file Triccstraccs topik

suvimarta válaszolt a témára: Triccstraccs topik

Köszönöm a kedves szavaitokat és jókìvànsàgaitokat!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

pamag válaszolt a témára: Triccstraccs topik

suvimarta írta: ...................
3 hete megszületett kicsi fiúnk,egészségesen !
.....................................................................
Üdvözlet innen anyu karjàból
KisTomi

:legjobbakat
Sok örömet, sok boldogságot, sok és erős szeretetet!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Honey válaszolt a témára: Triccstraccs topik

Kedves Márti,
Szívből gratulálunk. Jó egészséget és sok örömet kívánunk mindannyiótoknak!
A fényképért külön köszönet!

suvimarta válaszolt a témára: Triccstraccs topik

Sziasztok!Rég nem ìrtam,de sokat gondoltam Thassosra és persze ràtok is.
Szeretném ,ha részesei lennétek örömünknek!!
3 hete megszületett kicsi fiúnk,egészségesen !
Reméljük hamarosan ràragasztjuk Görögorszàg irànti rajongàsunkat!

(Messi a màsik fórumon ìrtam neked vàlszt pàr hónapja biztos nem kaptad meg.).

Üdvözlet innen anyu karjàból
KisTomi
Mellékletek:

pamag válaszolt a témára: Re: Triccstraccs topik

Görög áruk hete a Lidl-ben mától.

uagi52 válaszolt a témára: Re: Triccstraccs topik

Tegnap voltam B.Pesten, a Mesterségek Ünnepén, megnéztem a népművész-társak munkáit.A régi, szegedi népm. egyesületi tagok közül már senki se' volt ott, szembesültem vele, hogy kiöregedtek-kihaltak. Telik az idő, novembertől már én is ingyen utazhatok.(amig birok) Milyen régészeti feltárás folyik ott most? Nagy területen romokat láttam. Egyszer azért megnézem a várnegyedet, amikor nincs több ezer ember.(ha már ingyen utazhatok.)Gyönyörű a kilátás a Dunára, Pestre, elég sokat fényképeztem, de még nem néztem meg. Üdv: U.Ági.

Messinia válaszolt a témára: Re: Triccstraccs topik

Igen Pamag, ovi...még most született, és tessék.. :) De az Istennek nem akar beszélni, nagyon-nagyon reménykedek benne, hogy az oviban majd beindul. Mindent ért, csak nem akaródzik neki. A szobatisztaság miatt is aggódtam, de az hipp-hopp egyik napról a másikra megoldódott. :)

A sulira én is kiváncsi leszek, hiszen mást szoktam meg, érettségizőket. Itt pedig lesz jó pár HH-s gyerek (elég ennyit írnom, ebből leszűrhető..) de tényleg nagyon alkalmazkodóak a óvoda miatt, és mivel úgy kell errefelé összekaparni a tanárokat, tárt karokkal várnak. :)

Messinia írta: ...........................és lesz új állásom.
..........................................................
..........................................................
Lilla kezdi az ovit szeptembertől, úgyhogy izgulok... :)

.........................................
Képet nem csináltunk túl sokat Thassoson, de ha lesz időm, felrakom Nektek.

Akkor jól van! Örülök Veled! :hahoo:
Ovi ????????? így rohanna az idő ??? :?:
És igen, képeket természetesen kérünk! :!: :igen:

Sziasztok,
mindig benézek, de valóban, elég kihalt a fórum.
Úgy néz ki, hogy a munkakereésem végre eredményes lesz, és lesz új állásom. Fáj a szívem a régiért, de azt már nem tudtam vállalni a gyerek mellett (délutáni, éjszakai műszak is), igy úgy döntöttünk, hogy nem lesz költözés, itthon maradunk, itt nézek valamit. Más lesz, csak ált. isk. de nagyon várnak. Nincs is messze, és rugalmasak a csepplány miatt.:) És nem szeretnénk végleg itt maradni, így is tervben van a költözés pár év múlva.
Lilla kezdi az ovit szeptembertől, úgyhogy izgulok... :)

És itt a nyár vége..kicsit már unom ezt a forróságot, pedig jól szoktam viselni, de hát itthon mégiscsak más, mint Göröghonban... :)
Képet nem csináltunk túl sokat Thassoson, de ha lesz időm, felrakom Nektek.

balazsh válaszolt a témára: Re: Triccstraccs topik

pamag írta: Hanem megdöbbentő módon pont Görögországot valamiért kihagyja... :wink:

Lehet, hogy ott éppen nem kellett nekik. :) :D :lol: :oops:

Egy érdekes cikk:

http://www.origo.hu/utazas/hirek/20170810-megtudhatja-milyen-nyilvanos-vecere-szamithat-es-mennyiert.html

Hanem megdöbbentő módon pont Görögországot valamiért kihagyja... :wink:

Bocsika, üdv újra itthon!

A román/bolgár banda már tavaly is jelen volt, iszonyú hangosak, és nem érdekli őket senki és semmi. De hát ez van, a sziget a régi az a lényeg.

Mi is Efiékhez megyünk újra, csak most a parti apartmanjukba, kiváncsi leszek, ott még nem voltunk. A gyerek miatt mentünk közelebb a tengerhez, mindig annyi cuccot kellett cipelni neki, meg valamit fent hagytunk, aztán mászhattunk a dombra napi százszor. :) Ezt most így kiküszöböltük, azt nem tudom mennyire lesz zajos, a lényeg, hogy minden a szánkban lesz, a gyrosos, a cukrászda és a víz is... :Ö

bocsika válaszolt a témára: Re: Triccstraccs topik

Sziasztok!
Szerencsésen megjártuk a szigetet újra az úton semmi különös nem történt. Senki nem akart megtámadni kirabolni és stb. Pedig megálltunk Macedóniában is többször mert kicsikkel voltunk. Az út Macedóniában el van terelve de jól kitáblázott a terelés is. Nagyon épül az autópálya . A sziget gyönyörű csak nagyon sok a Román Bolgár turista akik nem az Európai morált követik mindig,de semmi atrocitás nem történt velük. Efi mint házigazda még mindig zseniális. :Thassos-fan: Én feltöltődve értem haza a szigetről!

Köszönöm Honey!
Egy-két héttel a nyaralás előtt már én bőven az utazásra szoktam koncentrálni, megvenni apránként ami kell, pakolászni, most meg ilyenre még sem időm, sem energiám. Szerdán lesz a temetés, utána már könnyebb lesz talán, meg hát muszáj menni tovább, az élet nem áll meg, a kislányom miatt pláne nem. Ráadásul még az álláskereséssel is foglalkoznom kell.
Efiék parti apartmanjában még nem voltunk sosem, írtam is Áginak, mert van pár kérdésem, pl. hogy hová kell majd beállni kocsival, mert ott nincs parkoló. De cserében tényleg a szánkban lesz a tenger, az szállás alatt meg ott a cukrászda is. :)
A nyaralás most nekem egy energiabomba lesz az biztos...

Honey válaszolt a témára: Re: Triccstraccs topik

Drága Messi, vigasztalódást kívánunk gyászodban! Sajnos ezek teljesen független dolgok tőlünk, nem tudjuk befolyásolni szeretteinket érintő tragédiákat, bárhogy vigyázzuk Drága Szüleinket. Azt mondjuk , hogy az időseknek elesni nem szabad. És pont ezért mondjuk, mint ami Édesapáddal is történt... Az időseknek sok betegsége van általában, amik önmagukban jól karbantarthatók. Kicsi magas vérnyomás, kicsi cukorprobléma, kicsi ez, kicsi az. Aztán jön egy elesés, ágynak esés és a sok egymástól majd független betegség viszi egymást és beindul az ördögi kör.... vagyis igenis minden-mindennel összefügg és az egész szervezetünk egységesen működik vagy éppen nem működik. Az én Apukám nem hirtelen ment el, 2 évig volt nagyon beteg de azt sem könnyebb megélni, sem feldolgozni. :( :(

A thassosi utatokon próbáljátok magatokat testileg-lelkileg kipihenni, feltöltekezni, amennyire lehet.
Tegnap Röszkénél katasztrófa volt a kijutás, mi valszeg Tompa felé fogunk menni. A konzulátus közleményét én is olvastam, de amúgy sem tervezünk sok megállást, ha meg meg kell állni, igyekszünk gyorsak lenni. Bár mi még nem autóztunk Görögországba, de bízunk magunkhoz. Én jobbára a férjemhez :)

Tegnap valamelyik a híradóban nagyon lehúzták Horvátországot, mert emelik az árakat. Az autópályadíj is 10%-kal lett több és az éttermekben, szállásoknál is ennyi emelkedést mondtak. Nyerészkedni akarnak, mert sok túrista pl. Törökország helyett Horvátországot, Spanyolországot és Görögországot választja. (Mondjuk a török áraknál nem mutatkozik árgyengülés az utazásokat illetően, hacsak last minute-ban nem.)
Végül is lehet benne valami, különben miért pont most emelték volna meg az autópályadíjat a horvátok?!

Ez igaz Pamag, nem először megyünk. Én pedig csak azóta vagyok ilyen parás, mióta a gyerekkel járunk...
Felkészülünk, nem állunk meg Szerbiában csak egyszer tankolni elvileg, és napközben megyünk.
Egyébként a felhivás már megjelent a konzulátus honlapján is.
Horvátországból tavaly nekünk nagyon elegünk lett, ami negatívum csak létezett, mind előjött, el is hiszem egyébként, hogy terjesztik a híreket.

Meg amúgy is sokkal jobban ugrok mindenre most. Legközdlebb ha ilye hírt látok, akkor a kezdő sortól majd nem olvasok tovább....:)

Messinia írta: ............
Facebookon és egyéb oldalon megint meg úgy látom az ijesztgetés .................

Az Isten szerelmére, hát nem először mentek...
Évekkel ezelőtt, mikor Bulgáriát szapulták minden rémhírt bevetve, akkor mondták sokan, hogy dolgozik a konkurrencia, a horvátok terjesztik a rémhíreket, hogy a vetélytárs nyaralóhelyek helyett őhozzájuk menjenek a nyaralók.
A tapasztalatotokra meg az élményeitekre hagyatkozzatok, meg a józan eszetekre.
Aki direkt provokálja az ördögöt, hogy alszik-e, az ne csodálkozzon, ha úgy jár, ahogy.

Köszönöm Nektek!

Facebookon és egyéb oldalon megint meg úgy látom az ijesztgetés a szerb-macedón szakaszon történő kirablásokról, fenyegetésről, autóval követésről. A poén az, hogy mivel pici gyerekkel megyünk, ez is jobban jobban érint, megmondom őszintén féle is úttól kicsit...Nappal indulunk ez tuti, tehát elvileg max. éjfélkor Evzoninál vagyunk. De akkor is na...nőből vagyok, nyugtalanítanak az ilyen hírek. Pedig tuti, hogy fel vannak nagyítva a dolgok.

Norcsi válaszolt a témára: Re: Triccstraccs topik

Messinia !
Őszinte részvétem. :(

balazsh válaszolt a témára: Re: Triccstraccs topik

Messinia!
Őszinte részvétem. :(

Norcsi válaszolt a témára: Re: Triccstraccs topik

A gyász nehéz,főleg,ha pár hét alatt történik a baj. Apukám 3 hét alatt ment el hirtelen' felfoghatatlanul.Együtt terveztük a nyaralást akkor nyáron is,ami már nem jött össze.Anyukámat tudtam csak elvinni a Kassandra félszigetre ./2014/ Apukámtól egy maraton lefutásával búcsúztam el,úgy,hogy véletlenszerűen az ő kedves dala is felcsendült akkor a hangos bemondóban míg futottam/futás közben sírtam,de tudtam érte is futok/Azóta, mint minden héten vár engem a temetőben és vigyázz rám odafönt és velem van!Én meg vele vagyok sokszor gondolatban azóta is.

Köszönöm Pamag,
mi is így gondoljuk. Csak ugye az anyagi részétől is féltünk, nehogy elvigye a nyaralásra szánt pénzt is, nem volt temetésre félretéve senkinek semmi...de úgy néz ki megoldjuk. Az a legborzasztóbb, hogy egy combnyaktörés, és utána már csak romlott le az állapota, mert nem tudták lábra állítani. Nem egyszerű az biztos, erre nem lehet felkészülni... Jövő héten lesz a temetés, aztán lesz még pár napom, hogy a nyaralásra is intézzem még, ami kell.
Az előttünk lévő ügyfél a temetkezésnél szintén azon aggódott, hogy minél hamarabb eltemessék a rokonukat, mert 300 ezer ft-os tunéziai nyaralásuk van befizetve, és nem szeretnék elbukni...

Mindig van egy új kezdet, a rossz után mindig jön a jó is - nekem megnyugvást fog hozni a tenger, és a thassosi levegő. Ráadásul a kislányom az első, és ő biztosan nagyon fogja élvezni a tengert.

Messinia írta: ............................. És úgy gondolom, hogy gyászolni, emlékezni nemcsak otthon lehet, a lakásba bezárkózva.
......................................

Óóóóóóóóóóó...........
Részvétem!
De fel kell dolgozni, el kell engedni... nagyon fáj, de túl kell lenni rajta.
Igen, menjetek!

Sziasztok!
Nagyon sokáig bizonytalan volt, hogy egyátalán el tudunk-e menni a nyaralásunkra, apukám kórházba került - és sajnálatos módon már nem került ki onnan. De temetés, gyász ellenére úgy döntöttünk, hogy mindenképp megyünk le is van már foglalva ugye, meg most nagyon nagy szükségem lesz a görög levegőre, a nyugalomra, valahogyan ki kell engednem a gőzt, ami a hetek során felgyülemlett. És úgy gondolom, hogy gyászolni, emlékezni nemcsak otthon lehet, a lakásba bezárkózva.
Szóval szomorúbban, de mindenképpen megyünk Thassosra.

És anyagilag egy temetés..engem lesokkolt mikre és mennyi pénzt elkérnek.

Honey válaszolt a témára: Re: Triccstraccs topik

Ági írta: Ági is és Zsu is itt van.

Jó nyaralást nekik! :)

Ági írta: Jogások találkozója és meditációs találkozók vendégei lakják be a szigetet.

Nekem is ott lenne a helyem :)

Oldalmegjelenítési idő: 1.239 másodperc
endeel