file Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

joska válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Távol álljon tőlem, hogy le akarjalak beszélni Balosról. Engem sem tudtak volna lebeszélni Krétán sok mindenről, 70 éves körüliként, amire sok fiatal nem vállalkozott volna. Jó néhány szurdokot végigjártam, néhol kötélen kapaszkodva, néhol odatámasztott fatörzsön mászva, tákolt töredezett létrákon egyensúlyozva, vagy görgeteg sziklák repedéseibe kapaszkodva. Tudom hogy milyen érzés, hogy megcsinálom.
Mellesleg Szamaria 16 km-éből a "nehéz szakasz" sem több mint Balos parkolóból lejutni a partra, de kiépítettebb.
Nem mondtam, hogy járhatatlan lenne az út Balosra, és az előttünk levő időben nem valószínű, hogy lennének olyan esőzések, ami elmosná az utat. Persze hogy járható, hisz tízezrek teszik meg szezononként, csak autógyilkos. Autóbérlésnél ajánlatos figyelni, hogy a kerékre (felni, abroncs ) is szóljon a biztosítás, mert éles sziklák, és emberfejnyi kövek állnak ki az útból.
Nem reklámnak, csak ötletadónak thasos2012.blogspot.com/

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Honey válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Jóska, nagyon köszönöm az ajánlást. Igazad lehet Knossossal kapcsolatban, nem tudom bevállaljuk-e egyáltalán. Elafonissire, Balosra mindenképpen elmegyünk. A hajós kirándulás is jó, de az autós lesz a preferált Balos esetében, mert a látott fényképek és videók alapján egyszerűen muszáj a part felől látnom a lagúnát először :) . Azért rokkantak nem vagyunk, bírjuk mi a sétát, (de a Samaria 16 km-e lefelé ízületgyilkos) szóval szerintem le fogunk tudni menni Balosra. Néztem autókamerás videókat és olvastam friss beszámolókat azoktól, akik megjárták autóval Balost, azt írják óvatosan járható és a videók alapján sztem is. Egyelőre. Persze az időjárás addig még közbeszólhat, mert lehet éppen elmossa az utat vagy valami hasonló.
Az általad leírt egyéb látnivalók említéséért feltétlen köszönet jár. Annál is inkább, mert még mindig nem ültem neki az alaposabb informálódásnak és nagyon örülök, hogy felhívtad a figyelmemet a felsorolt helyekre.
Nem is tudom, nagyon örülök ennek a krétai útnak és piszkosul nehéz meghatározni még nagy vonalakban is, hogy mit nézzünk meg, hová menjünk el. Én hajlamos vagyok amúgy is túlzásokba esni (a férjem időnként meg is dorgál miatta). Meg persze, kicsit pihenni, strandolni, semmit-tenni is kellene - vagyis olyan nap is jó volna, amikor már nem csinálunk nagyon semmit. Ez amúgy általában az első és az utolsó napunkra szokott korlátozódni :D, mert mi is szeretünk menni, látni, gyönyörködni, élvezni a tájat, a látnivalókat , a történelmet...

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

joska válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Honey írta: ahová szeretnénk eljutni pl. Balos, de mondjuk én a knossos-t is szeretném meglátogatni. Igaz, az azért már messze esik Agia Marinától.

Balost magánszervezésbe nem ajánlom. Mármint autóval. Részben mert Kalivianitól majd 10 km autógyilkos út. Én majdnem visszafordultam félútról. sajnáltam az autót, pedig nem saját autóval voltam.
Másrészt korán kell indulni, hogy beférj a parkolóba, mert többezer autó torlódik fel. Ha viszont korán állsz be, kijönni nem tudsz. míg este el nem oszlik a tömeg.
Harmadrészt, pláne, ha mozgásszervi problémáitok vannak, vagy két km-et kell gyalogolni egy napégette kopár platón, és egy eléggé meredek oldalban,le a tengerhez, az alján egy futóhomokos dűnén. És ugyanott vissza is kell jönni.
A magánútnak annyi előnye biztos van, hogy Kalivianiban a Granvussa tavárnában pótolni tudjátok az elvesztett kalóriákat. Nagyon jó a konyhájuk, hatalmas adagokat adnak, jégbe hűtött pohárban kapod a sört, hagy a Himo Portokalit (narancs lé) és olyan finom házi kenyeret amit ott szolgálnak fel, csak Erdélyben ehet az ember. Volt, hogy Ötven km-et autóztunk, hogy ott ebédeljünk.
Szép a laguna. kétségtelenül, egyszer látni kell, de mérlegelni, hogy bevállalja e az ember a vele járó negatívumokat.
Viszont Kissamosból, a kikötőből indulnak hajók, amik megállnak a Gramvussa erődnél is, és elvisznek a lagunához.
Ha nem vállaljátok be Balost, én ajánlom Elafoniszit helyette. Nekem jobban tetszik, el is megyünk mindig amikor Krétán járunk. Én még akkor láttam amikor nem lepte el a turistaáradat. Ma már rengetegen vannak. Viszont a partig tudsz autóval menni. Végig a Topolia-szurdokon, megnézitek az Agia Sofia barlangot, megisztok egy sört, vagy dzsuzt a Romantza tavernában, a tulaj krétai népviseletben fogadja a vendégeket, szívesen pózol egy közös fényképhez is.
Pancsoltok egy fél napot a lagunában, hazafelé megnézitek a Crissoskalitissza kolostort. az Aspro Limni tengerszemet. Csobbantok egyet a Voulolimni kristálytiszta, a legnagyobb szélben is nyugodt vizében.
Hazafelé a tengerparti úton mentek, még be lehet ugrani körülnézni Falassarnára, megnézni a strandot. És ha már úgy is arra jártok, egy jó vacsora még belefér Kalivianiban a Gramvussában.
Samariának van rövid túrája is. Vagy fentről Omalos felől indulsz, és elmész ameddig bevállalod, majd visszafordulsz, vagy Sougiából áthajózol Agia Rumelibe, és innen indulsz vissza a bevállalt távra..
Nézzétek meg Malemében a Német katonai temetőt. Érdemes. Főleg az emléktáblákat végigolvasni. Ott van néhány tíz km-re Anó Vouves központjában két állítólag 1500 éves olajfa. mint érdekesség.
Ha érdekel kréta multja akkor Aptera. a Római kori város, az Ottoman erőd.
Knosos tényleg messze van, és, bár Krétán lenni, és nem látni Knosost felér egy turisztikai szentségtöréssel, de azon kívül, hogya knososi palotát kötik a Minoszi kultúrához, nem mond többet, mint hogy láttam a Minotaurusz legenda helyszínét. Sir Artur Evens, felépített egy romvárost, ahogy ő elképzelte az őskori Knosost Egy Patyomkin-falu, és 300 kmet autózni érte???
Persze, ha keleten lennétek nem lenne szabad kihagyni, bár a máliai, vagy a festosi paloták, vagy a gortysi romok többet mondanak. És ott nincs milliós tömeg.
Argiropoli csak 60 Km Agia Marinától. És ott van előtte a Kournas tó, Kréta egyetlen természetes édesvízü tava. Engem a tó nem fogott meg igazán, mint víz, viszont gyönyörű környezetben van. Argiropolin mellett viszont ott van a történelmi Lappa, másik oldalon meg egy fenséges völgy a Green Oasis, ahol egymást érik a tavernák, és ömlik a víz mindenütt, és kiválaszthatod a halat az akváriumból, amit megsütnek neked
Én olyan jövő-menő vagyok. A strandok nem igazán kötnek le. Megcsobbanok, ahol megtetszik a hely, eddig a pálmát Voulimni vitte, mintegy 30 m átmérőjű kerek öböl, egy csónaknyi kijáróval a tenger felé. Érintetlen természet, eldugott ki öböl. még sosem találkoztam ott senkivel.
Igazából még nincs kialakult programom. Még azon is gondolkodom, hogy kelet, vagy nyugat. Ha kelet, akkor az Asterusia hegységet szeretném bejárni. Tris Eklisias, Moni Koudoma. Agios Ioannis, Lendas. Végig menni az Agiofarangón..Keletebbre már végigjártam Irakliótól Vai-ig
Ha nyugat akkor Meskla, Zourva, Theriso környéke. Meskla- Therisos-szurdok. Agia Irini, meg Múzeumok kolostorok templomok

Honey válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Agia Marinán leszünk és iroda szervezi. Fakultatívokra nem szoktunk elmenni akkor sem, ha irodával megyünk, inkább saját szervezésben oldjuk meg a kirándulásokat. Most is így tervezzük, bár az 1 hét szűkös és nagyon meg kell fontolni, hogy mit szeretnénk belesűríteni. Annál is inkább, mert pihenős-lazulós napokat is szeretnénk. Majd bérelünk autót. Vannak strandok, ahová szeretnénk eljutni pl. Balos, de mondjuk én a knossos-t is szeretném meglátogatni. Igaz, az azért már messze esik Agia Marinától.
Ami sztem biztos nem fog beleférni, az a Samária szurdok. Bár biztos sokan "megszólnának", hogy miért pont azt hagynánk ki, de egyrészt én térdfájós vagyok (az uram meg "derekas"), másrészt meg nagyon sok mindent, nem csak a Samáriát kell kihúzni az idén...
Kb. még 50 nap van hátra az indulásig, valahogy majdcsak kibírom:)
Ti milyen programot terveztek?

Honey írta: Krétára szeptember 15-től megyünk, sajnos csak 1 hétre, szóval szept 22-én már jövünk is haza.

Akkor éppen váltjuk egymást.
Sajnos az idén mi is csak egy hétre megyünk, és 16-án már jövünk haza. Ill. Athénba még három napra, és 19-én Bp-re.
Irodával mentek, vagy magánszervezésben? Írtad, hogy Nyugat-Krétára. Helyileg hova?

joska írta: Mikor utaztok Krétára?

Elnézést, kicsit lemaradtam/elmaradtam a válasszal. De mentségemre legyen mondva, a mézes-munkák miatt igen ritkán kapcsolom be a számítógépet. Telefonról meg ritkán nyitom meg a weboldalt.
Krétára szeptember 15-től megyünk, sajnos csak 1 hétre, szóval szept 22-én már jövünk is haza. Ma még igen távolinak tűnik ez a dátum, de nem sürgetem. Az biztos, hogy nagyon kíváncsi vagyok a szigetre. Pont tegnap vettem le a polcról Tőzsér János könyvét Krétáról. Annyira szeretem olvasni a kissé "rendhagyó" útikönyveit. Ez a kötet pl. majd 20 évvel ezelőtti kiadás. Még Malév gépekről, meg drachmáról ír.... Már akkor is réginek számított amikor megvettem egy antikváriumban :)

Honey írta:
Krétára nagyon-nagyon régóta vágyom. Igazából se nem az idénre, se nem szeptemberre és nem is 1 hétre terveztem- amikor azon gondolkodtam, hogyan kéne megszervezni. De ha ennyi lesz most, akkor ez is jó

Mikor utaztok Krétára?

pamag írta: Szamothrakinak van saját topikja...

Tudom, hogy van, de én mondjuk pont nem szoktam azt nézni (nem is sok infó van ott, nem frissül). Azért ha tesz fel valaki beszámolót, jelezze már itt is. Csak ennyi a kérésem.

pamag válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

pamag írta:

pamag írta: Egy hónappal korábban meg Kassán jártunk... de egyelőre nem találom, hova is dugtam azokat a fényképeket.

Csak a telefonon... és nagyobb fájlok, mint amit be lehet szúrni... előbb szerkesztenem kell.

Tehát Kassa májusban:

pamag válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

pamag írta: Egy hónappal korábban meg Kassán jártunk... de egyelőre nem találom, hova is dugtam azokat a fényképeket.

Csak a telefonon... és nagyobb fájlok, mint amit be lehet szúrni... előbb szerkesztenem kell.

Egy hónappal korábban meg Kassán jártunk... de egyelőre nem találom, hova is dugtam azokat a fényképeket.

Szamothrakinak van saját topikja...

Amíg megérkeznek az élménybeszámolók és a képek Szamothrakiról (a facebook után ide is) - jaj de csodálatos élmény volt annak a csoportnak -, addig megmutatom a saját, ellenkező égtájon készült képeimet.
Varsóban jártam.
Egyszer már jártam ott, 1966-ban, osztálykiránduláson... az több mint fél évszázada volt már... kíváncsi voltam a mai városra.
Vonattal mentem-jöttem.
Varsó egészen más, mint amit "városnézni való városként" szoktunk felkeresni. Mivel a porig rombolt várost teljesen újjá kellett építeni, más a hangulata. Egyébként a műemlékeiket is a semmiből építették vissza, régi fényképek és régi iratok alapján.
A történelmi részeken kívül széles utak, tágas helyek, tisztaság, rendezettség, rengeteg park, rengeteg zöld, rengeteg pad.
És fiatal emberek. És az egész város hangulata az: Varsó fiatal.
Képek: photos.app.goo.gl/cD2VsiNQwhaEvar57

Örülök, hogy szerencsésen hazaértetek és minden jól sikerült! Esetleg ír valamelyikőtök kicsit bővebben is Samothrakiról, a kirándulásokról?

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Haza értem! A vágyam teljesült, fürödtem a vízesés tavaiba,és a pillangó is rászállt a kezemre nem is egyszer.Csodálatos utunk volt hála Áginak és a csoportnak, féltő gonddal vigyáztak rám, mert néha kellett is.Most készülök a szemműtétemre.
A SZIGETRE vissza kell menni!!!! de késöbbi időbe, a tavasz ha későn jön akkor "fésületlenül" fogadja a látogatókat.

kiflic válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Nekünk Tolo lesz :) Régóta készülök,mindig elvetettem,de most sikerült a férjemet is rávenni,az uj kocsival hajlandó meszebbre menni.
Kréta régi vágyam,2 éve majdnem eljutottunk,de sajnos a csöd miatt meghiusult..majd egyszer.. biztos nagyon jól fogjátok érezni magatokat

Négyszer utaztam irodával. Először 2002-ben az Eurotoursal. Következő évben csődbe ment.
2006-ban az 5 kontinenssel. Két év múlva csődbe ment.
2014ben, és 15-ben az Anubisszal, mondtam is a lányoknak, hogy kezdjenek körülnézni a munkaerőpiacon.
Azóta nem utazom irodával, nem akarom veszélyeztetni senki munkahelyét.
Nem olyan veszélyes a magánszervezés. Figyelni kell a repülőjegy árakat. Ha kötött az időpont beállitod az árfigyelést és naponta kapsz infót. A szállást meg megoldja a Booking.com, vagy az airnbn. Autót rendelni a repülőtérre, és oda mész ahova akarsz. Jó esetben olcsóbban jössz ki, mint ha irodával utaznál, és kötetlen vagy.
Nem tudom hol lesztek Nyugat-Krétán, de ha béreltek autót feltétlen menjetek el a Botanikus-kertbe Fournes után. Csodás hely. És Argiropolinál van egy gyönyörű völgy, amit érdemes bejárni.
thasos2012.blogspot.com

Köszönöm szépen Magdika.
Természetesen nem élheti át senki más érzéseit. És biztosan nem "hiszti" az ahogy valaki úgy éli át.
Én a 60-as évektől kezdve repülök, még az öreg IL-18-asokkal is szálltam (sőt a LI-2-vel is. Ejtőernyőztem fiatal koromban), tehát nálam nem okoz gondot.
Mostani párom félt az első repüléstől. 2014-ben repült először velem Krétára, mára megszokta, már otthonosan mozog a repülőtereken. Már nem izgul, hogy időben érjünk ki, hogy eldugul a füle leszálláskor.
A nemzetközi autókölcsönzők valóban mindenféle külön díjakkal terhelik meg a bérlőt az alapdíjon kívül. Én mindig helyi kölcsönzőket kerestem. Krétán béreltem már a Mevisnél, a Traffic-nál az Annacars-nál, azori-szigeteken a Go rent a car-nál. Volt amelynek a honlapján szerepelt életkorkorlát, de még soha nem kértek felárat a magasabb életkor miatt. És mindenhol teljes Casco szerepelt az árajánlatban. Önrész nélkül. És mindenhol korrektek voltak. Pedig Sao Miguelen sikerült leamortizálnom egy felnit, abronccsal együtt. De megnézte az átadáskor szerződést, és mondta, hogy "no problem".
Várnak a repülőtéren, 40-50 perccel az indulás előtt odaérhet az ember, leadja a kocsit, és mehet a biztonsági ellenőrzésre. Mire megissza az utolsó kávét, már nyitják is a beszállókaput.

Jóska!
Isten éltessen! Boldog névnapot!

De ahogy böngésztem az autókölcsönzők oldalait, mindenhol csúnya felárakat jelöltek meg. Aztán lehet, hogy a valóságban mégsem kérik el. Vagy csak nem néznek annyi idősnek :)

Nem, nem szeretném kipróbálni, tényleg rosszul leszek-e a repülőn. (Akinek nincs ilyen egyensúlyi gondja, nem érti, hogy a másik mit érez és miért "hisztizik". Elég energia itthon kivédeni a hullámvasút-szerű országutakat.) Az egésznek a lefolyása nem szimpatikus - órákkal korábban kidöcögni a reptérre, stb... Persze, ha mondjuk muszáj lenne elmennem Amerikába, az más helyzet...
A vasútállomások is közelebb vannak a lakott részekhez, autóval meg háztól-házig lehet közlekedni és a terepszinten látom, merre járok.

De, pontosan fogalmaztam: utoljára elbúcsúzni.
Nem egyformán kopunk.
De érzem, hogy ezt nem szabad erőltetnem, ha talpon akarok maradni.

Legfőképpen az ismeretlentől félünk.
Magdika alapból autós utazó, valószínűleg azért is ódzkodik kissé a repülőtől.
Mi már sokszor (legalábbis jó párszor) utaztunk repülővel, de ezek az utak más által szervezettek voltak. Sok utánajárással, önálló döntéssel nem jártak.
De pl. magánszervezésben még mi sem repültünk, ámbár sokszor gondoltunk már rá. Pedig tudjátok, amúgy elindulunk simán autóval (majdnem) bárhová. Igaz, ahhoz is évek kellettek, hogy az autós magánszervezős utakat abszolváljuk. :)
Tfildi, a Pelion biztos szép lesz. Nagyon kíváncsi vagyok a beszámolótokra, légy szíves részletesen megírni mindent. A Pelionnal is úgy jártunk, mint az idén a Peloponnészosszal. Addig nézegettem, hogy a végén más lett :) :)
Magdika, a szívem szakadt meg, ahogy azt írtad: "még egyszer utoljára el kéne mennem Thassosra - elbúcsúzni." Nem, nem, nem!!! Nem elbúcsúzni! De el kéne menned!!! Tényleg.

Krétára nagyon-nagyon régóta vágyom. Igazából se nem az idénre, se nem szeptemberre és nem is 1 hétre terveztem- amikor azon gondolkodtam, hogyan kéne megszervezni. De ha ennyi lesz most, akkor ez is jó. Ráadásul ősszel még kinéz egy olaszországi kirándulás is ;), szóval igazán nincs okom panaszkodni.

Ahova csak lehet mindig repülővel utazom. Internetes bechekkolással elég, ha 40 perccel előbb érsz ki a repülőtérre. Ha autót bérelsz szinte semmit nem kell várakozni. 72 évesen még soha nem kellett többet fizetni az autóért, mint ha 40 éves lennék.

Aranyosak vagytok!
De...
Néztem már a repülőt, már tavaly is... autóbérlés 65 felett dupla áron :(
Meg akárhol olvasok bármilyen beszámolót repülőutakról, mind arról szól, hogy az indulás előtti két óra különböző helyeken történő hosszas ácsorgással telik... az se jobb a hosszas egyhelyben ülésnél.
(Meg a napokban olvastam egy fórumon, hogy valaki a repülőútjánál olyasmire panaszkodott, amitől én is félek: rosszul érezte magát a hirtelen helyváltoztatástól, azt hitte, elájul. Én körülbelül ugyanezt érzem csúszdán, meredek úton lefelé stb. Rosszul van beállítva az egyensúlyozás a szervezetemben. Nem hányinger jelentkezik, hanem agyi rosszullét. Ugyanakkor vízen semmi bajom a hullámoktól.)
Na majd meglátjuk. Amennyit és amilyen messze még el tudok menni, megyek, amíg bírok. De már inkább csak emlékezés lesz belőle, egyedül...

tfildiko válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Kréta volt a terv idénre, de mivel egy hirtelen ötlettől vezérelve vettünk év végén egy új autót és csak meg kéne neki is mutani Görögországot , így Pelion félsziget .
Magdika !
Zsuzsi jól írja, Thesszaloniki repülővel és onnan már biztos segít Ági is.Kívánom ,hogy váljon valóra !
Úgy ,mint Zsuzsának Samothraki és igen lássátok és utazzatok amennyi csak lehetséges és amíg csak lehetséges !

Kréta jó hely. És mindenüt ott a látnivaló.

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Autobussszal megyünk az albán kőrútra a határőr szakszervezet szervezi, . A középső ajtónál lévő lépcsőnél nagy a lábnak a hely oda foglalunk helyet mert ott ki tudom nyújtani a bal beteg lábam , .Thassost meg ne ad fel egy héten kétszer megy Theszalinikibe repűlö, esetleg ha ott bérelsz egy autot és mész azzal?

Egy-két éve én is terveztem Albániát. Csodálatos tájak. De az olaszországi út után azzal szembesültem, hogy az albán hegyeket - ott minden látnivaló hegyen van... - sem én, sem ez az autóm nem bírná, így kitöröltem a vágyaim közül.
Bennem nagyon mocorgott az a gondolat, hogy még egyszer utoljára el kéne mennem Thassosra - elbúcsúzni.
Sajnos, most a napokban jelez a lábam, hogy nem szereti az autóban a kényszertartást, és ha nem kapom össze magam (gumiharisnya elhanyagolás beszüntetve, gyógyszer rendesen bevéve), ő bizony trombózist fog kapni... pedig most csak egészen rövid utakat tettem meg, de begörcsölt és fáj.
Úgyhogy Görögországig semmiféleképpen nem merek elindulni, útitárssal sem, nemhogy anélkül. El kell engednem a gondolatot.
Talán közelebb valahova és talán tömegközlekedéssel. Triesztbe megy busz, vonat nem (illetve igen, de átszállással és annyi idő alatt másfélszer odaérek Thassosra...) ... de körbe kell járnom a dolgot, mekkora lábtér van valójában a buszon, akármit nagyzolnak a reklámban. Ott voltunk utoljára nyaralni (leszámítva a lengyel utakat, mert azok kirándulások, nem nyaralások). Ott még láthatom a Földközi-tenger vizét. (Tényleg... palackpostát küldhetnék a görög partokra...) De majd meglátom.
Vonattal elmegyek júniusban Varsóba pár napra. Szállás lefoglalva.

Oldalmegjelenítési idő: 0.214 másodperc
endeel