file Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

vikso válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Nekem nagy tanulság volt ez a népszavazás. Most értettem meg, hogy a jelentősebb szavazáskor, miért az érdektelen, sok távollét :( Kevés alkalom adódik, hogy fricskát adjuk a kormány órára, most lett volna. Ha csak egyet említek, a pazarlást, amit erre kampányra költött a kormány, miközben komoly fizetési, ellátási gondok vannak az egészségügyben.
Igen, én is azt mondom, hogy eredményes volt a szavazás. Ha minden polgármester, vagy legalább többen azt tette volna amiről én tudok - telefonon hívta fel a szavazatra jogosultakat, részvételre - akkor vígan elérhető lett volna akár a 60 %- is, mindenesetre csak pár % hiányzott az érvényességhez. Aztán, honnan tudta a telefonáló, hogy ki nem ment el szavazni. Bizonyára a szavazatszedő bizottság listájából. Gondolom müködött a mobil, és miért ne. Ahogy olvastam az ellenzék nem mindenhol tudott képviselőt állítani, mert nem volt kit. Nevetséges indok. :lol:
Levontam a következtetést, többet én sem megyek szavazni. :!:

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Honey válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

pamag írta: Mivel azt előre lehetett tudni, hogy az fog elmenni szavazni, aki nemet mond, teljesen felesleges volt 20 milliárd forintot erre elkölteni az ország közös pénzéből.

Nagyon sok pénz elment :(

balazs írta: De tudjátok mit, szavazzunk az olimpiáról, hogy kell-e az nekünk!

Ennél nagyobb marhaságot elképzelni sem lehet. Nem hogy a népszavazást, hanem magát az olimpiát Mo-on!!!! Nagy hiba lenne!

pamag írta: Legalább itt, ebben a kis meghitt internetes otthonunkban ne legyünk megosztottak!

Szerintem nem az a baj,ha nem egyeznek a vélemények. Sőt. Nem vagyunk egyformák, nem is gondolkodunk egyformán. Az lenne a baj, ha már erről szó esik, akkor azt nem tudjuk kulturáltan megbeszélni. Vitatkozni lehet értelmesen is. A véleményeket is le lehet írni úgy, hogy nem bántunk meg vele másokat, ha az eltérő véleményeket tiszteletben tartjuk. Ez a topik ilyen.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

pamag válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Mivel azt előre lehetett tudni, hogy az fog elmenni szavazni, aki nemet mond, teljesen felesleges volt 20 milliárd forintot erre elkölteni az ország közös pénzéből.
Orbán nagyon akarta, hogy érvényes legyen - valami konkrét célja volt vele.
Mikor látszott, hogy nem lesz meg az 50 %, kezdett visszakozni.

Sajnos ez az egész abban a pillanatban vált pártpolitikai kérdéssé, mikor Orbán bejelentette, hogy erről lesz népszavazás - elterelendő a figyelmet a boltbezárásos népszavazási kezdeményezés körüli helyzetről, mert a kopaszok botránya kezdett kellemetlenül dagadni. Be kellett jelenteni hát, hogy igenis lehet Magyarországon népszavazni...

Végül csak annyit szeretnék mondani: ha bezárkózunk, ha az összes kisebb ország bezárkózik, hogy lélek az ajtón se be, se ki... attól még nem lehet légmentesen lezárni a határokat. A Kárpát-medence tranzitútvonal évezredek óta. Mintha a magyarok is így érkeztek volna...
De ha mégis bezárjuk magunkat - a feszültség attól még nőni fog, és akkor lehet, hogy Nyugat-Európa felrobban. Csakhogy abból csúnya háború lesz. És minket is széttéphet a robbanás.
Nem lehet érdemben feltartóztatni a népvándorlást. Csakhogy nem vagyunk kötelesek feltartott kézzel fogadni az érkezőket.
Meg kell szervezni, ki hogyan mikor merre. Hogy ne élhessen vissza a befogadással senki.
És egész Európa együtt erősebb lenne. Ha erősebb akarna lenni.

De ha Európa büszke a kereszténységen alapuló kultúrájára meg a kereszténységére, akkor viselkedjen keresztény módjára.
Semmit nem értett meg a kereszténységből az, aki nem tudja, hogy ő akkor keresztény, ha Jézus tanítását követi.
És mi a két legfőbb parancsolat? Szeresd Istenedet - és szeresd felebarátodat.
Jézus tanítása élni fog, amíg egyetlen ember is lesz a Földön.

A magyar nép egyébként szerintem nem attól maradt meg és maradt erős, mert bezárkózott volna. Ellenkezőleg. Szent István idejében is élt itt sok különféle nép, utána is érkeztek besenyők, kunok, szerbek, svábok stb. A magyar nép alkalmazkodott mindenhez - ettől maradt meg erősnek.
Ja hogy ezer év óta a megosztottság is maradt? hát igen... a tegnapi nap is csak ennek a példája.

Legalább itt, ebben a kis meghitt internetes otthonunkban ne legyünk megosztottak!

balazsh válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Honey írta: Ez az egész nem pártpolitikai kérdés, de mégis azzá tették. :(

Ha nem pártpolitikai kérdés lett volna, akkor értelmes kérdést tettek volna fel.
Szavazhatott volna a nép akár a vasárnapi zárva tartásról is, de azt előre tudták, hogy a fityiszes szavazók is leszavazták volna, így kihátráltak. Most tudták, hogy a nem szimpatizálók is mellettük szavaznak, ezért engedték. Mi ez ha nem pártpolitika?
De tudjátok mit, szavazzunk az olimpiáról, hogy kell-e az nekünk! (Csak előbb vigyék le a részvételi %-ot, mert az is érvénytelen lesz.)
Saját vélemény: Ha megnyerjük a megrendezést, akkor úgy fogunk beledöglenei mint a huzat. Értelmes városok visszalépnek, de nekünk kell. Persze hogy kell, mert még több pénzt lehet így ellopni.
Szóval az egész nem szólt másról, mint hogy egyesek nagyvezére igazolást szerezzen a maga javára.
Látszik ez a bukott népszavazás kommunikációján is, pl.: többen voltak mint az EU-s népszavazáson, ......
És akkor mi van. Érvényes lett vagy nem? Nem. Ennyi. Saját kardjukba dőltek, mivel felemelték a részvételi arányt. A nem-ek aránya pedig egyértelmű volt, nem volt kérdéses, mivel azok mentek, akik nem-et húztak.
Sok embert megetettek, pedig az is kiderült, hogy nem is a menekültek ellen akarták felhasználni.
Sötét, aljas játszmát játszanak a politikusok....

Egyébként pedig részemről akár ide is küldhetik a migránsokat. Ide hozzák a csapatot, mi kiengedjük őket és már huss, másnapra itt sincsenek. A határok nyitva vannak, úgy mennének vissza mint a szél.
NEM NÁLUNK AKARNAK LETELEPEDNI!
Mindenki tudja, látja, hogy innét elmennek az emberek, még a magyarok is, nem pedig ide jönnek. :(

Honey válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Izgalmas és érdekes volt végigolvasni a véleményeteket és érveléseteket. Mindőtök mondandójában van igazság, én mégis Jóskával értek egyet.
A szavazatokat pedig nagy általánosságban nem lehet elcsalni. Sem most, sem máskor. Nagy általánosságban. Lehet, hogy vannak helyek, ahol igen, de szerintem az jelentéktelen. A mostani szavazás szempontjából meg főképp, mert egyértelmű volt, hogy a nem-ek aránya annyira fölényes lesz, h fölösleges bárminemű kapálózás.
Ez az egész nem pártpolitikai kérdés, de mégis azzá tették. :(

pamag válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

De én abban a korban voltam fiatal, amikor a szüleimtől elvettek mindent, amit generációkon keresztül filléreket összerakva megteremtettek.
Meg akiktől nem vettek el, de megalázták.
Meg akiktől nem vettek el, de látták, mekkora görény a falusi párttitkár meg a hívei.

Tudom.
Ez a társadalmi réteg soha nem fog tudni érzelmileg azonosulni a baloldallal.
Tiszta ügy.

De volt ebben az országban másik réteg is.
Társadalmilag eggyel lejjebb.
(Nem a prolikról beszélek. Csak azok érdemlik meg a lesajnáló nevet, akik mindig is csapódtak a széllel ide-oda, és bármikor kiszolgáltak bárkit. Belőlük került ki a kommunisták szemetebbik része, akik aztán a mai hatalomban is ott pöffeszkednek.)
Akiknek nem volt elég a saját tulajdonuk ahhoz, hogy önálló gazdálkodást folytassanak. Akik kénytelenek voltak az urakhoz cselédnek állni. Átvitt értelemben is. Akik kiszolgáltatottak voltak.
Ez a réteg mindenféle párttagság nélkül is jobban és szabadabban élt a létezett szocializmus keretei között. Végre nem volt különbség úr és cseléd között. Mindenféle megalázottság nélkül, és szegénységi bizonyítvány nélkül tanulhatott és juthatott előre az arra érdemes ember.
Tudom, mert én ebből a rétegből származom.
Soha nem voltak párttagok a szüleim, soha nem dörgölőztek senkihez. Apám gyerekkorában nem tanulhatott - felnőtt fejjel pótolhatta, osztályvezetőként ment nyugdíjba. Nem kellett neki hozzá párttagság. Én büszke vagyok rá, mert tudom, milyen ember volt.
Egy pillanatig nem merült föl, hogy valamilyen akadály miatt ne tanulhatnék tovább. Sőt, nekem már nem munkás, hanem értelmiségi jelző állt a szülők foglalkozásánál.
A családi mesék soha nem politikailag célzottan hangzottak el, csak meséltek az életükről.
És felnőtt fejjel, igazán a rendszerváltás után értettem meg, éreztem rá, mennyire kiszolgáltatottak voltak régen. Mikor itt elkezdték visszahozni a szép úri világot.
Én nem tudok haragudni a baloldalra.

A régvolt időkben történt népmozgásokat meg a mostani népmozgást nézve nagy probléma, ami kialakult.
És Magyarország - meg a környező országok - ártatlan is a gyarmati bűnökben és a mostani háborúk kirobbantásában.
Mind az emberiességet, mind a történelmi tapasztalatokat figyelembe kellene venni a megoldáshoz. Megoldás talán nincs is - de kompromisszum lehetséges.
Érv van töménytelen, nem kettő, de vagy huszonkét oldalról.
De ez a népszavazás nem arról szól.

Ó, persze, Orbán nem fog megbukni az eredménytelen szavazástól.
Sőt akárhány szavazatot zsebel be, ha keveset is, döngetni fogja a mellét, hogy mekkora demokrata, bezzeg ő megkérdezte a népet.
De mivel ő maga dicsekedett azzal, hogy ne azt nézzék, amit mondok, hanem azt, amit teszek, ki tudja, mire akarja felhasználni az érvényes szavazás eredményét.
Aki 1989-től ismeri napjainkig - az nem hihet neki, ha szokott gondolkodni.

(Erdélyre nem 1918-ban vetettek szemet a románok. Sokkal korábban. Hiszen ugye azé a föld, aki teleszüli. 1915-ben vagy 16-ban, alig kezdődött el az első világháború, a román királyné levelet írt az unokatestvérének - na ezt elfelejtettem, melyik nyugati uralkodó volt az, valószínűleg az angol -, hogy ha szövetségesként belépnek ők is a háborúba, a végén természetesen kérik Erdélyt zsákmánynak.)

De magyarok, románok, meg az összes többi nemzet: mind európai is egyben.
Egy erős Európa könnyebben szállna szembe a Föld többi részén nyomuló nagyhatalmakkal.

balazsh írta: ...........................
...............................................

A végén pedig elhozom a szavazólapot, hogy végre én is lophassak ezektől a tolvaj gazemberektől. :D

Nem jó.
Záráskor meg kell számolni.
Ha hiányzik egy szavazólap, ahelyett simán betesznek egy kormánypárti szavazólapot, hogy meglegyen a nyilvántartás.

joska válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

balazsh írta: joska!
Bocsánat, de neked aztán jól kimosták az agyad. :(

Csak annyit mondok, hogy fityisz-re már szavaztam, de mszp-re (és utódaira) még soha.

De tényleg befejeztem, mert elvakult orbánistával nem érdemes vitázni.

Nekem aztán ki. Bár én még soha nem, szavaztam a Fideszre, idősebb voltam mint te most, amikor ez az alakulat létrejött, tudom kik voltak és tudom, hogy csak nemzeti szalagot ragasztottak a kalapjukra. ezért a jövőben serm fogok rájuk szavazni. Ennyire vagyok elvakult orbánista
De én abban a korban voltam fiatal, amikor a szüleimtől elvettek mindent, amit generációkon keresztül filléreket összerakva megteremtettek. Nem a Fidesz rabolta el, csak a szüleik, meg azoknak a szülei, akik most a másik oldalon uszitanak titeket.
Nem nézek TV-t. Sem az M1-et, sem az ATV-t. 15 éve. Az én agyamat nem mossák sem innen, sem onnan. Egyet tudok, és ezt a saját magam által mosott agyamból. Ez pedig az, hogy a Fidesz nem fog belebukni abba, ha most nem megyünk el Nem-et mondani. De ütőkártya lesz az a bojkott Brüsszel számára, hogy lám az ország, a lakosság (látható az itteni vitából is, hogy nemzetről már nem beszélhetünk) be akarja fogadni ezt az áradatot. Mert hát a lakosság, a kormánnyal ellentétben európai.
Én (megbocsájtható nekem, 70 éves vagyok, nem európai vagyok, hanem Európában élek, és első sorban magyar vagyok. Az a magyar, aki befogadta a Szentföldről haza tartó , hontalan német lovagokat, hazát adott nekik, és akik pár év múlva a pápátol kértek engedélyt, hogy saját országot alapitsanak a kapott földön. Az a magyar, aki befogadta a török elöl menekülő rácokat, hogy Arsen pátriárka a szultánhoz forduljon 50 év múlva, hogya hódóltsági szerb fejedelemséghez csatolják a kapott földet.
Az a magyar, aki befogadta a Moldvai, Havasalföldi menekülteket hogy aztán azok pár száz év múlva végiggyilkolják Fehér, Hunyad, Arad megyét, néhány tiz évre rá lángba boritsák Bihart, és 1918-ban követeljék az Ősi román erdély Hozzácsatolását az alig 50 éves Romániához.
De tudom, pamag ezzel az elvakult agymosottal nem érdemes szóba álni. mint ahogy észrevettem itt a fórumon, senkivel akinek nem azonos a véleménye.

balazsh válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Pamag!
Hagyd!
Fanatikusokka szemben nem lehet. Ők csak az M1 propaganda csatornán folyó ferdítést ismerik.

Viszont olvastam ma egy jót!
A lényege kb. ennyi volt:
Elmegyek szavazni, mert van véleményem. Behúzom a nem-et, mert nem akarom a betelepítést. Majd behúzom az igent, mert az európai közösség tagja vagyok.
A végén pedig elhozom a szavazólapot, hogy végre én is lophassak ezektől a tolvaj gazemberektől. :D

Nem, nem akarom, hogy erőszakkal betelepítsenek akárkit is.
Se migránst, se azonos kultúrkörből érkezőt.
De eddig se kérdeztek meg, és a Népszínház utca jelenleg feketéllik a sok afrikaitól.

A svábok annak idején úgy kerültek ide, hogy az eredeti német területükön túlnépesedés volt, a Habsburgok másik területén viszont emberhiány - ezért megkérdezte az állam (a király), hogy ki jelentkezik arra, hogy betelepüljön egy másik országba. Azokat szervezetten elhelyezték.

Sok helyen élhetetlen lett a vidék.
Háború, szárazság, túlnépesedés a civilizáció áldásai miatt...
Igen sokrétű probléma ez.
Azt akarom, azt szeretném, ha végre elérné a sok nagyfejű, hogy Európa szélén megállítanának minden ide igyekvőt, ellenőriznék, igazolná magát, aztán bemenne egy táborba, ahol megvárná, míg egy ország, egy település részéről érkezik engedély, x számú idegen mehet oda. Évszázadokig így működött.
Nem pedig sáskajárásszerűen árasztanák el Nyugat-Európát.
És csak Nyugat-Európába igyekeznek.

Az a bizonyos kvóta csak a menedékkérelmek elbírálásáig való ideiglenes elhelyezés. Sok helyen olvastam.
De ugyanolyan hiba azt hangsúlyozni, hogy csak 1294 ember - mert akármikor megtöbbszöröződhet.
De ez, úgy tudom, nem nemzetállami hatáskörben van, hanem uniós hatáskörben.
Ami nem egy felsőbbség akarata, hanem a tagállamok vezetői közösen tárgyalták le, hozták meg azokat a szabályokat is, amik a megállapodás után uniós hatáskörbe kerültek, tehát nem a tagállam tudta nélkül erőltetik le a torkán. Ja hogy van köztük olyan, amit még sok évvel ezelőtt a másik miniszterelnök tárgyalt le? hát van ilyen.
Ha egyszer hoznak olyan szabályt, amelyik állandó letelepítésről szól majd, azt is a tagállamok vezetői fogják meghozni. (Csak lesz eszük, hogy az éppenhogy kontraproduktív lenne...)
De éppen ezért az EU részére semmiféle kötelezettséggel, semmiféle hatással nem bír ez a népszavazás.
Akkor mi a francért dobunk ki rá pénzt?

Szóval:
Nagy és nehéz problémakör ez. Sok igazság van mindkét oldalon.
De a Jóisten áldjon már meg mindenkit - mit oldunk meg belőle ezzel a népszavazással?

A kérdés:
„Akarja-e, hogy az Európai Unió
az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is
előírhassa nem magyar állampolgárok
Magyarországra történő kötelező betelepítését?”

És az országgyűlés hozzájárulásával ??? a pávatáncos Orbán által dirigált képviselők hozzájárulásával?
Azzal lehet?
Pénzért betelepedési kötvénnyel lehet?
Ha Orbán érdeke úgy diktálja, akkor lehet?
Ha nem kötelező betelepítés, hanem ideiglenes elhelyezés, akkor lehet?
Ha az EU szabályai szerint ez törvénysértő, akkor lépjünk ki az EU-ból?

Én se Orbánnal, se Orbán nélkül nem akarok kötelező betelepítést.
És mások se!!! Senki!!! (néhány hülye kivételével)
Igennel szavazni erre a duplafenekű dologra normális ember nem tud.
A nem pedig nem arra vonatkozik, amiről hónapok óta megy a szájtépés az országban.

Ha valaki nem tudná vagy elfelejtette volna: Orbán és csapata jogászok. Azt tanulták, azt gyakorolják, hogyan csűrjék-csavarják a szót, hogy akár az igazsággal ellentétes értelmet dumáljanak bele bármibe.

joska!
Bocsánat, de neked aztán jól kimosták az agyad. :(

Csak annyit mondok, hogy fityisz-re már szavaztam, de mszp-re (és utódaira) még soha.
Sőt azt is elmondom, hogy a fityisz adó politika is kedvezően érintett.
DE AKKOR IS TOVÁBB LÁTOK AZ ORROMNÁL!

Lopott a rég rendszer is az tuti, de nem ilyen nyiltan és nem ekkora mértékben. Sőt, a médiát, az egészségügyet és az oktatást sem züllesztette ilyen a szintre.
De tényleg befejeztem, mert elvakult orbánistával nem érdemes vitázni.

joska válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

pamag írta:
Az a bizonyos kvóta ideiglenes elhelyezésről szól.

Ezt hol olvastad? Mert én csak kötelező elosztásról hallottam. az Európába özönlő áradat elosztásáról. A szoloidaritás jegyében. Ami ugye arról szól, hogy mi, a nagyok, kiválogatjuk közülük, azokat akiket használni tudunk, akik meg semmire sem valók, akik csak a jobb élet reményében, igéretével érkeznek, azokat elosztjuk az ellenállni nem képesek között.
Lehet ebből most ilyen Fidesz ellenes kampányt inditani, hogy a saját népszerűsitése érdekében teszi. Lehet azt is mondani, hogy nemmel szavazunk, aztán a Zorbán meg azt csinál amit akar, de mégis megkérezném. Ha nem a mindannyiunk közös házáról, hanem a saját lakásodról lenne a szavazás, hogy
Akarod e, hogy a lakásodba a megkérdezésed nélkül idegeneket költöztessenek be, akinek mellesleg a megélhetéséról is neked kell gondoskodnod. Akkor is a Zorbán propagandájának vennéd, és dacból nem mennél el MEMet mondani rá.
Mert ez az ország azért mégis csak a mi lakásunk. Még azoké a sváboké is akiket szintén ugyanigy telepitettek be, csak hogy azok ugyanazon kultúrkörből kerültek ide, és épitették ezt az országot . Szorgalommal, becsülettel.
De mondj nekem egyetlen újmódi bevándorlót, aki termelő munkával, értéket állit elő ebben az országban. Mert Fekete Pákóból, arab pénzváltóból, kinai kuplerájosból van elég, de hirtelen egyet sem tudnák felmutatni, aki traktoros a mezőgazdaságban, Kömüves Aki felépitené a házamat, vagy áppen térkövet rakna a Népszinház utcában.
De igen. Azonos a Hegedüs hadnagy példa.
Ugyanúgy kiárusitása ennek a közös várunknak, amit Magyarországnak hivnak (még egyenlőre) a csak azért ellenkampányolni, hogy elmenjen ez a Fideszes maffia a.. oda, mint ahogy Hegedüs hadnagy tette volt.
És belekeverni ebbe azt, hogy a segitséget elfogadjuk az EU-tól, de a terhet nem vállajuk ugyanolyan demagógia, mint a szegény menekülteken segiteni kell, mert nem veszi figyelembe azt, hogy mibe kerül nekünk ez a segitség amit EU-s támogatásnak hazudnak.
Csak úgy megjegyezném, hogy amikor a SZU hoz tartoztunk ugyanilyen támogatásra hivatkoztak, amikor a Szovjet népeinek meg kellett magyarázni, hogy miért élnek szarul.

Ja még valami:

Az a bizonyos kvóta ideiglenes elhelyezésről szól.
A népszavazási kérdés letelepítésről.
Jogilag nem ugyanaz a kettő !!!

Legyen akármi a népszavazás eredménye, ha meg is adja a nép Orbán Viktornak, hogy csak az ő beleegyezésével történjen betelepítés (ugye erről szól a kérdés) - attól még a kvóta szerinti ideiglenes elhelyezésre rábólinthat és jöhetnek a migránsok...

balazsh írta: ........................
Az a baj, hogy a nem elmenetel is problémás lehet, mert ki akadályozza meg őket abban, hogy a szavazás végén még az aláírási ívre ráírjanak néhány krix-kraxot aláírás gyanánt és ..... remélem értitek mire gondolok.

.....................

Pedig ez a legmegbízhatóbb módszer, ha valaki ellen akar állni Orbán erőszakos kampányának.
Nagyon szüksége lenne az eredményes szavazásra (azt ugyan mi nem tudjuk még meg, mire akarja majd felhasználni), ezért íratott ki nemzeti konzultációs bohóckodás helyett törvényes népszavazást.
A részvételi arányt a nap folyamán többször jelenteni kell.
Aki nem megy el, ahelyett napközben nem mernek aláírást hamisítani, mert mi van, ha az utolsó öt percben mégis megjelenik az illető. (Néhány olyan ember esetében, akiről biztosan tudják, hogy pl. beteg és öreg, nyilván hamisítanak aláírást és hozzá szavazólapot.) Záráskor fizikailag nincs annyi idő, hogy túl sok aláírást hamisítsanak, ráadásul a szavazópolgárok utána a jegyzőnél meg is nézhetik, nem írta-e alá valaki helyettük.

joska írta: ................................

Eszembe jutott Az egri csillagok.
Hegedűs hadnagy gyűlölte Dobó Istvánt. Joggal. Hisz sanyarú volt a sorsuk, az ostrom alatt. Biztos kevés volt az élelem is, hisz be kellett osztani. A zsoldot sem fizette Dobó rendesen.
Annyira gyűlölte, hogy a várat is átadta volna a töröknek, csak hogy ez a gyűlölt alak menjen már el a ...oda

Nem ugyanarról a helyzetről van szó...

Rohadt nagy probléma, hogy a megcélzott nyugat-európai vezetők jókora késéssel vették észre, hogy az ekkora mennyiségű migrációt már nem tudják kezelni.
De egy népszavazással - amire tök fölöslegesen dobtunk ki sok pénzt - ezt nem lehet megoldani.
Nem kellenek ide összeférhetetlen alakok (a baj a mennyiséggel van, ismét mondom, mert ha egy-két ember megy világgá, akkor kénytelen alkalmazkodni a befogadó környezethez, de ezek az emberek most annyian vannak, hogy csak a saját közegükben maradnak, és így ha akar, se tud integrálódni).
Másrészt ha tagjai vagyunk egy államszövetségnek, akkor nemcsak a markunkat kell tartani, hanem a terhekből is részt kell vállalni.
Más kérdés, hogy igazságtalan és eredménytelen lenne a szétosztásuk.

De mivel a Föld több részén élhetetlenné vált az élet, az ott élő emberek felkerekednek és világgá mennek szerencsét próbálni - mint oly sok évezrede mindig.
Pár évtized, és akármit akárhogy próbálunk ellenállni, meg fog változni Európa etnikai képe. Tetszik vagy nem tetszik, az idő kerekét nem lehet visszaforgatni.
Annyit kellene tennünk, közösen, egész Európa, de sokkal inkább az összes ENSZ tagállam, együtt, hogy keretek közé szorítjuk a mozgást.
Migráns van már most is... most is itt lármázik fél Afrika az ablakunk alatt a kocsmában...
De itt hiába népszavazunk... a pávatáncos alkalomadtán úgyis úgy dönt, ahogy ő akar.

(Ez népszavazás? a nép akarta??? ezt a miniszterelnök íratta ki. Amiről a nép akart népszavazni, arról nem hagyták, folyton megakadályozták.)

Más:
Engem nagyon zavar, hogy ilyen csúnyán elharapózott a gyűlölet szó.
Miért ???
Az, hogy utálom, látni se bírom, nem szeretem, akkor lássam, mikor a hátam közepét, undorodom tőle ... stb. ... az nem ugyanazt jelenti, mint a gyűlölöm.
(Vagy csak simán elárulom júdáspénzért.)
Ha gyűlölök, akkor el akarom pusztítani a gyűlöletem tárgyát, és a tisztánlátásomat elhomályosítja az érzelem.
Itt ma Magyarországon melyik politikai oldal akarja kiirtani a másikat?

balazsh írta:

vikso írta: Akarjuk, vagy nem akarjuk ez itt a kérdés :?:

Én nem így látom.... :evil:

Szerintem népszavazni akkor kell(ene), amikor a kormány nem tud, vagy nem akar (netán nem mer) az eberek megkérdezése nélkül valamiben dönteni.
De jelen esetben nagyon határozott véleménye van (amit kommunikál is nem kevés pénzért).
Akkor meg minek szavazzunk? Úgy is az lesz, amit ők akarnak. Úgy csalják el, ahogy akarják. :(
Az a baj, hogy a nem elmenetel is problémás lehet, mert ki akadályozza meg őket abban, hogy a szavazás végén még az aláírási ívre ráírjanak néhány krix-kraxot aláírás gyanánt és ..... remélem értitek mire gondolok.

Ja és még valami. Ha a szavazás eredménye a nem lesz, akkor a jól tejelő letelepedési kötvényt haverokon keresztül megvásárló migráncsok is elmennek? ... Ja azok nem. Miért? Azokra nem vonatkozik a nép akarata? Vagy ha fizet, akkor bárki lehet magyar álampolgár?
Vagy ugye azt mondták ma, hogy a magyar állampolgár iszlám hívőket megvédik?
Most akkor mivel is van baj? Az iszlámmal? Ők sem tudják.....
Szóval részemről a teljes rothadó narancsos maffiacsapat elmehet a ............ oda.

De a legnagyobb baj, hogy nincs alternatíva.....
Szakemberek kellenének minden területre, az ország élére is, nem mocskos, naplopó, tolvaj politikusok.
Ja, hogy már szinte sehol nincs szakember? Miért? Tönkretették a képzést is.....

De befejezem.....
Mindenki mondjon le!

Eszembe jutott Az egri csillagok.
Hegedűs hadnagy gyűlölte Dobó Istvánt. Joggal. Hisz sanyarú volt a sorsuk, az ostrom alatt. Biztos kevés volt az élelem is, hisz be kellett osztani. A zsoldot sem fizette Dobó rendesen.
Annyira gyűlölte, hogy a várat is átadta volna a töröknek, csak hogy ez a gyűlölt alak menjen már el a ...oda

vikso írta: Akarjuk, vagy nem akarjuk ez itt a kérdés :?:

Én nem így látom.... :evil:

Szerintem népszavazni akkor kell(ene), amikor a kormány nem tud, vagy nem akar (netán nem mer) az eberek megkérdezése nélkül valamiben dönteni.
De jelen esetben nagyon határozott véleménye van (amit kommunikál is nem kevés pénzért).
Akkor meg minek szavazzunk? Úgy is az lesz, amit ők akarnak. Úgy csalják el, ahogy akarják. :(

Ja és még valami. Ha a szavazás eredménye a nem lesz, akkor a jól tejelő letelepedési kötvényt haverokon keresztül megvásárló migráncsok is elmennek? ... Ja azok nem. Miért? Azokra nem vonatkozik a nép akarata? Vagy ha fizet, akkor bárki lehet magyar álampolgár?
Vagy ugye azt mondták ma, hogy a magyar állampolgár iszlám hívőket megvédik?
Most akkor mivel is van baj? Az iszlámmal? Ők sem tudják.....
Szóval részemről a teljes rothadó narancsos maffiacsapat elmehet a ............ oda.

De a legnagyobb baj, hogy nincs alternatíva.....
Szakemberek kellenének minden területre, az ország élére is, nem mocskos, naplopó, tolvaj politikusok.
Ja, hogy már szinte sehol nincs szakember? Miért? Tönkretették a képzést is.....

De befejezem.....
Mindenki mondjon le!

vikso válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Akarjuk, vagy nem akarjuk ez itt a kérdés :?:

Nagyon sajnálom az angliai nép döntését. Sajnálom a kint dolgozó, és a kimenni akaró honfitársainkat. Félek, hogy ezt a lépést más országok is követik. Nekem az Uniós tagság a létbiztonságot jelenti.

Ági válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

joska írta:

vikso írta: Remélem a görög barátaink nem olvassák, mert kitudja amikor náluk nyaralunk, a labda éppen melyik felén pattog. :kosaras:

.

Egyszerűen csak ugyanaz dirigál neki mint Merkelnek, Junckernak, és a többi, önmagát humanitásiusnak nevező idiótának.

És kár találgatnunk. A labda a kosár mellé esik ez biztos.
Oly szép tavaszi időjárás van. Örüljünk a családunknak, legyünk vidámak.
Gyermekeink is ezt várják el tőlünk.
Efi barátnőm Iraklionból mondja a főváros teli van a hatalmas sétahajók japán turistáival. Mindenki rövid nadrágba és újjatlan polóban nyári szandált viselve. :D
Derűs vasárnapot kívánok mindenkinek!

vikso írta: Remélem a görög barátaink nem olvassák, mert kitudja amikor náluk nyaralunk, a labda éppen melyik felén pattog. :kosaras:

.

Szerintem meg a görög barátaink pontosan ugyanúgy tudják mint mi itthon, hogy nem az jelenti Európa végét, hogy Magyarország megpróbálja útját állni az Európát elözönlő hordának, hanem éppen az, hogy beengedünk milliószámra az európaitól eltérő, idegen kultúrát, amely -éppen a kultúrájából kifolyólag- agresszívabb, mondhatnám éppen ezért erősebb, az erkölcsileg talajvesztett európainál, így kódolva van a győzelme.
Egyszerűbben szólva, a primitívebb kultúra mindig előnyben van a fejlettebbel vívott harcban, mert nincsenek meg benne az önmagát fejlettnek hirdető társadalomban már kialakult erkölcsi gátak.
Jellemző. Európa kimenti a tengerből a török, vagy afrikai partoktól,lélekvesztőkön érkező vándorokat,és ahelyett, hogy a török, vagy Líbiai partokra vinné vissza, Görögországba, Olaszországba szállítja őket. Humanitárius okok, mondják.
Ugyanakkor, ugyanezek a menekültek határzárt törnek át, rendőrökre támadnak (Debrecen, Kiskunhalas stb.) embereket ölnek (Franciaország, Svédország) nőket, gyerekeket molesztálnak, és mindeközben a győzelem jelét mutogatják.
Magyarország már átélte ezt. Ugyanígy fogadtunk be a történelmünk folyamán, menekülő oláhot, rácot. 103ezer km2-et szakított el ez a befogadott menekült keleten, negyvenezret a másik délen.
Mi az az egymillió befogadott az ötszázmilliós Európában. mondják most sokan.
Mi volt az a néhány száz oláh Erdélyben a XIV sz-ban?
Ma az impériumváltáskor 89%os magyar lakta Kolozsváron alig ban 14% magyar.
Marosvásárhelyen még a román forradalom előtt is 60-70%volt a magyar, ma jó ha van 40%, és abból is mennyi a lelkileg is magyar?
De mit is akar valójában Ciprasz?
Két lehetőség van. Vagy látja, hogy a török határtól néhány km-re levő szigeteket nem tudja megvédeni, ( nem is lehet egészen addig, amíg nem szólnak a gépfegyverek, ezt meg ugye nem lehet, mert hát a humanitarizmus), ezért ahogy a modás szól, amit nem tudok megakadályozni annak az élére állok. És igyekszik minél előbb megszabadulni tőlük.
Ami viszont politikai vakság lenne, hisz láthatóan végtelen az utánpótlás.
A másik, hogy szándékosan szabadítja rá a hordát Európára, törlesztésként Görögország megfolytásáért (dögöljön meg a szomszéd tehene is), ami ugyan éppen olyan politikai vakság, hisz ő ugyanúgy belepusztul.
Vagy egyszerűen csak ugyanaz dirigál neki mint Merkelnek, Junckernak, és a többi, önmagát humanitásiusnak nevező idiótának.

Remélem a görög barátaink nem olvassák, mert kitudja amikor náluk nyaralunk, a labda éppen melyik felén pattog. :kosaras:

Ciprasz beszólt Orbánnak, Szijjártó beszólt Ciprasznak: A görög kormányfő interjút adott a szombati Bildnek, amiben azt mondta többek között, nem fél attól, hogy kizárnák Görögországot a schengeni térségből. Szerinte végül azok szigetelődnek el, akik most szögesdrótot húznak fel, erőszakkal elűzik a menekülteket, és várrá változtatják az országukat. Ciprasz szerint ha Angela Merkel német kancellár úgy viselkedett volna a menekültválság kapcsán, mint Orbán Viktor, akkor Európa már régen széthasadt és ezzel csődöt mondott volna. Szijjártó Péter külügyminiszter az interjúra reagálva azt mondta, hogy míg Magyarország a schengeni előírásoknak megfelelően megvédi saját és egyben a schengeni zóna külső határát, addig Görögország fittyet hány a közös szabályokra és engedi, hogy azonosítatlan illegális bevándorlók tömegei haladjanak Európa felé.

Ági írta: 2. Megteveszto az, hogy agymosas jelleguen mindenhonnan azonos dolgot hallasz. Ennek a pszhiologiaja, hohy altalanositunk, es mindent azonositunk azzal a hirrel. En is igy vagyok ezzel. En is elbizonytalanodtam most. Termeszetes, hogy felunk es vigyazni szeretnenk.
Csak azt kerem higyetek az en valaszaimnak is.

Igen, az agymosás, az megy minden fronton...... :(
Sokan hisznek neked, csak el nem hisznek.
Én már voltam kint mikor sztrájkolt az ország, nem is egyszer. A nyaraló helyeken és a tranzit útvonalakon nem tapasztaltunk soha semmit.
De voltam már Athénban is a parlament előtt, mikor tüntetés volt..... szerencsére békés, így meg tudtuk nézni az őrségváltást. ;)
Tavaly Zakynthososn is volt valami kisebb politikai csoportosulás, ők is békések voltak. Elsétáltunk mögöttük, majd ők mentek el mellettünk.

Jelentkezzen, aki volt már olyan tüntetésen ahova véletlenül került!
Nincs olyan! Oda mindenki önként megy. Ha nagy balhé van, akkor pedig minden épeszű ember elkerüli a helyet.

Ági válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

balazsh írta: Ági!
Leírhatod százszor, de akár ezerszer is, sajnos sokan lesznek, akik inkább a médiának hisznek. :(

En magam sem hiszem a jelenseget.
1.Egesznap a Feher toronytol 300 meter tavolsagban voltunk. A torony kozeleben tobb ezer ember sztrajkolt.Addig nem kellett elmennunk. Ha hallotunk volna valami zajt, vagy ereztunk volna felfordulast, csak kivancsisagbol oda mentunk volna. Arrol a teruletrol nem jott ki semmi. Megdobbenve es sajnalattal lattuk itthon a hiradobol mi volt ott. Szerettuk volna erezni a hangulatot.
2. Megteveszto az, hogy agymosas jelleguen mindenhonnan azonos dolgot hallasz. Ennek a pszhiologiaja, hohy altalanositunk, es mindent azonositunk azzal a hirrel. En is igy vagyok ezzel. En is elbizonytalanodtam most. Termeszetes, hogy felunk es vigyazni szeretnenk.
Csak azt kerem higyetek az en valaszaimnak is.

Ági!
Leírhatod százszor, de akár ezerszer is, sajnos sokan lesznek, akik inkább a médiának hisznek. :(

Oldalmegjelenítési idő: 0.832 másodperc
endeel