file Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

pamag válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Hát kedveseim... november 7-e van.
Sok évig kellett megünnepelni, de személy szerint nagyon nem bántam, mert április 4-re meg november 7-re mindig volt egy kis jutalom...

Viszont...
1967-ben érettségiztem. Beültünk a terembe, és a tanárok elmondták a tudnivalókat, aztán elkezdődött a vizsga.
Történelemből kihúztam a Nagy Októberi Szocalista Forradalmat.
Ültem a papír fölött... és még mindig üres volt a papír... meg az agyam is. Egész egyszerűen nem jutott semmi de semmi az eszembe! Végül fölálltam, hogy akkor izé.. ha mondták, hogy vissza lehet adni, akkor én kérnék egy másik tételt... Elsápadt a tanári kar, egész idegesen mondták, hogy igen, de ezt nem lehet visszaadni... üljek csak vissza, biztos eszembe jut... aztán odajött az igazgató néni, aki oroszt tanított (másik osztályokban, nem nálunk), és elkezdett sutyorogni, hogy tudod, emlékszel, oroszból is tanultad... konkrétumot persze nem mondott. Végül - életösztön - mit tegyek, azt a pár mondatot, ami eszembe jutott róla, megvariáltam, mindet elmondtam vagy 4-5 változatban, nagy svunggal, határozott előadással... végül szidtak, mint a bokrot, miért akartam visszaadni, így nem tudnak ötöst adni rá...
Holott a mai napig bajban vagyok vele! Olvastam róla, néztem dokumentumfilmet - az istennek se áll össze a kép, nem és nem, hogy akkor mi is történt valójában és miért! Sehogyse logikus. Persze ha úgy tanították volna, hogy puccs történt... de azt kellett tanulnunk, hogy a nagy bölcs és hibátlan bolsevik társaság igazságos harcban győzött...
:mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

szekalmi válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Hát... politikáról inkább nem mondanék semmit. Viszont ami a tévében megy, az tényleg nem semmi. ElMónikásodik az egész. Nekem, hála neked Digi, itt van 600-valahány csatorna, (java román meg arab) Itt legalább nézhetem a Gordon Ramsayt, meg az utifilmeket. Na és a Hystorin a jobbnál-jobb történelmi dokumentumfilmeket. Híradó helyett a neten olvasgatok, rádió helyett meg a tematikus netrádiókat hallgatom. Szóval jó ez, mert mire jön a kampány, leszokunk a magyar médiákról. Olyan az egész, mint a szeretett minden-postaládás újságunk (Debrecen). Csak a mocskolódás megy benne, szigorúan közpénzen, és szigorúan egyoldalúan. Viszont remekül használható begyújtáshoz...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Verus válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

tfildiko írta: De ,hogy tovább folytassam a gondolatom,lassan már a tv is nélkülözhető lesz.A híradókat egyik adón sem nézem,mert csak felidegesítem magam.A többi bugyuta műsor szót sem érdemel.Hiába van 54 adó,igazán egyik sem élvezhető.Nagyon ritkán találok egy-egy megnézésre érdemes filmet,ha igen az többnyire több évtizede készült.
Riportok,amik felkeltik a figyelmemet nagyon elenyészőek.
Legutóbb a Keresztapa trilógiának örültem,persze éjszakába nyúlóan vetítették ,de videóra vettem és szívesen néztem végig újra.Szerintem a mai napig helytálló igazságok hangoznak el benne.

A szívemből szólsz! Még azzal kiegészíteném, hogy a tv-ben nálam az első számú nézni való az ismeretterjesztő csatornák. A filmekhez nincs türelmem, mert rosszak a tapasztalataim. Ezekről a kereskedekmi adókon adott szemetekről meg nem is beszélek !! A sok sztárnak vagy celeb-nek (hánynom kell, Kazinczy forog a sírjában) kikiáltott börtönviselt és egyéb nulla emberről meg említést sem érdemes tenni. Csak az a szomorú, hogy ezeken a népbutító szemeteken nőnek fel a gyerekeink, ha mi a szülők nem figyelünk eléggé. (Bár az enyémek már nagyok, és szerencsére nagyjából kialault az értékrendjük)

tfildiko válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

De ,hogy tovább folytassam a gondolatom,lassan már a tv is nélkülözhető lesz.A híradókat egyik adón sem nézem,mert csak felidegesítem magam.A többi bugyuta műsor szót sem érdemel.Hiába van 54 adó,igazán egyik sem élvezhető.Nagyon ritkán találok egy-egy megnézésre érdemes filmet,ha igen az többnyire több évtizede készült.
Riportok,amik felkeltik a figyelmemet nagyon elenyészőek.
Legutóbb a Keresztapa trilógiának örültem,persze éjszakába nyúlóan vetítették ,de videóra vettem és szívesen néztem végig újra.Szerintem a mai napig helytálló igazságok hangoznak el benne.

tfildiko válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Igaz,hogy eddig a sláger rádiót hallgattam,de szinte csak a zeneszámok miatt.Szerintem lehet élni rádió nélkül.Néhány jó CD,jó zenével,a híreket elolvassuk a Neten,a többi körités nélkülözhető .

Verus válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

...én meg egyáltalán nem is rádiózóm jó ideje...

noriga válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Mostanában én is sokat teázom. Citromfű-teát. Nagyon jól oldja a feszültséget.

A rádiózáshoz csak annyit, én már régóta csak ritkán hallgatom az említett két adót, mert egyszerűen nem bírtam azt a két öregedő vén majmot (lalikirályájék), meg a -legtöbbször- gusztustalan, hülye témájukat.
A juventus reggeli műsora nálam verhetetlen.

balazsh írta: Se Sláger, se Danubius. :(
Mocskos politikai beszélgetős szart a helyére............

Ez a pöcegödör - topic nem árt! Pláne most a választások küszöbén :) Köszi Balázs!
Emberek , már van hová okádni! :boxedzés:
Ja, és gyere át teázni Te is hozzánk! Nyugtatja az idegeket!

balazsh létrehozta a témát: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Se Sláger, se Danubius. :(
Mocskos politikai beszélgetős szart a helyére............

Oldalmegjelenítési idő: 0.270 másodperc
endeel