file Tavernák

Ági válaszolt a témára: Re: Tavernák

Drága Ági!

Tudom, hogy ígértem Neked a tavernáról egy ajánlót. Elnézésedet kérem, hogy eddig nem írtam, de erősen besűrűsödtek itthon az események - a munkahelyen és iskola kezdés -. A pihenés hatása, sajnos nem tartott sokáig!

Pár sor a tavernáról.
Fent, Mariesben három taverna bújik meg a fák alatt a főtéren.
Az egyik, szerintem a legbájosabb aTaverna Petsas.
Mindenkinek ajánlani tudom, aki igazi görög hangulatot és ízeket keres.Mi nappal és este is voltunk. Nappal csak egy-egy frappéra ültünk be. Kellemes, csendes és hangulatos volt. Nagyon ötletes és egyedi a színes üvegekben felszolgált víz. A hangszereket, amelyeket a képen is láthatsz nem gondoltuk, hogy rövidesen élőben is hallani fogjuk...
Este, amikor vacsorázni mentünk nagyon sokan voltak, de a tulajdonos mindent megtett, hogy minden vacsorázni érkező vendég asztalhoz jusson és ne várakozzon senki sokat az ételekre! Később három idősebb úr zenélni kezdett. Gondolom, valami ünnep lehetett aznap a faluban.
Vacsorára bárányt és padlizsánt ettünk salátával. Minden nagyon finom volt. A padlizsán különösen! Finom füstös ízű volt, fűszeres fetával és paradicsommal töltve!
Az adagokkal és az árakkal meg voltunk elégedve! Nagyon sajnáltuk, hogy utolsó esténken mentünk fel..., ha előbb találtuk volna meg, valószínűleg többször vacsoráztunk volna ott.
A zene, a finom vacsora és az egész este hangulata varázslatos volt! Szép befejezése a nyaralásnak!

Nagyon vágyunk vissza....és, ha jövőre ismét sikerül a szigetre menni, Maries környékére, biztosan többször meglátogatjuk!
Ne hagyjátok ki, ha arra jártok!

Remélem, Ti mindketten jól vagytok és élvezitek a nyárutó szép napjait! Talán most, hogy vége a zsúfolt nyárnak időtök is jobban van erre.

További szép szeptemberi napokat és jó egészséget kívánok Nektek! Köszönöm a türelmedet!

Puszi
Era

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

balazsh válaszolt a témára: Re: Tavernák

vihar66 írta: Van egy térképünk a fontos helyekről :D
www.thasos.hu/index.php/informaciok-a-szigetrol/jol-jon-ha-mar-megerkeztunk/55-google-maps - www.thasos.hu/index.php/informac ... oogle-maps

Nagyon tetszik ez a kis segítség a fontosabb helyek megtalálásához. Köszönöm a feltöltőnek használni fogom mondjuk 2 hét múlva.

Nagyon szívesen.
De mik azok az i betűk??? Régen nem voltak.... ejnye google.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

vihar66 válaszolt a témára: Re: Tavernák

Van egy térképünk a fontos helyekről :D
www.thasos.hu/index.php/informaciok-a-szigetrol/jol-jon-ha-mar-megerkeztunk/55-google-maps - www.thasos.hu/index.php/informac ... oogle-maps

Nagyon tetszik ez a kis segítség a fontosabb helyek megtalálásához. Köszönöm a feltöltőnek használni fogom mondjuk 2 hét múlva.

balazsh válaszolt a témára: Re: Tavernák

Mackópajtás írta: Tengeri herkentyűs tavernák közül melyik a legjobb a szigeten? Olyanokra gondolok, mint pl. polip, tintahal, kardhal,stb.

Kimondott halas?
Captain Taverna, kicsit feljebb a központtól.
Vagy a Mousses Taverna Limenas-ban, itt pl. nagyon jó a polip vörösboros szószban.
De a Filippi Tavernában, ez nem kimondottan halas, nagyon finom görögsalival töltött tintahalat ettünk.
Itt a honlapon a Tavernák menüpont alatt vannak képek is róluk.

Szerintem próbálkozni kell!!!
Az sem biztos, hogy ami nekünk bejött, az nektek is befog........

Anna válaszolt a témára: Re: Tavernák

Mackópajtás írta: Tengeri herkentyűs tavernák közül melyik a legjobb a szigeten? Olyanokra gondolok, mint pl. polip, tintahal, kardhal,stb.

Szia! Nekünk ami nagyon tetszett, a Viki parti apartmanja mellett lévő halas étterem. Nem jut most eszembe a neve, de Ági tudja. (együtt voltunk ott). Gondolom amiatt is jó lehet, mert tavaly mi áprilisban voltunk Thassoson, és akkor is nyitva volt. A helyiek is oda mentek. Nagyon kevés étterem van nyitva télen, de ez nyitva van. Remélem, nyáron is jó, mert pénteken indulunk, és szeretnék ott vacsizni.

Üdv Anna

Mackópajtás válaszolt a témára: Re: Tavernák

Tengeri herkentyűs tavernák közül melyik a legjobb a szigeten? Olyanokra gondolok, mint pl. polip, tintahal, kardhal,stb.

Messinia válaszolt a témára: Re: Tavernák

Kiflic, én a grill kajákra vagyok teljesen ráállva odakint - a gyros mellett. :) A joghurt és a gyümölcsök csak desszerként üzemelnek. A legfinomabb grilltálat pont Limenasban ettem a kikötőben, nagyon jó volt a fűszerezése. No meg a limenasi cukrászdában az a fincsi fagyis gofri (ez a wafel talán :) )...isteni! :)
Most megfogadtam, hogy sokkal több tengeri herkentyűt megkóstolok, tavaly ezzel nem kísérleteztem annyira. :) A Koralliban ettem efféle tálat, de nem minden izlett rajta. Azok az egyben megsütött pici halacskák pl. nem jöttek be, de a rákok nagyon finomak voltak. :)

kiflic válaszolt a témára: Re: Tavernák

Mi augusztusban szoktunk menni,2 éve nyitva volt.Tavaly meg annyira nem lesegettem a tavernákat,mert csak szöllön meg joghurton éltem.

Hát legfeljebb akkor a Mousesben nem fogok kóstolgatni, ha nem lesz nyitva. :) És köszönöm a segítséget. :)

melus16 válaszolt a témára: Re: Tavernák

Kiflic arról az útról beszél, ahol lejöttök a kompról, és legegyszerűbben lehet kijönni Limenasból. Azon a részen van a taverna. Van előtte terasz is, de abban az évben amikor mi voltunk tárva volt. Vagy már zárva volt, arra a szezonra. Ezt nem tudom. De, nem úgy nézett ki, mintha pár héttel előtte nyitva lett volna. Azóta lehet bármi, akár méltó is lehet az itteni híréhez. :wink: Bár senki nem írta mostanában, hogy járt ott....

Szia Kiflic! :)
Valahogy már csak el fogok igazodni... :) Ha már körülbelüli támpont van, az is elég. :)
Azt nem tudom, melyik az az út amelyiken Ti jártatok be a városban, mi azon mentünk be mindig, ahonnan le kell kanyarodni Makryammos felé.

kiflic válaszolt a témára: Re: Tavernák

Mi sem jártunk ugyan ott,csak elmentünk elötte.Mi Limenasba mindig a tulsó végénél levö uton mentünk be,az visz befelé a városba.Na,ez mellett az ut mellett van,ha jól emlékszem.Nem tudom,ez mennyire segitség :D hátha lesz valaki,aki pontosabban elmagyarázza.

Köszi Pamag, valamennyire ebből is ki tudom hámozni. :) Ha jól látom, akkor a kikötőből nem a bazársor/központ/színház stb. felé kell elindulni, hanem a másik irányba.
Ezért nem volt még csak ismerős sem, abba az irányba nem mentünk, ott nem volt látnivaló. :)

pamag válaszolt a témára: Re: Tavernák

Messinia írta: ..............hogy a Mouses taverna merre található ott? Az láttam a leírásoknál, hogy a kikötő résznél, de mégis hol keressük? ...........

Van egy térképünk a fontos helyekről :D

Mondjuk valamiért ott Mojses taverna van írva... :( :szomorú:

Szövegesen másnak kell elmagyarázni a helyét, mi nem jártunk ott :wink:

Most látom, hogy ilyen topik is van. :)
Szóval gyűjtögetem a tavernákat, hol érdemes enni, mit ajánlotok stb.
Mivel úgy gondolom Limenasban most is elég megfordulunk majd, kérdezném, hogy a Mouses taverna merre található ott? Az láttam a leírásoknál, hogy a kikötő résznél, de mégis hol keressük? Ha az tényleg olyan jó, megérne egy misét. :)

Tara válaszolt a témára: Re: Tavernák

Két tavernának tudom a nevét, így róluk írok. (2010 július végéről)

Flisvos - Az árak jók, nem számoltak fel külön terítékdíjat.
Itt gyrost ettünk, de aztán soha többé nem mentünk be, mert borzalmas volt.
Mi figyelmetlenek is voltunk, mert nem kérdeztük meg, hogy milyen húsból készítik,
és mivel disznóból volt, eleve csak belekóstoltunk, mert évek óta nem ettünk már disznóhúst,
nem akartunk rosszul lenni.
Viszont alig volt fűszerezve. Mellé sültkrumplit kaptunk, ami elég olajos és nekem úgy tűnt
fagyasztottból készült. Pici tzatziki volt mellé (ez általánosan mindenhol egyforma).
A tálhoz adtak pitát is, de borzasztó nyers volt a tésztája és ízetlen. A gyros tál 6 euró volt.
A barátnőm pitában kérte, az 1.95 volt, de teljesen ugyanez volt, egy kicsit kisebb adagban.
A kiszolgálás felemás volt. Kedvesek voltak, de volt, hogy hosszan integettünk, hogy jöjjenek már
oda, mert épp egymással voltak elfoglalva a pincérek, pedig nem volt sok vendég, talán 3 asztalnál ültünk összesen.
Az egyetlen, amiért szerettünk arra járni, az a helyes becsalogatófiú szép mosolya volt :oops: :D

Trata - Ági is ezt ajánlotta, így ide mentünk először.
Két pincér volt. Az egyikük (a férfi) nagyon kedves, figyelmes volt, a másikuk (a lány) pedig kissé mufurc volt.
Kb. kétszer láttuk mosolyogni, de meglehet, hogy csak káprázott a szemünk :)
Sokat ettünk itt, mert finoman főztek. A kedvencünk a grillezett feta volt. Előételként 4,50 euró volt, főételként
kicsivel több (talán 7 ?) Bármit ettünk, finom volt.
A terítékért 1 eurót számoltak fel, minden alkalommal kezdésnek kaptunk (vagy a teríték részeként vagy ajándékba -ezt nem tudjuk)
pár szelet pirítóst fűszeres olivaolajjal leöntve. Vacsora végén pedig mindig kaptunk dinnyét is. Ez ajándék volt.

Sajnos az étel elég drága volt most a szigeten, nyilván a válság azért közrejátszott ebben.
A ruhák voltak még elképesztően drágák (egy póló 20-30 euró is lehet). Egy vacsorát általában 8-12 euróból kihoztunk/fő. Forintosítva ez elég drága, itthon ennyi pénzért sokkal több ételt adnak - de ezek általános árak a szigeten ebben az évben.

viktor78 válaszolt a témára: Re: Tavernák

Sziasztok.
2 napja érkeztünk meg arról a csodálatos szigetről, nagyon jó volt nem úgy mint a tengerparton lévő tavernában a gyros pita.
Sajnos a nevére nem emlékszem,de csak azon az 1 helyen vannak az akváriumba tarisznyarákok. Ha a Melida utcáján mész le akkor balra kell fordúlni. Na ott ne egyetek gyrost.
Voltak akkora szelet húsok a pitában,hogy még külön sűlt húsnak is emberes adag lett volna+a kiszolgálás is elég bunkó volt.

Hogy jó helyet is írjak akkor a MAM gyros-os.ott isteni finomat csinálnak és nagyon udvariassak! Ezt is a Melida utcjának a végén balra és az első ilyen Gyros-os.

pamag válaszolt a témára: Re: Tavernák

Ez is Ági kérése, illetve a szállástulajdonosokhoz hasonlóan a tavernások igénye, hogy értékelések szülessenek az általuk nyújtott szolgáltatásról.

A hozzászólásokban említsétek meg :
- melyik taverna?
- mit ettetek?
- mit tartalmazott az adott étel?
- milyen köret volt hozzá?
- milyen árfekvésű?
- milyen volt az étlap?
- milyen volt a kiszolgálás?
- egyebek

pamag létrehozta a témát: Tavernák

Észrevételek tavernákról, azoknak, akik a görög konyhát a gyroson és a szuvlakin túl is szeretnék élvezni

Oldalmegjelenítési idő: 0.236 másodperc
endeel