Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Görög zene 2009 febr. 08 19:55 #1980

Frissítettem a zenei oldalt. Notis Sfakianakis, és Kostas Karafotis -tól találtok néhány számot regisztrált fórumozóink.

Köszönjük. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Görög zene 2009 febr. 08 19:41 #1978

Frissítettem a zenei oldalt. Notis Sfakianakis, és Kostas Karafotis -tól találtok néhány számot regisztrált fórumozóink.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Görög zene 2009 jan. 30 21:29 #1883

Nem csak zene:
-
... re=related

Re: Görög zene 2009 jan. 23 20:23 #1867

NON STOP görög zene : www.arionradio.com/arionradio/en/ - www.arionradio.com/arionradio/en/ Jó szórakozást!

Betettem a linkek közé. Köszönjük!

Re: Görög zene 2009 jan. 23 16:23 #1866

NON STOP görög zene : www.arionradio.com/arionradio/en/ - www.arionradio.com/arionradio/en/ Jó szórakozást!

Re: Görög zene 2009 jan. 18 10:37 #1850

www.divekyradio.hu/ - www.divekyradio.hu/

Ezt kaptam!
Nagyon szépen köszönöm!!!!

Re: Görög zene 2009 jan. 01 22:46 #1783

Új számokkal cikkekkel bővült a zenei blokk . :lol: :lol:

Köszönjük verus!

Talán igy, hogy a fórumon is szó van róla, a regisztráció is megnő, mert a zenéket csak regisztrált felhasználók látják!

Szívesen! Remélem én is, hogy valamelyest hozzájárulhatok, de leginkább ez a hatalmas információ áradat, ami már most is megtalálható a fórumon vonzza leginkább a fórumozókat.
Köszönet az alkotóknak! :-)

Hmm mi kinyomtattuk a fontos infókat a nyári nyaralásunkra, és vittük mindenhová magunkkal, hogy semmit ne szalasszunk el. Volt, amit így is elbénáskodtunk.

Re: Görög zene 2009 jan. 01 21:34 #1781

Köszönjük verus!

Talán igy, hogy a fórumon is szó van róla, a regisztráció is megnő, mert a zenéket csak regisztrált felhasználók látják!

Re: Görög zene 2009 jan. 01 19:56 #1780

Re: Görög zene 2009 jan. 01 18:19 #1778

könnyfakasztóan meghatóan megható ez a zene,bár nem tudom miről szól de nagyon ott van!!

Visszaemlékszik a szerelmére, aki nagyon hiányzik neki az ünnepen....

Re: Görög zene 2009 jan. 01 18:08 #1776

könnyfakasztóan meghatóan megható ez a zene,bár nem tudom miről szól de nagyon ott van!!

Re: Görög zene 2008 dec. 02 20:00 #1718

A december a karácsonyra várakozás jegyében telik legtöbbünknél.
Notis Sfakianakis gyönyörű karácsonyi számával kívánok boldog reményteli várakozást mindenkinek!

-

Verus, ez igazán szívet melengető gyönyörű dal!!! Köszönöm!

Nagyon szívesen! Örülök, hogy tetszik. :D

Re: Görög zene 2008 dec. 02 07:50 #1713

Notis Sfakianakis gyönyörű karácsonyi számával kívánok boldog reményteli várakozást mindenkinek!

-

Verus, ez igazán szívet melengető gyönyörű dal!!! Köszönöm!

Re: Görög zene 2008 dec. 01 18:18 #1712

-

Re: Görög zene 2008 nov. 15 19:28 #1688

Természetesen olvastam a cikkedet. Az is nagyon tetszett, jó, hogy ilyent feltettél. :lol:

Re: Görög zene 2008 nov. 15 18:01 #1687

Szia Verus!
Igazán örömet szereztél ezekkel a zenékkel! Aggeliki Darra-át még nem ismertem, de nagyon tetszenek a számai.
Az igazi nagy kedvencem, gondolom tudod, Natassa Theodoridou és az a bizonyos Na soun Thalassa dal még mindig a lelkemet kenegeti gyönyörűséggel, pedig már rengeteget hallgattam. :D
Efharisto poli!

Szia Noriga! Nagyon szívesen!

Natassával kapcsolatban csak fordulj hozzám bizalommal! Tettem fel egyébként cikket is róla, olvastad? Igyekszem úgy össszeszedni a zenéket, hogy a cikkekkel összhangban álljon.
Aggeliki Darra-át én sem rég óta ismerem, a Greek Boston rádión hallottam először.

Re: Görög zene 2008 nov. 15 15:20 #1685

Szia Verus!
Igazán örömet szereztél ezekkel a zenékkel! Aggeliki Darra-át még nem ismertem, de nagyon tetszenek a számai.
Az igazi nagy kedvencem, gondolom tudod, Natassa Theodoridou és az a bizonyos Na soun Thalassa dal még mindig a lelkemet kenegeti gyönyörűséggel, pedig már rengeteget hallgattam. :D
Efharisto poli!

Re: Görög zene 2008 nov. 15 14:18 #1684

Új zenék vannak! Kukkants be! :mrgreen: :mrgreen:

Re: Görög zene 2008 nov. 03 20:11 #1649

Egy kis helyzejelentés a zene mellékletről:
A letöltések száma alapján eddig a köv. számok dobogósak:
Eddig legjobban tetszett nektek a Tik ( pondoszi zene) 8 letöltéssel
Ezt követi az Amarandos 5 letöltéssel
A dobogóra még a Sirtaki mix disco stílusban került fel 4 letöltéssel.

Hallgassátok, és szavazzatok, ha van kedvetek! A letöltéssel tudtok szavazni. Így minden hónapban lesz egy győztes dogogős lista. Van kedvetek ehhez a játékhoz?

Re: Görög zene 2008 okt. 18 21:43 #1544

Re: Görög mesék 2008 okt. 05 12:28 #1493

A görög nyelv tanulásának jó módja a zenén túl a mese hallgatás.
Egyenlőre ezeket találtam:
Herkules mesék- az okori mitologia mesés feldolgozása
-

Hunchback of Notre Dame - God Help the Outcasts - Greek

-
... re=related

Jó az persze, de motíváció kell hozzá ! Nekem most inkább a zenéhez van. Amúgy mint említettem azokat a fordításokat sem én csináltam. A könnyebbik felét választottam. Elolvastam a kész művet, aztán beazonosítottam a szöveggel. Hát tudom, hogy így nem nagyon haladok majd, de az most nem is szándékom.

Görög mesék 2008 okt. 04 06:15 #1489

A görög nyelv tanulásának jó módja a zenén túl a mese hallgatás.
Egyenlőre ezeket találtam:
Herkules mesék- az okori mitologia mesés feldolgozása
-

Hunchback of Notre Dame - God Help the Outcasts - Greek

-
... re=related

2008 aug. 19 19:46 #1288

Egy szintén klasszikus: To telefteo Vradi mou - Kazantzidis előadásában...

-
... re=related

...és a Németországban élő görög zenakaréban: Ithikon Akmeotation:

-
... re=related

..és Dalaras-csak Neked :-) -To vouno

-
... re=related

...és az Ithikon-tól:

-
... re=related

Ráadáskánt pedig:

-
... re=related

...mintha csak a Green sea tavernában lennék hihi..:-)

jajjj ezt nem tudom kihagyni, aztán befejezem a to vouno sorozatot:

-
... re=related

2008 aug. 17 19:39 #1274

Hhmm..gondolom Thassoson azért teljesen másként ragyoghat a Hold!
Ha választhatnék ott nézném meg az esti tengerparton mert ott a víz is visszatükrözi.
Valahogy így:

Erre a mai estére nem linkelek be újabb zenét, legyen a Tiéd a füledben ezen a szép estén! Romantikus, szép estét !

Hát bizony teljesen másként ragyogott!!
Ezt a leégést!!!
Este 10-ig elvoltam itt a gépnél. Pánosz lement Marcit hazahozni, meg a rönkösbe szuflákit venni. egy óra múlva telefonált, hogy még mindig a sorban áll. Képzelhetitek a tömeget. Majd mikor megjött megdöbbenve mondta valami történt a holdunkkal.
Látszik mennyire nézzük szezon ideje alatt a Tv.-t... : :oops:
A telihold helyett egy kis kalapos karéj látszott. A hold 3/4 része pedig takarva volt.
A híradót kivártuk, hogy talán onnan megtudjuk, hogy valóban egy holdfogyatkozást látunk-e. Igen.
Ha figyelemmel követtük volna a Tv-t, akkor azt is megtudtam volna, hogy az ország 56 archeologioai területére hirdettek meg műsorokat,- koncerteket, ókori színházi előadásokat- ami célja az is volt, hogy az éjfélre tervezett égi attrakciót megfigyelhessék az éjszaka vendégei.
éjfél és egy óra között teljesedett ki a jelenség.
Itt nálunk Panagiában lett volna a focipályán egy modern zenekar koncertje, ami ismeretlen ok miatt elmaradt. Ezt reggel a Melindában megszállt fiúktól tudtam meg, akik még otthonról az internettről levett információ szerint kérték ezt a nyaralási időpontot. Elég csalódottak voltak.
Ma itt Skála Potámia kikötőjében hirdettek meg bábelőadást, amin az első görög bábjátékokat mutatják be: Karadjozis mesék címen.
ezek népi történetek, humorosan előadva. Aki nem érti annak nem sokat mond az előadás, de helyiek nagyon várják. Apraja-nagyja.

Θέατρο σκιών Καραγκιόζης
-
... re=related

És egy hosszabb előadás, hogy érezzétek a teljes hangulatot és az előadás módját. Láthatjátok, hogy nem annyira a képek változnak. A szöveg, a tanmesék a fontosak.

Ποιος Δάγκωσε το φίδι - Μέρος 1ο
-
... re=related

És azoknak, akik csak a zenéjét szeretnék meghallgatni:
Manos Hadjidakis - The Cursed Serpent (1/2)
-

Hihi ! Naigen! Miután megírtam az üzit jött Péter fiam , és kérdezte, hogy tudom-e, hogy holdfogyatkozás lesz. Nem tudtam, de már nem jöttem vissza ide.

Rönkös: Ha az a rönkös az, amire én gondolok, akkor nem értem a dolgot. Ott én mindig olyan ürességet láttam. Semmi vendég, de egyéb életjelet sem. ( ez a Mama's grillhez közeli? !)

2008 aug. 17 15:46 #1273

Hhmm..gondolom Thassoson azért teljesen másként ragyoghat a Hold!
Ha választhatnék ott nézném meg az esti tengerparton mert ott a víz is visszatükrözi.
Valahogy így:

Erre a mai estére nem linkelek be újabb zenét, legyen a Tiéd a füledben ezen a szép estén! Romantikus, szép estét !

Hát bizony teljesen másként ragyogott!!
Ezt a leégést!!!
Este 10-ig elvoltam itt a gépnél. Pánosz lement Marcit hazahozni, meg a rönkösbe szuflákit venni. egy óra múlva telefonált, hogy még mindig a sorban áll. Képzelhetitek a tömeget. Majd mikor megjött megdöbbenve mondta valami történt a holdunkkal.
Látszik mennyire nézzük szezon ideje alatt a Tv.-t... : :oops:
A telihold helyett egy kis kalapos karéj látszott. A hold 3/4 része pedig takarva volt.
A híradót kivártuk, hogy talán onnan megtudjuk, hogy valóban egy holdfogyatkozást látunk-e. Igen.
Ha figyelemmel követtük volna a Tv-t, akkor azt is megtudtam volna, hogy az ország 56 archeologioai területére hirdettek meg műsorokat,- koncerteket, ókori színházi előadásokat- ami célja az is volt, hogy az éjfélre tervezett égi attrakciót megfigyelhessék az éjszaka vendégei.
éjfél és egy óra között teljesedett ki a jelenség.
Itt nálunk Panagiában lett volna a focipályán egy modern zenekar koncertje, ami ismeretlen ok miatt elmaradt. Ezt reggel a Melindában megszállt fiúktól tudtam meg, akik még otthonról az internettről levett információ szerint kérték ezt a nyaralási időpontot. Elég csalódottak voltak.
Ma itt Skála Potámia kikötőjében hirdettek meg bábelőadást, amin az első görög bábjátékokat mutatják be: Karadjozis mesék címen.
ezek népi történetek, humorosan előadva. Aki nem érti annak nem sokat mond az előadás, de helyiek nagyon várják. Apraja-nagyja.

Θέατρο σκιών Καραγκιόζης
-
... re=related

És egy hosszabb előadás, hogy érezzétek a teljes hangulatot és az előadás módját. Láthatjátok, hogy nem annyira a képek változnak. A szöveg, a tanmesék a fontosak.

Ποιος Δάγκωσε το φίδι - Μέρος 1ο
-
... re=related

És azoknak, akik csak a zenéjét szeretnék meghallgatni:
Manos Hadjidakis - The Cursed Serpent (1/2)
-

Oldalmegjelenítési idő: 0.634 másodperc
endeel