file Időjárás itt a szigeten és máshol

pamag válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Egy látványos térkép Európa időjárásáról:

index.hu/mindekozben/poszt/2017/01/10/hideg_europa/ - index.hu/mindekozben/poszt/2017/ ... eg_europa/

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

uagi52 válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Újat tudtunk meg a Th.-i népi gyógyászatról. Nálunk a fűzfakéreg-forrázat használatos volt lázcsillapításra régen, rettentő keserű, KININ tartalma van. Befagyott a Tisza, ilyet utoljára a 80-as években láttam. Mielőbbi gyógyulást kivánok minden betegeskedőnek, üdv:U.Ági.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Ági válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

uagi52 írta: Köszönöm a szép képeket, fájó szívvel nézem- talán soha nem jutok el oda-. Nálunk, Szegeden, nincs hó, csak minusz 17-18 fok. Vettünk még egy kaloda tüzifát, remélem kitart tavaszig.Üdv:U.Ági.

Hát Ági, a hóból itt is sokkal több kellene. Tudjátok a patakjaink vize az olvadó hótól jobban telítődne.
Mi itt már kezdünk kétségbe esni a tüzelő fa mennyiségtől.
A hó szokványos immár több éve a déli szigeteken is. Ha visszakerestek években akár egy méteres havas képeket is mutatok. A hideg amivel nehezen birkódzunk meg. A régi 80 cm falvastagságú házak jók voltak a meleg és a hideg ellen is. A mostani gyors építésű panelek bizony, ha nincsenek leszigetelve, nagy energiát igényelnek úgy nyáron, úgy most. meg amit nem látnak előre az építkezők, a felszíni vízvezetékek. Megint oda lyukadok ki, hogy a régi emberek mindent jobban tettek. Esőelvezetők, fal nyílás zárók, vastag falak és még sorolhatnám...
Kitartást kívánok mindenkinek a hideg elviselésére és ha valaki beleesett a mostanság keringő influenzába, gyors gyógyulást.
Láz esetén próbáljátok meg a gyömbéres teát mézet hozzá szopogatva. Egy pohárka langyos vízbe egy negyed kiskanál kurkuma és egy csipet bors. Ezt többször is lehet inni. Nem finom, de használ.Ha fűzfából tudtok koszorút fonni, azt is fejre lehet tenni. Segíteni fog a láz lehúzásba. A lázat csak akkor gyógyszerezzétek, ha tartósan jóval 38 c fok felett van.

uagi52 válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Köszönöm a szép képeket, fájó szívvel nézem- talán soha nem jutok el oda-. Nálunk, Szegeden, nincs hó, csak minusz 17-18 fok. Vettünk még egy kaloda tüzifát, remélem kitart tavaszig.Üdv:U.Ági.

Havas új évi üdvözletet küld mindenkinek Samothraki szigetéről:
Ilias úr a Holowai farmról, Tasoula és Aliki asszonyok Thermából.
Az új év utolsó napjában volt egy nagy havazás a szigeten. Ismét tegnap este kezdett rá. Már több mint 20 cm a hó a parton hol a kedvenc szállásaink vannak.
Egy kis ízelítőt Samouthraki sziget mostani hangulatáról.
Thassos szigetén tegnap délután óta tart a null fok körüli hőmérséklet. tegnap délelőtt keves esőzés, majd este a hegyekben gyér havazás.
Azu ország egyéb részein Halikdiki déli részén tegnap délután óta hatalmas havazás. Komotini - Xanti hegyekben szintén.
Leszbosz szigetén is már fél méteres a hó.
Az ország középső része Evia és Athén északi területén van szintén folyamatos havazás. Ez az időjárás kitarthat még egy hétig.

Egyenlőre ide a szigetre még nem ért ide az Ariadni hidegfront Szibériából.
Heves szél, a parton csendes eső, a hegyen gyér havazás van. kitolták a nagy havazás időpontját ma éjjeltől hétfő estéig. Az biztos, hogy tüzelővel mindenki felkészült. Jó 12 éve nem volt igazi havazásunk. Akkor majd egy méteres havunk volt egy hajnalban. Majd még kettő napokra a száraz földről csak helikopteres segítség adás történhetett. Azóta épp csak egy kis hó.
A gyermekek nagyon várják, hogy igazi hó legyen. Az iskola hétfőn kezdődne. Hó esetén kitart a szünet addig, míg az iskola busz biztonsággal tud közlekedni. Limenasból érkezik hozzánk, szerpentines hegyi utakon.
Sózások történnek, de nem mindig elégséges mert olykor csak egy sávot szabadítanak fel, amin autóbuszt nem engednek közlekedni.
Ma van vízkereszt ünnepe.

Tudjatok itt az uj ev unneplesevel meg nincs vege az ev vegi unnepi kornek. Leven tart meg a gyermekek iskolaszunete , sokan csak 9. e idejere tervezik a csaladi es barati latogatasok veget. Penteken, azaz januar 6.an Vizkereszt unnepe mely kiemelkedo unnep az ortodox vallasban. Az napra hihetetlen hideget es havazast, hofuvast mondanak. Itt a szigetre is nappali 0 fokot ejjeli minusz 6 es 10 fokot jelez a meterologia a mostani elorejelzes szerint. Ez a hideg tengerparton par eve elkepzelhetetlen volt. A havat varjuk, a szelet is termeszetesnek tartjuk, de a hideg kicsit meghokkent sokunkat. Az unnepi hangulatot viszont emeli. Az ouzo ss a cipuro melegit. :)

A sziget illetve az ország az idén a napookban lesz immár másodjára télies.
Országos jelenség ez a hideg. Az ország középső részeinek hegyvidékein már megkezdődött a havazás. A sí centrumok a hétvégére várják majd első vendégeiket a téli sprotot kedvelők köréből.
November utolsó napjaiban már volt egy pár napos igen hideg időszakunk, volt egy kicsiny havazás is, de mivel a talaj mindenhol meleg volt még, az akkori hó egy kettő nap alatt elolvadt.
A mostani előre jelzések szerint mától mínuszok várhatók még itt a szigeteken is.
Éjszakai hőmérsékletként a hegyen biztos igaz lesz a mínusz 9 fok, míg nálunk Potámia falujában mínusz 4 C körül, a tengerparton pedig a mínusz 1- ig eshet le a hőmérő higanyszála.
Hófelhők már itt ott tornyosulnak, majd kiderül, hogy dél keletről, azaz a török területről ide is érkezik e a hó.
VÁRJUK! :D

joska válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Ági írta:

joska írta:

Ági írta:
Frangokastellóról írj nekem többet. Az oda vonatkozó hiedelmet onnan keresd ki. Éreztesd mindenkivel mennyire él az ott. Krétának sok szerelmese van.
.

thasos 2012.blogspot.hu
Frangokastello, a vár
Erre gondoltál?
Ez talán megnyilik

joska írta:

Ági írta: AZONOSAN JÁRTAM ÉN IS Ezen nem csodálkozom, de bíztam benne hátha én sikerrel járok. NEM.

Bocs, rossz URLt adtam meg. Készül a komplett összefoglaló, két hét 2000 km Krétán. Képekkel videoklippel A blogon folyamatosan töltöm ahogy az időm engedi az irást.

Valaki kinyomtatta a honlap egy kettő írását. Benne egy élmény számolod. Lefűzve ott maradt az egyik szálláson. Azóta azt viszem magammal, és odaadom elsőként érkezett vendégek részére. Tegnap épp ott jártam Tündiéknél. Újra és újra olvasta és mondta ne vigyem még tovább. Egy ékkő az írások közt a te írásod. Megérezted-e tegnap hogy újra megköszöntem feléd az írásod.
Frangokastellóról írj nekem többet. Az oda vonatkozó hiedelmet onnan keresd ki. Éreztesd mindenkivel mennyire él az ott. Krétának sok szerelmese van.
Ne siesd el. Had legyünk mi is ott általad.

Ági írta: AZONOSAN JÁRTAM ÉN IS Ezen nem csodálkozom, de bíztam benne hátha én sikerrel járok. NEM.

Bocs, rossz URLt adtam meg. Készül a komplett összefoglaló, két hét 2000 km Krétán. Képekkel videoklippel A blogon folyamatosan töltöm ahogy az időm engedi az irást.

kissas57 válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Kalimera.

1. 7 -és....
addig legyen eső
a klímát nem is használtam idén nyáron, v. még nem is volt igazi nyár :cry:

pamag írta:

joska írta: ................................

És Frangokastellóban 21-22 én.
photos.google.com/photo/AF1QipORKUVxKbECsNEgnlbE-29R9CvSVx4QIMBitQIx-https://photos.google.com/photo/AF1QipO ... 4QIMBitQIx

Erre a linkre sajnos error üzenetet ad, nem nyitja meg :(

AZONOSAN JÁRTAM ÉN IS Ezen nem csodálkozom, de bíztam benne hátha én sikerrel járok. NEM.

Tegnap néztük a teliholdas eget. Gyönyörű volt. nyugodt a tenger, nyugodt az ég. Forró napjaink továbbra is tartanak. NINCS ESŐ.
Ami változás van hogy az égen megjelentek ma hajnalkor a tenger bárányos hullámai. Mindig a tengeren látjuk visszatükröződni az égboltot. Ma érdeklődve fedeztem fel, ez fordítva is igaz. Jönnek a báránykák, lágyan, sokan egy nyájként az égbolt ösvényen haladva. Jobbra balra a tiszta ég volt. Majd egy széles sávban terelte az égi juhász a nyájat. Dús szőrzetű, bárányok sokasága lehajt fejjel ballagott előre komótosan.
Az ősz áramlata lehetett ez. Az éjszakákban érezzük is. Fogyó hold végére vaj megjön az első esőnk?

joska írta: ................................

photos.google.com/photo/AF1QipORKUVxKbECsNEgnlbE-29R9CvSVx4QIMBitQIx-https://photos.google.com/photo/AF1QipO ... 4QIMBitQIx

Erre a linkre sajnos error üzenetet ad, nem nyitja meg :(

pamag írta: Vihar Budapest felett ma délelőtt

http://static.origos.hu/s/img/i/1607/2016072812.jpg?w=600&h=400

pamag írta: Vihar Budapest felett ma délelőtt

O, hogy orulnenk mi is egy kis esonek. Kozeleg az esokero unnepunk. De meg egy felhot sem josolnal ide a sziget fele. A homerselet minden nap 35 fok felett.

Vihar Budapest felett ma délelőtt

Ági írta: ....................
Apollonról miért nem neveztek el csillagot vagy bolygót?

Apollon napisten, nem? úgy rémlik...

Thassos szigeti időjárás.
A hőmérők a 40 C foknál kiakadtak.
Az öngyújtók felrobbannak.
Az internet kapcsolat szakadozik.
Tv csatornák? Itt - ott foghatók.
A teli hold felkeltekor a tenger lúdbörös leszz és hullámos. Majd megnyugszik.
Mindenkinek melege van. :D
Apollonról miért nem neveztek el csillagot vagy bolygót?

vihar66 válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Az időjárásról annyit, hogy Zeusz segítsen bennünket a sok napsütésben és a tenger melegében! Kisebb kudarc esetén Hádész segítsen rá hogy legalább a víz meleg legyen! Végül, de nem utolsó sorban Poszeidón szórakoztasson a veszélytelen hullámokkal. Csak a :Mythos meg a hellas!

Ági írta: Napok óta 40 fok árnyékban. Éjszaka még lélegzünk, de nappal már csak a vízben lehet kibírni!

:Izzad: :nyalóka: :úszógumi:

balazsh írta: .............................
Hát pedig itt az van: www.accuweather.com/hu/gr/skopelos/185387/month/185387?monyr=7/01/2016 - www.accuweather.com/hu/gr/skopel ... =7/01/2016
...............................

Én úgy láttam, hogy az accuweather ugyan ad meg előrejelzést egy hónapos időtávra is, de a két héten túli adatok csak statisztikai becslésből származnak. Szerintem.
De - mivel sokszor bújom én is az időjárásjelentést - a két hétre adott prognózisok se igazán megbízhatóak. 4-5 napra még igen... a továbbiak már csak nagy vonalakban.

+
Aztán szigetnél talán befolyásolhatja a tengeráramlat vagy a szél is a hőmérsékletet... Thassos közelebb van a szárazföldhöz.

Napok óta 40 fok árnyékban. Éjszaka még lélegzünk, de nappal már csak a vízben lehet kibírni!

balazsh válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Honey írta: Sztem meg nem is tudják előre annyi napra. Még egy hétre előre is csak nagyjából. Kizártnak tartom Skopeloson a 25 fokot mondjuk júliusban. :shock: Én meg azon aggódom (persze, annyira azért mégsem :wink: ), hogy lent délen majd hogy fogjuk bírni augusztusban a hőséget.
Az meg már csak a személyes tapasztalatom, hogy eddigi görög nyaralásainkkor mindig melegebb volt, mint amit az előrejelzésben mondtak. Mert pl. Kefalónián sohasem mondták, hogy 41 fok várható. Márpedig ott annyi volt.

Hát pedig itt az van: www.accuweather.com/hu/gr/skopelos/185387/month/185387?monyr=7/01/2016 - www.accuweather.com/hu/gr/skopel ... =7/01/2016
Én sem szoktam hinni az előrejelzéseknek. De ez mindenesetre érdekes, főleg úgy, hogy az előző átlagnak 30 fokokat írnak.
Mindenesetre már nem kell túl sokat várni és meglátjuk, megtapasztaljuk. ;)

Oldalmegjelenítési idő: 0.304 másodperc
endeel