Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2012 jan. 07 18:34 #8884

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 dec. 09 23:20 #8771

Jeles napok az időjóslásban

<!-- ia0 -->Jeles napok az idojóslásban.doc<!-- ia0 -->

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 nov. 29 16:33 #8757

Kárpát-medence:

www.karpat-medence.hu

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 nov. 20 19:18 #8744

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 nov. 06 22:44 #8729

Megpróbálom az egészet bemásolni, hátha...

Mága Zoltán hegedűművész előadásában:
-

Besenyei Ferenc előadásában:
-
... re=related

Hofi előadásában:
-
... re=related

Gregor József előadásában:
-
... re=related

KÖZÉPKORI KÓDEXEK - MEDIEVAL MANUSCRIPT MANUAL: nora.hd.uib.no/non/echt/budapest/MMMhu/home.html - nora.hd.uib.no/non/echt/budapest/MMMhu/home.html

DIGITÁLIS (SILVER LIGHT) KÉPES KRÓNIKA: www.kepeskronika.net/hu.htm - www.kepeskronika.net/hu.htm

DIGITÁLIS CORVINÁK - BIBLIOTHECA CORVINIANA DIGITALIS: www.corvina.oszk.hu/ - www.corvina.oszk.hu/

A TÖRTÉNELMI MAGYARORSZÁG VÁRAI : jupiter.elte.hu/index.html - jupiter.elte.hu/index.html

VÁRKONYI NÁNDOR: AZ ÍRÁS TÖRTÉNETE: www.mek.iif.hu/porta/szint/tarsad/muvtort/varkonyi/html/00.htm - www.mek.iif.hu/porta/szint/tarsa ... tml/00.htm

KÖNYV-E - PÉLI ZOLTÁN GÁBOR ELEKTRONIKUS KÖNYVTÁRA: www.konyv-e.hu/ - www.konyv-e.hu/

EMIR - ELEKTRONIKUS (KORTÁRS) MAGYAR IRODALOM: www.emir.hu/index.html - www.emir.hu/index.html

SOK MINDEN A BIBLIÁRÓL, MAGYAR BIBLIAFORDÍTÁSOK, BIBLIALETÖLTÉS: www.biblia.hu/ - www.biblia.hu/

SZENTEK ÉLETE, A-Z: www.katolikus.hu/szentek/index.html - www.katolikus.hu/szentek/index.html

LATIN NYELVŰ IMÁK GYŰJTEMÉNYE: www.preces-latinae.org/index.htm - www.preces-latinae.org/index.htm

A VATIKÁN SOKNYELVŰ HONLAPJA: www.vatican.va/ - www.vatican.va/

LUTHER MÁRTON 95 TÉTELE: www.luther.hu/95thesen.html - www.luther.hu/95thesen.html

OLD BOOK ILLUSTRATIONS: www.oldbookillustrations.com/ - www.oldbookillustrations.com/

FÖLDÜNK PILLANATNYI ADATAI (DÖBBENETES SZÁMLÁLÓK): www.worldometers.info/hu/ - www.worldometers.info/hu/

50 DB KÖRPANORÁMA LINKJE, ÍME:

Eifffel Torony: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/08toureiffel/08toureiffelhtml - photo.photojpl.com/tour/08tourei ... eiffelhtml

Körpanoráma az Eiffel Torony Tetejéről: Hanggal!!!!

photo.photojplcom/tour/eiffel-tower-floor/eiffel-tower-tour-floor.html - photo.photojplcom/tour/eiffel-to ... floor.html

Notre-Dame messzebbről: hanggal!!!!

photo.photojplcom/tour/09tournelle/09tournelle.html - photo.photojplcom/tour/09tournel ... nelle.html

Éjszakai Szajna-part Notre-Dame-mal: hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/seine-notre-dame/seine-paris-notre-dame.html - photo.photojpl.com/tour/seine-no ... -dame.html

Notre-Dame BELÜLRŐL!!!: hanggal! Mennyezete és padlója is látszik! Nézd meg mindkét aspektusból!

photo.photojpl.com/flash/08notredbs.html - photo.photojpl.com/flash/08notredbs.html

Chicoutimi katedrális: hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/08chicoutimi/chicoutimi-cathedral.html - photo.photojpl.com/tour/08chicou ... edral.html

Montreal Canada Fotere:

photo.photojpl.com/tour/08sansvoiture/08sansvoiturehtml - photo.photojpl.com/tour/08sansvo ... oiturehtml

A Montreali Szent Anna bazilika: mennyezete meg padló is!

photo.photojpl.com/tour/08beauprecentre/08beauprecentre.html - photo.photojpl.com/tour/08beaupr ... entre.html

Montreali Nagy bazilika:

photo.photojpl.com/tour/08mreinemonde/08mreinemonde.html - photo.photojpl.com/tour/08mreine ... monde.html

Quebeci katedrális:

photo.photojpl.com/tour/08catquebec/cathedral-quebec-city.html - photo.photojpl.com/tour/08catque ... -city.html

Montreal, Hindu templom:

photo.photojpl.com/flash/08murugan.html - photo.photojpl.com/flash/08murugan.html

Templom: hanggal!

photo.photojpl.com/flash/08mallet.html - photo.photojpl.com/flash/08mallet.html

Hőlégballon-utazás: hanggal!

photo.photojpl.com/tour/08ballon/08ballon.html - photo.photojpl.com/tour/08ballon/08ballon.html

A Lampionok Kertje: hanggal!

photo.photojplcom/tour/08lanternes/08lanternes.html - photo.photojplcom/tour/08lantern ... ernes.html

Elvarázsolt Falu Kirakat: hanggal!

photo.photojpl.com/tour/08ogilvy/08ogilvy.html - photo.photojpl.com/tour/08ogilvy/08ogilvy.html

Montreal, tüntetés: hanggal!

photo.photojpl.com/tour/08manifcoalition/08manifcoalition.html - photo.photojpl.com/tour/08manifc ... ition.html

Canadai Jégkarnevál: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/09carnaval/09carnaval.html - photo.photojpl.com/tour/09carnav ... naval.html

Éjszakai korcsolyaverseny: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/09crashedice/09crashedice.html - photo.photojpl.com/tour/09crashe ... edice.html

Jéghotel: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/09hotelglace/09hotelglace.html - photo.photojpl.com/tour/09hotelg ... glace.html

Jégkarnevál Esti műsor: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/mtlumiere/08mtlumiere.html - photo.photojpl.com/tour/mtlumier ... miere.html

A Canadai Jégkarnevál Záróünnepség Tűzijátéka: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/08feuxsurglace/08feuxsurglace.html - photo.photojpl.com/tour/08feuxsu ... glace.html

Gyönyörű Táj: Nézz le a lábad elé is,felfelé is! Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/08orford/08orford.html - photo.photojpl.com/tour/08orford/08orford.html

photo.photojpl.com/tour/08bic/08bic.html - photo.photojpl.com/tour/08bic/08bic.html

photo.photojplcom/tour/08biclarge/08biclarge.html - photo.photojplcom/tour/08biclarg ... large.html

photo.photojpl.com/tour/08chutetrembl/08chutetrembl.html - photo.photojpl.com/tour/08chutet ... rembl.html

photo.photojpl.com/tour/08chutewin/08chutewin.html - photo.photojpl.com/tour/08chutew ... tewin.html

photo.photojpl.com/tour/08chutewin/08chutewin.html - photo.photojpl.com/tour/08chutew ... tewin.html

photo.photojpl.com/tour/08automne/08automne.html - photo.photojpl.com/tour/08automne/08automne.html

A.O.Jones Jazz Concerten: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/oliver-jones/astral-oliver-jones.html - photo.photojpl.com/tour/oliver-j ... jones.html

Elhagyatott Montreali Sörgyár: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/abandoned-brewery/abandoned-brewerey-montreal.html - photo.photojpl.com/tour/abandone ... treal.html

Elhagyatott Montreali Gyár: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/oliver-jones/astral-oliver-jones.html - photo.photojpl.com/tour/oliver-j ... jones.html

Kis-Kozért: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/tour-maison-du-roti/maison-du-roti.html - photo.photojpl.com/tour/tour-mai ... -roti.html

Canadai Radio/Tv-Info-Központ: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/centre-info-radiocanada/centre-information-radio-canada.html - photo.photojpl.com/tour/centre-i ... anada.html

Bicikliverseny: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/08tourile/08tourile.html - photo.photojpl.com/tour/08tourile/08tourile.html

John Lennon / Yoko Ono hires franciaágya..: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/exposition-imagine/bed-in-imagine.html - photo.photojpl.com/tour/expositi ... agine.html

Ize Kikötő Este: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/08moulin/08moulin.html - photo.photojpl.com/tour/08moulin/08moulin.html

Téli Áradás: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/flash/08huntingdon.html - photo.photojpl.com/flash/08huntingdon.html

Kövér Hadsereg: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/08regiment/08regiment.html - photo.photojpl.com/tour/08regime ... iment.html

Esti fesztiválünnepség: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/08toro/08toro.html - photo.photojpl.com/tour/08toro/08toro.html

Árviz: Hanggal!!!!

photo.photojplcom/tour/08lavalinondation/08lavalinondation.html - photo.photojplcom/tour/08lavalin ... ation.html

Téli Örömök: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/flash/07gilford.html - photo.photojpl.com/flash/07gilford.html

Autós Boldogság: Hanggal!!!!

multimedia.cyberpresse.ca/photosbulles/08tempetestandre/08tempetestandre.html - multimedia.cyberpresse.ca/photos ... andre.html

Stevie Wonder Jazz Concerten: Hanggal!!!!

photo.photojpl.com/tour/stevie-wonder/stevie-wonder.html - photo.photojpl.com/tour/stevie-w ... onder.html

Középkori Kisváros: ( külön nyilak nélkül, az egered nyilával működik!!! fel/le/jobbra/balra): Hanggal!!!!

www.photojpl.com/conques.htm - www.photojpl.com/conques.htm

Őrült jó Várkastély: ( külön nyilak nélkül az egered nyilával működik!!! Fel/le/jobbra/balra): Hanggal!!!!

www.photojpl.com/pape.htm - www.photojpl.com/pape.htm

A Gyönyörű Párizsi Izé-Katedrális:

www.photojpl.com/etienneglise.htm - www.photojpl.com/etienneglise.htm

A gyönyörű Montreali Szent Patrick Katedrális:

photo.photojpl.com/tour/08bsaintpatrick/basilique-st-patrick-montreal-photo.html - photo.photojpl.com/tour/08bsaint ... photo.html

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 nov. 06 22:42 #8728

Ami nem öl meg, az megerősít

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 nov. 06 22:38 #8727

Egy kis kikapcsolódás......

Katt a linkre, ird be a neved ekezetek nelkul, majd katt a mehkasra...

flashfunpages.com/bees2.swf - flashfunpages.com/bees2.swf

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 okt. 28 09:10 #8682

Fogadjátok szeretettel! Nagyon tanulságos!
-

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 okt. 27 18:34 #8680

Igen, ezen én is elgondolkoztam.
Igen, mikor nagy családokban éltek az emberek, mintha nem történt volna ilyen törés és eltűnés...
De hogy hogy élünk, azt a mindennapi politika határozza meg.
Hosszú hosszú filozófiai gondolatot indít ez meg mindannyiunkban.

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 okt. 24 15:27 #8672

Sajnos van benne valami. :(

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 okt. 24 15:23 #8671

Lehet, hogy ez igaz???? :(

<!-- ia0 -->dalai.jpg<!-- ia0 -->

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 okt. 20 13:15 #8661

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 okt. 20 13:14 #8660

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 okt. 20 13:13 #8659

Gömbpanorámák:

Ha egy-egy történetet elolvastatok, kattintsatok az adott képre, s az szépen elindul körbe.
( Nagyítható,kicsinyíthető a kép.)
A jobb oldali barna sávból /Archívum!/ is választhattok helyszíneket!

360x180fok.blogspot.com/ - 360x180fok.blogspot.com/

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 okt. 20 12:17 #8658

Az Elysee palota fontosabb termei.

Ide a belépő ára: 27.000 Ft/fő.

Bármelyik képre a bal egérgombbal kattintva, a kép megnyílik, majd a
bal gombot folyamatosan nyomva tartva, panorámásan körbe lehet nézni
az adott teremben. De még a szőnyeget és a mennyezeti freskókat is megnézheted.

www.elysee.fr/panoramic/index.php - www.elysee.fr/panoramic/index.php

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 okt. 20 11:55 #8657

Kör e-mail:

A múlt héten a Auchan-ban parkoltam.

Amikor kihajtottam, észrevettem egy papírt a hátsó szélvédőn.

Láttam, hogy az egy benzin blokk volt.

Szerencsémre egy barátom már mondta, hogy ne álljak meg (emiatt), mert valaki várhatja, hogy kiszálljak az autómból.

Ez a technika már elterjedt!

Figyeljünk a hátsó szélvédőre tapasztott papírokra!

Gépjárműrablások új módszerével állunk szemben!

Sétálsz a parkolóban, nyitod a kocsidat és beszállsz.

Indítasz, rückvertz-be teszed a kocsit.

Amikor a visszapillantóban hátra nézel, a hátsó szélvédő közepén észreveszel egy papírcetlit.

Megállsz, kiszállsz az autóból, és hátra mész.

Ekkor bukkan fel a tolvaj a semmiből.

Villámgyorsan beszáll az autódba, és nagy sebességgel elhajt, gyakorlatilag majdnem rajtad keresztül!

ÉS találgassanak a hölgyek, urak!

Fogadni mernék, hogy a retiküljük/kézitáskájuk a kocsiban maradt.

Így az autótolvajnak az autódon kívül már a címed a lakáskulcsod, a pénzed és bankkártyáid, és az irataid is meg vannak!

Házad és személyed nem titok többé!

Nagyon jól szervezettek, már több autós járt így pórul!

Amennyiben papírcetlit látsz a hátsó szélvédődre tapadva, zárd be az ajtókat, indíts, és menj el onnan!

A papírt majd később leszeded.

Talán nem árt értesíteni erről a családot, barátaidat, különösen a hölgyeket!

Egy retikülben/kézitáskában minden fontos dolgod benne van.

Biztos nem akarod, hogy mindez rossz kezekbe kerüljön!

Az ismerőseidnek Te is tovább adhatod.

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 okt. 15 22:32 #8602

Mojszejev együttes:

-

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 okt. 15 22:01 #8598

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 okt. 15 20:45 #8594

Ezt a verset egy kamaszlány írta, aki a rák végső stádiumában szenved.

LASSÚ TÁNC

Néztél valaha gyermekeket a játszótéren?
Vagy hallgattad az eső zaját,
mikor lehull a földre?
Vagy követted-e egy lepke
szabálytalan röptét?
Vagy figyelted-e, a nap
hogyan oldódik fel az éjszakában?
Jobban tennéd, ha lassítanál.
Ne táncolj ilyen gyorsan.
Az idő rövid.
A zenének vége lesz.
Napjaidon átrohansz?
Amikor kimondod: „Hogy vagy?”
meghallgatod a választ?

Amikor a napnak vége van
végigheversz-e ágyadon
hogy a fejedben átfutó
ezernyi gondolatnak helyet adj?
Az idő rövid.
A zenének vége lesz.
Mondtad-e valaha fiadnak
„majd holnap…”
anélkül, hogy siettedben
észrevetted volna bánatát?
Vesztettél el jó
jó barátságot
visszahozhatatlanul,
csak azért, mert nem volt rá időd
hogy felhívd, és azt mondd „Szia”?

Az idő rövid.
A zenének vége lesz.
Ha ennyire rohansz
hogy elérj valahová,
elveszíted az utazás örömét.
Ha egész napodat lihegve
rohanod át, a kapott ajándékot
mintha sosem nyitnád ki . . .
de az út porába dobod.
Az élet nem versenyfutás.
Fogd kezedbe inkább lassan.
És hallgasd muzsikáját.

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 okt. 05 07:21 #8536

Csak egy mini részletbevágás!
Érdemes megkeresnetek az eredeti írást:
Lajos Atya és Szabó György (a füvesember) tanácsaiból és egyéb hasznosságok
„HADD TERJEDJEN A JÓ, - VETNI KELL, BÁRKI IS ARAT.”
„Minden rét és mező, valamennyi hegyoldal és lankás mind megannyi patika”(Paracelsus)= ISTEN PATIKÁJA

A nevetés a lélek pihenése.
A vidám kacagás a lélek tüsszentése.
Csak a szívünkkel látunk jól …
Ahol szeretetet vetünk, ott öröm sarjad.
A tövis, amely az életben szúr, rózsát terem az örökkévalóságban.
A természet gyógyít, ha lassan is, de gyógyít.
Aki téged mindenestől megteremtett, mindenestől visszakövetel magának.
Isten útjai vezethetnek sötétségbe, de mindig világosba torkollnak.
Ti Isten temploma vagytok, és az Isten lelke lakozik Bennetek.
Életed legfontosabb pillanata a jelen pillanat, legfontosabb embere, akivel most kell leülnöd beszélgetni. Legfontosabb tetted a szeretet.

Ne tartályok legyünk, hanem források.
Minden szép, amire szeretettel nézünk.
Az orvos nem ura, hanem csak szolgája a természetnek. Ezért úgy illik, hogy az orvoslás tudománya a természet akaratát kövesse.

Ha Istennek nem lenne rád szüksége ott, ahová helyezett, nem rendelt volna oda.
A Teremtő három orvost rendelt a számunkra: Dr. Csend, Dr. Diéta, Dr. Humor
Amikor azt hiszed, hogy minden elveszett, a nap a hegyek mögé csak nyugodni tér.
Örüljünk mindig annak, amink megvan! A világ mindig olyan, amilyennek látjuk!
S ha mindezt megvalósítottuk, úgy” hóttig” megélünk.
NAGYON FONTOS TANÁCSOK:

Minden nap séta a friss levegőn !!! + Légzőgyakorlat: orron be, szájon lassan ki.
Nyers gyümölcsök: CSAK AZ ÉTKEZÉSEK KÖZÖTTI IDŐBEN FOGYASZTHATÓK !!!
Gyógyteákat IS EKKOR FOGYASSZUNK, ÉS LEGALÁBB FÉL ÓRÁVAL
ÉTKEZÉS ELŐTT !!!
Zöldség- és gyümölcsleveket (sárgarépa, cékla, stb.) UGYANÍGY !!!

BETEGSÉGEK OKAI: Kriticizmus: izületi gyulladást,
Düh: keléseket
Sértődés: tumort okoz,
Bűntudat pedig behozza a fizikai fájdalmat a szervezetbe.

A GYÜMÖLCSÖK, ZÖLDSÉGEK, GYÓGYNÖVÉNYEK JÓTÉKONY HATÁSAINAK
ISMERETE ÉS ALKALMAZÁSA NEM HELYETTESÍTI AZ ORVOSI DIAGNÓZIST ÉS KEZELÉST !!!
AZ ALÁBBI GYÓGYMÓDOK KIEGÉSZÍTÉSEKÉNT OLVASD EL AZ ANYAG VÉGÉN LÉVŐ BÜKKSZENTKERESZTESI FÜVESEMBER (SZABÓ GYÖRGY) TANÁCSAIT IS !!!

AGYÁLLAPOT ERŐSÍTÉSE:Rendszeresen fogyasszunk néhány szem mazsolát, diót, vagy mandulát. A szőlőcukor is az agy egyik fő tápláléka.
Jó az endívia saláta, mert az fokozza az agytevékenységet

AGYÉRELMESZESEDÉS: Jellemző a fülzúgás, feledékenység, fejfájás és szemfáradékonyság.
Jó rá az akácméz. Az akácméz kihúzza a salakot a szervezetből, és lehúzza a vérnyomást.
Tanuljunk állandóan, mert az élesíti az agyat. Vagy keresztrejtvény-fejtés, megtanult versek ismétlése, nyelvtanulás.

AGYMŰKÖDÉST segíti: dió almával

ALLERGIA: Feketeretek-leve reggelente, kúraszerűen – egy kis pohárnyit.
- Szeleteljük fel a retket, és hintsük meg kandis-cukorral. Ezt a gyógyító levet igyuk meg!
- Makrobiotikus étrend !

ALVÁSZAVAR: Szárított almahéj-tea.
Fél liter vízben 3 percig lassan főzni, majd citromfüvet rádobni. Kihűlés után citrommal és mézzel ízesíteni.
ANYAGCSEREZAVAR: Dió – gyümölccsel együtt eléri a kívánt hatást.
Érdemes a diót megpróbálni íróval vagy sárgarépával együtt fogyasztani.

ARANYÉR: Tölgyfakéreg-ülőfürdő, vagy kamillás fürdő.
Csalánlevél főzettel mosogatni rendszeresen a beteg testrészt, de gyermekláncfű is jó.
Fontos, hogy rendszeresen fogyasszon a beteg aszalt szilvát !

ARCÜREGGYULLADÁS: Egészséges étrened!
Búzacsira, saláta, spenót, paradixcsomlé – mert antibiotikum van bennük !
A S Z T M A : Mellőzük a tejet, tejterméket !!!, a lisztes készítményeket !!,
az édességet !!
Mérsékeljük a folyadék túlfogyasztását !!
Torma mézzel elkeverve.
Jó a szíverősítő galagonya-tea vagy rozmaring, ill. citromfű-tea.

ASZTMAROHAM: Cseppentsünk levendulát forró vízbe, és ezt lélegezzük be !

ATOMPOR FERTŐZÉS: Jelei lehetnek: izzadás, gyengeségérzet, fehér arc.
Javallott: naponta almahéjtea, nyers saláta.
Masszírozni rendszeresen: vese-, mellékpajzsmirigy-, anyagcsere-
stb. pontokat.

A U R A: Ha nem akarjuk, hogy kilyukadjon az auránk, három hétre PATISSONBÓL készítsünk pörköltet !

BAKTÉRIUMÖLŐ hatóanyagok: A keskeny útifűben, mentában, citromfűben, zsályában,
a kolostorkertek virága, csodaszer: baktérium- és gombaölő, fertőtlenítő és gyulladásgátló a forrázata.

B E L E K méregtelenítése: körte

BÉLFÉRGEK ellen: (Gyerekeknél? nyers sárgarépa és nyers csemegekukorica

BÉLRENDSZERI PROBLÉMÁK: dió – almával is . Vastagbél működését segíti.
2 kávéskanálnyi koriander magot áztassunk 1 csésze forró vízben 10-15 percig. Étkezések között igyuk meg. Kiküszöböli a baktériumokat, enyhíti a felfújódást és a telítettség érzését. Segít a gyomorgörcsöt oldani.

BÉLRENYHESÉG: Hagyma: „az egészség elixírje.
Kúraszerű használata tanácsos. Só nélkül !!! De mézzel, olajjal, paradicsommal együtt lehet.

BÉLTAKARÍTÓ: szilva, aszalt szilva
(Az aszalt szilvát mindig mossuk le forró vízzel !!!!)

B Ö J T : Hetente 1x ajánlatos.
Pl. egy egész nap csak aszalt szilvaleves (szükség esetén + kevés barna kenyér. !!!Figyelem: az aszalt szilvát mindig mossuk le forró vízzel !!!)

BŐRRÁK: Mindenféle rák a nyiroknál jelentkezik.
Fontos, hogy a verejték kijöjjön.
Csak a bodza virága jó teának.
Lásd még: „Rák”

CÉRNAGILISZTA-hajtó: a fokhagymás tej.
CUKORBAJ: Az orvosi szakvélemény fontos, de az étkezés átállítása is !!!
C-vitamin pótlására savanyú káposztát.
Cukor helyett REGGEL kevés méz még megengedhető, mert a szemnek viszont nagyon jót tesz.
SOK MOZGÁS A SZABADBAN !!!!!!
Napi másfél liter tea: babhéj, zsálya, csalán
Nyersen: petrezselyem. Nyers zöldség és gyümölcs (a gyümölcs cukrozás nélkül!)
Benedekfű teája legyen időnként, de meghatározott rendben.
Igen fontos a nagylábujj masszírozása.
Búza helyett korpa és dió keveréke, és zöldségleves.
Fontos az ágynyugalom is. Az ágymelegben regenerálódik a
hasnyál.
Vízhajtó lehetséges még külön is: tarackgyökérből.
ÉPÍTŐ, P O Z I T Í V GONDOLATAI LEGYENEK !!!

COLITIS ULCEROSA: lásd: fekélyes VASTAGBÉL

CSÍPŐIDEG GYULLADÁS: A fekhely legyen mindig kemény, és feküdjünk mindig laposan.
Szükséges az ülőfürdő. Ebbe tegyünk borókaágacskát. Bedörzsölni a fájó tagot lehet úgy, hogy alkoholba áztatunk10 napra páfránygyökeret, leszűrjük, és ezzel dolgozunk naponta.
Vagy alkalmazhatunk párakötést kámforszeszes kivonattal, vagy kamilla- ill. cickafarkfűvel.
Tea: Bodza vagy orbáncfű
Nem szabad hidegre ülni és álldogálni sem !!!

CSONTERŐSÍTŐ: Pl. szezámmag, petrezselyem, cseresznye

DEPRESSZIÓ: Dió – almával, citromfű

EKCÉMA: Z A B T E A fogyasztása. Hosszú ideig éljünk vele!
Napi adag: 1 liter vízhez 1 kanál zab, lassú tűzön 10-15 percig főzzük.
Fontos a nyers koszt !

EKCÉMA ÉS EGYÉB KIÜTÉSEK: Forró kamilla teában „füröszteni”, majd tejes étolajjal bekenni (2 ek étolajba fél kávéskanál forralt tejet kell tenni)
+ ZABTEA fogyasztása

ELEKTROSZMOG ELLEN: Friss sárgarépa vagy leve

EMLÉKEZŐTEHETSÉG erősítése: Igyunk rendszeresen bodzateát és citromfűteát!
Fogyasszunk legalább 1 csokor petrezselymet naponta.
Tanuljunk versrészleteket, memorizáljunk.

EPEKŐ, EPEHOMOK: Reggelente kúraszerűen egy kis pohárnyi fekete retek leve.
- szeleteljük fel a retket, és hintsük meg kandis cukorral. Ezt a gyógyító levet igyuk.

EPILEPSZIA: Forduljunk orvoshoz! Ha nincs orvosi segítség,:
Homlokra, tarkóra kelkáposzta pakolást tenni 1-1 órára.
Mindig a kelkáposzta belső oldalát használjuk fel. Elgöngyöljük egy üveggel a kelkáposzta rostjait, hogy ne törjön.
Utána bedörzsölni olivaolajjal ezt a tájat 3 percig.
Este lefekvés előtt bevenni mézel kevert olivaolajat. (2 ek)
Főzzünk fűszermentesen, mert a fűszer előidézheti az epilepsziás
rohamot.
Cukor helyett mindig mézet használjunk.
Főzzünk húsmentesen. Diéta: tilos a szesz, kávé, bab, borsó, vörös- és fokhagyma, bors, mustár, szalonna, füstölt húsok.
Cickafark vagy rozmaring tea.

ÉDESÍTÉS: Lehetőleg akácmézzel, ne cukorral

ÉGÉSI SEBEK - Kézen: reszelt nyers burgonya
(nyers) mézet az égési sebre.
- Megégett bőrfelületet először is azonnal hideg víz alá tenni, míg a tüzesség le nem csillapszik. Utána 2 tojás fehérjét felverni, és az égett bőrre rákenni – lassan, rétegesen !! (Első réteg megszárad, hártyát képez, rá a második réteg, stb. kb.)
Másnapra a BŐR IS REGENERÁLÓDIK, NYOMA NEM MARAD AZ ÉGÉSNEK !!!

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 szept. 29 06:36 #8501

vissza
Lábnyomaink is ugyanolyan egyediek, mint ujjlenyomataink
admin
2011.09.09. Péntek, 12:59 | 18 napja frissítve
mentés nyomtatás
Az erő, amellyel meztelen talpunk járáskor a földet éri, éppoly egyedi, mint ujjlenyomataink, vagy a többi biometriai, a direkt személyazonosítást lehetővé tévő módszerek, mint a DNS-, a tenyérlenyomat-, a szivárványhártya-, az ideghártya- és a hangazonosítás.

Japán kutatók, akik a Royal Society Interface brit tudományos folyóiratban tették közzé eredményeiket, miszerint lábnyomaink ugyanolyan egyediek, mint ujjlenyomataink. Korábbi kutatások bebizonyították, hogy mindenkinek egyedi a járása, így 90 százalékos pontossággal meg lehet különböztetni az őgyelgőket, a peckesen lépkedőket, vagy a sasszézókat - olvasható a PhysOrg (www.physorg.com - www.physorg.com) tudományos hírportálon. A Sinsu Egyetem kutatói 104 önkéntes lépteit vizsgálták, azt mérve, hogy járáskor a mezítláb gyalogoló résztvevők sarka, talpa milyen erővel éri a talajt, és lábujjaik hogyan lökik el magukat a földtől. A lábnyommintázatok 99,6 százalékos pontossággal tették lehetővé a résztvevők azonosítását. A kutatók azonban rámutatnak, hogy a módszer csak akkor működőképes, ha az egyén nem ódzkodik az azonosítástól, hiszen senkinek sem okoz gondot, hogy megváltoztassa a járását.

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 szept. 24 06:46 #8470

Dr. Horváth István ,Glutamát a születéstől a halálig

Ha elolvassa cikkünket megtudja, mik azok a glutamát receptorok.
Arra is választ kap, miért rakják tele a gyártók nátriumglutamáttal az élelmiszereket.

Ismeri az E621-et? Ha nem tudja mi ez, olvasson tovább.

Hogy ki a felelős ezért a ételmérgezésért? Kiderült, hogy agydaganatot es rákot okoz.
Az amerikai kormány nem akarta beismerni, hogy hibát követtek el, mert az ugye az rosszul nézett volna ki számukra. Inkább hazudoztak és visszatartották a kutatások eredményeit, melyek bizonyították, hogy hosszútávon életveszélyes a fogyasztása.

A legnagyobb multik valamint a média is kezében tartja a kormányokat. Újságokban, rádióban tv-ben nem lehet az igazságra találni, mert a főszerkesztő kihúzza a cikkeket. Rengeteg fitness újság van a piacon, ha a mélyére nézünk kiderül, a Monsanto cég áll a háttérükben. Ez a cég akarta elérni, hogy Magyarországon is kötelező legyen az általa kifejlesztett génkezelt kukorica termelése. Ez a cég akarja a világ összes ételét ellenőrizni. Nemrég Indiában néhány földműves öngyilkos lett a Monsanto miatt.
Szóval akkor ez is azt jelenti, hogy már a fitness újságokban leirtaknak sem lehet hinni!?

Nagyon jól tudják ezek a nagy cégek, hogyan kell, és lehet az embereket manipulálni.
Tudják, hogy csak azt hisszük el, amit olvasunk a magazinokban vagy a tv-ben látunk.
Egyetlen kormány sem húz hasznot abból, ha a nép fizikálisan és mentálisan egészséges.
Ilyen néptől rettegne a kormány.
Agykontroll, vastagon.

Dr Russel Blaylock, aki a nátriumglutamát keresztapja írta az Exitotoxins című könyvet, melyben pld. a NutraSweet és aszpartám édesítőszerekről is beszélt.

Rájöttek, hogy az agy külső részén is glutamát receptor sejtek vannak, csakúgy, mint minden belső szervben és szövetben. Az egész emésztőrendszer a nyelőcsőtől a vastagbélig ilyen glutamát receptorokat tartalmaz.

A szív elektromos irányító rendszere is számos glutamát receptorral rendelkezik. A spermiumot, csontokat, mellékveséket, tüdőt, petefészket és a kálcium lerakódását is a glutamát receptorok ellenőrzik.

Tehát mikor nátriumglutamátot eszik (E621), akkor a vérében a nátriumglutamát szint megemelkedhet akár 20-szoros értékre is. Ezért rohannak sokan wc-re étkezés után, izgalmi állapotba kerülnek a nyelőcső és bél receptorai.

Előfordulhat, hogy irrátibilis bélszindrómát vált ki, vagy ha ez már kialakult, akkor sokkal rosszabb lehet a helyzet. Reflux esetén is romolhat az állapota. Sokszor ez is okozza a szívinfarktust, mert megzavarja a szív áramellátátát a túlzott glutamát fogyasztása.

A vizsgálatok minden ilyen esetben alacsony magnézium mennyiséget állapítottak meg.
A szervezet alacsony magnézium szintje esetén a glutamát receptor hiperérzékennyé válik.

Az emberek, főleg az atléták, elég könnyen szívinfarktust kaphatnak a glutamát receptorok miatt, ha nem szednek extra magnézium kiegészítőket.
Ha glutamát tartalmú ételeket vagy italokat fogyasztanak, vagy diétás kólát isznak edzés előtt, akkortúlizgatják a glutamát receptorokat, és miatt rendkivűl megnő a veszély, hogy azonnal szívinfarktust kapjon az illető.

Szokott Ön cukormentes Red Bull-t adni gyermekének vagy iszik-e ilyet edzés előtt?

Persze a halotti bizonyítványon nem azt tüntetik fel, hogy a halál oka: nátriumglutamát.
Többek között azért sem, mert az orvosoknak fogalma sincs a nátriumglutamát kutatások eredményeiről. Felhúzott szemöldökkel néznek egymásra és a halál okát ráfogják valamire, jobb híján: szívinfarktus.

Még a kardiológusok sem tudják, hogy a szív elektromos irányító rendszerében, de magában a szívizomban is glutamát receptorok vannak, Emberek millióinak szívritmuszavara (Arrhythmia) van, amely életveszélyes, de egyetlen orvos sem hívja fel a betegek figyelmét, hogy óvakodjanak a nátriumglutamáttól és aszpartámtól, pedig ezek okozzák a szívinfarktus legnagyobb veszélyét .

A bébiételekkel ugyanez a helyzet.
Azt hazudják, hogy kivették a bébiételekből a nátriumglutamátot. De ez nem igaz.

Kivették a szintiszta nátriumglutamátot, és átnevezték hidrolizált fehérje és kazeinát valamint egy tucat más névre. Az összes bébiétel címkéjén látható, tele vannak nátriumglutamáttal. Szegényanyukák, tudtuk nélkül károsítják gyermekük idegrendszerét. Pedig az első 18 hónap a legfontosabb időszak a bébi életében, hogy ne adjunk neki semmilyen toxikus ételt.

Csodálkoznak, hogy gyermekük túlsúlyos vagy kövér? Állatkísérletekben megfigyelték, hogy az ételekhez adott nátriumglutamát azonnal elkezdte hízlalni az állatokat.

Ha kivonnák a forgalomból, a gyártók százmillárdokat veszítenének. Gondoljon csak arra, hogy mennyi pénzt keresnek ezzel. És azzal, hogy a nátriumglutamát által okozott tüneteket, betegségeket kezelik.

A kormánynak ez igy nagyon jó, ők kontrollálják az élelmiszer törvényeket, melyekben a szénhidrát, zabpehely, cukor és hasonló termékek ajánlott bevitelét kezelik.
Ne izgassa fel magát, Magyarországon is van élelmiszer ajánlás és törvény!

Észrevette, hogy inkább különböző szénhidrátokat és a fehér kenyeret tartja előnyben a tápanyagdús teljes kiőrlésű kenyér helyett? Vagy állandóan sült krumplit kivám köretnek? Ismerős, ugye?

A nátriumglutamáttal felszedett súlyt elég nehéz edzéssel leadni, de még annál is nehezebb leszokni azokról az ételekről, melyek tele vannak az étvágyát irányító glutamáttal.
Ezek a metabolizmust is kibillentik az egyensúlyából.

Ezért is nő a hátsó felük, és egyre nagyobb lesz.

Az elhízáson kívül metabolikus szindromát is okoz, így leptin érzékenység alakul ki. Ez az a hormon, amely a bevitt/leadott energiát, azaz a metabolizmust is szabályozza.
Dr. Blaylock azt is bebizonyította, hogy nagyon kevés nátriumglutamát elég a leptin érzéketlenség kialakulásához.

A nátrumglutamát egyik legveszélyesebb formája a szójakivonat. A szójabab természetes módon nagymennyiségű glutamátot tartalmaz. Jóval többet, mint bármelyik növény, zöldség. A szójahidrolizálása során a szója fehérje elválik a glutamáttól.
A glutamát szintje ezért jóval magasabb a vegetáriánus ételekben. A vegetáriánusok úgy eszik az ilyen ételeket, mintha ezek lennének a legegészségesebbek a világon.

Ne feledjük, a nátriumglutamát a legizgatóbb méreg. Minél több van belőle az ételben, annál finomabbnak tűnik, és annál többet akar enni belőle.

25 éven keresztül CT-vel vizsgálták egy olyan csoportot, azok közül, akik a legtöbb szójás ételeket fogyasztották. A tanulmány eredménye az volt, hogy a legtöbb szóját fogyasztóknál fordult elő a legmagasabb arányú elmebaj (dementia), illetve agysorvadás.

Ezeknek az embereknek mangán szintjük is jóval magasabb, amely az agy ugyanazon részére mérgező, ahol az ismereteink szerint a Parkinson-kór keletkezik. A legtöbb vegetariánus megeszi a különböző méregkeverékeket a szójaételekben, és azt hiszi, hogy egészséges és tápláló. Holott hihetetlen módon pusztítják idegrendszerüket, csakúgy, mint más belső szervüket is.

Ez nem azt jelenti, hogy aki nem vegetárianus, az nem mérgezi magát. Csak lehet, hogy nem eszik annyi szóját. A magyar ember legtöbbször vegetával és piros arannyal főz, melyek bővelkednek ebben az idegméregben.

Dr Blaylock már annyi kutatást végzett a nátriumglutamáttal kapcsolatban, hogy az amerikai kormány nem tud, nem mer ellene tenni. A kutatás eredményeit még a kormányok és az FDA (Élelmiszer Hivatal) korrupt kutató orvosai sem tudják megcáfolni.

Hagyják, hogy dolgozzon magában, de nem engedik a média közelébe, hogy nyilatkozzon a nátriumglutamátról vagy a NutraSweet és társairól.

Igazából a legjobban attól fél a kormány, ha elvesztené a csatát Dr. Blaylock ellen, az rossz eredményhez vezetne. Hogyan magyaráznák meg a népnek, hogy miért hazudtak, és miért kellett meghalnia emberek millióinak a nátriumglutamát fogyasztása miatt.

Dr Blaylock egyetlen lehetősége az emberek tudomására hozni, hogy milyen eldugott veszély leselkedik rájuk az ételekben, az általa írt könyvek, videók, és nyilatkozatok, sokszor a föld alatt. Magazinok, újságok, tv csatornák feketelistán tartják, ott nem engedik szerepelni, nyilatkozni.

Emberek tizmilliói fogyasztanak nátriumglutamátot, édesítőszereket, és senki nem mondja, hogy ezektől a szerektől mindenféle neurológia problémánk lesz, beleértve a halált is, mint mellékhatást.

Dr Blaylock beszámol arról is, több ezer betegét szabadította meg a gyógyszerek szedésétől azzal, hogy megtiltotta nekik a nátriumglutamátot tartalmazó ételek fogyasztását, és magnézium kiegészítőket adott.

Pedig ezek a betegek mind különböző neurológiai betegségtől szenvedtek, különböző epilepsziás jellegű rohamokkal. Arról nem beszélve, hogy a nagymennyiségű gyógyszerek szedése ellenére is rohamuk volt.

A legtöbb ideggyógyásznak, és azon orvosoknak, akik rohambetegségeket kezelnek fogalmuk sincsa nátriumglutamát káros élettani hatásáról. Persze hogy nincs fogalmuk. De ha lenne, akkor is minden este azon meditálnának, hogy a nátriumglutamát fogalma kimenjen a fejükből, hiszen a gyógyítás nem üzlet.

Minden idegtudománnyal foglalkozó újság glutamát receptorokról beszél. Ma nagyon felkapott dolog. Ellenben arról senki nem beszél és ír, hogy mit keres a glutamát az ételben koncentrált formában, és miért?
Csak arról beszélnek, hogy a glutamát egyfajta izgató méreg. De arról már nem, hogy a gyermekeknél is egyre több szívinfarktust okoz, és nem tudjuk mitől történhetett, hiszen tegnap még semmi baja nem volt a gyermeknek, ma meg megállt a szíve. Esetleg ma éppen megvakult az egyik családtagunk és hasonló helyzet állt elő.

Ha megkérdezi az élelmiszergyártó cégeket, hogy az élesztő-kivonat (nátriumglutamát) mit keres a csomagoláson levő összetevők listáján, büszkén mondják, hogy a glutamát természetes formában fordul elő a természetben. A paradicsom és tengeri hinár is tartalmazza.
Úgy gondolják, jogosan írják hatalmas betűkkel a csomagolásra, hogy 100%-ban természetes. Ez a HAZUGSÁG!

A természetben teljesen más kötésben vannak jelen ezek a glutamátok. Különböző aminosav csoportokban vannak jelen, nem pedig elizolált-szabad-aminosavként.

Ha tényleg természetes formájában fogyasztja a glutamátot, mint komplex fehérjét, azt a gyomor képes rendesen megemészteni. Az emésztőrendszerben szinte nincs szabadkötésű aminosav a paradicsomból, és a tengeri hinárból, vagy bármilyen más természetes ételből.

Szabad kötésű aminosav nem létezik a gyomorban, hiszen ha természetes az étel, akkor az kombinált aminosavként szívódik fel, amit a máj lebont, így nagyon kicsi koncentrátumban fordul elő. Ezért a szervezetnek nem okoz gondot.

Ha a gyártók hidrolizálják, vagy élesztő kivonatként adják az ételhez, akkor az már nem természetes, és a címkézés is megtévesztő. Miután az aminosavból szabadkötésű aminosavat állítanak elő, ez a szervezet számára már méreg.

Ha az emésztőrendszeren keresztül az a glutamic sav a szervezetbe kerül, akkor a vér glutamic-sav szintje 20-szorosára emelkedik, de gyakori a 40-szeres koncentráció is. Az ugynevezett blood brain barrier nem képes ilyen mennyiségű glutamic-savat lebontani, mivel ez nem természetes neki. Tehát az állitás az étel csomagolásán, hogy természetes, egy nagy hazugság.

Aki nátriumglutamáttal telepakolt ételt eszik, annak néhány fűszernövény, melyek blokkolják a glutamic savat, csillapítják a glutamát toxikus hatásait: a kurkuma, silimarin, vagy gingko biloba.

De a legjobb javaslat az, hogy messziről kerülje a csomagolt ételeket. Egyetlen csomagolt ételről sem lehet biztosan állítani, hogy ne lenne tele glutamáttal. Az összetevők listáján kiderül, hogy a glutamát nem is egyszer, hanem 2-3 vagy többször is szerepel.

Az összetevő listát úgy kell értelmezni, hogy a legelső helyen levőből van a legtöbb, a második helyen levőből a második legtöbb, és így tovább.

Néhány eldugott glutamát név, melyet érdemes figyelni: minden ami hidrolizált, élesztőkivonatok, monosodium glutamate, monopotassium glutamate, glutamate, glutamic-sav, zöldség-fehérje kivonat, zselatin, minden ami autolizalt (autolyzed), sodium caseinate, búza-kivonat, mesterséges izesités, természetes izesítés, aroma-azonos ízesítés, kalcium caseinate, texturált-fehérje, tejsavó-izolátumok, ízfokozók.
Valószinüleg fut még más néven is.

Ha az összetevők listája fűszerek megnevezést tartalmaz, akkor a legtöbb esetben az is tartalmaz glutamátot.

A törvény szerint, ha az ételhez már előre összekevert állapotban adnak hozzá valamit, akkor nem kell feltüntetni az összetevők listáján a glutamátot. Csak azt kell ráirni, hogy paprika-bors keverék, de közben tele van glutamáttal is. Ellenben a címkére csak annyi kerül: fűszerek.

Ha az összetevő listáján több glutamátnak megfelelő nevet lát, az annyit jelent, hogy az étel nagy mennyiségben tartalmaz glutamátot.

Elgondolkodott már azon, hogy miért nem tudja letenni a chips-es zacskót, ha egyszer nekiállt az evésnek? Nézze meg az összetevők listáját, a hidrogénezett olajokon kívül tele van glutamáttal. Az izgató toxinok túlizgatják az érzékelőbimbókat a nyelvén, és további habzsolásra késztetik.
A toxikus hatás nem fejeződik be a nyelvnél, tovább izgatja az emésztőrendszer glutamát receptorait, aztán a glutamát bekerül a véráramlatba, onnan az agyába, és az agyban az agysejtjei a szó szoros értelmében szétdurrannak. mivel a glutamát túlizgatja őket.

Vigyázzon, ne ez legyen a legnagyobb izgalma!

Aztán a lelkiismeretének könnyítése miatt a chips-et leöblíti diétás kólával, és a kólában levő aszpartám rátesz még 1-2 lapáttal. Kész a recept egy jó kis szivinfarktusra vagy agydaganatra, de lehet, hogy csak megvakul tőle. Bármelyik is az eredmény, mind csupa izgalom.

Egyetlen kérdés maradt: miért teszik a nátrium glutamátot az ételbe?
Azért, mert a feldolgozott ételeknek egyébként hányingert keltő íze lenne, és nem enné meg senki. Továbbá késztet az evésre, hízlal, betegséget okoz. Vagyis üzletet hoz a házhoz.

Állatkísérletet is végeztek az aszpartámmal.

108 patkányt etettek 2 év 8 hónapig az édesítőszerrel. Egy dobozos kólában található aszpartám 2/3 részét etették velük. Az eredmény: TUMOR.

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 aug. 17 17:04 #8334

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 júl. 30 20:07 #8228

Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek 2011 júl. 17 17:49 #8161

Ismeri a szavak jelentését? Tesztelje szókincsét!
www.tintakiado.hu/jatek/toto/

Egészen jól megfeleltem. nem is gondoltam volna :)

Oldalmegjelenítési idő: 0.671 másodperc
endeel