file Autóval Thassos-ra

Messinia válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

Tavaly nem láttam a cikket, vagy nem érdekelt, hiszen nem mentünk. :) A párom mutatta erre én rávágtam, hogy akkor menjünk Horvátországba (viccből persze), erre azt mondta, hogy semmiképp, maradunk Thassosnál. :)

Érdekelne,hogy Bulgária felé valóban rövidebb-e az út, érdemes-e arra menni - most gyerekkel minden km számitani fog. :) Majd jön Pamag akkor és megmondja. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

bocsika válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

Messi!! Ez még tavaly szeptemberi írás, akkor sem volt semmi baj most miért is lenne??
Ha mégis akkor a szigetre jó Bulgária felé is, lehet hogy még rövidebb az út már ott is jó de Pamag többet tud az utról ők arra járnak.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

magyarhirlap.hu/cikk/4476/A_Balkanon_toboroz_az_Iszlam_Allam - magyarhirlap.hu/cikk/4476/A_Balk ... zlam_Allam

A párom mutatta, és feltette a kérdést, hogy biztonságos lesz-e átutazni Macedónián?
Hát valójában már bárhol jelen lehetnek, ugyanúgy itthon is toborozhatnak, csak azért elgondolkoztató a cikk és borzalom...
(ide linkeltem, talán itt van a legjobb helyen)

pamag válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

A hellászról loptam:

Autópályadíjak Görögországban:

www.tolls.eu/greece - www.tolls.eu/greece

balazsh válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

Messinia írta: www.hir24.hu/belfold/2015/01/03/a-hataratlepesert-is-fizetni-kell/

Hurrá... :evil:

Ez minket nem érint, mert eddig is mindig az M5-ön mentünk, és megvettük a pályamatricát.

Egyéb véleményem pedig a másik topicba való. ;)
Mindenesetre, én már mindkét autónkra megfizettem az új 5000 Ft-os adót, mivel Budapesten anélkül nem lehet autózni. Nem fogok én azon agyalni, hogy mikor merre mehetek. (Tudja mindenki, hogy ez volt a céljuk...)
Költse a sok majom gyógyszerre! Persze tudom, hogy stadionra kell.... :(

Ági válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

Új jelenség.
A gázolaj árak jelentősen csökkentek. November végén a görög fűtési szakasz bevezetése idején történt az első jelentős árzuhanás. 1.40 Euró-ról 1.20 Euró közt mozgott a gázolaj litere. Itt a szigeten tartja ezt az árat, de a szárazföldön azon kutaknál hol a cég közvetlen szerződésben van valamelyik szolgáltatójával, ott 1 Euró köré esett most december közepétől a gázolaj litere. Thesszalonikitől a régi utakon haladva találhatók ezek az üzemanyag kutak. Az egyéb üzemanyagok 16-1.70 euró/liter közt mozognak.
A kedvező árú gázolaj csökkentett áron, hogy csak most a fűtési időszakban él, vagy stagnál nyárra is, azt majd látjuk.
Bevezettek a Thesszaloniki útvonalon újabb autópálya fizető kapukat.
28 km--ként helyezték azokat el egészen a török határig.
Akik, Bulgárián keresztül érkeznek Promaxona vonalán, ők is készüljenek fel erre.

Az autópályák kikerülhetők. Kis forgalmúak, és nagyszerűen ellátottak üzletekkel, üzemanyag kutakkal.

melus16 írta: Ott is emberek élnek, .....

Én is ezt mondom mindenkinek.
Azzal kiegészítve, hogy ott is mennek olyan autók, mint itthon.
Nem éppen jó érzés kint a problémát intézni, de minden megoldható ott is!
Ha az ember meg van szorulva, az ár meg annyi amennyi.... :(

melus16 válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

Mi nem Thassoson jártunk az idén, de leírtam az idén az út során velünk történteket, kicsit sem dióhéjban. :wink:
Hátha valakinek jól jön, majd egyszer, vagy csak elolvasgatni a más baját. :wink:

Kicsit több, mint egy hete érkeztünk haza, a többedik autós utunkról. Leírnám, ezúttal mikbe keveredtünk az autó által.
Maga az útvonal semmi említeni valót nem érdemel, sem rendőr, sem baleset nem esett utunkba. Az a pár terelés, már hiányozna is, ha nem lenne.
Mondhatom nagyon jól haladtunk, sőt az járt a fejemben, hogy talán túl jól, és egy pillanatra megfordult a fejemben, hogy korán érkezünk a szállásra....
Míg egyszer csak halk fura hangokat hallottam a kerék felől, de tovább fülelve abba maradt, és betudtam, az úton lévő hibáknak, vagy hogy valamire rámentünk. Macedoniában az RT kúthoz kiállván, újra hallottam a hangot, de aztán megint semmi. Itt eltöltöttük egy kis időt, majd a vissza kanyarodáskor a pályára, már egyértelmű volt, hogy tőlünk ered a recsegő hang. Vissza tolattunk a pihenőbe, és a magunk amatőr módján kivizsgáltuk a probléma mibenlétét. Arra jutott a párom, hogy a hátsó kerék csapágyával van a gond. Szerszám nélkül azonban, ez csak erős gyanú maradt. Próbált segíteni egy macedon kamionos is, de hathatós segítséget ő sem tudott nyújtani. Csak javasolta, hogy próbáljuk a közeli Gevgelijába eljutni, és szervizbe vinni az autót. Elsőként az assisztunk számával próbálkoztam, de sajnos nem jártam sikerrel, egyszerűen nem kaptam vonalat. Nem értem miért.... Többszöri, több telefonos próba után feladtuk, és amellett döntöttünk, szépen óvatosan elgurulunk odáig. Próbálgattuk a kocsit, ami semmiféle gyanús zajt nem hallatott, így láttunk némi esélyt, hogy elérünk egy műhelyig. Ez sajnos pár száz méter múlva teljesen megcáfolódott, mert iszonyat recsegés- ropogás hangjait hallottuk, itt ezen a ponton lett nyilvánvaló, hogy innen sehova tovább, ha nem akarunk nagyobb bajt. Sok lehetőségünk nem maradt, így stoppal indultunk szerelő vadászatra. Ketten mentünk, ketten maradtak a kocsinál. Végül egy helybeli házaspár vett fel minket. Nem az eredetileg tervezett, hanem egy még közelebbi faluba vittek bennünket, és egy műhely előtt álltunk meg. Éppen kávézgató társaságot találtunk, és segítőnk vagy öt percig próbálta őket meggyőzni, hogy segítsenek nekünk. De süket fülekre talált, itt senkit sem érdekelt a bajunk... és a pénzünk sem. Végül újra beültünk a kocsiba, és másik műhelyhez vitt bennünket. Itt már serény munka folyt, több autót éppen javítottak, több pedig a sorsára várt. De jó jelnek tekintettem, hogy mind jó autók, nem az ezeréves roncsokat akarták még egy hónap közlekedésre bírni. Az itteni szerelő azonnal meghallgatott bennünket, és vállalta a feladatot, csak pár perc türelmet kért, amíg befejezi az éppen folyó munkát. Így is lett, pár perc múlva szerszámokat pakolt, és egy marha nagy emelőt egy furgonba, majd intett nekünk, hogy mehetünk. Rövid idő alatt tettük meg az autóig az utat, az ellentétes sávban az autópályán, és mivel az Rt kút előtt kicsivel véget ér, azt hittem, hogy majd egy laza mozdulattal áthajtunk a másik sávba a záróvonalon. De nem, szépen felhajtottunk egy keskeny hídra, át a pálya felett és kis szervizút igénybevételével értünk a lerobbant autónkhoz. Neki, kb. két percbe tellett, hogy megbizonyosodjon a problémáról, és a kerékaggyal a kezében búcsút intsen nekünk, mondván, hogy majd jön, ha kész. Így magunk maradtunk a macedón autópályán, a felemelt hátsójú autóval. Megfordul az ember fejében, hogy mi van, ha nagyon sokára ér vissza, vagy éppen sosem. De mást nem tehettünk, meg kellett bíznunk benne, és vártunk.
A várakozást némiképpen megkönnyítette, hogy a mellettünk elhaladó össz-vissz kettő darab magyar autóból, a második megállt. Visszatolattak, és megkérdezték, segíthetnek-e valamiben. Velük elegyedtünk beszélgetésbe, és milyen érdekes az élet, vagy kicsi a világ, :wink: kiderült, hogy a pár hölgytagjának azonos a vezetékneve az én pároméval. Sőt, mindketten jászberényi születésűek. Rokoni kapcsolatra nem derült fény, de mit lehet tudni, mindkét oldalon a nagyszülőknek számos testvére volt....
Távozásuk után már nem kellett sokat várnunk, és meg láttuk a közeledő furgont. Már a másik sávból dudált, integetett nekünk. Pár perc alatt össze is rakta a kereket, és megmutatta a gyári alkatrészt is, amit betett. Majd hosszú listát kezdett írni nekünk, egyre rémisztőbb számokkal, de tudtuk jól, hogy ez az az eset, amikor annyit kér, amennyit akar. A vége mégsem lett vészes, 110€-t kért mindenért + jatt. A listája azért volt annyira durva, mert folyamatosan hozzáadta a tételeket, nem pedig a végén adta össze. :wink: Jó utat, és jó nyaralást kívánt nekünk, és elhajtott, mi pedig folytattuk utunkat. Mindösszesen jó 4 órát vesztettünk a rácsodálkozástól, a tovább indulásig.

Itt akár lehetne a boldog vég is... de nem így történt ezen a nyaraláson. A következő probléma már a nyaralás során ért bennünket Görögországban. Nem az úton, és talán kicsit off, de ha már eddig leírtam, akkor ezt is meg kell említenem.

Szóval a második héten, éppen egy helybetopis nap utáni estén vettük észre, hogy tócsa áll az autó alatt. Nem nagy, és épp csak, de bizony valami folyik. A színéből sikerült megállapítani, hogy ez bizony a hűtőfolyadék. Megint csak vizsgálódás következett, és a találtak alapján próbáltunk távsegítséget kérni itthonról. az immár működő telefonról. De hát az ilyesmi nem biztos, ilyen távolságból. Reggel jött a házigazdánk, akinek megmutattuk mi a gondunk, ő pedig azonnal hívta a saját szerelőjét. Kb. egy óra múlva az autó már fel volt emelve, és már nem csak csepegett, hanem ömlött belőle a lé. Kiderült termosztátot kell cserélni, és bizony azt meg kell rendelni előbb. De ne izguljunk, mert mire jövünk haza kész lesz.... Így esett, hogy gyalogos turisták lettünk. De ugye, semmi sem így lett tervezve, maga a szállás sem. Folyton csavargó turistaként már kezdtem temetni ennek a nyaralásnak a hátralévő napjait. De ránk mosolygott Zeusz, délután füligérő mosollyal kiabált nekem a szállásadónk. Hogy megvan az alkatrész, délután 5-6 óra között hozzák Spártából. Esküszöm, jobban örült mint én. :wink: És este 7 tájban meg is érkezett a megjavított autó, legnagyobb meglepetésünkre, no és kitörő örömünkre. Ez a móka már kicsit többet kóstált 150€-t. És másnap délelőttre még vissza rendelte a kocsit, egy ellenőrzésre, hogy valóban rendben van-e. És folytathattunk megint a nyaralást.

A hazafelé úton kiégett fényszóró cseréje, már gyerekjáték volt, az eddigiek fényében.

Összességében azt mondom - így utólag - hogy volt szerencsénk a szerencsétlenségben. Nem sérültünk meg, meg lehetett javítani a hibákat. Mindkét alkalommal elég gyorsan lett alkatrész, és nagy mázlival jó szerelőket találtunk. Sőt, azt mondom, talán jobb is, hogy nem értem el a segélyhívót, mert mi lenne nagyszerűbb segítség egy helybelinél, aki mindenkit ismer, és a tuti helyre irányít. Azt hogy így gyorsabban, és talán olcsóbban is megúsztuk, azt is valószínűnek tartom.

Annyit még hozzá tennék, hogy mivel nem vagyok szaki, csak a magam nyelvén írtam le a tapasztaltakat, azért, hogy ha valaki így jár ne essen kétségbe, meg lehet oldani a problémákat, van rá esély. Ott is emberek élnek, és van köztük segítőkész, barátságos is! A macedón falu neve Negorci, ha valaki ilyesmi gonddal szembesülne a jövőben, és nem az első műhely az, ami útba esik.
Még valami, egy 6 éves, nem leharcolt, folyamatosan szervizelt, utazás előtt átnézett, Ford márkájú autóval történtek mindezek.

balazsh írta: ............... a városon áthaladó út régi letérőjére gondolt, ahol idénre végre letakarták a Novi Sad feliratot? Már 2 éve nem arra kellene menni, .................

Erről nekem is ez ugrott be.
Az elkerülő út miatt kicsit átépítették az autópálya csatlakozásait. Azon az úton, amerre régen kellett végigmenni, a végén nem lehet felhajtani az autópályára. De ahogy olvasom, vagy két éve már.
Aki figyelmesen gyűjti az infókat, az tud róla.
Azt hiszem, akik frissítetlen gps-térképpel közlekednek, azokat a gép beviszi a régi útra. Aztán pislognak a táblák láttán.

Ági írta: E héten hazamenőktől kaptam az infót:
Belgrádnál volt egy kis kavarodás, mert le van zárva az autópálya Magyarország irányában. Esetleg akik mostanában indulnak haza, figyelmeztesd őket, hogy figyeljék a terelő táblákat.

Azért ezt egy kicsit pontosítani kellene!

Melyik út? Az elkerülő vagy a városon áthaladó? Esetleg nem a városon áthaladó út régi letérőjére gondolt, ahol idénre végre letakarták a Novi Sad feliratot? Már 2 éve nem arra kellene menni, de a fórumokon olvasva többen mégis arra jártak, pedig sokkal bonyolultabb és lassabb.....

Ági válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

E héten hazamenőktől kaptam az infót:
Belgrádnál volt egy kis kavarodás, mert le van zárva az autópálya Magyarország irányában. Esetleg akik mostanában indulnak haza, figyelmeztesd őket, hogy figyeljék a terelő táblákat.

dobcsab válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

Ma éjjel érkeztünk haza.A kompdíjak emlékeim szerint kicsit emelkedtek, bár most a piros komppal mentünk-jöttünk, 3 éve a kékkel.Most 32 euró volt 5 főre, 4-re 28.A macedón autópálya, hazafelé ugyanannyiba kerül,(1,5 euro/kapu) de nagyságrendekkel rosszabb mint lefelé.A diesel árak a Szerbiában és Görögben is nagyjából megegyeznek az itthonival, a Makedónoknál kb:385 ft. A benzin a Görögöknél drága (1,7 euró alatt nem láttam) a másik két országban nagyjából a hazaihoz hasonló.
Ha bárkinek kérdése van szívesen segítek ha tudok.
dobcsab

latildi76 válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

Messinia írta:

latildi76 írta: Milyen kártyáról van szó?

Annál a kapunál csak egy kis darab papirt kapsz (csak kemény, mint a kártyalap :) ), és azt adod majd oda a következő fizető kapunál, erről a kis kártyáról fogják tudni, hogy mennyit jöttél, vagyis mennyit kell fizetned. :)

Köszönöm :) Most utazunk először autóval, csak azért vagyok ennyire kíváncsi :) :) :örül:

latildi76 írta: Milyen kártyáról van szó?

Annál a kapunál csak egy kis darab papirt kapsz (csak kemény, mint a kártyalap :) ), és azt adod majd oda a következő fizető kapunál, erről a kis kártyáról fogják tudni, hogy mennyit jöttél, vagyis mennyit kell fizetned. :)

Köszönjük a javítást az autópályadíjakhoz és az útvonalhoz! Nagy segítség, hogyan készüljünk apróval :)
A 360 km-nél mit jelenet az, hogy a Belgrád utáni 3. kapu, de csak kártyát kell elvenni? Milyen kártyáról van szó?

Visszafelé is ez van. Valóban kint van az ár euróban is.
De 50 centnél kisebb érmét nem fogadnak el. Legalábbis tegnap mi visszakaptuk.

Az árak tehát Denárban: 60-80-60, Euróban: 1,5-1,5-1,5

Íme egy kép az első (hazafelé) kapu táblájáról:
<!-- ia0 -->mac_ar_2014.jpg<!-- ia0 -->

A honlapon lévő leírásokat módosítottam!

dobcsab írta: Sziasztok!
Mi most vagyunk Thassoson.Jól írták a macedón autópálya díjakat, azzal a különbséggel, hogy mindenhol 1,5 eurót(én így emlékszem) fizettünk.Mindenhol elfogadják az eurót sőt a fémpénzt is.(Direkt azzal fizettünk.)A többit majd később.
Üdv: dobcsab

Köszi!
Figyeld meg visszafelé is, légy szíves!
Aztán várjuk a beszámolót :!: :D :irkálós:

dobcsab válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

Sziasztok!
Mi most vagyunk Thassoson.Jól írták a macedón autópálya díjakat, azzal a különbséggel, hogy mindenhol 1,5 eurót(én így emlékszem) fizettünk.Mindenhol elfogadják az eurót sőt a fémpénzt is.(Direkt azzal fizettünk.)A többit majd később.
Üdv: dobcsab

Hozzászólás a Hellászon:

ma reggel érkeztem haza lefkadaról, Macedónoknál emelkedtek a kapuk díjai 60 MKD ,80 MKD, 60 MKD-ra ( 2 hete 50-60-50 volt ) ja és euróban is ki van rakva 1,50- 2,(valamennyi)- 1,50 pontosan nem emlékszem.

Aki most megy vagy érkezik haza, számoljon már be róla, legyen szíves!

pamag írta:

latildi76 írta: S................ az alábbi oldalon található információk mennyire frissek?

www.thasos.hu/index.php/informaciok-a-szigetrol/a-sziget-megkozelitese/259-a-sziget-megkoezelitese-autoval4 - www.thasos.hu/index.php/informac ... e-autoval4

Sok változás egész biztosan nincsen.
Egyébként minden jól ki van táblázva, nehéz eltévedni.
A fizetnivalókról az adott országokban a megadott linkeken lehet infót szerezni, de azt hiszem, nem változott tavalyhoz képest.

Konkrétan milyen kérdés izgat?
Nyugodtan kérdezősködj a részletek felől, a válaszokból majd kiderül, ha mégis van nagyobb változás :D

Az autópályadíjakra voltam kíváncsi és arra, hogy hol vannak a fizetőkapuk, de a linkeken megtaláltam rá a választ :) Köszönöm!

vihar66 válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

latildi76 írta: Sziasztok!

www.thasos.hu/index.php/informaciok-a-szigetrol/a-sziget-megkozelitese/259-a-sziget-megkoezelitese-autoval4 - www.thasos.hu/index.php/informac ... e-autoval4

Ez az infó nagyon tuti. Nekem sokat segített az első utamon még egyszer köszönöm az értelmi szerzőnek. Ezek alapján ma is nyugodtan el lehet indulni az útvonal nem változott, csak az üzemanyag és az autópálya díja.

latildi76 írta: S................ az alábbi oldalon található információk mennyire frissek?

Sok változás egész biztosan nincsen.
Egyébként minden jól ki van táblázva, nehéz eltévedni.
A fizetnivalókról az adott országokban a megadott linkeken lehet infót szerezni, de azt hiszem, nem változott tavalyhoz képest.

Konkrétan milyen kérdés izgat?
Nyugodtan kérdezősködj a részletek felől, a válaszokból majd kiderül, ha mégis van nagyobb változás :D

Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy az alábbi oldalon található információk mennyire frissek?

vihar66 írta: .......................... szeretnének ren des házban aludni. ...........................

Hát hiszen azt is ki kell próbálni :D

Ja és Szófiánál is épült új elkerülő autópálya a város szélén Kulata irányába, nem azon a borzalmas lyukas úton kell kivergődni a városból.

Oldalmegjelenítési idő: 0.300 másodperc
endeel