
??? ???? ????, ?? ????????
??? ???? ?????????? ?? ???? ???????
?????? ?????? ???, ??? ?????? ????
??? ????? ??? ??????? ??? ????????

Andriska...
ANREAS!!!
ISTEN ÉRTESSEN SOKÁIG.
BÖLCSESSÉGED, LELKED SZÉPSÉGE, MOSOLYOD, MARADJON ÖRÖK ÉS RAGYOGJA BE SZÉP CSALÁDOD, AHOGY HOZZÁNK IS FÉNYT ÉS OKOSSÁGOT HOZOL.
Mennyi éve is ismerlek benneteket kedves feleségeddel együtt?
2006 vagy 2007 óta? Élmény volt számomra minden veletek töltött pillanat.
Immár családosként, felnőttként.
Te és a te köröd az ország jövője, kik által majd előbbre léphet Magyarország is.
Lehet, hogy kicsiny ez a mag, de benneteket látva, hallva, hiszem minden jóra változik!
Nagyon köszönöm a görög nép nevében ezt a büszke, mindent kifejező énekszöveget.
Akik veszik a fáradtságot, tegyék bele fordítóba András okos hozzászólását a mai napok témájához.
MINDENT ELMONDANAK A SOROK!
Küldöm kicsiny családod felé a legszeretettebb teljesebb ölelésemet.
Nagyon köszönöm, hogy bekukucskáltál ide.
Épp jókor jött az erősítés általad. Ahelyett, hogy te kaptál volna ajándékot tőlünk, te adtál nekünk.

Andriska válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

-

????? ??????????? ?? ??? ????? ??????? ??????

?????? ?? ???????
?????? ????????
?????? ?? ??????? ?? ?” ????????
?????? ? ?????? ???, ?” ????????
??????? ???????, ????????? ????
??????? ????????, ?? ????? ???

?? ??? ????? ???????
??? ?? ??????

???? ????????? ?? ? ???? ??? ????????
???? ???????????, ?? ????? ???? ?? ???????
???? ??? ?????? ?? ??????? ???
?? ?? ??? ???? ???, ??? ?? ???? ???
?? ?? ??? ?? ??????, ???? ??? ??? ???? ???

?? ??? ????? ???????
??? ?? ??????

?? ??? ????? ??????? ???????????
?” ???????????? ????????????
??? ???????, ??? ???????
????? ???????, ??? ???????
??? ???? ????, ?? ????????
??? ???? ?????????? ?? ???? ???????
?????? ?????? ???, ??? ?????? ????
??? ????? ??? ??????? ??? ????????

Még egy nagy gondolat erről a menekült témáról.
Évekkel ezelőtt jelenség volt nálunk, hogy otthonról megfélemlítettnek érzett vendégként érkeztetek ide a szigetre.
Hol volt ez érezhető?
Tágas teraszaink vannak a parti szállásoknál.
A lakások kicsik és a konyhai étkező minike.
Mikor mentem a szálláslátogatásra, döbbenten tapasztaltam, hogy a teraszok székei, asztalai bekerültek a kis légtérbe. Hol volt spaletta, azt is behúzták a vendégeim, és oda szerettek volna engem beültetni közös beszélgetésre.
Majd megfulladtam ott és kértem, bocsánat nekem, de én ott bent nem tudok lenni.
Kérem nyissanak ajtót, ablakot, és üljünk ki a teraszra évezve a levegőt a tengert és a hegyet.
Később arra járva, újból behordva láttam mindent.
Mondták otthon a környékükön már csak így bezárva a négy fal közt a biztonságos.
A szállásadók is panaszkodtak, hogy Ági nem szellőztetik a lakásokat, légkondi és zárt ajtó, ablak közt kurnyasztanak bent a lakásokban a vendégek.
Milyen nemzet vagytok ti?
Miért van ez?
Mitől félnek a magyarok?
Aztán ez egy- két év múlva szerencsére elmúlt. A következő években visszatérve a vendégek, már kint ültek a teraszokon a kertekben és nyitott ajtó és ablak volt mindenhol.
Mosolyogva dicsértem meg őket, hogy ugye mennyivel jobb így?
Boldogan mondták, : Ági, ezt csak itt nálatok lehet.
A járműved ajtaja ablaka nyitva, a holmiaid széthagyva, ezt otthon ne próbáld ki.
Még el el hangzanak kérdések a biztonságra. De látván? könnyelműségemet és nyugodtságomat már nem kérdezgetnek.
Ez jutott eszembe a menekült témával kapcsolatban.
Talán többen figyelemmel követtétek a téli honlapunkat. Abból kiderül a télen nem voltunk a szigeten.
Férjemmel körbejártuk az immár szétröppent gyermekeket. Meg kicsit pihentünk is.
Miért hozom ezt most fel?
Mert épp azon szigeteken töltöttük az időt, hová a legtöbb naponta érkező menekültáradat érkezik.
Samothraki szigete, Hios szigete, Kréta szigete. Zárásként Thesszaloniikiben voltunk.
Az első kettő hely, Samothráki és Hios úgymond lakatlan szigetnek számol, és a keletről, afrikai államokból érkező menekülteknek kedvenc kikötési pontja.
Samothráki télen 7-800 lakossal rendelkezik. Ki veszi őket ott észre, ha oda kötnek ki?
Kicsi az esély. Az ott élő emberek a kicsi megélhetésre panaszkodtak, de rájuk nem. Sem lopás, sem betörés sem nyaralók kisajátítása nem történik részükről. És nem marad ott köztük senki!
Hios. Hát az egy csudi sziget. Oly mérhetetlen gazdagságot és kihaltságot és oly szenzációs lakatlan öblöket még soha sem láttunk. Elámított ott minden. A tisztaság. Sehol egy flakon még eldobott cigaretta csikk sem. Minden rendezett. Vagyon? Ismerek sok gazdagnak számító görögöt. Az ő vagyonuk eltörpül e felhalmozott és védtelen vagyon mellett. Védtelen vagyon és emberek, mert tényleg őrizetlenül vannak. Bementünk falvakba, hol mindenki az olíva vagy a masztiha ültetvényeken volt. Csak egy kettő 100 év körüli vagy a feletti idős néni volt, kik ajtót nyitottak nekünk, és étellel itallal kínáltak bennünket. Lopni lophattunk volna. Gyönyörű hímzett, horgolt csipkekendők, kiterítve a napra száradva, szép tárgyak, markettek pultjai és bármi. Eszünkbe sem jutott, pedig némely dologra vágyakozva néztünk. De mikor a faluban csak a 95 éves Viki mama , ő süket és nem jól látott, és a 104 éves Mária néni ki akkorka volt, mint egy kis vézna szárnyú madárka. Egy kézzel feltudtam volna ölbe venni és elvinni magammal.
Látszott, hogy boldogok, hogy idegent látnak, és mint fura űrbéli lényre néztek ránk. Marasztaltak bennünket, hogy este 6 óra után jönnek majd a férfiak haza. Ismerjük meg családjukat, maradjunk. Szabadon kószáltunk, stoppoltunk az egész szigeten hetekig. Oly vendéglátásban volt részünk mindenhol, mit 20-30 évvel ezelőtt érezhetett egy külföldi bármely görög területen.
Mindez hol? Ott hova napi több ezer menekült érkezik. Azok a menekültek sem nem loptak, sem nem öltek, mégcsak az ültetvényeken sem dolgoztak!!! Felültek a naponta közlekedő athéni hajóra és ahogy jöttek , úgy elmentek. ezt mi nem láttuk, csak gondoljuk. Mindennap ott ültünk a buszmegállóban tábli játékot játszottunk nézve az épp Athénba induló hatalmas hajót. Nem láttunk menekülteket. Pedig ott voltak, láttuk a híradóban. A török partok oly közel voltak, hogyha kedvem lett volna átúszni, hát tehettem volna. Smirni egykori görög, ma török terület, mi igen kihalt, ittenihez hasonló kis népességű török települések voltak ott szemben. Sem rendőrség, sem katonaság, sem Nato hajó nem őrizte a partokat. És mindenhol béke és nyugalom , tisztaság és harmónia uralkodott.
Később láttuk itthon hiosi riportokban, hogy a hiosi elhagyott falvak házainak,birtokosainak tulajdonosai felajánlják házukat ingyen családoknak. Olyan családoknak, kik szeretnének oda letelepedni. Áram, víz, út van. Mégsem lakják ma már azokat a településeket. A tulajdonosok már idősek. Nem ott laknak. Vagy hios Hora nevű fővárosában, vagy Athénban, vagy a jó ég tudja hol. De szeretnék látni, újra, benépesülve a falvaikat, hol ők gyermek korukban oly boldogok voltak. Álom szép helyen, eszményi adottságokkal, üres házak, iskolapad és birtokok. INGYEN, csak telepedj le. Mondanátok, ilyen csak a mesében van. Pedig létezik.

Valamikor, háborúk után az ország ilyen területeket betelepített menekültekkel.

Imros. Kréta Imbrosi szurdok és dél kréta ezen közeli falvai. Mind Smirni és Imbros szigetéről menekültek oda. Egész falvak a Samothrákival szem,közti kis ázsiai területnek számító részei. Százával jöttek e területekről Krétára dolgozni, élni. Nem voltak házak sem. Csak egy szurdok, hol víz és barlangok vannak. Egy darabig ott éltek, majd ők alakítottak falvakat. Ma már krétaiaknak számítanak. Menekültként érkeztek, eltelt 60-100 év, és most már Krétaiak.
Török háború, gazdasági világválság, első világháború, második világháború, hunta ezek mind mind okok voltak egy menekültáradatra. Most is ilyen válságot élünk, most is vannak menekült áradatok.
Akkor sokan itt maradtak. Most egy százaláéka sem marad itt. Pedig Samothráki szántó parlagon hagyva. Nincs munkás kéz. A szrdokok üresen. Hiosi falval üresen. Ha megszeretnének települni, találhatnának jövőt. Munkásat, de jövőt.
Mégsem teszik ezt.
Kréta? Ott is voltunk. Hát ott azért a vegyes lakosság miatt van gond. Maffia, görög, vagy albán? Ki tudja.
Ott épp 19.éve zárjuk az ajtókat, lelakatolják a székeket a kerthelyiségekben. Ez egyik pillanatról a másikra kezdődött. Egy hajnalba Korfuról mentem haza Iraklionba. A Morosini kútnál láncokat láttam a kerti bárok székeinél. A zöldséges beszedte áruit. Megdöbbenten mentem haza és kérdeztem mi történt itt a tavasz óta. Korfun dolgoztam , de Krétán éltem. Békés idillben hagytam ott szeretett Krétám és egy vas láncba vert arccal láttam viszont 4 hónapos munkám után. Mondták, menekültek, albánok, fosztogatások, erőszakok, betörések vannak.
Később az öreg Papandreou után közvetlen, rövid idejű, teljhatalmat kapott Smitis erre még tett két nagy lapáttal. Albánok kikből addig is nagyon sok volt, és rettegett a görög, letelepedési engedélyen túl szavazati jogot is kaptak, és bárki családjukat behozhatták ide. Ekkor alakult ki a görög részéről az idegengyűlölet szemlélet. Simitis hatalma rövid, de hatalmas csapást hozó volt. Csak a mostani gazdasági válság az ki a nem megélhetési feltételeivel kiűzi innen az albánokat. Látjátok, minden rosszban van valami jó. Ha ez nem lenne ilyen súlyos, akkor egy ültetvényekkel teli görög falu immár albán falu lenne, a törvény által is védelmezve. De már ők is panaszkodnak, hogy sikerült évek óta komoly uradalmat Albániában is kiépíteniük. Már itt nem éri meg élni. Inkább hazamennek. Isten békéjével tegyék azt. A görög örülni fog.
Nálunk a félelem tehát tőlük van. Ez olyan nálunk mint otthon a cigány téma.
Erről még az Unió nem kezdett egy kicsit témázni?
Ti persze ebből sem észleltetek semmit.
De majd ha a sajtó erről is ír, akkor ezen lesz a nagy haj, haj...
Azt hiszem elég őszinte és szavahihető gondolatok jutottak eszembe, hogy megnyugtassalak benneteket a valós helyzetről.
Ezzel tényleg részemről leszeretném zárni ezt a témát.
Soraim megnyugtatásnak szánom. Egy megalázott nemzetet és könnyű félelemet tartani és irányítani.
A magyar nem megalázott! És nem fél. Tudom sok mindent átéltek otthon, és természetes hogy tartotok az ilyen negatív jellegű híradásoktól.
De...
Az utakon is rendben lesztek, és a nyaralókban és a kiránduló helyeken egyaránt béke , vidámság honol.

? ????? ??????? ????? ??? ???????? ????? ????? 20 ?????? ???? ?????? -
20 éve léteznek különféle egyesületek a menekültek részéről.
Sámer Jozsef a Szír egyesület vezetője.
A nagy városokban Athén, Thesszaloniki a főtereken, a piacokon nagyon sokan vannak.
Mondanám, hogy nem tudok róluk, de valóban több mint egy éve félig téli lakosnak számítok Thesszalonikiben is, és láttam őket.
Árusként próbálkoznak annyi összeget összeszedni, hogy tovább álljanak innen.
Innen lassan már az albán munkások is elmennek, mondván nem fedezi a megélhetésüket az itteni munkabér.
Budapesten a Keleti pályaudvar környékén ijesztőbbek ezek a menekültek.
Itt Hios, Kos, Leszbosz, Kréta, Korfu ezek a szigetek a főbb érkezési pontok a menekülteknek.Itt a helyiek, bár tiltakoznak e jelenség ellen, mégis minden hajótöröttet mennek menteni és számukra minden módon segítséget adni. Onnan tovább főleg Athén. Az Akropolis alján negyedek alakultak ki belőlük. A helyi lakosok elmenekültek onnan, átköltöztek más területekre a városon belül. Ott biztos, hogy minden van. De ott sem hallom , hogy bármi történne.
Olyan ez itt, mint otthon a cigány téma.
Szeretettel jártok ti magatok több szigetre ezek közül. Nem hinném, hogy mint jelenség észrevettétek volna ezt.
Az úton idejövet????

Az árak. Bizony igazatok van. A mindennapi kenyerünk évről évre drágább.
De míg van kenyerünk és van mit ennünk, és tudunk belőle azoknak a szerencsétlen embereknek is adni, addig annyira nincs nagy baj.

Az biztos, hogy a föld lakosságának száma évről évre megsokszorozódik. Ezt egyre nehezebben bírja etetni itatni. A válság a minden miatt nagyobb és nagyobb lesz.
Ha ezekbe mind minden mélyen belegondolunk az mély bánatot és félelmet szül mindenkiben.
És nem lesz jobb a helyzet sem most júliusban, sem jövő júliusban.
De nem jó félni, és nem jo folytonosan aggodni. Épp ezért jöttök ide nyaralni.
Mert pihentek. Engedjétek hát szabadon ezeket az érzéseket.

balazsh válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Ennyit a gyűlölet kampányról:

index.hu/belfold/2015/03/09/menekultek1/ - index.hu/belfold/2015/03/09/menekultek1/
index.hu/belfold/2015/03/10/migrans2/ - index.hu/belfold/2015/03/10/migrans2/

Érdemes elolvasni a két cikket!

Véleményem szerint nem a menekültekkel van a baj, hanem a rendszerrel..........

kissas57 válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Szerintem ne dugjuk fejünket a homokba!

A nyaralóhelyeken nincs probléma a menekültekkel, de az úton igen is lehet.

Balázs; pedig de jó lenne néha :-)

joska válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Ági írta: Ez a jelenség tehát évtizedes jelenség.

Kedves Ági.
Megértjük aggodalmadat, ám ez a mai helyzet nem évtizedes jelenség. Ez egy kimondottan mai,, mesterségesen gerjesztett probléma, és nem a görögországi túrizmus megfojtása miatt, hanem egész európai kultúra megfulladása miatt. Még akkor is, ha igazad van a Görögország ellen irányuló intrikákkal kapcsolatban.

Ági írta:
Ha itt a fizetések, nyugdíjak lemennek havi 200 Euróra ez a mihez vezet. Mindenféle termék, ingatlan árakat kellenea havi 200 Eurós megélhetéshez lezuhantatni.
Az ország teljes kiárulásának célja az Uniós politikai manipulációja. Minden gyengébb országgal ez a céljuk. Ingyen munkaerő, szellemi és kulturális romba döntés az országok saját gondolkozásának, megélhetésének még a csírában való megfolytása a fő cél. Ehhez minden eszközt ők felhasználnak.

Mi már azt megtapasztaltuk, hogy a jövedelmek lecsökkentése, nem vonja maga után az árak csökkenését. Megtapasztaltuk, hogy a 200 Eurós nyugdíjak mellett , hogy ballagott fel a kenyér ára 3,60 Ft-ról 360 Ft-ra, hogy tanítanak a gyerekeinkkel az iskolában a saját megélt történelmünk helyett idegenek, ellenséges idegenek által nekünk írt történelmet, és hogy olvasztják fel a kultúránkat a ránk erőltetett idegen, primitív hatások.

Ági írta: PEDIG LÉTEZETT A MENEKÜLTEK TÉMA !!! 20 éves jelenség ez!

Nem Ági. Nem létezett 20 éve. 20 éve érkezett egy-egy szerencsét próbálkozó, aki bizsukat árult a Görög tengerparton. Ma százával, ezrével érkeznek, és nem bizsut árulnak, hanem a Balázs által idézett videók szerint útonállást folytatnak. És nem csak CalaisbanDe Franciaország szerte, Spanyolországban és Olaszországban is

Ági írta: Az ország költségvetése szerint hatalmas összegeket őröl fel ezen emberek ellátása, emberséges módon való útnak indítása. Az országunk mindig is egy szűrőként működött az egyéb európai országok felé. És ugye mindenki a gazdagnak gondolt országok felé vágyakozik, akik ezt nem szívesen veszik. De higgyétek el, hogy nem GÖRÖGORSZÁG a célpont.

Elhisszük Ági. Sőt tudjuk, hogy a Görögország által emberségesen útnak indított bevándorlók Macedónián, Szerbián keresztül, a déli határainkon özönlenek be illegálisan Magyarországra. Tudjuk, nem Magyarország a célország, csak Ausztria, és Németország Visszatoloncolja őket. És nem Görögországba, hanem Magyarországra, mert ugye az az ország köteles róluk gondoskodni, amelynél beléptek az EU területére. És hát a szerb Magyar határon Magyarország az EU területe.
Mindez azonban nem fog megakadályozni bennünket abban, hogy Görögországot válasszuk nyaralásunk célpontjának.

kissas57 válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Kalimera!

Én már átéltem egy menekült áradatot, de csak a határok közötti senki földjén, iszonyat volt a látvány is a szláv háború alatt, megint átélni nem akarom még egyszer, remélem mire mi megyünk, megoldódik valahogy, de már gonolkodom valami alternatíván.

balazsh válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Ági!
Bocsánat, hogy kérésed ellenére folytatom.

Szerintem ne dugjuk fejünket a homokba!

A nyaralóhelyeken nincs probléma a menekültekkel, de az úton igen is lehet.

A következőket az index-ről másolom ide, és a napokban íródtak és ez volt a kiváltó link:

Ne ijedjen meg senki, ezek a felvételek Franciaországban készültek.

Szóval a tegnapi hozzászólások:
    - Igoumenitsába láttam ilyet.. Mielőtt leértünk a kikötőbe, a pályán szaladgált több száz menekült, a rendőrök kergették őket....
    - A legdurvabb amit ma lattunk Macedoniaban, egy apuka volt aki a felholt gyereket vitte a valara dobva, de a gorkorizo szirek is megleptek az autopalyan... :(
    - Az elmúlt 20 évben minden évben megjártam Balkánt, van, hogy 2X is, de soha nem láttam 1 db menekültet sem. Most nagyon nagy a baj.
    - Macedóniában főleg arab (szerintem szírek) vannak, a calassi-i videókon ha jól sejtem líbiaiak vannak. A szírek 3-5 fős csapatokban és legtöbben bringával mozognak és eszük ágában sincs magukra hozni a bajt. Sőt inkább őket támadkják meg.
    -
<-- ez egy 2011-es Igoumenitsai felvétel[/list:u]

Maradjunk annyiba, hogy nem jellemző, de belefuthatunk a menekültekbe!

Ági írta: Belegondoltatok, abba, hogy Görögország térde kényszerítésével, a nagy hatalmak pénzesebb vendégei itt ingyen nyaralnának?
Ha itt a fizetések, nyugdíjak lemennek havi 200 Euróra ez a mihez vezet. Mindenféle termék, ingatlan árakat kellene a havi 200 Eurós megélhetéshez lezuhantatni. Az Unió által bárki bármit vehet. Ez esetben milyen áron? INGYEN. Az ország lakossága 11 millió. A turizmus idején 5 hónapig 50 millió.

Az árak soha nem fognak lecsökkenni!
Nézd meg Magyarországot. Árak a nyugati szintre emelkedtek (vagy magasabbra), fizetések, nyugdíjjak, segélyek pedig a nyugatiak töredéke.
Az EU azt szeretné, ha az állami kiadások csökkennének a nyugdíjjak és segélyek csökkenésével. De az ÁFA bevételek nem csökkenhetnek, mert akkor ott vannak, ahol voltak.............

Újabb politikai téma, mire szeretnék felétek megnyugtató választ adni.
Ez nem új keletű. Amióta én tudom, húszon éve ez egy hatalmas, valóban negatív jelenség.
Amint a jó idő beáll, kihasználva a tengeri közlekedést a viharos napokon, emberszállítmányok érkeztek, érkeznek az országba. Életvesztő hajókon napi több száz lélek indul a tengereken hogy megpróbálja életét más vizekre evezni.Görögország mindig csak átmenő pont volt számukra. A munka itt mindig kevés volt, és kemény kezet igénylő mezőgazdasági munkára évtizedekkel ezelőtt az albán származású vendégmunkásokkal azokat betöltötték. A halászhajókon a kurd és egyéb menekültek szintén kaptak munkát.
Mivel a megélhetés munkaköre lecsökkent, már több mint 15 éve nem célpont, hanem CSAK ÁTHALADÁSI PONT az ország.
A török és a libiai tengeren közlekedve a szigetek elérése előtt ezek az emberszállítmányok 90%.ban a tengeri határvédők által megtaláltatnak.
Intézmények, orvosok ideiglenesen biztonságba helyezik ezekek a szerencsétlen embereket, kik megpróbálnak ideiglenes munkát szerezni, hogy tovább tudjanak innen állni.
A LEGNAGYOBB GONDOT ATHÉN JELENTI. AZ OMINIA KÖRNYÉKÉN LAKNAK.
A szigetekre újra nem mennek vissza. Nincs megélhetésük és egy ritka népsűrűségű helyen kitűnnének. Egy hónapon belül mindenki megpróbál tovább állni. Erre jöhet a kérdésetek, hogy és ha nem tud?
Erre azt tudom válaszolni, hogy sem Krétán, sem, Hioson, sem Évián, sem Korfun és sem sehol én nem hallottam, hogy kellemetlenséget okoztak volna akár a lakosságnak, akár turistának ezek a reménytelen sorsú emberek. Még csak nem is látjátok őket.
Ez a jelenség tehát évtizedes jelenség. Mondjatok egy fórumot, hol panaszkodott rájuk valaki nyaralása alatt. Még Krétán sem, hol a legtöbb menekült van, mint átmenő.
Az egy dolog, hogy ennek a témának megszellőztetése most vetődött fel, mint Görögország ellen irányuló Európai intrika. Egyszerű hírnévrontásnak szánja ezt a média, hogy megpróbálja blokkolni a turizmus népszerűségét itt. Sokaknak nem tetszik, hogy Görögország próbálkozik. Forradalmasít. Támadni, sok féle képen lehet az országot ezért. Ez is egy módja. Egy hír közlése sok módon lehet. Az időzítés is sokat számít.
Eddig az európai nagy hatalmak ezt nem tudták? Milyen érdekes...Most egy politikai döntés előtt állnak, és megpróbálnak ilyen módon is ártani a görögnek?
Belegondoltatok, abba, hogy Görögország térde kényszerítésével, a nagy hatalmak pénzesebb vendégei itt ingyen nyaralnának?
Ha itt a fizetések, nyugdíjak lemennek havi 200 Euróra ez a mihez vezet. Mindenféle termék, ingatlan árakat kellenea havi 200 Eurós megélhetéshez lezuhantatni. Az Unió által bárki bármit vehet. Ez esetben milyen áron? INGYEN. Az ország lakossága 11 millió. A turizmus idején 5 hónapig 50 millió.
Az ország teljes kiárulásának célja az Uniós politikai manipulációja. Minden gyengébb országgal ez a céljuk. Ingyen munkaerő, szellemi és kulturális romba döntés az országok saját gondolkozásának, megélhetésének még a csírában való megfolytása a fő cél. Ehhez minden eszközt ők felhasználnak.

Soha sem útközben, sem itt létetek alapján semmit nem tapasztatatok és nem láttok ezekből a témákból. PEDIG LÉTEZETT A MENEKÜLTEK TÉMA !!! 20 éves jelenség ez!

A sofőrjeink és mondták, hogy hihetetlen sok kérdés elhangzik tőletek feléjük is.
Én azt hiszem, hogy már létezik annyi fórumozó, hirdető ember, hogy ha valami akár milyen kis kellemetlenség ért volna valakit, az a bolhából gigantikus mamuttá változott volna.
Az ország költségvetése szerint hatalmas összegeket őröl fel ezen emberek ellátása, emberséges módon való útnak indítása. Az országunk mindig is egy szűrőként működött az egyéb európai országok felé. És ugye mindenki a gazdagnak gondolt országok felé vágyakozik, akik ezt nem szívesen veszik. De higgyétek el, hogy nem GÖRÖGORSZÁG a célpont.
Próbáljatok meg hát a politikai színjáték mögé nézni és logikusan olvasni a híresztelések közt.
A nyár és a zavartalan élet viszont erősebb, mint ezek a politikai próbálkozások.
Én magam is a baráti körből kaptam erre vonatkozó kérdéseket, min megdöbbenten kérdezem, ismerve általuk is itt a helyzetet,hogy ezen valóban gondolkoznak? Ha egyszerűen csak értünk aggódtok, azt köszönöm. Emberségből Görögország mindig példamutató. Legyetek, hát teljesen nyugodt, hogy minden rendben van és az itt élő emberek hangulata maradt továbbra is mosolygós és bizakodó. Ha bennem bizonytalanul hisztek, akkor hallgassatok az immár több mint egy hónapja itt nyaraló minden nációra.

Megkérek mindenkit, hogy az itt megjelent politikai beszélgetésemet NE FOLYTASSA.
NYARALÁSI FÓRUM VAGYUNK.
INDULJATOK TELJES NYUGALOMMAL ÚTNAK.
MINDEN ZAVARTALAN ÉS BIZTONSÁGOS LESZ ÚGY HELYBEN, ÚGY ÚTKÖZBEN.

Messinia válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Ó ez a hülye vasárnapi bezárás... az még egy dolog, hogy felháboritó, hogy más mondja meg, hogy mikor menjek vásárolni, de a hülyébbnél hülyébb okok, amiket felhoznak, bicskanyitogató.
A párom valamikor csak pár napot van itthon, és hétvégre úgy érkezik, hogy a vasárnapi - úgymond pihenő - napra tettük a nagybevásárlást, , hogy legyen itthon minden olyan dolog, amit cipelni kell.
Mindegy már meg sem lepődöm, hogy mindig találnak ki valami okosságot. :evil:

vikso írta: Hát ez nem jött be. :D Mármint a bolondok napjára irt hozzászólásom. - delfineket láttam - Lehet, hogy más többet hallott, látott e- jeles nap vicceiről, én nem. Valamikor micsoda móka volt ez a nap. A mókázók kiöregedtek, a fiatalok meg vellnesseznek, vagy a valóvilágot nézik :) Frustráltak, sérülékenyek lettünk, félünk még viccelődni is. Ja, és a kormány is tett rá egy lapáttal. Mi a fenének kellett a kedélyeket ezzel a vasárnapi bolt bezárással megzavarni. Milyen klassz a vasárnap, együtt a család, és azon vitáznak, hogy ki mire, és mennyit költhet. :( Vasárnap nekem a sport napom, nem vásárolok, de ezen a semmit nem érő intézkedésen én is kiakadtam.

A tegnapi delfines poént csak ma láttam, így már nem, akartam reagálni... :)

A politikáról meg inkább ne beszéljünk, mert arról most jót nem tudom ki tudna mondani.
pl. OV ott maradhatna a rokonainál, vagy felőlem mehetne a bróker barátai valamelyikével a rács mögé is. Csak hogy a frissebb húzásait említsem.

vikso válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Hát ez nem jött be. :D Mármint a bolondok napjára irt hozzászólásom. - delfineket láttam - Lehet, hogy más többet hallott, látott e- jeles nap vicceiről, én nem. Valamikor micsoda móka volt ez a nap. A mókázók kiöregedtek, a fiatalok meg vellnesseznek, vagy a valóvilágot nézik :) Frustráltak, sérülékenyek lettünk, félünk még viccelődni is. Ja, és a kormány is tett rá egy lapáttal. Mi a fenének kellett a kedélyeket ezzel a vasárnapi bolt bezárással megzavarni. Milyen klassz a vasárnap, együtt a család, és azon vitáznak, hogy ki mire, és mennyit költhet. :( Vasárnap nekem a sport napom, nem vásárolok, de ezen a semmit nem érő intézkedésen én is kiakadtam.

vikso válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

A Kossuth rádió - Ütköző délben - cimű műsorát végig hallgatva,érdekelt az irás amit belinkeltél Pamag. A rádió műsorában közgazdász és politikai elemző vitázott, nagyon érdekes volt a közgazdás érvelése, konkrétabb volt, mint az irás.
Sok pozitivum hangzott el a görögök mellett.
Az interneten, akit érdekel a rádió hangtár műsorában 12.30 időpontra kattintva, ismétlik.

pamag válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

A görög helyzetről:

brux.blog.hu/2015/01/28/a_gorog_valsag_nem_ot_hanem_35_eve_kezdodott - brux.blog.hu/2015/01/28/a_gorog_ ... _kezdodott

(Hm. Messzebbről van, ami jobban látszik, meg van, ami kevésbé.)

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

És volt ott egy óvónő akinek azért nem jut kajára pénze mert a rezsit akarja kifizetni hogy ne rakják ki az utcára!!!!

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Én is döbbentem nézem,kilenc órakor kiált hogy beférjen az ötszáz adagba!Egy tányér rizses hús ,egy szelet bejgli, négy szem szaloncukor, gyógyszert is kapott aki kért az orvostól.

Olvasom: Rogán megvizsgálná, ki pénzeli az ellenzéki tüntetéseket .

Vajon ki pénzeli azt a tömeget akik ételosztásért állnak sort :?: A hiradóban néztem, és még ma is a hatása alatt állok. :(

Igazad van Balázs! Az önkormányzati választásoknál nem a politikai hovatartozás a lényeg hanem hogy szolgálja e a közösség érdekeit a jelölt vagy nem.

Tudjátok szerintem mi a baj???
Mi köze az önkormányzati választásnak a politikához?????
Nem a szűkebb környezet érdekeit, jó létét kellene képviselni a megválasztottaknak? Nem a felsőbb érdekeket kell előtérbe helyezni, hanem a faluét, városét, a közösségét.
Nem is engednék politikai kampányokat a helyi választásoknál!

Én a jelenlegi polgármesterre szavaztam, pedig ezek a mocskok támogatják. De mivel bizonyított az elmúlt 4 évben, hiszen látszott valami fejlődés a városban (több volt a jó, mint a rossz), ezért félretettem a fityisz gyűlöletem........ (lehet köpködni, kővel megdobálni .........)

Már csak azért, mert az eredmény sokkolt. :oops:
Lezajlott a 3. választás. Most nem voltam bizottsági tag, ki tudja miért :wink: Sajnos mifelénk, a kis településeken élő emberek (tisztelet a kivételnek) is lehetnek agymosottak, ami a többségnek árt, de nem számit. Nem számit, hogy akit megválasztanak emberileg, jellemben, nem az első ember, lényeg, hogy legalább a 2/3 most is meglegyen - és kiüssük az ellenzéket - . Szerintem megdölt ebben az esetben, a gondolkodom, tehát vagyok :D

Zsokesz1981 válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Kedves joska!
A válaszlevél nem tudom Öntől származik-e, de pár észrevétel (idézve az Ön által írtakat).
- „bármely demagógia mellett is csak-csak jelentősen kisebb számot mutatnak, mint 4 évvel ezelőtt.” – az lehet, hogy kisebb számot mutatnak, de miért nem beszélünk a többi számról, ami meg csak-csak jelentősen nagyobb számot mutat: ÁFA, csekkadó, tranzakciós adó, EÜ hozzájárulás stb. Nekem konkrétan havi 2-3.000 Ft marad maximum a zsebemben a rezsicsökkentéssel, miközben alsó hangon havi 5000 Ft-ot bukok az egyéb állami sarcokon. És még egy apró kérdés. Tudja Ön, hogy a lakossági rezsicsökkentéssel párhozamosan a kormányrendelet megengedte a szolgáltatóknak, hogy a közepes/nagy/ipari fogyasztók díjait 15-30%-al emeljék. Tehát pl. a pék, hentes stb. rezsijének díját. És ugye nem gondolja, hogy ezt az emelést nem Ön és a többi adófizető fizetik meg pl. a kenyér és hús árában. Szóval ennyit a rezsicsökkentésről. Valóban demagóg.

- Szóba hozza a 2/3-ot. Ami tény, hogy a fidesz nyert, ehhez nem fér kétség. Tény az is, hogy jelentősebb támogatottsága volt, mint az ellenzéknek (leszámítva a jobbikot). Ugyanakkor tény az is, hogy:
1. 600 ezerrel kevesebb szavazatot kapott a fidesz, mint 2010-ben, mégis ugyanúgy kétharmadot szerzett.
2. Amennyiben nincs győztes kompenzáció (ez mekkora egy választást torzító fideszes szabály már), akkor nincs kétharmad.
3. És vélhetően akkor sincs, hogy ha nem szavaznak a határon túliak 95%-ban a fideszre.
4. És akkor nem is ejtek szót a média, plakát és egyéb túlsúlyról, a köztévének nevezett csatorna agymosásáról stb.
Szóval nem vitatja senki a fidesz győzelmét (amihez kellett persze egy töketlen ellenzék is), maximum a mértékét, és a választási rendszer kiegyensúlyozatlanságát. Megjegyzem, az EBESZ sem azt írta a jelentésében, hogy a választások el lettek csalva, csupán felhívta a figyelmet arra, hogy számtalan, a választásokon való egyenlő esélyeket felborító szabályt alkotott a fideszes többség.
- Ismét idézek: „Milyen jogon vonja felelősségre a Miniszterelnököt, hogy nem Brüsszelbe kell védeni a magyar földet, amikor ön szavazta meg 2004-ben, hogy Brüsszel dönthessen a magyar földről?
Mert hát ugye 2004-ben megkérdezték önt, hogy akarja e.
És ha jól tudom, akkor nem a sokat átkozott Fidesz volt hatalmon, hanem egy másik 2/3, és akkor ön nem írt a Miniszterelnök úrnak levelet.” – Kérem a csatlakozási szerződésünk azon paragrafusát, melyben az szerepel, hogy Brüsszel dönthet a magyar termőföldről. 2004-ben valóban nem a fidesz volt, de 1998-2002 között igen sok témát ő tárgyalt le, és zárt le a csatlakozási szerződésből. Ja, és 2004-ben nem volt semmilyen más 2/3-ad. Nézzen utána! A magyar föld megvédésének pedig nem hinném, hogy az a módja, hogy műkörmösöknek, 80 éves nyugdíjasoknak, 3 év alatt milliárdossá lett gázszerelőknek adjuk a földet, akik legombolják az EU-s támogatást, oszt jónapot.
- „Én inkább azt kérdezném öntől, hogy hogy védik a magyar katonák Afganisztánban a magyar hazát.” – emlegette a populizmust. Hát ez is az. Magyarország a NATO tagja, ha nem tudná. Nyilván ennek a katonai közösségnek, ahogyan az EU-nak is vannak elvárásai felénk, ha már teljes jogú tagjai vagyunk. Ilyen lehet pl. a katonai műveletekben való részvétel (megjegyzem nem sorkatonáknak), vagy volt pl. a NATO lokátor ügye. Mert az azért nem megy, hogy tartjuk a markunkat (EU-s pénzek), meg élvezzük a NATO védelmét, de egyébként meg hagyjon mindenki békén, mi nem veszünk részt semmiben. Ki lehet lépni, akár mind a két szervezetből, és megmutatni, hogy milyen is a szabadságharcos magyar virtus.
- „Olyat, ahol az önhöz hasonló emberek, nem sunyi módon, hanem bátran vállalva a hovatartozásukat kitizálják a rendszert.” – maradjunk annyiban, hogy ebben az országban, aki nyíltan kritizálja a mostani vezetést, arra minimum rossz szemmel néznek, rosszabb esetben lehazaárulózzák, lekomcsizzák stb. A sunyi dolgokról meg inkább ne is essék szó. Az az utóbbi időben inkább a kormánypártra jellemző.
- „Ahol nem hirdetik, hogy egyik párthoz sem tartoznak, de MSZP-s ideológiával kritizálják a másik hatalmi tömörülést.” – itt igazolja, amit az előbb írtam. Valaki leírta a véleményét, elképzeléseit, amivel ha Ön nem ért egyet, akkor az már MSZP-s ideológia. Szimpla más vélemény, pártideológiától mentesen nyilván nem lehet.
- „Ahol az egyes ember logikai képessége legalább eljut addig, hogy amennyiben megállapítja, hogy az emberiség 5%-a képes megtermelni a szükségletek 100%át, akkor ne kérje számon a neki nem szimpatikus kormánytól, hogy miért nem ad munkát a másik 95%nak.” – már bocsánat. Én pl. az ígért 1 millió munkahely arányos részét (és nem a közmunkát) kérem számon. De maradjunk annyiban, hogy egy-egy „rosszabb” pillanatában a fidesz még teljes foglalkoztatottságot is ígér(t). Kádár tapsol a sírjában az ilyen marhaságoknak :-)
- „Majd, ha ezeket egymás között sikerül elrendeznünk, akkor kívánjon közvetlenül beleszólni a társadalom irányításába.” – nem igazán értem magát. Szóval ha elrendezték egymás között? Mégis hogy gondolja? Majd ha BG úr mondjuk beáll abba a sorba, amiben pl. maga áll, akkor majd beleszólhat közvetlenül a társadalom irányításába? Tipikus! Elárulom, hogy Magyarországon, 4 évente (még), minden szavazásra jogosult állampolgár beleszólhat a társadalom irányításába. Persze értem törekvést, hogy a gondolkodni képes, de nem a fideszes kotta szerint bégető embereket kívánatos lenne kizárni a szavazásból, de szerencsére erre még OV sem vetemedett.

Ahogyan Ön BG-re írta, hogy MSZP-s ideológiával kritizál, így engedje meg, hogy a végén megjegyezzem azt, hogy bár Ön soha nem szavazott a fideszre, mégis erős fideszes ideológia mentén válaszolt a levelében. Persze csak egy csöppet kell jobbra lépni ahhoz, hogy az ember a jobbikban találja magát, így lehet, hogy a fideszes és az ön pártja által képviselt ideológia között csak én nem érzem a határt.

Üdvözlettel: egy korábbi MSZP, jelenleg párt nélküli szavazó.

Oldalmegjelenítési idő: 0.461 másodperc
endeel