Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Görög zene 2012 febr. 19 09:00 #9186

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Görög zene 2011 dec. 11 19:40 #8774

Hallgassatok bele az énekekbe.
Én sírva teszem.
Ki volt Nikos Papazoglou a görögségnek?

Talán úgy tudnám leírni őt, mint otthon Demjén, és társai.
Szerencsére ők még meg vannak nekünk.
Nikos elment. Fiatalon, váratlanul.
A sziget külön gyászolja. Félig saját hallottjának tekinti.
Thesszalonikiből származott, de itt volt a rejtek helye.
Imádott itt koncertezni.
Évente jött ide kis hajójával. Volt, hogy egy hónapig is itt volt.
Mindenki személyes barátjának tekintette Nikost.
Mivel imádta a szabad tereket, ahová mindenki bemehetett. Jeggyel, jegy nélkül.
Annak örült, ha minél többen vele énekeltek a koncerteken.
Nem engedélyezett nagy rendőrségi kordont és ellenőrzéseket.
Azt mondta, az is jöjjön, aki nem tud jegyet venni a koncertjére.
Egy link kiemelve, majd hallgassatok bele a többibe is.
-
... re=related
www.google.com/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ahu%3Aofficial&channel=s&hl=hu&source=hp&biw=1001&bih=503&q=nikos+papazoglou+you+tube&btnG=Google+keres%C3%A9s - www.google.com/search?client=fir ... res%C3%A9s

Papazouglounak ez a száma volt az első, ami szorosan hozzátartozott első görög nyaralásainkhoz:
[youtube]
[/youtube] Sartin roptuk rá majdnem minden este, amikor esténként együtt buliztunk az ottani görögökkel :)

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Görög zene 2011 dec. 11 19:35 #8773

Szia Ági! Nagyon szupi énekeseket soroltál fel, közülük az utóbbi időben rengeteget hallgattam Stamatis Gonidist. Halásztam is jó néhány számot tőle :)
..na igen . Remost is sokat hallgatom....meg Thanos Petrelist-őt írtad? :)
Ezt a ronda szürkeséget, csak így lehet kibírni !!!!

Re: Görög zene 2011 dec. 11 19:29 #8772

[youtube]
[/youtube]
Nekem most ez a szám tetszik nagyon :) szöveget is találtam, nem tudom van- valakinek olyen irányú motívációja, hogy próbálkozzon a fordítással... :roll:
????

Re: Görög zene 2011 okt. 05 09:25 #8540

Az előző írást nem fejeztem még be. Most folytatom hát:
greek-video.net/tv-shows/2007/0600/ - greek-video.net/tv-shows/2007/0600/
A fenti linkre kattintva bejönnek a Tv zenés programjai.
(a listából van ami nem nyílik ki.)
Ki választottam egy kettőt számotokra.
video.google.com/videoplay?docid=-5233209359682536715 - video.google.com/videoplay?docid ... 9682536715

video.google.com/videoplay?docid=-9209093687600592104 - video.google.com/videoplay?docid ... 7600592104
video.google.com/videoplay?docid=5014810107571360973 - video.google.com/videoplay?docid ... 7571360973

Jó keresgetést a zenehallgatáshoz!

Re: Görög zene 2011 okt. 05 08:45 #8539

Szoktátok kérdezni, hogy kiktől hallgassatok zenét.
Íme egy névsor.
Ők népdal énekesek.
* ??????? ????????????
* ????? ???????

?
* ??????? ??????????
* ???????? ?????
* ???? ?????
* ????? ??? ??????? ??????????

?
* ?????? ????????
* ???????? ???????

?
* ??????? ?????????

?

* ???? ????????

?
* ?????? ?????????

? * ??????? ???????????
* ??????? ???????

? ????????...
* ???????? ?????????
* ???? ????????

?

* ?????????
* ??????? ????????
* ?????? ????????
* ???? ?????????
* ??????? ??????
* ???????? ???????????

?

* ??????? ????????????
* ?????? ?????
* ??????? ????????

?
* ??????? ???????????
* ??????? ????????

? ????????...
* ???? ?????
* ?????? ???????????
* ????? ?????????
* ???????? ???????????
* ??????? ??????????
* ??????? ???????????

?
* ??????? ??????

?
* ???????
* ??????? ??????????
* ??????? ??????

?
* ??????? ???????
* ??????? ????????
* ??????? ?????????
Ezen a linken találjátok az egyéb énekesek névsorát műfaj szerint besorolva.
el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1:%CE%88%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B5%CF%82_%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%85%CE%B4%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82 - el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE% ... E%AD%CF%82

Oh, nem engedi beírni????

Re: Görög zene 2011 szept. 06 06:52 #8418

Ideje , hogy újból elkezdjünk egy kis zenét is hallgatni!
Az alábbi linkból kiemelt videó:
Jó reggelt!
www.youtube.com/artist/Nikos_Papazoglou?feature=watch_video_title - www.youtube.com/artist/Nikos_Pap ... ideo_title
-
... reeNp5Vo39
-
... st_related
Szép napot kívánok mindannyiotoknak!

Re: Görög zene 2011 máj. 29 17:19 #7826

Kedvencem pár gyöngyszemei... :futyul:

Apostolia Zoi - Tha Afisei Epohi
-
... re=related

Apostolia Zoi: Ta'Xo Parei
-

Apostolia Zoi - Den Vazo Ego Mualo
-
... re=related

Re: Görög zene 2011 máj. 29 17:08 #7825

Online görög rádió szerintem tuti. Halhassatok bele.Derti FM 98.6

www.radioguide.fm/internet_radio_greece/derti986_gr - www.radioguide.fm/internet_radio ... erti986_gr

Re: Görög zene 2011 máj. 18 20:20 #7684

Re: Görög zene 2011 máj. 15 06:59 #7642

Melinek, Zsuzsinak, és akik szeretik a krétai zenét:
www.easyradio.gr/erotokritos/home.php - www.easyradio.gr/erotokritos/home.php

Szép vasárnapot kívánok mindannyiotoknak!

Re: Görög zene 2011 máj. 12 07:00 #7611

Re: Görög zene 2011 máj. 06 19:17 #7527

Hallgassatok bele az énekekbe.
Én sírva teszem.
Ki volt Nikos Papazoglou a görögségnek?

Talán úgy tudnám leírni őt, mint otthon Demjén, és társai.
Szerencsére ők még meg vannak nekünk.
Nikos elment. Fiatalon, váratlanul.
A sziget külön gyászolja. Félig saját hallottjának tekinti.
Thesszalonikiből származott, de itt volt a rejtek helye.
Imádott itt koncertezni.
Évente jött ide kis hajójával. Volt, hogy egy hónapig is itt volt.
Mindenki személyes barátjának tekintette Nikost.
Mivel imádta a szabad tereket, ahová mindenki bemehetett. Jeggyel, jegy nélkül.
Annak örült, ha minél többen vele énekeltek a koncerteken.
Nem engedélyezett nagy rendőrségi kordont és ellenőrzéseket.
Azt mondta, az is jöjjön, aki nem tud jegyet venni a koncertjére.
Egy link kiemelve, majd hallgassatok bele a többibe is.
-
... re=related
www.google.com/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ahu%3Aofficial&channel=s&hl=hu&source=hp&biw=1001&bih=503&q=nikos+papazoglou+you+tube&btnG=Google+keres%C3%A9s - www.google.com/search?client=fir ... res%C3%A9s

Re: Görög zene 2010 aug. 09 19:34 #6075

Az előbb elfelejtettem:

Aki nem ismerné Őket:

mydros.hu/drupal/mydroslist - mydros.hu/drupal/mydroslist

Nagyon jó bulik :D

Re: Görög zene 2010 aug. 09 19:31 #6074

Sziasztok,

Ti lehet, hogy már ismeritek az alábbi linket, de Nekem nagyon új és nagyon tetszik...
(Bár Thasoson, egy tengerparti tavernában... :wink: )

e-radio.gr/categories/traditional.asp - e-radio.gr/categories/traditional.asp

Mellesleg most szombaton volt szerencsénk részt venni egy kis utca, kis buliján Rákoskeresztúron amit a helyi Görög Kisebbségi Önkormányzat szervezett.
Felléptek az Iliosz táncosai, illetve Stefanidu Janula és barátai.
Januláról kicsit többet itt:

janula.hu/index.html - janula.hu/index.html

Nagyon kellemes hangulatú, táncolós, evős, iszogatós kis este volt.
Kaptunk egy-egy kortyot és falatot Görögországból, Budapest szélén :-)

Re: Görög zene 2010 jún. 29 20:27 #5709

Kedves Ági,

Nem is tudom, hogy hol kezdjem.
Rengeteg élmény, információ kavarog még bennem, de elkezdem valahol, és csak eljutok valahova...

Először a linkek, amiket böngészünk (amint találkozom még valamivel, vagy eszembe jut, egyből küldöm azokat is):
www.szegedigorogok.hu/ - www.szegedigorogok.hu/
dictzone.com/hungarian-greek-dictionary/ - dictzone.com/hungarian-greek-dictionary/
pontosworld.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 - pontosworld.com/index.php?option ... e&Itemid=1 (mivel nem értem még, így csak böngészgetem)
mydros.hu/ - mydros.hu/ (kedvenceink)
sirtos.hu/magyar/index.htm - sirtos.hu/magyar/index.htm (szintén szeretjük a zenéiket, táncházaikat)

Elsősorban szeretnénk megköszönni nem csak a lentebbi soraidat, hanem mindazt az információrengeteget, élményt, és örömet, amit nyújtottál nekünk ezalatt a röpke, de felettéb tartalmas hét alatt.
Korunkból adódóan sem vagyunk még nagy utazók, de eddigi útjaink során ilyen mértékű felkészültséggel, lelkesedéssel, nyíltsággal és tudással nem találkoztunk.
Úgy gondoljuk, elég magasra tetted a mércét azoknak, akik ebben a szakmában tevékenykednek.
Szándékosan hagytam ki az idegenvezető szót. Valamiért szinte az első perctől úgy éreztük, hogy nem idegennek tekintesz minket, akiket vezetni kell.
Nem tudom szavakba önteni, hogy milyen érzés volt Thasoson lenni, úszni a tengerben, a reggel kávét, frappét az Ypsario tövében elkortyolgatni, hallgatni a történeteidet, látni Kastrót, táncolni Theologosban, megmártózni Kinira mellet (remélem jól emlékszem), ezer évnél idősebb platánfát ölelni, hogy beülünk bármelyik tavernába és mosolyognak ránk, vagy bármelyik super marketben vásárolunk, ahol szintén mosolygó eladókkal találkozunk...
Nem tudjuk mindezt szavakba önteni.
Csak érezzük.

Köszönjük Ági, és ígérjük, hogy visszatérünk.

UI: Csodálatos a sziget, csodálatosak az emberek, mindenkinek ajánljuk, mindenkinek mesélünk róla, és mindenkit bíztatunk arra, hogy ismerjék meg ezt a gyönyörű lakatlan szigetet.
Kihangsúlyozzuk minden embernek, akivel nyaralásról, utazásról és Görögországról beszélünk, hogy mindenki menjen nyugodtan Görögországba, mert nincsenek Molotov-koktélok, nincsenek kordonok, tüntetők és macskakődobáló emberek! Amit a színes dobozban látnak, az szenzációhajhászás, részinformációk megjelenítése, elszigetelt események felfújása.
Ha sztrájkolnak is (amiknek egy előre megszabott program szerint kell lezajlania) nem fogja érinteni a turistákat. /a saját szájukból nem veszik ki a kenyeret.../

Re: Görög zene 2010 jún. 23 07:49 #5657

Szia Ági ! Névről valóban nem ismerem őket, de ha Mydros táncházba járnak, biztosra veszem, hogy arcról felismerném .
Egyébként a szituáció ismerős. Rólunk is hitték már nem egyszer, hogy beépített emberek vagyunk a görög esteken. Sartin eleinte hitték ezt rólunk, aztán már több görög táncházas megfordult a Sirtakiban, és hozzászoktak a jelenséghez a helyiek.
Az utolsó ilyen élményem Lefkadán volt, amikor Kosta bácsi 3 táncos tanítványával tarott görög estet, amin mi is ott voltunk.
Kosta bácsi minket látván mondta, hogy ő még ilyet nem látott.....Paja, a telepített idegenvezetőnk majd kiugrott a bőréből gyönyörűségében- hasonló büszkeséget érzett, mint te Ági. Ezt csak azért írom, mert kikívánkozott belőlem, nehogy valaki dicsekvésnek vegye....

Az érdeklődés egymás iránt egyébként kölcsönösnek bizonyult Sartin. Egy következő évben Fotis-szal , régi ismerősömmel magyarul tudtam beszélgetni. Elég jól kikerekedett a szemem, mikor meghallottam, hogy magyarul beszél hozzám. Később aztán magyar lányt vett feleségül, és van is már egy szép kislányuk ,akit Yotának hívnak.
(Takiék, a volt házigazdáék mesélték, hogy 13 magyar - görög házasság született addig Sartin, ez 2005-ben volt) De nem ő az egyedüli, a faluban több helyen tanulnak a helyiek magyarul. Értem én, hogy üzleti okai vannak, de azért ez motíváció nélkül nem menne, nem igaz?!

Re: Görög zene 2010 jún. 19 06:24 #5631

E héten, a sziget ünnepeltje ANDRÁSI GÁBOR és bájos párja RÉKA, -az Aethrion szállásról.

Miért e oldalra írom, és miért írom őket?
Még nem hozzászóló tagjai fórumunknak, de mint kiderült ők is rendszeres olvasóink.

(Andris várom, hogy a nyelvi és zenei ajánlónk között a te gondolataid is olvashatjuk majd.)

Kik ők?
Nagyon helyes és inteligens olyan fiatal pár, akik jártasak a számítógép világában, mondhatom hogy rabjai is.
Ráérő idejüket a görög és magyar táncházakban töltik.
(Verus, te tutira ismered őket, ha nem is névről.)

Mitől lettek ünnepeltek?

Résztvettek jeep túránkon. Itt a 4 autós társaság, több nációjú lelkei voltak.

Részt vettek hajóskirándulásunkon.
Itt bár a CSABAI KOLBÁSZ PÁROS vitte el az olívaágat, - egy zsák osztrigát fogyasztott el Bélus a kiadós ebéd után.
Tehát itt Andris, azt mondta a görög vademberek szokásait csak tiszteli. Bélus mellett nem rúghatott labdába.
(Bélus egyébként nemcsak mint tengeri ételek fogyasztásában tűnt ki, hanem merülési ügyességében is. Egy szál szemüvegben, - talp és légzőcső nélkül- mint egy ebihal úgy mozgott a tengerben. És elég volt számára egyszer megmutatni, hogy mit és hogy kell kiszedni a tengerfenékből, egy szempillantás alatt megértette, és már hozta is a finom falatokat a kosaramba. Péter és Bélus voltak a főbúváraim.)

Résztvettek a görög esten is.
A görögestet félve vállaltam be, mert tavaly ugye kimaradt az életünkből, és már régen nem voltam ez esemény miatt Theologosban. Ilyenkor a kedv alább hagy. Tartottam attól is, hogy az anyagi megszorítások minden téren, majd az est rovására mennek. Nyűgösnek éreztem a hosszú utat is a szombat reggeli haza transzfer miatt. Így indultunk hát útnak.
Az úttól való félelmem igazolt. 2 óra hosszásra sikeredett, mire Theologosba értünk. Minden nációt vitt az autóbuszunk. Mikor arról leszálltam, úgy füstölögtem magamban: Az idén először és utoljára! Ez az est egy púp lesz a hátamra. Púpot meg nem szeretnék!
Majd elfoglaltuk az asztalnál a helyünket. Itt főhelyet kaptunk.
Maga a taverna felújított. Tágas, szellős, mutatós lett.
Lágy görög zene mellett elkezdődött a vacsoráztatás. Isteni finom, bőséges, svédasztalos kiszolgálás. Kétszer is repetáztunk a bárány, vagy kecske sültből? A padlizsán salátából meg egy tálnyit hoztunk magunknak az első megkóstolás után.( A parázson sütött padlizsánból és héjában sült krumpliból házilag frissen készült!)
Vacsora után hosszú program részekét a zenekar énekesei , valamint még egy énekes, és Augusztusz úr énekelt. Idegen által és csak görögök által ismert remekekből. Már már aggódtam, hogy tánckar nem lesz?! Ekkor bennünket kértek fel először közös táncra. Menteni a helyzetet felkértem Andrisékat, hogy tegyünk hát a nagy közönség felé egy bemutatót. Több táncot lejtettünk el teljes rutinossággal. Majd végre leváltott bennünket a tánckar.
Amit itt sajnáltam, a helyi táncok, énekek és népviseletek kimaradtak! ( Ez illetlenség!)
A TRÁK térségi tánc bemutatók viszont ragyogóak , pergősek, nagyon változatosak és remekül előadottak voltak.
Voltak színpadi jelenetek is.
Ezek voltak az est igazi színfoltjai, ill. a tányértörés.

Ezek, ill, az ha van egy remek táncos pár, aki a közönségből válik ki.
Hát itt jött Réka és Andris!
Izléses, vidám, elegáns és inteligens tánclépésekkel minden féle görög táncot eltáncoltak. És hogy hogy?! Mi az egyéb táncosok, hogy gyönyörködjünk gyönyörű táncukban, leültünk, tapsal biztatva hagytuk őket, hogy csak ők táncoljanak az énekes mellett.
Fantasztikus élményt nyújtottak számunkra!!!!
Mindig emlékezni fogok rájuk! És mindenki, aki ezen az esten volt.
Ahol kellett vidáman, egymással évődve, ahol kellett katonásan, ropogósan, ahol kellett teljes méltósággal.
Maximális összehangoltság jellemezte mindegyik táncukat. Sehol egy lépés elvétés. Felszabultan, boldogan a zene, a tánc, a test és egymás örömére.
Voltak akik kérdezték tőlem: Ők versenytáncosok?
Nem sokan hitték, hogy nem. Csak a magyar görög táncházak állandó tagjai.
Még a görögök sem hitték ezt!
Hogy hogy híztam! Kérdezték azt is MAGYAROK VAGYUNK?
IGEN, IGEN, MAGYAROK!
A refréneket görögül éneklő, felszabadultan táncoló magyar fiatalok!

HOGY EZ MILYEN BOLDGSÁG SZÁMOMRA!

Amikor azon aggodóm, hogy mi lesz a magyar honnal, milyen generációt neveltünk ki ezekben a nehéz időkre, olykor olykor aggódom.
Majd meglátok megismerek ilyen fiatalokat, és megnyugszom.
VAN JŐVŐNK!!!

Apropó. Szombat hajnal 1.30 kor értünk haza. Most szombat hajnal 6.00 kor ültem agéphez, hogy az eheti élményünket elmeséljem felétek.
Pihent vagyok, és boldogan várom a nemsokára a szigetre érkezőket. Tehát egy vitamin és energiatabletta volt ez a fárasztó transzferű görögest!

Magdika, egy táncoló párt találsz nekem ide?
Bazsi, beszúrod a kirándulásaink közé, mint hozzászólást?

(pamag):
Igenis!!!!

Re: Görög zene 2010 máj. 16 22:22 #5386

!
Nem autentikus ugyan, de nekem ez a stílus is naaagyon tetszik!!! :örül: :örül: :örül:
Az Ithikon-t nagyon szeretem amúgy is. A görög zene minden műfajában szuperek! :D

Re: Görög zene 2010 máj. 09 07:03 #5342

Minden reggel a Tv helyett valami dallal ébredek.
Ma Nana Mouskouri Dalaira szomjaztam. Ébredjetek ti is velem ily szépen.
-
... re=related
Most, hogy tavasz van, a virágok nyílnak...

-
... re=related
Virágom voltál a kertemben kedvesem,
Ki adja majd a csókot, melyet várok...

És hogy teljesen átsimogassátok a lelketek, még ezt is hallgassátok meg:

-
... re=related
Esik az eső, az eső az arcomra huul cseppje,
Esik az eső, esik az eső, az emberek tükrére
Esik eső, esik eső, mint kelt és nyugat
Esik eső, esik az eső, a nap elaludt,
De te gyere ki a sötétből, és sétálj,
ha az istenek ezt nem akarják, akkor is jöjj elő,

Esik az eső, esik az eső, az ég sötét, az esik az eső,
Az éj valamit bújtat
Esik eső, esik az eső

-
... re=related
Hová mész álomutazó, küldöm a szeretetetem először...

-
... re=related
Nap, hol vesztél el, egész ejszaka itt járkálsz
Soha soha nem zárom el a fényt a lépcsőn, soha soha nem ...

És mostmár ébredezek
-
... re=related

Feébredtem!
Beindulhat a nap!
-
... re=related
Ah Makedonia, te szépség....
(Dalaras a másik szerelmem)

Re: Görög zene 2010 jan. 28 08:07 #4795

Veruus! Köszi. Megkaptam. Sok időm még nem volt megnézni, de volt már, amibe belehallgattam. :D Majd megírom a fejleményeket. Sajnos most dolgozni kell. :?

...de a legtöbb tradicionális kategóriába tartozik-rembetika, vagy laika műfajába... - te jó ég! :idea: Látszik, hogy én nem értek ehhez, mert azt se tudom,miről írsz. Én csak hallgatom, aztán vagy tetszik vagy nem...! :D

Re: Görög zene 2010 jan. 27 18:56 #4792

Honey: Elkülldtem. Ha kérdésed van tedd fel! Vannak a zenék közt modernek is, de a legtöbb tradicionális kategóriába tartozik-rembetika, vagy laika műfajába, népzene talán alig (a tájegységekre jellemző autentikus népzene)ebből nem is nagyon van, de ha keresnék találnék néhányat a zenéim közt, gondolom.

Re: Görög zene 2010 jan. 27 18:37 #4791

Verus! Bíztam benned! Elsősorban tradicionális görög zene érdekelne. Nem baj, ha modernebb vagy többféle.

Akkor mivel nincs konkrét elképzelésed, első nekifutásból egy gmail címet küldök jelszóval priviben, ahová rengeteg zenét töltöttem fel. (persze másnak is elküldöm, aki kéri)Csak arra kérlek, hogy adj majd valami visszajelzést, ha megkaptad!

Re: Görög zene 2010 jan. 27 10:27 #4787

Verus biztosan segít. Rengeteg görög zenéje van. :)
Van pár nekem is, de elenyésző az övéhez képest.

Re: Görög zene 2010 jan. 27 08:08 #4784

Verus! Bíztam benned! Elsősorban tradicionális görög zene érdekelne. Nem baj, ha modernebb vagy többféle.

Oldalmegjelenítési idő: 0.307 másodperc
endeel