file Időjárás itt a szigeten és máshol

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Időjárás itt a szigeten és máshol

Sziasztok!
Persze hogy haza jöttünk, de nagyon fáradt voltam hogy jelezzem.06.19- voltunk 26.-ig a megérkezésünk hozta el az ott nyaralóknak a jó időt négy napig esett az az eső nekünk nagyon jó időnk volt,de hazafelé végig szakadó esőben utaztunk a magyar határig felhőszakadásban utaztunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Honey válaszolt a témára: Időjárás itt a szigeten és máshol

Igen, este láttam én is a hozzászólásokat.

Talán az ilyen nagy területre kiterjedő esőzés és rossz idő nem annyira jellemző ez idő tájt. Én bízom benne, hogy kijavul hamarosan. Mire Ti mentek, meg főleg! Mire mi megyünk (56 nap) meg aztán végképp.
4 éve, amikor utoljára Thassoson voltunk, itthon elég esős, viszonylag szélsőséges időjárással megáldott nyár volt. Amikor meleg volt, piszok meleg volt, de sok volt az esős nap is. Akkor azért Thassoson mi sem kaptunk hőgutát és kifogtunk - ha jól emlékszem- 1 azaz egy esős napot is, augusztus ide, vagy oda. A Paradise beache-n kapott el minket és - mivel a fölső parkolóban hagytuk az autót- mire fölértünk gyalogosan a műúthoz, teljesen eláztunk. Persze a fürdőruháért és azért az 1 törölközőért nem volt nagy kár, a strand-szatyor tartalmáért is csak kicsit sajnálkoztunk. Akkor este elbírtam vacsoránál a hosszú nadrágot. De csak ennyi volt. Mivel mi augusztusi nyaralók vagyunk, ritka a rossz idő, de Sartiban is volt már eső (1 óra hosszat tartott) és Pargán is- ott, ha jól emlékszem kb. 2 napig tartott az esős-hűvös idő. Lehet, hogy ez a nyár is hasonló lesz.

De azért a monszun kerüljön mindenkit a nyaralás alatt! 1-1 esős nap belefér, de inkább süssön a nap és legyen 30 fok.

Lovas Zsuzsiék vajon hazajöttek már? ( vagy 2 hétre mentek?)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

balazsh válaszolt a témára: Időjárás itt a szigeten és máshol

Hát ezaz. Tegnap az összes csoport a pofakönyvben a görögországi esőről szólt.
De ahogy látom, 1 éve (2017.06.20. Ági hozzászólása) is volt néhány ilyen nap.......

Részemről van 1 hete az időjárásnak, hogy megjavuljon. 7 nap múlva du 14:00-kor tervezetten indulunk.

Honey válaszolt a témára: Időjárás itt a szigeten és máshol

Úgy látom a webkamerán, hogy Thassost sem kerülte el az eső. Esernyővel járkálnak az emberek. Remélem, hogy hamarosan visszatér a nyár a szigetre is!

Ági válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Volt egy átmeneti fagyos szentek hideg időjárás.
Hétközepéig mondják a javulást, majd péntektől levetjük még a bőrünket is. 40 fokos melegek érkeznek...
Úgy legyen!
Itt kellene lennie az éjszakai tengeri fürdőzés időszakának.

?? ?? ??????? ? ???????? ??? ?? ??????????, ?? ?? ??????? ? ?????????, ??? ???’ ???????????.

A béka és a fecskeraj senkit ne csapjon be! Ha a kabóca nem kezd énekelni, a nyár nem jött még meg!

Mondja a görög június havának első szakaszában.

No ezt épp tegnap hallottam.

S mit hallottam még?

A kabócák recsegését. Gyengén ugyan és még csak a délvidéki szigetszakaszon elhaladva. De néhol már fülsüketítően recsegtek.

Akik már nyaraltak Görögországban, tudják a nyári nap és a kabóca zenéje együtt jár.

Mi is a kabóca?

hu.wikipedia.org/wiki/Kab%C3%B3c%C3%A1k-https://hu.wikipedia.org/wiki/Kab%C3%B3c%C3%A1k

Mivel adnak hangot az énekes kabócák?
Az énekes kabócák szabályos dobfelszereléssel rendelkeznek, amelynek alapja két, vékony kitinhártya, a potrohuk tövén. Ezek fölött egy-egy fedő csüng, akár egy fél cintányér. A kabóca azonban sajátos módon nem a fedőket mozgatja, hanem a hártyákat hozza rezgésbe, egy vékony kitinpálcával, amely két, erős izommal áll összeköttetésben. Amikor a hártyákat megrezegteti, azok hozzáütődnek a fedelekhez, és zörgő, surrogó zajokat keltenek. Ezek önmagukban nem lennének különösebben hangosabbak, ám a természet ezúttal kiváló akusztikusként működött közre: a potrohuk üregei rezonálókészülékként jelentősen fölerősítik a „dobpergéseket”. Az énekes kabócák koncertnaptára szintén a tücsköktől való eltérést jelzi: míg azok rendesen, az esti órákban kezdik meg a programjaikat, a kabócák a napsütéses órákat tekintik a szórakoztatás idejének. Ez a szokásuk azonban gyakran veszélyt hozott rájuk: az ókorban például a görögök megfogták és ugyanúgy kalitkába zárták őket, ahogyan az énekes madarakat. Igaz, meg is becsülték őket, hiszen Athénban az arisztokrata nők fejdíszei közt aranyból készült kabóca is volt. A kínaiak szintén tartottak kabócákat, díszes kalitkákban.
Érdekes, hogy már az ókorban észrevették: a muzsikálás a hímek specialitása. A német természettudós, Alfred Edmund Brehm (1829-1884) Az állatok világa című könyvében idézi a rhodoszi Xenarchoszt, aki ezt a – szerinte nagyon udvariatlan – versikét írta erről:

„A kabóca vígan él,
Felesége nem beszél.”

( mek.oszk.hu/03400/03408/html/2698.html - mek.oszk.hu/03400/03408/html/2698.html ).
Brehmmel azonban nem kell mindenben egyetértenünk, hiszen nem feltétlenül bántó szóvá tenni, ha valahol a nők hallgatagok – nem minden a dalolási készség. Ráadásul a hím kifejezetten azért csap akkora zajt, mert tetszeni akar a nőstényeknek.

www.mimicsoda.hu/print.php?id=1063 - www.mimicsoda.hu/print.php?id=1063

Kabóca énekes szép nyarat kívánok mindenkinek!

Itt a nyár...
Május elseje szelesen de meleg időszak volt.
Tegnap kezdődött a változás. Déli szél és meleg, majd országosan hatalmas viharok vannak.
A leesett víztől a dús zöld növényzettől a mostani párás időszak hideg érzést ad.
Pedig jó idő van, mert éjszaka is az eső ellenére nyitott ablaknál tudunk aludni.
Most még szerdáig mondják a heves viharokat. Szüksége van a földnek az esőre, bár jobb lenne a csendes eső. De május a viharos esők időszaka. Eddig tehát rendben is lenne minden. A viharokat követi mindig a meleg időszak. 30-32 C fokig lenne a normális.

A tengervíz hőfoka 17-18 c fok. Most. Hidegebb, mint ilyenkor lenni szokott. /Az ez időszak normál tenger hőmérséklete 20 C fok körüli , itt az északi tenger részen. / De a rettenetes hideg tél után ezt a hatalmas víztömeget csak hosszan tartó melegek tudják felmelegíteni- a Földközi - tenger legmélyebb része az északi tengercsücsök .

Ami az előre jelzés, attól egy kicsit furcsán várjuk. 37- 39 C fokos előrejelzés kap az ország.
Hétvégére országosan 3 napos hőség riadót jeleznek előre.

Csütörtökön volt a farsang húsvétunk mi a kettő hetes farsangi kör nyitónapja volt.
Végre az az idő fogadott minden ez nap farsangozót és flekkenező társaságot, melyet annyira vártunk. Nagyon szép napfényes idők kezdődtek meg, melyek az előre jelzések szerint mind a kettő hétre kitartanak. Dél körül már 18- 20 fokos időjárás van. A reggelek még nagyon párásak és hidegek, a hegy tetején, még a hó foltokban fehérlik.
A kiskertekben is elkezdődtek a munkálatok.
Örömmel látjuk majd hogy ez a hosszabban tartó jó idő a mandula fákat és a vad szilvafákat virágba borítja.

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Náluk is! Már lassan két hónapja járok ki az épűlő házhoz füteni hogy 15 C.legyen, nem szabad hogy több legyen mert igy egyenletesen szárad a fal.Nagyon elegem van a télből.Szerencsére már lefoglaltuk Thassos-i nyaralást júni 10.én megyünk Uági is akkor jön,vagy jönnek.

Pár napra fellélegezhettünk a lakással együtt. Volt egy kis nap is.
Tegnap jött Samotrhákiról is hír délelőtt.
- Havazik.
No erre az Ypsarió hegyünk megirigyelte a szemközti Saos hegyet.
Kora délutánra ő is vékonyka hósapkát öltött.
Újra didergős hát a hétvégénk...

???? ????! (???????????)

Jó hónapot kívánok!

“? ???????? ?? ?? ????????, ????????? ?? ???????!”
A február, ha folyik, a nyár illatozik.
“…?? ?? ????? ??? ???????, ??????? ????? ?? ??? ?????!”
Ha megmérgesedik, akkor a hóba temet újra.

Egy ének, mely erről dalol.

???????? ??? ??????-???????? ??????????
Az időnk péntek óta megenyhült. Meglágyult ahogy itt mondják. Kisütött a nap, és próbálja elolvasztani a havat. Panagia útvonalán is márcsak foltokban van az összetolt havakból egy egy kupac mutatóban.
A hegyeink tetején is olvadóban van. Még egy két napot esős, enyhe időt jeleznek előre. Ha az elolvasztja a havat végleg, akkor hamarosan itt a tavasz. Ha marad a hegytetőn a hó ez idő alatt, akkor hamarosan újabb havat várunk.

vikso válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Köszi Ági!
:ébresztő:

Nem tudom nektek elmagyarázni hogy itt mennyire másmilyen a hó. Tapad azonnal, mert nem fagy össze. Talán. És nem csúszik. Az biztos jó csizmát itt nem lehet kapni, csak kintről a Lidből tudjuk hozzá beszerezni. Mi magunk még jó sok éve vettük, de talán 3 évben használtuk pár napig. Tehát örök élet lesz ilyen használhatóság mellett!!! :D

uagi52 írta: Vikso-nak még mindig röpködnek a minuszok, a 3 hete vett 1 kaloda tüzifám napokon belül elfogy, nem ad meleget mert vizes,( ősszel még biztosan a madarak fütyültek rajta, jó száraznak árulták!)A Mecsek -ajján talán könnyebb száraz fához jutni.(gondolom én) Biztosan nagyon szép helyen laksz, -ha addig élek is-egy szép nyári meleg napon meglátogatlak, ha 1 nap alatt megjárható. Nekem van egy fogyatékos gyerekem, nem olyan könnyen tudok utazni.hogy a tavalyi Szegedi találkozóra és az őszire sem tudtál jönni.Vigyázz magadra, öleléssel:U.Ági. kár :(

uagi, nagyon jó a közlekedés, szivesen látlak. Ha aktuális lesz, összehozzuk, Puszi :D

Potamiában lakó Áginktól kérdezném, hogy miként közlekednek gyalog, a csúszós utakon amikor ott csak fent, és lent van :D
Annak idején kora reggel itt zoknit húztunk a cipőnkre, úgy mentünk dolgozni az egyenes szakaszon is. Amikor olvadt a hó, a sok zokni ott virított a járda szélén :)

uagi52 válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Vikso-nak még mindig röpködnek a minuszok, a 3 hete vett 1 kaloda tüzifám napokon belül elfogy, nem ad meleget mert vizes,( ősszel még biztosan a madarak fütyültek rajta, jó száraznak árulták!)A Mecsek -ajján talán könnyebb száraz fához jutni.(gondolom én) Biztosan nagyon szép helyen laksz, -ha addig élek is-egy szép nyári meleg napon meglátogatlak, ha 1 nap alatt megjárható. Nekem van egy fogyatékos gyerekem, nem olyan könnyen tudok utazni. kár hogy a tavalyi Szegedi találkozóra és az őszire sem tudtál jönni.Vigyázz magadra, öleléssel:U.Ági. :(

Nevetem.
Ez a tél kibeszélésre ad okot.
Itt is fent 800 méter magasságtól ma havazni kezdett.
És megint hideg mínuszokat jeleznek előre.
Emlékeztek, az alykoni szép tavaszias 2 hetes idő mikor fészket raknak a télen költésnek induló madarak. Az is hol van?
Ausztráliában meg 40 fok felett van a hőség...
Kitartás mindenkinek.

balazsh válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Most a globális lehűlés tele van. :)
Jövőre lehet, hogy megint felmelegedünk. ;)

Ausztriába a szállásunknál mindig nagyon hideg volt, -10 - -15 fokok voltak napközben.
De mikor felmentünk a hegyre síelni, 2000-3000 m-re ott -2 - -5 fokot írt a hőmérő.
Pedig azt tanultuk, hogy 200 méterenként 1 fokkal hidegebb van.
Akkor most hogy is van ez???

uagi52 írta: Hihetetlenül gyönyörű dér-csipkés minden,innen a számítógéptől kinézve az ablakon, sajnos tönkrement a fényképezőgépem, nincs okos telefonom. egyenlőre nem tudok fotót küldeni. Madaraim eltüntek, nem jönnek az eleségre. Szeged a napfény városa, tegnap itt volt a leghidegebb,- a hegyvidék kivételével- Dec.-óta be van fagyva a kis tavam. Ahogy öregszem egyre jobban fázok. :( Mindenki vigyázzon magára, üdv:U.Ági.

Ági, itt a Mecsek lábánál is tartja magát a hideg, és a hó. Aki nem takarította le a járdát már az első hó esésnél, ott jégbuckák vannak, nagyon óvatosan kell lépkedni. Nem emlékszem, hogy mikor volt ilyen hosszan tartó hideg. Ahogy leesett a hó rögtön kivittem a szőnyegeket a hóra, gondolván hamar elmegy a hó, hát nem. Néztem az Észt webkamerát, ott nincs hó illetve, most hullik. Athénban eső esik, Paros szigetén is viharos szél fuj, szigetünkön a hegyek fehérlenek. Nem is tudom, ez a globális felmelegedés? :D

Fázós vagyok én is, meg a kutyám is. Most is bent alszik a kis mocsok. Sajnálom, pedig néha elfelejti, hogy kint végezze a dolgát :D Persze, mondja a családom, mert nem neveltem meg. Igaz lehet :)

Hihetetlenül gyönyörű dér-csipkés minden,innen a számítógéptől kinézve az ablakon, sajnos tönkrement a fényképezőgépem, nincs okos telefonom. egyenlőre nem tudok fotót küldeni. Madaraim eltüntek, nem jönnek az eleségre. Szeged a napfény városa, tegnap itt volt a leghidegebb,- a hegyvidék kivételével- Dec.-óta be van fagyva a kis tavam. Ahogy öregszem egyre jobban fázok. :( Mindenki vigyázzon magára, üdv:U.Ági.

Érdekes jelenséget figyeltem meg, ill megértettem meg mintegy 3 éve a hegy magaslatain látott jelenségből.
Tudjátok több havazásunk volt december eleje óta. Januárban rekordot döntött a hideg is és a hó mennyiség is.
Most e héten a tartós nagy hó után történt még kettő nagy hóesés. Hétfőn és csütörtökön. Ezek szintén nagy éjszakai fagyokkal jártak.
A fákról a múltheti hó sem olvadt még le, hanem jeges hó formájában rajtuk volt.
Maga a látvány lenyűgöző volt. Méltóságos alázattal álldogáltak a fák lehajtott fővel és összezárt , olykor földig hajló ágakkal. Tegnapelőttig csodáltuk ezt a különleges szépséget. Majd jött az olvadás időszaka. Szombaton a Potámiától Limenasig a főút mentén amerre elláttunk a 30 cm átmérőjű farészek derékba törve és lelógva.
A fenyőfa tudjátok nem hoz új ágat. Ha levágjuk lecsonkoljuk, az csonk marad.
Pár éve fent a hegyen döbbenten láttam ezt a jelenséget. Akkor azt gondoltam, hogy a heves szél tette ezt, mert megritkultak a fák az emberi tilos munkálatok miatt. Sokan kivágták tűzifának ezeket a védett fenyőket. Arra gondoltam akkor, sűrű erdőségként a heves déli vagy északi szél, addig, míg tömötten álltak, nem tudta kikezdeni azokat. És a szél munkájára gondoltam, hogy az törte ketté ott az öles fákat. Azokat utána ki kellett tőből vágni.
A magaslatokban mindig több hó van. Ott is a szél is, de lehet a hó is okozhatta. Most itt viszont biztos a nagy mennyiségű hó, és az, hogy a fa vízzel meg van szíva, belül is meg volt fagyva, és a súly rajta. És a zsenge fenyőfa eltört.
Tehát ez is egy természeti erő, mely maga magát alakítja.
A nyár végén a tűz, most meg a hó.
Vajon fent a magaslatokban mi lehet? Hisz ott több méteres lehet a hó és a fagyok ott még tartanak napközben is.
Innen Potámiából kuksizva azonban gyönyörű a fenti hegyi táj képe.

Szegedre is ideértek a minuszok , az olvadó hó visszafagyott,a saját udvaromban is nyakamat szeghetem, ha nem vigyázok.!! :( Az én konyhámban nincs fűtési lehetőség, jött kutyára dér! :( :(

Tényleg átküldted a havat, éjjel és reggel esett, 2-3 cm, délben már olvadt.Üdv Áginak: Drusza.

pamag válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Ági írta: ................... Átküldtük hozzátok most a havat. Ahhoz hogy havazzon otthon, ott is lágyulni kellett a kemény hidegnek. Csak győzzétek majd a hó takarítást! :D

Csak mára ígérik - legalábbis itt Pesten - a havat, aztán csak pár napig lesz enyhébb, aztán jönnek vissza a fagyok.
De hát január van, joga van hozzá...

No nálunk meglágyult az idő és átment latyakosba. Átküldtük hozzátok most a havat. Ahhoz hogy havazzon otthon, ott is lágyulni kellett a kemény hidegnek. Csak győzzétek majd a hó takarítást! :D

pamag válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15977177_658997860936817_538680376966378150_n.jpg?oh=6f7831e326b92fa0ee0c4624ada6a5c1&oe=58D97B30

Oldalmegjelenítési idő: 0.299 másodperc
endeel