file Thassos Románián és Bulgárián keresztül - autóval

vihar66 válaszolt a témára: Re: Thassos Románián és Bulgárián keresztül - autóval

Jó nagyon jó, nem a megszokott, szinte egzotikus, vadregényes, izgalmas a vége, amikor már hulla fáradt vagy akkor jönnek a hegyek. de lassan haladsz mert így kívánja a hatóság és az út. Arra mentem és így lett a 15 órából 22 óra.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

vihar66 válaszolt a témára: Re: Thassos Románián és Bulgárián keresztül - autóval

2014-ben mi is arra vettük az irányt. A 15 órás út 21 órára sikerült. 3 helyen tévedtünk el GPS-el. Amikor Szófiába beértem majdnem sírva fakadtam. Soha többet arra. Tudjátok járt utat a járatlanért soha ne adj fel. :Mythos

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Ági válaszolt a témára: Re: Thassos Románián és Bulgárián keresztül - autóval

Pamagék az új határátkelőn érkeztek.
Nagyon nagy örömmel beszélt nekem az út nagyszerűségéről és szépségéről.

pamag válaszolt a témára: Re: Thassos Románián és Bulgárián keresztül - autóval

melus16 írta: Jó ez a kis frissítés, jó kis alternatív útvonal lehet. Az eredetit már unjuk, át fogom tanulmányozni a télen. Honnan, hová, merre. :D

Hát ha Erdélyen keresztül akartok menni, akkor az Égei-tenger felé erre lesz a legrövidebb.
Jövőre mi mindenképpen ezt vesszük célba - végre le szeretném tudni a bulgáriai trák emlékeket, Kardjali környékén. De azért végső soron nem a határátkelő miatt nem mentünk még oda :D
És nyár elejére gondoltunk, úgyhogy utána lesz tapasztalat :D
Amúgy eléggé mohamedánok által lakott vidék a bolgár oldal errefelé, de az meg egzotikus :D

melus16 válaszolt a témára: Re: Thassos Románián és Bulgárián keresztül - autóval

Jó ez a kis frissítés, jó kis alternatív útvonal lehet. Az eredetit már unjuk, át fogom tanulmányozni a télen. Honnan, hová, merre. :D

Ági írta: 3 kisbabás családom próbálta ki az új utat. Az az érzésem, hogy talán a nagy hegyek közt vezető úton lesznek nehézségek, nem igazolódott be. Nagyon hálásak voltak, mert kiváló útminőség, gyönyörű táj, és sok kilométert megtakarítása volt az új úttal számukra.
Pamag, neked köszönik elsősorban a segítséget! Még utazásuk előtt küldözgettem feléjük a levelezésünket, otthon nem találtak infót, és így elsőként vágtak neki az új útnak.
Nagyon köszönik!

Mi meg köszönjük nekik a fényképeket!
Meg azt az infót, hogy Komotininél gondosan ki van táblázva az új út.

melléklet nem található

melléklet nem található

<!-- ia0 -->Makaza határállomás.JPG<!-- ia0 -->

A görög oldalon sajnos nem ismerjük még az út pontos vonalvezetését. Jövőre talán már ismerni fogja a GPS :D Viszont rendesen ki van táblázva.
Bolgár oldalon meg lehet nézni a StreetView segítségével a vonalvezetést is meg az út képét is.
Ennek segítségével lőttem be a bolgár oldalra, a két évvel ezelőtti műholdas térkép képe alapján, az akkori út végére egy azonosítható pontot. Innen még úgy cca 50 m-re lehetnek a határbódék.
Nagyjából stimmelhet a koordináta, bár 10-20-50 m-es eltérés talán mégis lehet, de mégis igazodási pont:
41.26684197485635, 25.42725831270218
Remélhetőleg hamarosan pontosabban meg lehet határozni a helyet. :D

A görög-bolgár határátkelőket feltüntető térképet frissítettem ezzel :D

maps.google.hu/maps/ms?msid=209553487693462088128.00049129c7424b55c074b&msa=0-https://maps.google.hu/maps/ms?msid=209 ... 074b&msa=0

(Egér jobb gombbal nyissátok meg, új ablakban... simán rákattintva nekem az előbb elvitte a világ túlsó végére... :mrgreen: )

:pápá:

Honey írta: .................... de kezdő autós utazóként talán mégis a kitaposott utat kellene választanunk???

Mindenképpen.
Szerintem. :D
Végig az autópályán... míg Románia-Bulgária vadregényes kalandot kínál, de autópályát keveset vagy semmit. (Mármint az országon keresztbe... mert hosszában a Fekete-tenger felé már megépült a nagy része.)
Mi poroszkálunk/pisilünk/lábat rázunk/derekat egyenesítünk... és kétszer megalszunk útközben...
Nem mindenkinek van türelme elprücskörészni a közbeeső területeken. Persze akinek az tetszik, azt biztatom, hajrá... :D sok érdekes dolgot lehet megnézni útközben is.

Ez az új út és új határátkelő igazából az Erdélyből Thassosra igyekvőknek nagy segítség. Nekik erre sokkal rövidebb lesz.

Honey válaszolt a témára: Re: Thassos Románián és Bulgárián keresztül - autóval

Ami azt illeti, úgy gondoljuk, hogy jövőre, ha utazunk, csak Thassos lehet a cél. Párom most kacérkodik a gondolattal, hogy - irodás múltunkat hátrahagyva- autóval vágjunk neki az útnak. A rövidebb út miatt megfontolandó Románián keresztül eljutni a szigetre, de kezdő autós utazóként talán mégis a kitaposott utat kellene választanunk???

Ági válaszolt a témára: Re: Thassos Románián és Bulgárián keresztül - autóval

3 kisbabás családom próbálta ki az új utat. Az az érzésem, hogy talán a nagy hegyek közt vezető úton lesznek nehézségek, nem igazolódott be. Nagyon hálásak voltak, mert kiváló útminőség, gyönyörű táj, és sok kilométert megtakarítása volt az új úttal számukra.
Pamag, neked köszönik elsősorban a segítséget! Még utazásuk előtt küldözgettem feléjük a levelezésünket, otthon nem találtak infót, és így elsőként vágtak neki az új útnak.
Nagyon köszönik!

MEGNYÍLT !!!

Végre.
Csakcsupán 6 éven át ígérték ezt a határátkelőt. Aztán mindig az volt, hogy majd jövőre... de akkor már istenbizony...
Végre elkészült és megnyílt : Kardjali bolgár és Komotini görög városok között, a Makaza nevű pontnál új határátkelő nyílt Bulgária és Görögország között.
A hivatalos megnyitás megvolt, de az ünnepélyes ceremónia, politikusokkal/miniszterelnökökkel majd csak később lesz.

www.novinite.com/articles/153477/Bulgaria%2C+Greece+Officially+Open+Makaza+Border+Point - www.novinite.com/articles/153477 ... rder+Point

www.novinite.com/view_news.php?id=153499 - www.novinite.com/view_news.php?id=153499

Képek egy lelkes amatőrtől: www.facebook.com/media/set/?set=a.598627803508667.1073741858.584412954930152&type=1-https://www.facebook.com/media/set/?set ... 152&type=1

A pontos helyét majd kikeresem a googlemaps-on, hogy koordinátát is tudjunk hozzá. Bulgáriában működik a StreetView, végig lehet követni az utat egész a határig.

Aki még most megy nyaralni Erdélyből Thassosra, az már használni tudja ezt az utat - erre lesz a legrövidebb.
Egyenesen, toronyiránt Bukaresttől déli irányban, Komotiniig, ott rá a görög Egnatia Odosra...

:autóvezető:

Index fórumról:

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=102794047&postcount=5820

az új Duna híd /Calafat-Vidin/ 06.15-én lesz átadva a forgalomnak

Aki utazni akar, az már bőszen tervezget :D

A Kardjali-Komotini közötti határátkelőről vadászott hírek :

még decemberben : azt ígérték, márciusra kész lesz
http://www.novinite.com/view_news.php?id=146145

aztán márciusban: még két hónap
http://www.focus-fen.net/?id=n301209
(néztem, hogy miért Fanari tábláját tették be képnek - vsz azért, mert az Komotini üdülőterülete)

valahol olyat is olvastam, hogy június 30., de ezt nem tudom újra megtalálni

Egy útvonalajánlat románul (? azt hiszem... ) Bukarest és Thassos között:
http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=1572098
van a kép alatt egy csomó link is, még kompmenetrend is :D : http://www.thassosinfo.gr/en/ferries
:autóvezető:

Kelet felől érkezve (Orestiada-Feres-Alexandroupoli irányából) Komotini és Xanthi között (pontosabban Iasmos és Xanthi között) az Egnatia Odoson fizetőkapu van, 2 euró, vsz Kavaláig.

Chrissoupoli/repülőtér és Keramoti vagy Thassos (pontosan már nem is emlékszem, mi van kiírva, azt hiszem, ferryboat is van írva) felé a letérő ki van táblázva.

balazsh válaszolt a témára: Re: Thassos Románián és Bulgárián keresztül - autóval

Olvastam egy ilyet:
Gyulánál lépünk ki az országból (Kelet Magyarországiaknak, egy alternatíva) 5 perc az átlépés, majd Temesvár után Moravita határátkelő 5 perc, Szendrőnél át a Dunán , Belgrád alatt csatlakozok fel a Nisi pályára. Kilométerben 100km rövidebb. Menetidőben sem hosszabb, mintha röszke felé mennék. Az út minősége jobb mint a magyar utaké (kivéve Kisjenő és Arad 40km -es szakasza építés miatt, de remélem idénre az is elkészül.

Utána nem néztem, de lehet akár jó is.....

Ági válaszolt a témára: Thassos Románián és Bulgárián keresztül - autóval

Érdemes lenne megkérni szezon elején Erdélyből érkező nyaralókat, osszák meg a tapasztalataikat az útvonalról - elsősorban a román és bolgár szakaszról!

Akkor megpróbálok összeszedni néhány gondolatot. (PAMAG GYŰJTEMÉNY)

Erdélyből nem is szabad Szerbia felé nagy kerülőt tenni.
Csak én nem vagyok tisztában a romániai úthálózattal. A Google maps-on se látom, melyik út milyen. Egy román-bolgár határátkelőről tudok biztosan, az a Giurgiu-Ruse híd. Valószínűleg van komp is más helyen, de én nem ismerem. Az útvonal választása nagyban függ attól is, honnan indul az ember.
Tehát először is át kell kelni Bulgáriába. Ott
1. vagy Szófiát kell megcélozni, onnan délre egyenesen visz az út Kulata/Promahonas bolgár-görög határátkelőhelyhez
2. vagy Plovdivot kell megcélozni, onnan délre Pamporovo síparadicsoma felé vezet az út, majd Zlatogradnál van egy új határátkelő, ami görög területen Xanthi városához visz, onnan az Egnatia Odoson nyugatra kell menni
3. épül egy Észak-Európa/Dél-Európa összekötő autópálya, ami még mindig nincs kész, a határátkelő Kardjali bolgár és Komotini görög városokat köti majd össze, ha egyszer elkészül. Hogy ennek bolgár területen mekkora szakasza készült el és hol lehet közlekedni, az számomra rejtély. Egy vadonatúj - Bulgáriában vásárolt - térkép talán megmutatja, de az se biztos. Ha itt át lehet menni, akkor Komotinitől szintén nyugatra kell venni az irányt. Vagy ha az út egy része megvan, akkor Kardjali után Zlatograd felé lehet menni, és ott át a határon
4. a bolgár-török-görög hármas határrészhez kell venni az irányt, Szvilengrad bolgár város felé. Ott van határátkelő Görögországba, még Szvilengrad előtt, nem ugyanott, mint Törökországba, csak közel hozzá. Azt hiszem, Ormenio a görög oldali település neve, így emlegetik. Ott - én is ott akarok nemsokára átmenni - azt hiszem, a táblákon Alexandroupoli szerepel, hogy oda visz az út. Orestiada-Didimoticho-Soufli- végig az Evros (a Marica) völgyében - (Ferest elkerüli az autópálya)- Alexandroupoli - onnan nyugatra az Egnatia Odoson.

Bolgár-görög határátkelők:
maps.google.hu/maps/ms?msid=209553487693462088128.00049129c7424b55c074b&msa=0 - maps.google.hu/maps/ms?msid=2095 ... 074b&msa=0

És itt a bolgár-török-görög hármas csücsökben találtam egy tranzitszállást.
Eurothirama a neve - ezen a térképen rajta van:
maps.google.hu/maps/ms?msid=209553487693462088128.0004bc7499f577f54c144&msa=0 - maps.google.hu/maps/ms?msid=2095 ... c144&msa=0

(Balázs betette a honlapra a tranzitszállásos térképet, majd ezt is hozzátesszük még, mert az Erdély felől érkezőknek jól jöhet)

Háááát ... kétszer olyan drága, mint a bolgár hotelek, de különösen gyerekeknek nagy élmény lehet az állatok bemutatása:
eurothiramaeng.wordpress.com/ - eurothiramaeng.wordpress.com/
a booking.com-on is rajta vannak
egy videó:
-

Egyébként így - Erdélyből Bulgárián át egyenesen délre - rövidebb az út, mint Budapestről, könnyebben le lehet nyomni egyben, egy fenékkel. De senkinek sem kötelező sem egyvégtében megtenni az utat, sem megszállni nem kötelező. Azt mindig az adott családnak kell eldönteni, kinek mi felel meg jobban.

Ha az Egnatia Odoson keletről nyugatra haladunk, Kavala felé, akkor figyelni kell, mert (2008-ban) nem volt kiírva Keramoti és Thassos meg hogy komp, azt csak Kavala felől érkezve láttam, hanem csak Chrysoupoli meg a repülőtér van kitáblázva. De ezt majd ellenőrzöm nemsokára!:-)

Komp:
a viteldíjnál az autó mérete számít - 4,25 m a határ - az ennél hosszabb autók többet fizetnek. Nekünk mindig kinézett a pénztáros az autóra... de gondolom, van nekik táblázatuk, melyik típus mekkora. (Balázs mostani autója is Zafira, azt hiszem.)
www.thassos-ferries.gr/english.html - www.thassos-ferries.gr/english.html
Félóránként jár... és mindig az a pénztárfülke van nyitva, amelyiknek a hajója indulni fog, úgyhogy semmi kavarodás nincs.

Fűzzük tovább.

Nyíregyházáról, Kelet-Magyarországról, vagy Románia nyugati oldaláról leginkább a vidini -kompos- határátkelő lehet a megfelelő. (Vidin-Calafat)
Vidintől Szófiába kell menni, majd Szófiától délre Kulata-hoz. Szófiánál épül(t) egy új elkerülő út, direkt a déli irányhoz. (Május végén már tudni fogom, használható-e.)

Román-bolgár határátkelők felsorolását csak ezt találtam:
en.wikipedia.org/wiki/Category:Bulgaria%E2%80%93Romania_border_crossings - en.wikipedia.org/wiki/Category:B ... _crossings

Bulgária útjairól nemrég ezt találtam, ami elvileg egész friss:
maps.google.com/maps?q=http:%2F%2Fmaps.google.com%2Fmaps%2Fms%3Fauthuser%3D0%26vps%3D2%26ie%3DUTF8%26msa%3D0%26output%3Dkml%26msid%3D201803317243074847444.0004a8b3b51863795af09&hl=en&ll=42.972502,25.581665&spn=3.436273,8.453979&sll=42.29192,25.174762&sspn=3.473943,8.453979&vpsrc=6&t=m&z=8 - maps.google.com/maps?q=http:%2F% ... =6&t=m&z=8

Jelentkezzen, akinek sikerül normálisan eligazodni rajta...:-((( Nekem sajnos nem sikerül...

De most keresgéltem más térképeket is, hátha valamelyik használható. Be fogom linkelni őket, de innen nem tudom eldönteni, hogy megépült útról van-e szó, amin közlekednek, vagy csak a terv van odarajzolva.

Nézzük a Giurgiu-Ruse hidat.
Onnan dél felé a következő utat kellene követni:
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/17/Bulgarian_road_network_EN.svg - upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ork_EN.svg
Ruse-Veliko Tarnovo-Kazanlak-Stara Zagora - Haskovo vagy Harmanli, onnan Svilengrad

www.mapquest.com/?hk=pBRmZZ&icid=embed_viewLargerMap - www.mapquest.com/?hk=pBRmZZ&icid ... wLargerMap (meg kell nagyítani)
maps.nokia.com/42.2360328,26.5298539,9,0,0,normal.day - maps.nokia.com/42.2360328,26.529 ... normal.day

Ez a két térkép egybehangzóan mutat egy új utat. (Ezt nem tudom, hogy közlekednek-e rajta vagy csak terv.)
Ruse - Veliko Tarnovo - nem Stara Zagora, hanem Nova Zagora - Svilengrad (ez az 55-ös számú út)

Ha ez kész és járnak rajta, ez a legjobb variáció.
Ha netán nincs kész teljes egészében, akkor is van mellette régi út.

Amikor elkészül a bolgár-görög határt összekötő, eddig hiányzó autópálya és határátkelő, akkor Haskovo-tól tovább délre kell majd menni, Kardjali-Momchilgrad- Makaza határátkelő - Komotini stb. (Ezt négy éve lesem, de még mindig nincs kész...) Írják Kardjali helyett Kurdzhali-nak is... a cirill betűs nevek átírása néha egészen kacifántos.

Jó lenne, ha valaki, aki végigjárja, részletesen beszámolna róla és eligazítást adna, úgy, mint a Macedónián át vezető útvonalról van. Nem muszáj olyan részletesen, csak lehessen valamihez igazodni.

Útdíjak:
Románia: nem tudom, hiába olvasom, nem jegyzem meg, mert nem megyek arra
Bulgária: nem autópályadíj van, hanem általános útdíj, minden útra vonatkozóan
10 leva (= 5 euró), ha nincs a határon bódé, ahol árulják, akkor az első benzinkúton kell megvenni (neppertől nem szabad!!!)
Görögország : bizony lehet, hogy az Egnatia Odos keleti szakaszán is nyitnak fizetőkapukat, de az majd kiderül (nemsokára végigjárom)

Jujjj de jó tervezgetni...!

Ági létrehozta a témát: Thassos Románián és Bulgárián keresztül - autóval

Nyíregyháza_Románia_Bulgária_Thassos vonal után érdeklődve

Kedves Agi!

Mivel mi nem Romanian es Bulgarian keresztul mentunk Thasssosra, a bulgar hatarig (Giurgiu-Ruse)tudok infot adni. Debrecen-Nyiregyhaza felol erkezok Artand /Bors hataratkelon erkeznek romaniaba,ahol az elso Petrom uzemanyag kutnal roviniettat kell vegyenek.Ez az utdij a roman utakra www.roviniete.ro/hu - www.roviniete.ro/hu 7,30,90,napos illetve eves.
7 napos 3eu,a 30 napos 7eu,ron-ra,lejre atszamolva.
A benzin 1 liter mostani ara 5,7 ron de valtozo ez ft-ba kb380ft .
Bankkartyaval is lehet fizetni,a legtobb kutnal elfogadjak.
A Petrom az allami uzemanyag kut,a legjobb arakkal de van Omv,Lukoil,Mol is .Ajanlott ezeknel tankolni. A hatar utan Nagyvarad(Oradea)es Kolozsvar(Cluj) fele tartunk.

Aki el akarja kerulni Kolozsvart,Tordat az Gilau-nal azA3-as autopalyat valaszthatja.
Rovid szakasz kb 55km de sok idot lehet vele sporolni.

Torda(turda)-tol van ket lehetoseg;
1:Torda(Turda)-Aranyosderes(CimpiaTurzii)itt vege az autopalyanak,Marosludas(Ludus),Ungheni-Acatari(itt kikeruljuk Marosvasarhelyt,Tg Mures),Segesvar(Sighisoara),Brasso(Brasov) Ez utan kovetkezik egy nagyon szep resz,a prahova volgye,Predeal,Busteni,Sinaia. Ploiesti ,Bucuresti,Giurgiu
2;Torda(Turda),elhagyjuk az autopalyat Szeben(Sibiu) iranyaba.Enyed(Aiud),Gyulafehervar(AlbaIulia),Sebes,Szeben(Sibiu) egy szep szakasz kovetkezik az Olt volgye,Rimnicu Vilcea,Pitesti, A1 autopalya kb110km,Bucuresti,Giurgiu.

Az ut jo minosegu,sok telepulesen halad keresztul,nagy a forgalom,a sebesseg korlatokat ajanlott betartani mert a rend orei sok helyen radaroznak es a szabalytalan elozeseket is szigoruan buntetik( a folytonos zarovonal atlepese)! A megengedett sebesseg 50kn/h lakott teruleten,100 lakott teruleten kivul es 130 autopalyan.
Giurgiu-Ruse a hataratkelo Bulgariaba, ahol 6 eu vagy 25 ron hídpenzt kell fizetni es a bulgar oldalon vinetkat ami 7 napos 5 euro vagy 10 leva es a legkozelebbi Lukoil vagy OMV kutnal lehet megvenni

Mivel mi nem bulgarian keresztul mentunk,a roman thassos forumon nezelodtem es tobben ezt az utat ajanljak;
Ruse-Biala-Veliko Tarnovo-Kilifarevo-Gurkovo-Magliz-Stara Zagora-Dimitrovgrad-Haskovo-Kardjali,Zlatograad,gorog hatar,Xanthi,Keramoti.
Kardzaliba van tankolasi lehetoseg egy Omv kut ahol lehet kartyaval is fizetni. Kardzalitol Zlatogradig negy uton is lehet menni,de a legjobb az Kobyliane-Ardino-Svetulka- Byal Izvor - Nedelino -Zlatograd .72km eleg kanyargos de jo minosegu ut.A Zlatogradi hataratkelo nincs sok terkepen feltuntetve mert 2010 lett megnyitva.
Artandtol Bukarestig kb 10-11 ora az ut,es kb 600 km.
Bukaresttol a bulgar hatarig 65km de idobe attol fugg hogy sikerul bukaresten athaladni. A bulgar hatartol meg 10 ora Keramotiig.

Oldalmegjelenítési idő: 0.229 másodperc
endeel