file Triccstraccs topik

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

pamag válaszolt a témára: Triccstraccs topik

MJUDITTA ! és más Juditok!

Boldog névnapot!

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Ma egy nagyon szép név napja van...

ANNA !

Kedves Annánk! Boldog névnapot!

balazsh írta: Magdolnák! Elsősorban a mi Pamagunk!

Boldog névnapot kívánok!

balazsh válaszolt a témára: Triccstraccs topik

Magdolnák! Elsősorban a mi Pamagunk!

Boldog névnapot kívánok!

balazsh írta: Pamag!
Boldog szülinapot kívánok!
Aztán csak óvatosan a hetvenkedéssel!

:wink2:
Mellékletek:

Pamag!
Boldog szülinapot kívánok!
Aztán csak óvatosan a hetvenkedéssel!

joska válaszolt a témára: Triccstraccs topik

Talán irigylem azokat, akik hónapokkal előre tervezik a nyaralásukat. Lehet azért, mert elég fiatalok ahhoz, hogy a szabadságukhoz kötődjön az utazásuk időpontja. Nekem már z határozza meg, hogy most van egy jó alkalom. Egy kedvező időpont, egy megkapó élménybeszámoló, vagy egy kihagyhatatlan repülőjegy. Így volt novemberben, amikor egy kedvező Wizzair ajánlat volt Ciprusra. A wizz Larnakába indít járatokat, hát Larnakán keresztül ismerkedjünk Ciprussal. Ismerkedés volt csupán, csak egy hét, milyen is Ciprus, télen. Nyáron iszonyúan meleg, ezt mesélte a fiam, mint ahogy azt is, hogy annyia az orosz, hogy ott már a ciprusiak egymás közt is oroszul beszélnek.
Krétai útjaimon, 2002 óta autót bérelek. 10000 km körül járok a krétai utakon, most csak ismerkedésként nem foglaltam autót, majd meglátjuk helyben. Aztán nem is volt baj. és nem a baloldali közlekedés miatt, de olyan jó a buszközlekedés, hogy felesleges is lett volna autóra költeni. .5 Euró a vonaljegy, de 5 Eurós napijeggyel az egész régió bejárható. ( öt régióra oszlik a sziget, Famagusta, Larnaka, Nikósia, Limasol, és Paphos) A régiók között Intersziti buszok közlekednek. 4-5 euró, de 9 euróért már Famagusztától Paphosig utazhatsz, Csak larnaka környékét jártuk be. A város, a kis erőd, Szent Lázár templom, a Finikadesz, a sóstó az éppen ott telelő Flamingókkal, a mazatosi tevefarm, (Vagy három kiló szentjánoskenyeret etetett meg a párom a tevékkel).
Kiruccantunk Nikósiába (7 euró a retúrjegy) , Hangulatos az Ólvárosa, szűk kis utcák, sikátorok, csodás a Ciprusi múzeumban a képtár, Hangulatos a sétálóutca, Nikózia Váci utcája, a Ledras, ami átvezet egyenesen a török zónába. Már átjárható, de hivatalos okmány ellenőrzés szükséges, mint bármely határátkelő helyen.
A török oldalon mindjárt a bazársor. Arany arany hátán, egyharmadáért mint ugyanaz a görög oldalon. dzsámik, mecsetek minaretek özöne, és ott a régi karavánszeráj a Büyük Han, amely most a karavánok helyett a túristák tömegeit szolgálja ki.
Elszomorító. a határzónában az elhagyott, lepusztult romos épületek látványa, de a határtól távolabbi területek egy kultúrált modern város képét mutatják.
Dec eleje volt. és a bátrabbak még lubickoltak a tengerben
Vissza akartam még menni, hogy a nyugati részt, Paphosz körnékét is megnézzük, aztán májusban újra volt a Wizz-nek egy kedvezményes ajánlata Larnakába. Kihagyhatatlan, hisz a Wizzair pontokkal össz 6500 Ft-ba került a repülőjegy,kettőnknek hát újra Larnakában landoltunk. Csodálatos volt a víz Agia Napa strandján. A Nisi Beach forró homokja, a laguna csodás kéksége, a kikötő vízre épített tavernái, a hegyoldalban létrehozott nemzetközi szoborpark (mellesleg orosz érdekeltség, mint ahogy a larnakai szállásunk is., mint ahogy a már decemberben megismert taverna, ahol képtelenség volt végigenni a kihagyhatalan MEZE-t, amit minden cipruson nyaralónak kötelessége kipróbálni) feledtették velünk, hogy a szállásunkon , Maryandi, hotel, éppen karbantarás folyt ( minden szállodában május a karbantartás időszaka).
Három éjszakát kibírtunk, úgy sem voltunk ott, csak aludni.
Öt éjszaka Pafoszon. A Pyramos hotel mindjárt az archeológiai park szomszédságában, pár perces sétára a kikötőtől.
Kali mera. Jó napot kívánok. Tudtam, hogy az egyik recepciós magyar. Á, sziasztok. Akkor te vagy a z Á József.
Anikó öt éve él Cipruson. Nyaralni érkezett, és itt ragadt. Mint ahogy az éjszakai váltótársa is, aki Nagyváradról került Ciprusra, 15 évvel ezelőtt
A közelben levő tavernában pedig egy gyergyócsomafalvai lány hozta az asztalunkhoz az étlapot, míg a kikötői éttermek előtt sétálva arra lettünk figyxelmesek, hogy három egyenöltözékben levő, láthatóan az étterem alkalmazottai arról beszélnek, hogy ha hazamegy az egyikük, akkor mit hozzon amikor visszajön.
Öt nap alatt hat Pafoszon dolgozó magyarral akadtunk össze.
Pafosz,látványosság szempontjából összehasonlíthatatlanul érdekesebb mint Larnaka. Hisz 1500 éves múltra tekinthet vissza. Akit a történelem, az érszázados, évezredes romok érdekelnek , kifogyhatatlan látnivalóval találkozik itt, hisz az egész város, az évezredes romokra épült. A Királysírok, valójában szerintem egy ősi monolit sziklából kifaragott város maradványai, ahol természetesen sírkamrák is létezhettek, a mindenhol fellelhető oszloptöredékek. épületalapok bőséges felfedezni valót kínálnak az azt befogadó turistáknak.
Aki viszont a nyaralását a strandon szeretné tölteni, annak nem Pafosz az ideális hely.
A félsziget nyugati partján levő Lighthaus Beach,méter vastagon borítva a hullámzás által kihordott tengeri fűvel elég sivár, lehangoló, míg a kikötőtől keletre levő fürdőhelyek mesterséges strandjai... Na szóval olyan mesterségesek.
Viszont kiváló a buszközlekedés a keleti partokra, ahol már természetes strandokat is találhatunk, pár tíz perces buszozással. És hát itt van alig 30 percre, az Afodite sziklája, a Petra tou Romiou.(631-es busz) és ha valaki ideális helyet keres, az itt megtalálja. Kavicsos strand. Kristálytiszta víz, és végigheveredni az öklömnyi simára csiszolt kavicsokon, az valami fölséges. És ha már meguntad a napsütést, ami már így májusban is óvatos napozást igényel akkor felülsz a 604es buszra, éselutazol az Agios Neofytos Kolostorhoz. tündéri kis falukon keresztül, ahol igyazi megnyugvást találsz.
Vagy kimész a 615-össel a Coral Beachre, hogy megtudd, mi a különbség a felkapott név, és a valóság között. De legalább meglátod, a Pafosztól nyugatra végeláthatatlan banánültevényeket. amik olyanok mint Miki mókus kalandjaiban az örökké termő fák szigete. Mert Ciprus tényleg az örökké termő fák szigete.

Honey írta: Fb csoportok:És Balázs, légyszi, csak szánd rá az időt a tavalyi Kefelóniáról szóló beszámolóra, mert mindjárt itt az idei nyaralás és hát Ciprus miatt úgysem foglak békén hagyni. Szóval arra nem akarok 1 évet várni, hogy olvashassam. :)

Kefaloniát nem ígérem meg, olyanom már van. De Ciprussal majd igyekszem. ;)

Ilyen sem volt még, úgy tűnik, hogy indulás előtt két héttel az első heti szállásunkat lecseréljük. Találtam egy jobbat kedvezőbb áron. Lassan a célegyenesben vagyunk a foglalással, és mondhatom le az elsőt.
Valamiért a kezdetek óta keresgéltem az egyéb lehetőségeket, mert nem voltam biztos az első választásban....
Ez volt: www.crystalloapartments.com/en-us és ez lesz: artemiscynthia.com/ .

Honey válaszolt a témára: Triccstraccs topik

Fb csoportok:
Agymenést szoktam kapni időnként a hozzászólásoktól. Tavasztól-nyárig a posztok 90%-a nem szól másról, minthogy : xxxx-kor yyyy -ra megyek. Járt már itt valaki? Vélemények? vagy Jön valaki ekkor
Ilyenkor csak úgy odaírnám: Nem, nem járt még itt senki és senki sem tud semmit.
Csak kb 150-en írtak már korábban hozzászólást Gyááááá.... !!!!! Kereső, mint olyan ismeretlen. Helyesírás, kulturált (na, nem nagyon), kerek egész mondatokkal való kérdésfeltevés: szintén. Konkrét kérdés nem hangzik el.

A mi csoportunkban relatív kevés még a tagok száma. Egyrészt ezt annak tulajdonítom, hogy van más Thassos-sal foglalkozó csoport, ami régebbi. Másrészt bennünket kevésbé találnak meg, lévén, hogy egy "s"-sel írjuk a csoportban is a Thasos-t.
Ebből eredően a fent említett hozzászólásból is alig van. A múltkor ugyan feltűnt egy hasonló "zseni", de azóta nem írogat. Sőt a mi válaszainkat sem reagálta le. Mondjuk más Görögországos/Thassos-os csoportba is feltette a kérdést (még vagy 4 helyre legalább) és bizonyára kapott kielégítő válaszokat máshol!
A kevés taglétszámból viszont az is adódik, hogy még mindig nem pörög úgy a csoport, mint máshol. Én mondjuk nem is bánom, mert így szerintem tartunk egyfajta színvonalat. Én a magam részéről igyekszem megosztani időnként olyan információkat a szigetről és olyan látnivalókat, ami nem a legismertebb vagy nem a legnépszerűbb. Hozzáteszem, 4 thassosi utunk alkalmával sem láttunk még mindent és igazából nagyon várom, hogy visszamenjünk valamikor.

thasos.hu fórum (itt): máshol is csökken az érdeklődés. Sajnos. Én sok információt gyűjtöttem anno a fórumokról és a beszámolókból. Gyakran teszem ki más fb csoportokban megjelenő posztok alá hozzászólásomban a thasos.hu linkjét. Jöjjenek, olvassanak. sajnos a felgyorsult életünkbe nem vagy alig fér bele, hogy mi magunk járjunk utána dolgoknak. Gyors kérdésre-gyors választ várunk.

Remélem, hogy a Samotrakit felfedező csapatból azért lesz, aki ír egy részletesebb beszámolót az utazásról.

Olyan jó olvasni ezeket a leírásokat. Talán azért van az, hogy én szinte mindig írok. Nem csak másnak, hanem magamnak is jó ez, hiszen az élmények az évekkel halványulnak. Ha viszont leírom őket, olyan jó visszaolvasni. Nem irodalmi remekművek, de hát nem is annak kell ezeknek lenni.
Az idén ugyan irodával megyünk, de azért megígérem, hogy Krétáról is írok.

És Balázs, légyszi, csak szánd rá az időt a tavalyi Kefelóniáról szóló beszámolóra, mert mindjárt itt az idei nyaralás és hát Ciprus miatt úgysem foglak békén hagyni. Szóval arra nem akarok 1 évet várni, hogy olvashassam. :)

Ezt a fórumot addig használjuk, míg van rá egy kicsi igény.
A sok információ megvan, az enni nem kér. Az oldal tárhelyén, az mellett elfér ez az adatmennyiség is.

Mindenesetre a thasos.hu - FACEBOOK FÓRUM csoportba naponta jelentkeznek új tagok, ide meg senki.
De végülis oda csak egy gombnyomás, ide meg pötyögni kell, és még az e-mail kapott megerősítőben lévő linkre is rá kell kattintani. :)

gyurbal írta: Na igen a "rohanó világ". Szomorú, de teljesen igaza van Balázsnak. Az emberek csak élik nem pedig megélik az életet. Szerintem sokan nem is emlékeznek a nyaralásra, mert nem ott vannak agyban. Sajnos a felületességre sarkallanak minket a kütyük is, így a mobil is, le veszik a vállunkról a kreatív gondolkodás "terhét" . Nem mondom, hogy nincs haszna, de sokszor azon kapom magam, hogy hiányzik ha nem nyomkodhatom, ez pedig függőség ami nem jó.
Néha szabadság érzetet ad ha otthon felejtem.
Én személy szerint nagyon szeretem ezt az oldalt és használni is fogom, ezzel remélem hozzájárulok, hogy fent maradjon.

Igazad van!

gyurbal válaszolt a témára: Triccstraccs topik

Na igen a "rohanó világ". Szomorú, de teljesen igaza van Balázsnak. Az emberek csak élik nem pedig megélik az életet. Szerintem sokan nem is emlékeznek a nyaralásra, mert nem ott vannak agyban. Sajnos a felületességre sarkallanak minket a kütyük is, így a mobil is, le veszik a vállunkról a kreatív gondolkodás "terhét" . Nem mondom, hogy nincs haszna, de sokszor azon kapom magam, hogy hiányzik ha nem nyomkodhatom, ez pedig függőség ami nem jó.
Néha szabadság érzetet ad ha otthon felejtem.
Én személy szerint nagyon szeretem ezt az oldalt és használni is fogom, ezzel remélem hozzájárulok, hogy fent maradjon.

Én nem nevezném átköltözésnek, egyszerűen a mai online környezet ezt kényszeríti ki.
Telefon mindenkinek a zsebében rezeg, ha valami érkezik. Két szóban válaszol és a telefon megy vissza a helyére. Ezzel a fórumok, legyen az bármelyik, nem veszik fel a versenyt.
A facebook tartalmi színvonalát nem érdemes említeni, mert siralmas. :(
Ezt hozza a mindenki zsebében lévő technika.

Egyébként a beszámoló írás éppen tegnap volt ott is téma. Sajnos ez is kiment a divatból. :( A rohanó világban nincs ideje az embernek megállni és emlékezni.
Én is csak tologatom a tavalyi Kefaloniát. De "rosszabbat", kevésbé informatívat, nem akarok írni, mint szoktam, a tartalmashoz meg .......... Ha hiszitek, ha nem sokszor eszembe jut, de ...... mindig jön más. Még a fotókat sem válogattam ki igazán. :(

gyurbal írta: Kedves Thassosista barátaim!
Szomorúan látom ,hogy nagyon kevesen használják,nézegetik az oldalt.
Azért, remélem hogy nem "süket szemekre" talál a kérésem.
Ha valaki teheti és persze van kedve ideje,írjon egy idei,képekkel megtűzdelt élménybeszámolót.
Ígérem,ha valamikor kijutok a szigetre én is megteszem.
Előre is köszönöm

Remélem, olvassák, akik utaznak.
Bizony jó lenne friss beszámoló.
Sajnos, a "közönség" átköltözött a facéra... pedig ott nincs meg ez a meghitt beszélgetés és nem követhető jól az egész.

gyurbal válaszolt a témára: Triccstraccs topik

Kedves Thassosista barátaim!
Szomorúan látom ,hogy nagyon kevesen használják,nézegetik az oldalt.
Azért, remélem hogy nem "süket szemekre" talál a kérésem.
Ha valaki teheti és persze van kedve ideje,írjon egy idei,képekkel megtűzdelt élménybeszámolót.
Ígérem,ha valamikor kijutok a szigetre én is megteszem.
Előre is köszönöm

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Triccstraccs topik

A Fb.irtam megyünk! az Irénke is lehet hogy jön, tehát 3 fő.

Honey írta: Kedves Thassos Barátok,
Szeretnénk-e, akarunk-e Thassos találkozót?

Természetesen igen!
A részletek majd alakulnak...

Kedves Thassos Barátok,
Szeretnénk-e, akarunk-e Thassos találkozót?

Köszönöm szépen :) :)

Ildikók!

Boldog névnapot kívánok!

Ildikóink !

Nagyon boldog névnapot !

Áginak

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT !

Igen-igen.
Minden Zsuzsannának boldog névnapot!

Oldalmegjelenítési idő: 0.219 másodperc
endeel