file Általános

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Re: Általános

Bazsi! 13-as volt a rajtszámod! Szerencsét hozott!

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

uagi52 válaszolt a témára: Re: Általános

Gratulálok a nagy futáshoz, és köszönöm az okítást. megjöttem Erdélyből tegnap éjjel,Szép volt, sokat tanultam, -néprajz, történelem- de jól elfáradtam, mert elég zsúfolt program volt.Üdv:U.Ági.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

balazsh válaszolt a témára: Re: Általános

És akkor a képek (katt a képre a nagyításért):

melléklet nem található

melléklet nem található

melléklet nem található

<!-- ia0 -->spar_4.jpg<!-- ia0 -->

pamag válaszolt a témára: Re: Általános

Balázs!
Megcsináltad !!!

:taps: :taps: :taps: :taps: :taps:
:pápá:

Honey!
Köszönöm!

Éppen most akartam feltenni ide is a facebookos írásaimat, hogy az ott nem lévőknek is eldicsekedjek egy újabb görög vonatkozású tettemmel. :)

1.

Megcsináltam!
Ezt az sms- kaptam:
Szep futas volt, az altalad teljesitett tav: 42.195 km - Well done, you finished SPAR Budapest Maraton, a befutoidod - your finish time is: 04:46:11!

2.

Akkor egy kicsit részletesebben, most már a számítógéptől.
25 km-ig minden rendben volt, végig tartottam a 4:30-as iramfutók tempóját (kivéve 10-12-ig, amikor is egy kicsit elhúztam tőlük, hogy a folyó ügyeim elintézzem). Majd 25km-nél, a 7. frissítésnél az iramfutók egy kicsit elhúztak (lassan ittam), megpróbáltam behozni a lemaradást, de a rakpart végi kicsi emelkedő megtréfált. :( A pulzusom „elszállt”, ami utána nem is nagyon rendeződött. 29-ig még 100-150 m-en belül követtem az iramfutókat, de a 8. frissítőpontnál végleg elhúztatok. A Szabadság hídtól az emelkedőkbe mindig bele kellett sétálnom. :( A végére a tervezett 4 óra 30 perces idő helyett 4 óra 46 perc 11 másodperces idővel sikerült beérnem. Kemény volt a vége.
Köszönöm a családomnak, hogy támogatták futásaimat. 2015. december 14-óta óta a táblázatomat néztem, hogy az edzésterv szerint mikor, mennyit kell futnom. Az edzéstervben előírt 1504 km-ből 1296 km-t teljesítettem. A hosszú futások persze mindig hétvégére este. De futottam nyaralás alatt is, na jó, akkor kevesebbet mint az előírt. (Valahogy a reggeli korán kelés és futás nekem nem megy, én délutáni, esti futó vagyok.)
Köszönöm mindenkinek aki biztatott, hogy meg lehet csinálni.
Köszönöm a szurkolóknak, akik az útvonal mentén végig biztattak!
Köszönöm lányomnak, Eszternek a fényképeket.
Köszönöm fiamnak, Gergőnek hogy segédkezett a verseny lebonyolításában (1. váltóponton volt rendező.).
Drága egyetlen első és utolsó feleségem! Neked külön köszönet, hogy eljöttél és szurkoltál nekem. A 34 km-nél adott csókod sokat segített!
Még egyszer köszönöm mindenkinek, hogy 42 évesen teljesíthettem az első 42,195 km-emet, hogy MARATONISTA lehetek.

Képek majd otthonról. Itt nem tudok feltölteni.

Honey válaszolt a témára: Re: Általános

Balázs, ezúton és itt is gratulálok a teljesítményedhez. Maratont futni, arra felkészülni és sikeresen teljesíteni hatalmas dolog. Őszinte elismerésem! :örül:

uagi52 írta: Csatlakozom az előttem szólókhoz,, mint számítógépes analfabéta, nem tudom megnézni, kinek mikor van szülinapja,..bocsánat.Üdv:U.Ági.

Pedig nem olyan bonyolult. :)

Átállítottam a sajátomat, hogy tudjak példát mutatni. ;)
A Fórum címoldalán alul, a Ki van itt rész alatt megjelenik, ha valakinek aznap szülinapja van. Persze csak akkor, ha be van írva az adatlapjára.

<!-- ia0 -->forum_szulinap.jpg<!-- ia0 -->

uagi52 válaszolt a témára: Re: Általános

Csatlakozom az előttem szólókhoz,, mint számítógépes analfabéta, nem tudom megnézni, kinek mikor van szülinapja,..bocsánat.Üdv:U.Ági.

mjuditta!

Ha már így kiderült.... :)
Isten éltessen sokáig!!!!

Honey, köszi!

MJUDITTA !

ISTEN ÉLTESSEN!
NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!

mjuditta, Isten éltessen a szülinapodon! (bár itt nem látszik, de a Fb-on igen :)

Ági, köszönjük. Átadtam Misinek :) Mondtam, hogy nézzen be ide és olvassa el, hogy mit írtál és a köszöntéseket!

Ági válaszolt a témára: Re: Általános

pamag írta: De hát Mihályunk is van :D
(a macskánkon kívül :lol: )

Honey!
Add át Misinek a jókívánságokat! Isten éltesse sokáig, füle érjen bokáig!

:Mythos :Mythos :Mythos :Mythos :Mythos :Mythos :Mythos :Mythos :Mythos :Mythos :Mythos
:legjobbakat:

Én Imre soraival köszöntém Misit.
Harangozó Imre is ünnepel. Ő a születése napját.
Örülök s örvendek, adok hálát a teremtő Istennek, hogy ez mái esztendő Szent Mihály napjára, születésem ötvenegyedik évfordulójára immár eljuttatott! Bízva tekintek az Ő szent fölségére, hogy a még előttem lévő esztendők sorát is engedje eltölteni békés csendességben! Azon kérem a teremtő szent Úr Istent, hogy ama kevés számból álló javait az életem eddig lefolyt napjaiból, tegye által ama kívánatos és óhajtott előttem álló esztendőkre, akkor is pedig áldja meg újabb áldásokkal házunkat, hazánkat, házunk népét, igavonó barmaikat, szántóföldjeinket sok szép termésekkel, kaszáló rétjeinket sűrű, sok boglyákkal, veteményes kertjeinket, gyümölcstermő fáinkat a földnek zsírjával, égnek harmatával! Véglen a mennyei hazában nekünk is részt adjon, szentek seregébe minket is soroljon! Kegyes köszöntésteket ekképpen hálálom, mindebből a jóból néktek is juttasson, a Jóisten áldása mindnyájunkra szálljon! Szívemből kívánom!

Erőt egészséget kívánok nektek!

És olvassátok Imre mit mesél nekünk e jeles napról:
www.behir.hu/harangozo-imre-elarulta-miert-fontos-mihaly-nap - www.behir.hu/harangozo-imre-elar ... mihaly-nap
Az 1990-es évek elején számos moldvai gyűjtőúton vettem részt – mondta Harangozó Imre csütörtökön, amikor a Szent Mihály Napi Forgatagban előadást tartott Békéscsabán, a Jaminai Közösségi Házban. - Legarchaikusabb hagyományainkat őrző moldvai csángó-magyar véreink között maradt fönn a halál és a halott körüli teendők ősi rítusa, melyet kárpát-medencei népünk már régen elfeledett Az észak-moldvai Jugánban élő katolikus magyarok hite szerint az embert, ha megérett a halálra, Szent Mihály látogatja meg. Kaszával vágja el a haldokló nyakát.

Harangozó Imre előadásából kiderült: Szent Mihály látogatására a halál közeledtét érezve már készül a haldokló környezete. Az ajtó mellé, a falba jobbról ütött szögre díszes törülközőt akasztanak, hogy Úr Mihálynak legyen miben megtörölni a véres kaszáját. A halott lelke ezen a törülközőn ül három napig, amíg a porhüvely a házban van. Azután megy oda, „hul hivatval van, vaj idvesszígre, vaj a pukolra, vaj a purgátérionra...

Az előadásból kiderült, hogy Magyarországon különös tisztelet övezi a mennyei seregek fejedelmét. Erdély fővárosának, Gyulafehérvárnak ősi székesegyháza Szent Mihály titulusú. Veszprém, a királynék városának székesegyháza szintén Mihály tiszteletére épült. 1009-ben Szent István király a maga és családja számára esd itt Szent Mihályhoz üdvösségükért való közbenjárásért. Talán szerepe van a titulusválasztásban Saroltának, István király édesanyjának, aki az erdélyi Gyula leánya, apjáról kapta a nevét a keleti országrész fővárosa, Gyulafehérvár.

Szeptember 29-e a pásztoroknak is jeles napja. Sokfelé ezen a napon hajtják be az állatokat. A nyáron szilajon, szabadon tartott állatok istállóba, hodályba szállanak. Tehát Szent Mihály napja a betakarodás és a betakarítás napja a szó fizikai és lelki értelmében is. Hajdanvolt falusiak ezen a napon váltották fel nyári viseletüket télire. Közmondás tartja, hogy aki Szent György után kucsmában, Szent Mihály után szalmakalapban jár, attól ne kérdezz semmit! Tehát a régi rend az azt megszegőket bolondnak tartja.

Ezen a napon fordul a föld melege is. Bármilyen melegek a nappalok, a régiek hite szerint e nap után nem tanácsos a földre ülni.

Ahogyan a gulyások kürtje összeszólítja a legelő állatokat, betakarodásra, téli szállásra indítván őket, úgy szólítja Szent Mihály trombitája a megítélésre váró lelkeket.

- A föld vonzásában élő ember számára oly fontos nap rendkívül sok ősi hit- és szokáselemet őrzött meg számunkra szinte napjainkig – mondta Harangozó Imre. - Érdekes, hogy 1848-ban ezen a napon ütközött meg és aratott győzelmet a magyar honvédség az országunkra törő Jelačić bán vezette horvát csapatokon. Úr Szent Mihály, Isten harcos angyala, a Szűzanya mellett Magyarország patrónusa így mutatta meg hatalmát a hatalmi vakságban szenvedőknek. Akkor s ma sem figyeltek a világ fiai az Úr finom, csöndes figyelmeztetéseire. 1980-ban ezen a napon adta vissza lelkét a Teremtőnek Krisztus Szent Mihály védelme alá rendelt erdélyi Egyházának boldog emlékű püspöke Márton Áron, aki máig hatóan olyan jel számunkra, aki az idő múlásával nem, hogy nem halványul, hanem egyre inkább világít és utat mutat a bűn terhétől roskadozó világunkban!

A tűzvész által megmenekült olívafáink békéjét szeretném küldeni hozzátok.

cserrobi válaszolt a témára: Re: Általános

Honey írta: Köszönjük. Átadtam! :)

Én ide is kiírom figyelemfelkeltőnek:

Thassos találkozó szerveződik. A találkozó nem zártkörű, tehát Mindenki azaz MINDENKI számára nyitott, aki szereti Thassost, volt már a szigeten vagy készül oda, szeret vagy szeretne barátkozni és beszélgetni. Bővebb információ a honlap találkozós topikjában!!!!!!!

http://www.thasos.hu/forum/15/141

Azért szerintem ez nem szó szerint így van. :(

Köszönjük. Átadtam! :)

Én ide is kiírom figyelemfelkeltőnek:

Thassos találkozó szerveződik. A találkozó nem zártkörű, tehát Mindenki azaz MINDENKI számára nyitott, aki szereti Thassost, volt már a szigeten vagy készül oda, szeret vagy szeretne barátkozni és beszélgetni. Bővebb információ a honlap találkozós topikjában!!!!!!!

http://www.thasos.hu/forum/15/141

De hát Mihályunk is van :D
(a macskánkon kívül :lol: )

Honey!
Add át Misinek a jókívánságokat! Isten éltesse sokáig, füle érjen bokáig!

:Mythos :Mythos :Mythos :Mythos :Mythos :Mythos :Mythos :Mythos :Mythos :Mythos :Mythos
:legjobbakat:

Egy fontos közlendőm lenne - de szerintem a Közlemények helyén senki nem olvasná...

Sokunk fényképei Picasa fényképalbumban voltak az internetre föltéve.
A Picasa tavasszal megszűnt. A fényképekhez régen megadott linkek nem működnek.
Viszont ezeket az albumokat a Google áttette a google-fiókunkba.

Ha valaki emlékszik, hogy picasás fényképeket adott közre itt, és megvannak az albumjai a google-fiókjában, esetleg másutt, nagyon szépen kérem, adja meg az album címével az új linket!

Ha lesz időm, át fogom mazsolázni, hol nem látszanak a képek és személyre szólóan is esedezni fogok - a most is aktív tagoknak.
A saját képeim linkjeit már kicseréltem.
Kicserélem másokét is, de szükség van az új linkekre.
Olyan csúnya, hogy egy linkre kattintva error jön be... és ez most többeket érint.
Tegyük jobbá ezt a kis meghitt zugunkat! :D

vikso írta: Nekem ez volt a nyaralás.

...........................................

Köszönjük a beszámolót!
Hát igen, Neked már olyan meghitt, mintha haza mennél... :D

vikso válaszolt a témára: Re: Általános

Nekem ez volt a nyaralás.

Thassos szigete és lakói épp olyan kedvesek nekem, mint 10 évvel ezelőtt. Örülök, hogy sokkal több a nyaraló, és úgy láttam a gyerekes családok nagyon megkedvelték, sokkal találkoztunk. Jól megfértünk egymással, nem volt zavaró.
Érkezésünkkor már messziről látszott az a füst, ami jelezte, hogy ég valami, és Ágitól megtudtuk a hírt, a félelmet a tűz terjedésétől. Felettünk húztak el a repülők, akik a tűz oltását segítették. Valóban lehetett félni, mert ilyen száraz növényzettel ebben az időszakban még nem találkoztam, szinte mindenhol az aljnövényzet sárga és nem zöld. Pánikot nem tapasztaltam.
Skala Potamiaba emeletes busszal mentünk, a megszokott figyelmes vezetőkkel. Nagyon jó, hogy 3- 4 óránként pihenőt tartanak. A családom azt mondja mindig, menjek repülővel. Persze, csak nem számolnak utána. Azzal a többletköltséggel, inkább megtoldom a nyaralásom idejét. Jó társasággal utaztam, kis iskolástól kezdve a nyugdíjasig mindenféle korosztály volt. Azt is mondhatnám, hogy több volt a fiatal, és jóval kevesebb idős. Érdekes a fiatalok nagyon megkedvelték ezt az utazási formát. Jól kijöttünk egymással, nem volt vita, főleg kevesen akarták az ülést hátradönteni. Például én sem szeretem, mert a térdem olyankor éri az ülés hátát. Az előttem ülő fiatal pár dicséretére mondva, megkímélt a nemleges választól :D Emeleten ültünk, Szerbia területén elég hűvös volt, bekapcsolták a fűtést, de az egyik utas tolmácsolta a többség kérését, és leállították.
Inkább szemlélődő, napozó, fürdőző típus vagyok, az útitársam meg társaság kedvelő. Mivel van magyar ismerősünk , ő sem unatkozott. A vasárnapi mise ki nem maradhat, 18.-án valamilyen egyházi ünnep lehetett, mert kisebb egyházi kórus énekelt, és mise után megvendégelték a hívőket.
Általában sétáltunk, vásároltunk, önellátóak voltunk, szőlőre, fetasajtra sokat költöttünk. Citromos csapvizet, teát, vagy a Retsina bort ittuk. Mikor mit :) A citromos koncentrátum jó minőségű, és helyenként olcsó. Hoztunk bőven haza is. Ettünk Ági, és a háziak finom főztjéből is. Azért a sült halat megkóstoltuk az általunk kapitánynak nevezett halas tavernában, változatlanul ízlett,csak az adag volt kisebb a tavalyinál :? Persze, az árak nőttek. A korábbi 9 %-os áfa 13-ra, illetve a nem alapvető élelmiszerek ára a l6- ról 24- %-ra nőtt.
A fakultatív programokon korábbi években már voltunk, most Limenasba buszoztunk, körülnézni, ajándékot vásárolni. Baklava, úzó helyett cipuro.
Első héten szeptember 10-től .nagyon meleg volt, a második héten pár esős napot kifogtunk, de a tenger vize továbbra sem hűlt le. Majdnem jobb volt a vízben nyakig, mint kint :lol:
Hazatérésünk a szegedi virágpiacra eseménytelen, talán hosszabb várakozás a Szerbia ki, illetve a magyarországi belépésnél volt. Uáginak hoztunk csomagot, és kaptam tőle abból a bizonyos császárfa magból. Nincs mit tenni, elvetem :wink:

Végülis örök igazság, hogy minden rosszban van valami jó.
Ha jön az eső, az jó hír. A természet ki fog zöldülni.
Az aljnövényzet hamar, a fák később.

Gyerekek semmit nem láttunk fent a hegyen!!!! :D
Igaz az eső is esett úgy hogy felhőkben voltunk!
De azon az útvonalán épp csak Maries felett látszott egy rész, mi ki fog zöldülni.
A vad alma pedig galagonya!!!!Galagonya alma. ISTENI!!! :D

Valaki mesélte nekem.
Még gyermek voltam. A fagyi akkor nagy kincs volt. És a falu szélén az öreg bácsi megkérdezte tőlünk, mikor ott játszottunk. - Akartok fagyit gyerekek?
Persze, hogy akartunk. Ekkor a kezünkbe nyomott egy doboz gyufát, hogy gyújtsuk fel a tarlót.
Mi tettük ezt minden ősszel. És kaptuk a fagyit majd tavasszal örültünk a zöld természetnek.
Hát ebben reménykedünk. Valahogy így néz ki a táj, mintha fagyit kért volna valaki.
A sok szemét is ellett égetve...
A hegyen nem voltam még. Csütörtökön lesz az.
Kezdődnek az esők. Talán. A hold így mutatja.

clara79 írta: Könnyek közt olvastam az előző hozzászólásokat. Borzalmas ami most ott van. Napok óta figyelem a történéseket és imádkozom, hogy végre minden rendbe jöjjön és végleg sikerüljön a tüzet eloltani. Belegondolni is szörnyű, hogy milyen volt az elmúlt pár nap a szigeten. Tegan már itthon is szereplet a híradóban, hát borzalmas volt így látni. Bárhol is történik ilyen dolog, az nagyon szörnyű, de hogy pont ott, ez felfoghatatlan. Szívünkhöz ez kis sziget áll a legközelebb Görögországban. Remélem sikerül teljesen felszámolni a tüzet és lesz segítség a károkat helyre hozni. Lélekben veletek vagyunk és imádkozunk értetek és a szigetért! Üdvözlettel: Klári

Megalakult egy új fórum lehetőség.
Hamarosan visszaállhat itt a nyaralások bemutatása.
Akik a segítséget szeretnék majd adni a sziget újra zöldé válására, kérem ide írjanak.
Újra a vidám hangulat lesz majd látható a honlapunkon.
Köszönöm az új fórom megszervezését.
www.facebook.com/thasoshu/?fref=nf-https://www.facebook.com/thasoshu/?fref=nf

clara79 válaszolt a témára: Re: Általános

Könnyek közt olvastam az előző hozzászólásokat. Borzalmas ami most ott van. Napok óta figyelem a történéseket és imádkozom, hogy végre minden rendbe jöjjön és végleg sikerüljön a tüzet eloltani. Belegondolni is szörnyű, hogy milyen volt az elmúlt pár nap a szigeten. Tegan már itthon is szereplet a híradóban, hát borzalmas volt így látni. Bárhol is történik ilyen dolog, az nagyon szörnyű, de hogy pont ott, ez felfoghatatlan. Szívünkhöz ez kis sziget áll a legközelebb Görögországban. Remélem sikerül teljesen felszámolni a tüzet és lesz segítség a károkat helyre hozni. Lélekben veletek vagyunk és imádkozunk értetek és a szigetért! Üdvözlettel: Klári

A tűzet eloltották.
A szörnyű, mitől elborzadtunk tegnap. Pános leírt egy képet, mibe belegondolni sem merek.
A hegyen az állatok kigyulladva vitték a tüzet mi 40 helyen volt....
Tegnap estére oltódott el. Ma még biztonsági oltások vannak.

A felbecsülés a károkban még várat magára.

Én csak a jövőhéten megyek fel a hegyre. Ha felmegyek. Nem tudom lesz e lelkierőm...
A szag és az állatok teteme szörnyű lehet. A vadnyulak, a birkák, a kecskék, a madaraink, a teknősök...

A 2. linket csak akkor tudja megnézni bárki is, ha belépett a facebook fiókjába.

Hiszem, hogy elalszik a tűz. Hiszem, hogy megfékezik a pusztulást! Hiszem, hogy ismét zöldellő fenyők fognak várni minket. Imádságban hordozunk benneteket Ági!

Oldalmegjelenítési idő: 0.319 másodperc
endeel