file Görög nyelv/csak lazán,játékosan.

balazsh válaszolt a témára: Re: Görög nyelv/csak lazán,játékosan.

kölyökkk írta: Sziasztok itt is!
Keresek-kutatok az Interneten, de nem lelek olyan ÁBC-t, ahol a magyar betűk mellett ott lenne a görög megfelelője... Az A betűnkre gondolom az Alfa illik, na de a C-re? Stb... Le tudnátok nekem írni ezt, ha szépen mosolygom?:O
Köszönöm :)

<!-- w --><a class="postlink" href=" www.hellasz.hu-www.hellasz.hu </a><!-- w -->
Ott Tartalom/Szótár, ezen belül Betűk.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

kölyökkk válaszolt a témára: Re: Görög nyelv/csak lazán,játékosan.

Sziasztok itt is!
Keresek-kutatok az Interneten, de nem lelek olyan ÁBC-t, ahol a magyar betűk mellett ott lenne a görög megfelelője... Az A betűnkre gondolom az Alfa illik, na de a C-re? Stb... Le tudnátok nekem írni ezt, ha szépen mosolygom?:O
Köszönöm :)

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Ági válaszolt a témára: Re: Görög nyelv/csak lazán,játékosan.

Örülök, hogy sikerül visszatérni a megszokott életritmusunkba.

enaszelinolatrisz válaszolt a témára: Re: Görög nyelv/csak lazán,játékosan.

Kedves Ági! ??????? ????!
Elöször talán annyit.Számomra talán a legnagyobb probléma abból indult ki,hogy nem tudtam,hogy Marci görög neve Kostantínos(Egy kérdés.Nem Konstantinos?,????????????-Konstantin)(az n kimaradt?)
Ami még közben eszembejutott:Nem sikerül a számítógépeteket átállítani görög nyelv írásra?,Balázs biztos tudna segíteni nektek.Később is majd lesz egy lényeges szöveg elnézésem ebből adódóan.
Vissza Marci görög nevéhez.A fö probléma ebből indult ki.AZT HITTEM,HOGY JAVÍTÁSOKAT,ÉS A (most már tudom vicces)MEGJEGYZÉSEKET FELNŐTT TETTE NEKEM.Valaki nagypapa stb.Azt tudtam,hogy nem a férjed.Vagy arra gondoltam Marci más nevében írt.Ezt tartottam a legvalószínűbbnek.

Tanulás, családi, társadalmi élet. Meg bejött a jó idő, egyre kevesebbet van a lakásba, ill. nekem felszaporodott a gépnél a munka, tehát én sem engedem most már ide amikor ő szeretné.
Nálam is az írások felújítása, a beérkezett levelek megválaszolása, kerti munka, háztartás, család, tehát nem lesz időm csak időnként idenézni. Akik szintén hobbiból tanulgatnak görögül, szintén el vannak veszve a munkájukba, tehát nehezen látom, hogy értelmes társalgási szintet tudnánk tartani.

Ehhez csak annyit fűznék.Ennek a lökött pasasnak-hogy,nehogy elértsd ÉN VAGYOK! nem fontos azonnal reagálni az írására.Tudom mindenkinek meg van a saját munkája,családja és egyéb gondjai.Hátha ide vetődik más is.Ezt az egészet kedvtelésből csinálod(10 dollár zsebpénz nélkül :P )görögimádatból-oly annyira hogy másik hazádnak is választottad.
Gondolhatod a xana-t is elértettem.Az x-et görög h-nak vettem.(Mi van a fogadókkal,csárdákkal,karavánszerájjal? :P )Jó volna ha tudnátok görögül írni.Épp a kszáná -ra nem gondoltam. Tehát: újra=????/????/?? ???u(ő ritkán)-az, hogy mikor mi lehet az számomra(kezdőnek) nem is fontos.Ha kint élnék akkor lényeges volna. :P

Marci kapcsán légyszi tisztázd nekem hogy mi a görög neve estleg beceneve.Egyébként is a magyar név görög írása szerintem más kiejtést is ad ??????- t s i nem c hanem cs ejtésű és kész a MARCSI(MARCS) lány név.(ezen utólag gondolkodtam el. Kalamicsi vagy Kalamics).
Kiejtve a cs után i is van?
Akkor amikor a komputeres smile behúz nekem :Nevet: Az előtte mondatban láttam a problémát.Mért írtam én hogy,hogy megy a görög tanulás Na ugye gondolom a görög gyerekek(látom nem tetszett neki ,hogy ?????????? -nak gyerkőc-nek neveztem) görög nyelvet is tanulnak az iskolában.Ne eröltesd neki a dolgot,ha nincs neki kedve hozzá.
A tengerkék és a tisztábban látás megnyugtat.Ma már nyugodtabban alszok.Üdvözlöm Marcit a Smilekirályt!???????? ??? ??????! : :Nevet: Amikor ezt írom ti már biztos durmoltok.
?????? ?????!Én még elkalandozok más oldalakra is.Egy éjszakai madár még nem alszik.
:örül: :örül: :örül: :örül: :örül: :örül: :örül: :örül: :örül: :örül: :örül: :örül: :örül:
Üdv: ?????????

Ági írta:

enaszelinolatrisz írta: Kedves Ági!

ase me isixo min mou ksanamiliseis pote :festeget
Bpadi xana!

Ezt se értem.Mi is van akkor?

Este tudott csak Marci, azaz Kostantinos bővebben válaszolni. Azaz újra írta az előző írásod, javítva ott azon a két helyen ahol kellett. Nézd vissza.
Meg még hozzá írta, hogy a tanítást csak üzleti szempontból vállalja.
Az az én hibám, hogy elfelejtettem, hogy csak a magyaroknak magyarul engedi a Marci nevet. Mert tudja, hogy nekik nehéz a görög név.
Kettő keresztneve van. Az egyik Marci, és amivel itt él az a Kostantinos. És mivel görögül beszélgettetek elvárta volna, hogy görög néven szólítsuk. Nem tehetsz róla, én nem mondtam. A gyermekek lelkivilága a kamaszkorban nagyon nehéz.
Az üzleti szempontot meg viccesen gondolta. Viccesen vagy nem viccesen, igazából neki sincs ideje, meg türelme. Tanulás, családi, társadalmi élet. Meg bejött a jó idő, egyre kevesebbet van a lakásba, ill. nekem felszaporodott a gépnél a munka, tehát én sem engedem most már ide amikor ő szeretné.
Nálam is az írások felújítása, a beérkezett levelek megválaszolása, kerti munka, háztartás, család, tehát nem lesz időm csak időnként idenézni. Akik szintén hobbiból tanulgatnak görögül, szintén el vannak veszve a munkájukba, tehát nehezen látom, hogy értelmes társalgási szintet tudnánk tartani.
Az ?? ???? tehát újból szó használatát próbálom alkalmazni. A tv -ben egy riportban fordítás után így szólt. fel kellett építeni újból. És itt az ?? ???? kifejezést használták. Viszont én amikor alattomban hasonlóan becsempésztem a mondatba, párom kijavított, hogy ezt hogy értem. És a xana szó helyességénél maradtunk.
?? ????_xana_páli ezek mind azt jelentik újból, újra, de más más esetekben használjuk.

Délután meg azt írta: hogy soha többé ne beszélj velem!
Majd hozzá fűzte, hogy este ér rá.

Amit pedig Marci a zárójekben a javításod után írt:
Meg nem vagyok a segéded, kivéve ha kapok egy kis zsebpénzt. 10 dollárt.
Innen is láthatod, hogy gyermeki humor, mert ráadásul itt az Euró a fizető eszköz, ami jobb a dollár mai napi árfolyamánál.
boithise me na paro enan kalo enisxiti auto mou arkei!! Segíts, hogy vegyek egy jó automata sebváltos autót. Ezzel beérem.

Látod Tibi. Te nem érted amit ő ír. :párostánc:
Tehát még ha a jó szándék meg is van benne, nekem akkor is itt kell lennem, hogy kettőtök közt fordítsak, amire nincs ráérő időm. Megérted?
Tehát ez a nyelvtanítás kudarcba fulladt! :úszógumi:

És gondolom, miután megértetted amit nem értettél, jó kedvre derültél.
Aminek oka még a nagy kövér telihold is, ami itt ragyog.
A web kamera éjjeli képet ad?

NAGY FEHÉR ÚT VAN A HOLD ÉS A TENGER KÖZÖTT.

Bpadi xana!

Este tudott csak Marci, azaz Kostantinos bővebben válaszolni. Azaz újra írta az előző írásod, javítva ott azon a két helyen ahol kellett. Nézd vissza.
Meg még hozzá írta, hogy a tanítást csak üzleti szempontból vállalja.
Az az én hibám, hogy elfelejtettem, hogy csak a magyaroknak magyarul engedi a Marci nevet. Mert tudja, hogy nekik nehéz a görög név.
Kettő keresztneve van. Az egyik Marci, és amivel itt él az a Kostantinos. És mivel görögül beszélgettetek elvárta volna, hogy görög néven szólítsuk. Nem tehetsz róla, én nem mondtam. A gyermekek lelkivilága a kamaszkorban nagyon nehéz.
Az üzleti szempontot meg viccesen gondolta. Viccesen vagy nem viccesen, igazából neki sincs ideje, meg türelme. Tanulás, családi, társadalmi élet. Meg bejött a jó idő, egyre kevesebbet van a lakásba, ill. nekem felszaporodott a gépnél a munka, tehát én sem engedem most már ide amikor ő szeretné.
Az ek neu

Kedves Ági!

Bpadi xana!

Kedves Ági!

pos ta kataferneis sta ellinika :számítógépes: emena ????? .auto ithela na po(den eimai boithos sou extos ki ama mou dineis xatziliki 10 $ tn imera)boithise me na paro enan kalo enisxiti auto mou arkei!!!geia :evil:

Ezt innen nem értem egészen.Valami rosszat írtam?Valami furcsát olvasok itt.A zárójeles rész utánit még úgy se értem.
Mondd el Ági mi történt? Görögül se volna rossz látnom.

Az ékezetet az é billentyü után megnyomva a megfelelőt pld.i-t tudjuk rátenni.
????? a szavak végén az s mindig nyitott.!!

Ja még annyit.A nagybetűs irásnál nem tesszük ki az ékezetet(hangsúly).A kisbetűsnél meg ...szépen kitesszük.(most egy kicsit bekevarok a vallásos írásnál az ou OY azaz magyar szerint u mint Úzo helyett a két hang helyett egyet is szoktak írni amely a kis g re hasonlít csak nem huzzák lefelé.(itt a billentyűje nincs hogy megmutassam) Ráadásul ha beleirnak a közepébe egyt-t az lesz a görög ??? és a magyartu. Világos? :örül:

Jó ,hogy itt vagy! :örül: Itt jelen esetben birtokos esetbe tetted Thassos -t .Egyébként itt meg is kérdezném a honlapod neve miért Thasos egy s -el. Azt hiszem csak a görögök írják egy s -el.Talán csak ez a név volt szabad?
N??? ??? ????? = sziget a Thassos-é (fordítva képzik a birtokost mint mi.) Magyarosan:Thassos szigete.
Neked se árt tanulnod egy kicsit. Az alap:?????
Egy szép mondat még:
? ????? ?? ??????? ???? ??? ??????? ???????.-Thassos az Északi Égei tenger zöld szigete.(itt is jól látható a sziget alany esetben. Északi Égei tenger birtokos esetbe került.)

?????

?????

És én ezt jól írtam :?:

Mielőtt még elolvasnám, illetve kikódolnám Konstantinos írását.Meg szeretném kérdezni.Nem sikerült még átállítani a gépet görög nyelv írásra? XP vagy milyen softver-etek van?
Az írással kapcsolatban úgy látom első ránézésre,hogy JAVÍTÁS.
Jelezzetek vissza ,hogy mi a gond?
Üdv.?????????? *????????????*

XP-je van Áginak is.
Szerintem majd hívni fog, hogy akkor hogyan is kell. :D

Én már átállítottam:
Felső sor Q-val kezdve: ; ? ? ? ? ? ? ? ? ? [:?????????]
Középső sor: ? ? ? ? ? ? ? ? ? [?????????]
Alsó sor: ? ? ? ? ? ? ? [???????]

[ jelek között a nagybetűk ]

:wink:

Kedves Ági!
Mielőtt még elolvasnám, illetve kikódolnám Konstantinos írását.Meg szeretném kérdezni.Nem sikerült még átállítani a gépet görög nyelv írásra? XP vagy milyen softver-etek van?
Az írással kapcsolatban úgy látom első ránézésre,hogy JAVÍTÁS.
Jelezzetek vissza ,hogy mi a gond?
Üdv.?????????? *????????????*

Ági írta:

enaszelinolatrisz írta: ???? ???!?? ?? ??? ???!??????? ??? ?????!

????? ???! ??????? ???????? ?????????.???, ????????.?arci(??????)????? ???????,????????? ??? ?????? ??????????!
-?????? ????? ?????? ?????; ??? ????? ????? ??? ??????? ??? ???. :Nevet: ??? ?? ??????????? ??? ????????; :lol: ????? ?????.???? ????? ?? ??.?????!!.??? ??? ?? ?????. :Nevet:
?????? ??? ????? ?? ????? ???!

?????? ??? ?? ???????.???? ??? ????. ??????! ?????! :örül: :Thassos-fan: :Sirvaröhög:

:Krueger: :lol
Bpadi xana!

Most Kostantinos fog írni:
ithela ego!mathenoumai ellinika pezontas.kanena problima.martsi eisai agapito,glikitato kai filiko paidi! martsi poso eton eisai??ego eimai megaliteros apo esena :nevet: pos ta kataferneis sta ellinika :számítógépes: emena ????? .auto ithela na po(den eimai boithos sou extos ki ama mou dineis xatziliki 10 $ tn imera)boithise me na paro enan kalo enisxiti auto mou arkei!!!geia :evil:

enaszelinolatrisz írta: ???? ???!?? ?? ??? ???!??????? ??? ?????!

????? ???! ??????? ???????? ?????????.???, ????????.?arci(??????)????? ???????,????????? ??? ?????? ??????????!
-?????? ????? ?????? ?????; ??? ????? ????? ??? ??????? ??? ???. :Nevet: ??? ?? ??????????? ??? ????????; :lol: ????? ?????.???? ????? ?? ??.?????!!.??? ??? ?? ?????. :Nevet:

?????? ??? ?? ???????.???? ??? ????. ??????! ?????! :örül: :Thassos-fan: :Sirvaröhög:

:Krueger: :lol
Bpadi xana!

???? ???!?? ?? ??? ???!??????? ??? ?????!

na me kai ego Tehát ezt használjuk!

Ezt tudom elfogadni,mivel ezt használjátok.De a Mohay féle nem elírás. 425.oldal ???? szónál. 1,új:ek neu -újból: neo eetosz -új év, 2 fiatal ,II. 1,fiatal(ember) 2, ifjúsági versenyző.

A savanyú a szőlőnél szinte sejtettem ,hogy ez lesz a válaszod.A vízesés szót majd kikeresem.

Sietek,mer már borotválkoznom kellene ,mert munkába készülök 9 órára ott kellene lennem.

Azt hiszem ott ahol a hibásan a Névnapi köszöntőt tettem megtalálhatja Marci a görög írásra átállítást.Aranyos kissrác!
Bocs de mennem kell.
Üdv. Egész családodnak.

enaszelinolatrisz írta:

?? ???? ???!

Újból itt! (Mohay András újgörög-magyar kéziszótár Akadémia kiadó,Budapest 1988)
na me kai ego Tehát ezt használjuk! Lehet hogy régen használták, de ma már nem. Meg abban sem vagyok biztos, hogy tényleg nem elírás-e. A Mohainak a nagy szótára majdnem tökéletes. Skevisz úrat nagyon közelről ismerem, tisztelem, szeretem. Lányával dolgoztam, és nagyon közvetlen kapcsolatunk volt. Tehát minden tiszteletem neki. Remek a szótára. Nagyon nagy szükség volt rá, mert addig míg Skevis úrnak kéziratban leletszett a könyve, csak a Mohai féle görög -magyarból tudtunk tanulni.Viszont sok hiba van benne. A mohaiban is előfordul. Annak idején míg én is a honom alatt hordva közlekedtem, és meg-meg néztem egy szót, volt hogy nevetséges szitukat okozott egy-egy szó.
A görög metaforákat meg az itteni élet tanítja majd meg veled. A magyar metafora csak egy két esetben érthető. Mint jelenség náluk is létezik. Ők is megszemélyesítik az azonos eseteket, viszont mint ahogy a savanyú szőlőt írtad.

????????? ??? ?????? ???.

Kézcsók!(Athanasiou - Skevis magyar-görög kéziszótár) Apósomnak fogom mondani... Vajon megbillent és kitesékel majd? :lol:
Este kipróbálom. Itt ma már csak a papnak csókolnak kezet.

Ta ???? ??? Tiszteletem!Hódolatom!Kézcsókom! -kérdés:Férfinak is mondható? (Mohay András újgörög-magyar kéziszótár Akadémia kiadó,Budapest 1988)
Ezt meg inkább hozzátéve a kánó cselekvést jelentő segédigét. Tiszteletem teszem. Üdvözlésként a régi világban használták. Még az 50 es évekrégi filmjeiben úri családok köszöntéseként hallom. Ma már csak kissé gúnyosan talán, azt mondjuk A tiszteletem teszem.

A ???? szónál hivatkozás van ????? ,????????? szóra.
Xe????????? -Kézcsók!(Mohay András újgörög-magyar kéziszótár Akadémia kiadó,Budapest 1988,690oldal.)X???,?????? -Katharevusza kéz szó
Bocsi nem kötöszködésnek szánom. :lol:
:Esernyő: Mi is van a csupros esővel? Kicsi nagy eső? Keresd ki mi a vízesés. A vízesés szóból eredendően, jött, hogy vízesés szerűen esik.

To ??????? ????? ????. -savanyú a szőlő. :örül: Így is értik a görögök.Vagy csak a rókás variáns jó nekik. Azért nem értik, mert itt nincs savanyú szőlő. A mustfokok 30 fok felettiek szoktak lenni. Ill. ha belegondolsz, a mazsola hazája. Még a muslincát sem ismerik a bor gyártás során. Az csak a kis cukorfokú erjesztés során van, ami itt nincs.
Gondolkozom, mit is szoktunk arra az esetre mondani, ha nem a várt dolgot kapjuk. Mert ugye erre értjük, hogy savanyú a szőlő.
És mondanak-e a görögök gy-t

A ?????? szót nálatok,hogy ejtik?

Ha a gk van a szó elején az mindig gy betű.
Náluk az ábc-ben nincs hivatalosan ty, gy, cs, ny, de hasonulásként ill. tájszólásként használják. Ízesebb, lágyabb így a kiejtés.

Azt nem válaszoltad meg, hogy hol váltasz görög abc-re...
Marci fiam nyersségét humorral kezeld. És humorral válaszolj neki. Ez a kiskamasz nyelv.
Ő saját magának igen felteszi mindenben a mércét és ezt várja el a környezetétől is. Tehát nem fog a megszokott görög kedvességgel, ill. elnézéssel válaszolni. Ennek ellenére, ide ide fogom hívni, hogy néha szó csővem legyen. Görögöt tanítani, csak görögöt tökéletesen beszélőnek szabad.
Egyenlőre csak a figuráknak köszönhetem, hogy rábírtam tegnap este a válaszadásra. Nagy hevimetálos és foci rajongó. Tehát ha beakarjuk cserkészni, hogy okítson bennünket a régies kifejezéseket és a magyar metaforákat max. én fogom keresgetni, míg lesz időm. A többit rá fogom bízni, ha sikerül.

?? ???? ???!

Újból itt! (Mohay András újgörög-magyar kéziszótár Akadémia kiadó,Budapest 1988)

????????? ??? ?????? ???.

Kézcsók!(Athanasiou - Skevis magyar-görög kéziszótár)

Ta ???? ??? Tiszteletem!Hódolatom!Kézcsókom! -kérdés:Férfinak is mondható? (Mohay András újgörög-magyar kéziszótár Akadémia kiadó,Budapest 1988)

A ???? szónál hivatkozás van ????? ,????????? szóra.
Xe????????? -Kézcsók!(Mohay András újgörög-magyar kéziszótár Akadémia kiadó,Budapest 1988,690oldal.)X???,?????? -Katharevusza kéz szó
Bocsi nem kötöszködésnek szánom. :lol:
:Esernyő: Mi is van a csupros esővel? Kicsi nagy eső?

To ??????? ????? ????. -savanyú a szőlő. :örül: Így is értik a görögök.Vagy csak a rókás variáns jó nekik.
És mondanak-e a görögök gy-t

A ?????? szót nálatok,hogy ejtik?

enaszelinolatrisz válaszolt a témára: Re: Általános

??????? '????!
Kedves Ágni!
Bocsi,hogy elkereszteltelek. http://www.calendar.sk/nameday-hugrhor.php?hy=2009 Most már látom. 21. ??????????.Agne,Agni,Maximos,Neofytos

Görög írás:
Ha valaki nem tudná,a következőképpen állíthatjátok be a gépeteken a görög írást:Start-Vezérlőpult-nyelvi és területi beállítások-területi és nyelvi beállítások-nyelvek-részletek-/ EL görög hozzáadása......Az asztalon ezután mindig amikor görögül akartok írni a Hu-t kell csak EL-re állítani.A billentyűket végigzongorázva megtudhatjátok,hogy melyik billentyű milyen betűt ad. Az ékezetet az É megnyomása után a megfelelő betüt nyomva érhetitek el.
Bocsánat hogy beleírok, de ezt én emeltem ki, hogy könnyebb legyen megtalálni. balazsh

Jó szórakozást!

? ????? ??? ??????? ?? ??????v ?? ?? ????????? ??? Szerintem most .Mosolyogj!??????????! :D Magyarként ha jól raktam össze nyelvtanilag akkor érthető lehet.No az is lehet ,hogy jó nagy badarság.

Próbálom újra fogalmazni:?? ???? ??? ?????? ?? ??????? ????? ?? ????????? ???!Törjétek a fejeteket.(gondolom egy görög amikor erősen gondolkozik nem a fejét töri)
Szerintem ha az elején és a végén a három szó lejön akkor megfejthető.????!????! és nem ???? :kosaras:

enaszelinolatrisz írta: ?????! ?? ???? ???! ??? ??????????.
Üdv! Újból itt! Üdvözlök mindenkit!
Ági Kedves! Volna egy olyan kérésem hozzád,hogy amikor hozzászólsz az írásaimhoz akkor légyszives a görögül írt szavaimat,kifejezéseimet,levezetéseimet nyelvtanilag is értékelni.Mert ok. ,hogy bizonyos szavakból mondatokat szerkesztve a görög nem érti,de azért gondolom nyelvtanilag kimondható, hogy helyesen-nem helyesen raktam össze.
Leírnám neked görögül is azokat a nem népszerű magázódási kifejezéseket:
Azt hiszem van köztük Katharevusza nyelvjárású is.
1, ????????? ??? ?????? ???.(ászpázome tasz hjírásszász) 2, ?? ???? ???.(ta szeevi mu) 3,?? ????????? ??? (tá szevázmátá mu) ??????????? (hjírofílima).

Ági! Érdekes számomra új dolgokat írtál,hogy bizonyos dolgokat egész máshoz kötünk mi magyarok és ők görögök.Nekem is van egy humoros példám:
Mosolyognivaló a következő görög kifejezés magyarra fordítása() jelbe a szabad fordítást tettem
?? ?????? ???? ??????- Úgy esik mintha dézsából öntenék. (Mohay szótár)
(Mint ha kis kancsóból,csuporbólöntenék.)
A görög csupor és a magyar dézsa közt van egy kis különbség.Amikor mi azt mondjuk ...dézsából öntenék...az azért nem kis eső.
Akkor olyan kérdésem is lenne,hogy melyik esö a nagyobb náluk.Ez, vagy:
?????? ?????. -szakadó eső.
Elmesélném nektek amit már említettem a SAVANYÚ A SZŐLŐ sztorit.
A görög kifejezés a következő:??? ?? ?????? ? ??????,?? ????? ???????????(Minthogy nem éri el a róka a kötözéssel télire eltett gyümölcsöt(szőlőt)) = tehát SAVANYÚ A SZŐLŐ. A logika szerint a nem érett szőlőszem nem potyog le. Dehát a szőlőt nem is szereti a róka.Van nálam egy Üzleti kuncsaftom aki állattartó vállalkozó és a népies dolgokban is jártas.Ö azt mondta nekem,hogy ez egy NÉPMESEI történet. Mért nem mondják csak egyszerűen így:
To ??????? ????? ????. -savanyú a szőlő. :örül:

Még a végére egy kérdés Ági. A katharevuszá nyelvjárásban is otthon vagy?Gondolom igen ,hisz a Mohay szerint a katharevuszá nyelvjárás használ ó görög szavakat is.És ugye te abban otthon vagy. A ??????szót nálatok,hogy ejtik? gy-sen. Mohay szerint ???,??? - gy ejtésű.2005-ben ????? ?????-n nyaraltunk.Az a csodás hely nincs is messze tőle.Sajnos mi ezt akkor nem tudtuk.

?????????? ?? ????. ????? ??????! ???? ??????????!

?? ???? ???! Itt azt szeretted volna mondani: Újból itt.? Ez csak az én fejtegetésem. Marci nem érti. LOL :stukker: :baseball: :csuzli: :viking: na me kai ego

????????? ??? ?????? ???. Itt a 2.ben leírt a helyes. Ez hülyeség! :conf :nemtudom :boxer
?? ????????? ??? e?????den eimaste stin tourkia ekei milane etsi :box: :boxedzés:

enaszelinolatrisz írta: ?? ?????? ???? ?????? :Esernyő: :örül:?- Úgy esik mintha dézsából öntenék. (Mohay szótár)
(Mint ha kis kancsóból,csuporbólöntenék.)

san ta :kosaras: pou bazei o panathinaikos sto basket :headbang brexei kataraxtodi

Ági válaszolt a témára: Re: Általános

enaszelinolatrisz írta: Ági,Agathe,Agathi!
???????? ?' ó???? ???! Isten éltessen névnapod alkalmából! (remélem jól tudom,hogy most van a görög névnapod)
?? ????? ??? ??????? ?? ??????v ?? ?? ????????? ??? Szerintem most .Mosolyogj!??????????! :D Magyarként ha jól raktam össze nyelvtanilag akkor érthető lehet.No az is lehet ,hogy jó nagy badarság.
? ??? ? ???? !
??????? ???' ????????? : ???? ???????????? ?? ??? ??????????.

e? :Keres: :lol ti einai auto pou les ta aftia sou mporoun na ftasoun me ton astragalo sou?!oute ellinika katalabeno oute ougrika ti theleis na peis :gyros: :bababukfenc:

A fiamtól próbáltam kérdezni, mit értesz alatta. Nem jöttünk rá. Ő válaszolt felül.
Ági meg csak AGNI. Más az Agate, Agathi. Menj vissza a címlap oldalon ott írtam a névnap köszöntőknek.
Bazsi, ha lesz még időd, tedd már be a görög névnapnaptárt. Tudom most vizsgázol. Majd!

Arra viszont nem jöttem rá, hogy hol tudom a betűimet itt áttenni a görög betűkre.

enaszelinolatrisz válaszolt a témára: Re: Általános

Idézet magamtól:

?? ????? ??? ??????? ?? ??????v ?? ?? ????????? ??? Szerintem most .Mosolyogj!??????????! :D Magyarként ha jól raktam össze nyelvtanilag akkor érthető lehet.No az is lehet ,hogy jó nagy badarság.

Javítás:?? ????? ??? ?????? ?? ??????? ????? ?? ????????? ???. Lehet ,hogy ez is badarság? :lol:

Oldalmegjelenítési idő: 0.351 másodperc
endeel