file Kempingek Thassos - on.

pamag válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

Norcsi írta: ...............................
..................................................
... jutottam el Thassosra ,de két hét nem volt elég a sziget felfedezésére!Boldog vagyok,hogy ott lehettem......s lehet vagy biztos ??,de visszamegyek!!!

Vissza! Vissza bizony! :wink2:
:Thassos-fan:

Köszönjük a beszámolót !!!
Nincs kedved esetleg kicsit bővebben, képekkel megírni? Olyan régen érkezett már igazi élménybeszámoló...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Norcsi válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

Sziasztok!
Néhány kempingtapasztalatot szeretnék megosztani veletek.2 hetet ,azaz 14 éjszakát töltöttünk el a szigeten lévő Golden Beach kempingben.Az első hetet itt is terveztük(kártyával lehet fizetni),közben felkerestük a másik 3-at is kirándulásaink alkalmával.Jól döntöttünk,hogy itt maradtunk.Gyönyörű a part a G.B.-en ,zajlik az élet az öbölben.A recepción jól beszélnek németül,angolul.A sátrasoknak két szabad helyen van terület fenntartva,körbenézel,választasz.Több nagyobb sátor van letelepítve ,hűtővel,kempingágyakkal,műanyag székekkel. A kölcsönözhető kis sátrakban felfújhatós matrac van elhelyezve,itt naponta vagy két naponta cserélődtek az emberek. Saját sátorral ,ahol szimpatikus ott versz sátrat,az egyik a bejárathoz közeli, a másik a kerítés mellett, a part mentén van,úgy hogy rálátni a tengerre.4 épületben lehet elvégezni a tisztálkodást,mosakodást,mosogatni 2 helyen lehet.Állandóan' non stop van forró víz,hűtő óriási,oda lehet berakni a saját dolgaidat,senki nem nyúl hozzá.A WC balkáni,azaz guggolós,papírt nem adnak.A Beach bár sokáig hangos(hajnali 1-2 óra),de részesei lehettünk egy görög estnek a tengerparton, a napozó ágyakon ültünk a sötétben és hallgattuk az élő zenét,illetve egy 5 napos strandröplabda sorozatnak is.Minden közel van,étterem,bolt,zöldséges ,csak ajánlani tudom mindenkinek.Védett,körbe van kerítve,délután 13.00-15.00-ig szieszta van,se ki se be kocsi,míg éjjel 1.00 reggel 7.00 óráig szintén.Mi felmásztunk az Ypsarióra gyalog, a kocsit előre kivittük,hogy tudjunk vele menni Potamiasig.Ha bárkinek kérdése van,szívesen válaszolok!9 év után jutottam el Thassosra ,de két hét nem volt elég a sziget felfedezésére!Boldog vagyok,hogy ott lehettem......s lehet vagy biztos ??,de visszamegyek!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Sziasztok!
Ígérem nem leszek fárasztó,sikerült megszereznem a Daedalos kemping idei árait is. Így már teljes a listám,lehet válogatni a kempingezést szeretőknek is a szigeten.
Felnőtt: 4,3-4,9 Eur Gyerek: 2,4-3 autó:2,6-3 Caravan:3,9-4,10 kölcsönzés ugyanez: 7,9-8,10 Camper:5,2-,6 Eur Kis sátor:3,5-4,0 kölcsönzés :5,5-6,0
Nagy sátor:4,0-4,5 kölcsönzés :7,0-7,5 kis busz: 6,10-6,90 nagy busz:9,40-10,7 motor 1,6-2,0 trailer:2.20 áram: 4.0 Eur Az alacsonyabb ár az elő és az utószezonra(05.01-06.30 és 09.01-10.15) értendő,míg a magasabb a főszezonra(07.01-08.31)
Remélem segítettem . :D

Szívesen Balázs! Örülök,hogy segíthetek!! :)

balazsh válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

Ezt is köszönjük. ;)

Sziasztok!
Megkaptam a Golden Beach kemping idei,2017-es árait :örül: .Elő és utószezonban illetve a magasabb ár a főszezoni,azaz július 1-től augusztus 30-ig terjedő időszakra értendő és EUR-ban.

Felnőtt:4,7- 5,9
Gyerek:2,8-3,6
Autó:3,4-3,8
Caravan: 5,0-6,7
Camper: 5,7-6,8
Kis sátor:4,5-4,9
Nagy sátor:5,5-6,2
kis busz:6,5-7,6
nagy busz:9.8-10,9
motor:2,2-3,3
trailer:3,5-4,6
áram:4 Eur
rent caravan: 10,0-11,7
rent small tent:6,5-6,9
rent large tent: 8,5-9,2
Érdeklődni a +30 2593061472 lehet vagy faxon: +30 2593061473 Email:info@camping-goldenbeach.gr
A Camping Dedalos (Skala Sotiros) árait is és megírom majd nektek,remélem sikerül megszereznem! :D

balazsh válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

Köszönjük Norcsi!

Ha lesz Golden Beach-i friss ár, azt is meg köszönjük.

Sziasztok!
Hátha segítek ezzel az árlistával valakinek,friss,most kaptam.

Kértem 2017-es árjegyzéket a Prinosi kempingtől/Skala Prinos/
Szezon:elő és utószezon/06.30.ig/ és /09.01.-10.15-ig/ főszezon /07.01-08.31-ig/Az árak Euróban értendőek természetesen,naponta.
Felnőtt:4,3-4,9
Gyerek/4-10 év/: 2,4-3,0
Autó:2,6-3,0
Caravan :3,9-4,1
Kiadó Caravan: 7,9-8,1
Camper:5,2-5,6
Kis sátor:3,5-4,0
kiadó kis sátor: 5-5,6
nagy sátor:4,0-4,5
kiadó nagy sátor: 7,0-7,5
busz kicsi:6,1-6,9
busz nagy: 9,4-10,7
motor:1,6-2,0
Trailer:2,2-2,2
Áram: 4,0 EUR mind a 3 szezonban.A kempinget 14.00 óráig kell elhagyni,ha azután távozol 50% kerül felszámításra,este 18.00 órától egész napos díjat számolnak fel.

A pefkari kemping díjai is frissültek,emelkedtek rendesen.
Adult (10+ years & older) 5.00 € 5.60 € 6.70 €
Child (4 - 10 years old) 3.30 € 3.90 € 4.40 €
Child (under 4 years old) 0 € 0 € 0 €
Dogs 1.90 € 2.40 € 2.90 €
Small Tent (1-2 persons), Caravan, Campers < 5.9 m. 6.70 € 6.90 € 7.30 €
Big Tent (3+ persons), Caravan, Campers > 5.9 m. 8.40 € 8.90 € 9.50 €
Car 5.00 € 5.50 € 6.00 €
Motorbike 3.40 € 3.70 € 3.90 €
Boat/Trailer 5.00 € 5.50 € 6.00 €
Services
Electricity 4.40 € 4.40 € 4.40 €
Washing Machine 5.50 € 5.50 € 5.50 €
Refrigerator 5.50 € 5.50 € 5.50 €
Rent a Bicycle 9.00 € 9.00 € 9.00 €
Electric Stove (per 15 minute usage) 0.50 € 0.50 € 0.50 €
Price per Visitor 2.50 € 3.00 € 3.50 €
Caravan Rental * 39.00 € 47.00 € 55.00 €
Caravan Rental Sea View ** 47.00 € 60.00 € 86.00 €

A Golden Beach árai még a 2015 -ös állapotokat mutatják,írtam nekik,válaszra sem méltattak eddig! Jó böngészést mindenkinek!

Ági válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

vihar66 írta: Egy kicsit megkésve a vadkempingről. Egész Európában és így Görögországban is az esztétikai, higiéniai, egészségügyi és végül, de nem utolsó sorban biztonsági szempontok miatt, tudomásom szerint a hatóságok a vadkempingezést 2-3 napig elnézik 1 helyen. Ez vonatkozik a lakókocsikra, lakóautókra is. szerintem. Ha nem javítsatok ki.:ébresztő:

pamag írta:

Zottyom írta: .................Ha valakinek van tapasztalata vadkempingröl akkor örölnék ha megosztaná velem, nehogy pofára essek ha kimegyünk :))))
.................

Én semmit nem tudok a témáról... de rémlik, hogy mintha Ági valamikor említett volna valamit. Olvasd át az Ági-blogot is. Nekem nem egyértelmű, hogy most lehet vagy nem lehet.
Vagy ha ez a topik elkerüli Ági figyelmét, kérdezz rá emailben.

Hmmm...
Én magam sem vagyok ellene az ilyen szabados jónak. :wink:
Látom nyomait Alikit követő öbölben, Paradisó környékén, Vathinál, Sirének medencéjét követő déli eldugott szirt nyúlványon, Saloniko Beach-hoz vezető tengerparti hepe-hupás ösvényen és az Ypsário csúcs menedék ház hoz közeli fensíkon. Gyanítom törzs vendégek járnak oda. Nyáron nem igen van időm arra csavarogni, de van, hogy marad ott sátor. Dráma, Seres környéki görögök sátrai, valamint németek, és olaszok lakó kocsik. Hivatalosan tilos , hisz ezért vannak a kempingek. De ugye ki jár arra? A fontos, hogy szemetet ne hagyjanak maguk után a vadkempingezők, és a tűzbiztonsági dolgok betartása. Meg amit meg kell oldani: toalett és ivóvíz készlet. Ha ezekből csúnya látvány nincs, akkor senkit nem zavarnak, és a helyi halászok vagy birka pásztorok sem jelentgetnek fel. Nem hallottam ilyenről. Tehát azt hiszem mindenben fontos a kulturált magatartás. De azt is tudom, hogy akik e szenvedélynek élnek, teszik ezt, mert a természet bennük is él, így ahogy magukat vigyázzák, a természetet is tisztelettel óvják. Tegyétek hát! Gondolatban legyek veletek. Egyszer majd én is vad kempingezek itt! :D

vihar66 válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

pamag írta:

vihar66 írta: Ismt nekiindulunk a kerek szigetnek!................................Örömmel olvastam a taverna épülését a szirének öblénél, hát tengeri uborka legyek, ha ott meg nem iszok egy Mytost, vagy egy Hellast!!!

Egészségedre !
Igyál egyet a mi egészségünkre is!
:D :lol: :koccintás:

Fényképeket feltöltöm!
:oops:

vihar66 írta: Ismt nekiindulunk a kerek szigetnek!................................Örömmel olvastam a taverna épülését a szirének öblénél, hát tengeri uborka legyek, ha ott meg nem iszok egy Mytost, vagy egy Hellast!!!

Egészségedre !
Igyál egyet a mi egészségünkre is!
:D :lol: :koccintás:

Ismét nekiindulunk a kerek szigetnek! Eddig a Pefkari kempingben lazultunk most a Golden beach a cél, talán közelebb leszünk Ágihoz. Örömmel olvastam a taverna épülését a szirének öblénél, hát tengeri uborka legyek, ha ott meg nem iszok egy Mytost, vagy egy Hellast!!!

Egy kicsit megkésve a vadkempingről. Egész Európában és így Görögországban is az esztétikai, higiéniai, egészségügyi és végül, de nem utolsó sorban biztonsági szempontok miatt, tudomásom szerint a hatóságok a vadkempingezést 2-3 napig elnézik 1 helyen. Ez vonatkozik a lakókocsikra, lakóautókra is. szerintem. Ha nem javítsatok ki.:ébresztő:

pamag írta:

Zottyom írta: .................Ha valakinek van tapasztalata vadkempingröl akkor örölnék ha megosztaná velem, nehogy pofára essek ha kimegyünk :))))
.................

Én semmit nem tudok a témáról... de rémlik, hogy mintha Ági valamikor említett volna valamit. Olvasd át az Ági-blogot is. Nekem nem egyértelmű, hogy most lehet vagy nem lehet.

Kempingekkel kapcsolatos infókra vagyok kíváncsi a szigeten. Főleg kempingekkel kapcsolatos árak, szolgáltatások stb érdekel. Ez év júliusában ismét célba vettük a Pefkari kempinget, melyet bátran merem ajánlani nomád társaimnak. :Mythos

Zottyom válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

Köszönöm szépen a segítséget, azt hiszem megnyugodtam 1 kicsit, és most már tudom, hogy nem toloncolnak ki ha vadkempingezésen kapnak. :)
Azért ha valakinek van még valami hozzáfűzése vagy tud valami konkrét szép öblöt (amit kocsival meg lehet közelíteni) az szóljon nyugodtan. GPS koordiáta alapján is odatalálok :)

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

Zottyom írta: Sziasztok!

Nem tudom jelent e valamit, hogy 2010 januárban volt az utolsó hozzászólás, én meg több mint 2 év után felteszek itt 1 kérdést, remélem lesz értelme:)

Vadkempingezni szeretnénk a sziget keleti részén de nem tudtam infót szerezni sehol, hogy lehet-e. Ha valakinek van tapasztalata vadkempingröl akkor örölnék ha megosztaná velem, nehogy pofára essek ha kimegyünk :))))
Gondolom ezeknél a beach-eknél nem engedik hogy felálítsam a sátrat de remélem máshonnat nem zavarnak el. Tavaly sartin voltunk apartmanban 2 hétig és sikerült 3 nappal hamarabb elindulni és 2 éjszakát vadkempingeztünk a környéken és volt sok kempingező, de senki nem szólt semmit, nem szedtek pénzt sem. Gondolom thasoson sincs ezzel gond. Ha valaki tud erröl használható infót akkor azt nagyon megköszönném.

A tengeri kajakosok minden évben Thassos körül szerveznek kajaktúrát, Ők az öbblökben táboroznak esténként, kérdezz rá hogy csinálják! tengerikajak.hu video is van az utjukról.

.................

Zottyom válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

Sziasztok!

Nem tudom jelent e valamit, hogy 2010 januárban volt az utolsó hozzászólás, én meg több mint 2 év után felteszek itt 1 kérdést, remélem lesz értelme:)

Vadkempingezni szeretnénk a sziget keleti részén de nem tudtam infót szerezni sehol, hogy lehet-e. Ha valakinek van tapasztalata vadkempingröl akkor örölnék ha megosztaná velem, nehogy pofára essek ha kimegyünk :))))
Gondolom ezeknél a beach-eknél nem engedik hogy felálítsam a sátrat de remélem máshonnat nem zavarnak el. Tavaly sartin voltunk apartmanban 2 hétig és sikerült 3 nappal hamarabb elindulni és 2 éjszakát vadkempingeztünk a környéken és volt sok kempingező, de senki nem szólt semmit, nem szedtek pénzt sem. Gondolom thasoson sincs ezzel gond. Ha valaki tud erröl használható infót akkor azt nagyon megköszönném.

noriga válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

vihar66 írta: Kedves noriga!

Csakis a saját és barátaim kempingezési szokásaira gondoltam. Így sikerült legutóbb 2,5-szer megkerülni a szigetet egy este. Aztán 23 órakor, azaz záráskor beesni a kiválasztottba. Szakadó esőben :Esernyő: a Balatonon már sikerült sátrat felállítani, de Thassoson vaksötétben még nem. Emlékezetes volt mind kettő. Csak ennyit akartam írni. Remélem az idén sikerűl eljutnunk a szigetre.

Jó dolog lehetett este a szigetkerülés, pláne, ha alvóhelyet keres az ember.
Emlékszem a -már nem is tudom- tavalyi vagy előtti írásodra a kempingről.
Én meg azt sajnálom egy kicsit, hogy nem fordultunk vissza a potosi kempingbe. A Golden beach-i nagyon jó volt, de a prenosi -nekünk legalább is- nem annyira tetszett. Azért szívesen megismételném a tavalyi utat.
Drukkolok Nektek az idei úthoz!

Kedves noriga!

Csakis a saját és barátaim kempingezési szokásaira gondoltam. Így sikerült legutóbb 2,5-szer megkerülni a szigetet egy este. Aztán 23 órakor, azaz záráskor beesni a kiválasztottba. Szakadó esőben :Esernyő: a Balatonon már sikerült sátrat felállítani, de Thassoson vaksötétben még nem. Emlékezetes volt mind kettő. Csak ennyit akartam írni. Remélem az idén sikerűl eljutnunk a szigetre.

vihar66 írta:

noriga írta:

Norcsi írta: Szia noriga!
Nagyon tetszett az élménybeszámolód,többször is végig olvastam.Én sajnos még nem jártam a szigeten,de jövőre szeretnék eljutni.Azt kérdezném meg tőled,hogy a Golden beach-i kempingben maradtak-e a honlapon is rajta lévő árak/2008/ ? A másik kempingben milyen árakkal kell számolni?/két felnőtt,nagy sátor, egy autó,áram, két gyerek(10 és 14 évesek)Szeretném ha bármilyen infóval tudnál nekem szolgálni!Előre is köszi

Szia Norcsi!
Nem néztem most meg a kemping honlapját, de megvannak a Golden beach kemping idei árai. A gyerekeket 10 éves korig veszik csak gyerekszámba, felette már felnőttárat számolnak.
személydíj: 4,20.- 5,20.- €
autó: 3.- 3,50
nagy sátor: 4,70.- 5,40
áram: 4,30.- 4,30
(A kétféle díj az elő- és utószezon ára.)
Úgy mondják a szigeten ez a legjobb kemping. Fürdés szempontjából is egészen biztos, hogy így van. Tavaly, -ha jól emlékszem- Vihar írta, Ők a potosi kempingben voltak és nagyon jó volt az is. Úgy gondolom, tényleg ez a kettő a legjobb.
Mi a prinosi kempingben voltunk még, ami valamivel olcsóbb hely. (Itt viszont a kiszolgáló épület nem valami fényűző.)
Jó tervezgetést és álmodozást!

(Bocs, de az árakat behúzza össze-vissza a rendszer.)

Én nem tudom, hogy ki, hogy van vele, de mi ( általában 2-3 család, 2-3 autó) kempingezésre induláskor soha nem tervezünk előre. Az adott helyen keressük meg mindig a legjobb és legolcsóbb kempinget. Így sikerült 2008 - ban megtalálni a Pefkari kempinget, amit bátran ajánlok mindenkinek. Sajnos 2009 - ben nem volt lehetőségünk rá, de ellenkező esetben ugyanoda mentünk volna.

Láttam, Te is fent vagy. Bocs, de nem egészen tiszta mire is gondoltál pontosan. Ha arra, amit a beszámolómban írtam, miszerint nem tudtunk előre tervezni, azt nem a nyaralás megtervezésére értettem, hanem, egyáltalán eltudunk-e utazni bárhova is. (Nem is az anyagiak miatt.)
Kempingezéshez persze, hogy nem tervezünk túl sokat, de a megnéznivalókat bizony átgondoljuk.
Szép nyaralást!

noriga írta:

Nagyon tetszett az élménybeszámolód,többször is végig olvastam.Én sajnos még nem jártam a szigeten,de jövőre szeretnék eljutni.Azt kérdezném meg tőled,hogy a Golden beach-i kempingben maradtak-e a honlapon is rajta lévő árak/2008/ ? A másik kempingben milyen árakkal kell számolni?/két felnőtt,nagy sátor, egy autó,áram, két gyerek(10 és 14 évesek)Szeretném ha bármilyen infóval tudnál nekem szolgálni!Előre is köszi

Szia Norcsi!
Nem néztem most meg a kemping honlapját, de megvannak a Golden beach kemping idei árai. A gyerekeket 10 éves korig veszik csak gyerekszámba, felette már felnőttárat számolnak.
Úgy mondják a szigeten ez a legjobb kemping. Fürdés szempontjából is egészen biztos, hogy így van. Tavaly, -ha jól emlékszem- Vihar írta, Ők a potosi kempingben voltak és nagyon jó volt az is. Úgy gondolom, tényleg ez a kettő a legjobb.
Mi a prinosi kempingben voltunk még, ami valamivel olcsóbb hely. (Itt viszont a kiszolgáló épület nem valami fényűző.)

Én nem tudom, hogy ki, hogy van vele, de mi ( általában 2-3 család, 2-3 autó) kempingezésre induláskor soha nem tervezünk előre. Az adott helyen keressük meg mindig a legjobb és legolcsóbb kempinget. Így sikerült 2008 - ban megtalálni a Pefkari kempinget, amit bátran ajánlok mindenkinek. Sajnos 2009 - ben nem volt lehetőségünk rá, de ellenkező esetben ugyanoda mentünk volna.

Szia noriga !
Köszönöm az információdat.Úgy látom csak egy picivel emelkedtek az árak a tavalyihoz képest,ez elenyésző.Sajnos az idén nem tudtunk görögbe utazni,de bízom benne hogy jövőre ez sikerülni fog!Egyenlőre a költségeket számolgatom kempinges(34Eur) és apartmanos megoldások (47Eur)esetén(július első két hetében szeretnék utazni).A jelen árak ismeretében 13 Eur a különbség a kemping javára,de akkor fullosan tele az autó ,semmilyen száraz kaját nem tudok már odacsomagolni.Mennyire drága az élemiszer a szigeten? A gyerekek állandóan éhesek,nem győzök itthon főzni.Nekem ott is sokszor kell majd egyszerű kajákat csinálnom,mert sajna nem engedhetem meg mindig az éttermi kosztot.Ha viszont egyszerű apartmanba megyünk telerakhatom a tetőcsomagtartót is félkész vagy akár kész ennivalóval,így lehet hogy olcsóbban meguszom.Még odáig van időm eldönteni,mégegyszer köszi a segítséged.Ha valami még eszembe jut majd írok!

Szia Norcsi!

Oldalmegjelenítési idő: 0.533 másodperc
endeel