Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 aug. 26 21:10 #3887

Nem kicsinyítettem,abszolút analfa béta vagyok. :( Nagyon örültem,hogy legalább a Word-ba be tudtam rakni.Teljesen autodidakta módon csinálom,majd egyszer minden megy.Csodálom is a Pamagot,hogy milyen ügyes!!! :lol:

Hát word-ből bemásolva nem is fog menni. :(
Külön kell csatolni, majd egyesével beillesztgetni.

(Balázs nem mellőz senkit, csak .............. néhányan tudják )

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 aug. 26 19:34 #3884

Bocsika!
Küldd át nekem a képeket, megpróbálom beletenni, max egy új hozzászólásba kerül :wink:
De hátha bele tudom szerkeszteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 aug. 26 18:19 #3881

Segítség!!!
A képek kimaradtak miért???

Eléggé lekicsinyítetted?
Én csak egyet tudtam eddig mindig beszúrni, több csak ugyanarra sikerült.

(Balázs valamiért mellőz bennünket mostanában..)

Nem kicsinyítettem,abszolút analfa béta vagyok. :( Nagyon örültem,hogy legalább a Word-ba be tudtam rakni.Teljesen autodidakta módon csinálom,majd egyszer minden megy.Csodálom is a Pamagot,hogy milyen ügyes!!! :lol:

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 aug. 26 17:49 #3880

Segítség!!!

Eléggé lekicsinyítetted?
Én csak egyet tudtam eddig mindig beszúrni, több csak ugyanarra sikerült.

(Balázs valamiért mellőz bennünket mostanában..)

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 aug. 26 17:31 #3877

Segítség!!!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 aug. 26 17:30 #3876

Hol is kezdjem?
Előzmények:
Gyermekem áprilisban elment hajóra dolgozni, Németország, Hollandia, Belgium útvonalon. Április ugye nagyon messze van egy állandóan aggódó anyának?
Gondolat:_ meg kellene látogatni. Rövid telefonok, majd megegyezünk Kölnben, kap szabadságot, mehetünk. Szálláskeresés, útiterv, majdnem minden kész, újabb telefon, nem jöhet szabadságra. Anya két nap depis, most mi lesz. Újabb gondolat: Amszterdamban állnak 1,1/2napot, telefon ott kijöhet egy kis időre. De hát a szív nem nyugszik, menni kell! Másik szálláskeresés, kibővített útvonalterv /még jó, hogy az utazás közvetítő olyan nyugodt./Augusztus 9-én indulás.
Görög útjainkból kiindulva éjszakai utazás. Házunknál fel az autópályára, majd Amszterdamban le róla, nagyon egyszerűnek tűnt, de az élet nem ezt igazolta. Ilyen fárasztó utam még életemben nem volt, pedig Görögországban már voltam néhányszor autóval. Eszméletlen forgalom, törökök mindenhol ahol csak el tudjátok képzelni. Így az 1500km-es utat 17óra alatt küzdöttem le. A monotonitás, ami végig kísért az úton, szinte fájt. Végül is szerencsésen megérkeztünk, szállodát azonnal megtaláltuk, bejelentkeztünk, majd elfoglaltuk a szobát.

melléklet nem található

A szálloda

Családi kupaktanács, hogyan tovább. Eldöntöttük, megnézzük a várost, és azt, hol találkozunk a gyerekkel. Nagyon jó útikönyv, némi séta és már a Rajna partján voltunk. Telefon a csemetének: ide kötnek ki éjszaka valamikor, reggel találkozunk./nagyon hosszú éjszaka/.
Séta a városban, majd valami étterem keresés. Térképpel kezünkben egyik utcán be másikon ki, bámészkodunk, csodáljuk az épületeket, csatornákat, embereket. Személy szerint sok belőtt figurát vártam de, rá kellett jönnöm, Budapesten sokkal több van, jól kezelik ezt a helyzetet.
Utcákon sétálva, beszélgetve, éppen a piroslámpás negyedbe csöppentünk, ide nem szerettünk volna a gyerek miatt, de annyira ez sem gáz. Ebéd egy pizzériában, ami hol lehetett máshol, mint a meleg negyed közepén, de hát Amszterdamhoz ez is hozzá tartozik. További séta már a szálloda felé, csodálatos, amikor a csatornák felett nyitják az utakat. Szélmalmot is sikerült látni.

melléklet nem található

Szélmalom

melléklet nem található

Hídnyitás

Fáradtan megérkeztünk a szállodába, majd némi tisztálkodás után ágynak dőltünk, mindenki aludt néhány perc múlva reggel 9ig. Gyors mosakodás, reggeli, majd összeraktuk az ittholról vitt csomagot és irány a kikötő. A gyerekünk már várt, végre 5 hónap után átölelhettük.

melléklet nem található

melléklet nem található

A hajó

Felkísértük a hajóra, közben közölte, hogy dolgozni kell neki, mert egy kislány, aki helyettesítette volna este, kiszállt a hajóról, nem bírta. Így láthattuk dolgozni is, nagyon kritikus szemem nagyon büszke volt rá. Ebéd után kicsit sétáltunk vele, beszélgettünk, vásároltunk,

melléklet nem található

melléklet nem található

Afötéren a királylányok

melléklet nem található

melléklet nem található

Mégis csak Hollandia

melléklet nem található

A virág és a kanabis jól megfért.

megnéztük a virág és a zsibis piacot, a főteret, majd este vissza a hajóra, megvártuk a vacsorát és ismét velünk lehetett, gyorsan telt az idő. Egy pohár sör mellett beszélgettünk, majd éjfél körül némi könny után elváltak útjaink, Ő elment a hajóra, mi a szállodába. Reggel összepakoltunk, megreggeliztünk, és elindultunk hazafelé. Útközben megnéztük az

melléklet nem található

Ajax aréna

<!-- ia0 -->is szereti a focit.jpg<!-- ia0 -->
Ő is szereti a focit

Ajax arénát, ami nem semmi élmény volt/nekünk/. Rá az autópályára, irány Budapest.
Hazafelé nem volt olyan fárasztó az út, mint kifelé, éjszaka már csak Ausztriában kellett jönni.
Ez volt a mi kis kirándulásunk Hollandiába. Nagyon elfáradtam, de láthattam a gyereket, szép és jó helyen van jó kollégák között, ami egy anyának nagyon fontos.
Nagyon büszke vagyok rá!!! Pedig nagyon féltem.

Szerkesztette pamag 2009.08.26. 22.31-kor.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 aug. 22 14:00 #3802

Csak Görög lehet a helyszín,vagy elfogadtok egy kis Amszterdamot is?

Eeeeeeeeeeeellll!
Kíváncsiak vagyunk :!: :!: :!:

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 aug. 22 09:25 #3798

Csak Görög lehet a helyszín,vagy elfogadtok egy kis Amszterdamot is?

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 aug. 18 19:09 #3777

Babuék toloi képei az alábbi linken:
picasaweb.google.com/szekalmix/BabuekToloban2009# - picasaweb.google.com/szekalmix/B ... loban2009#
Rövid leírás hamarosan...

Óóóóóó... ööööööö.....ühhhhmmmm..... jajjjjj!
Igen, giccses, nem giccses, nagyon jó ott lenni!
:wink2:

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 aug. 17 05:21 #3773

Babuék toloi képei az alábbi linken:
picasaweb.google.com/szekalmix/BabuekToloban2009# - picasaweb.google.com/szekalmix/B ... loban2009#
Rövid leírás hamarosan...

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 aug. 10 19:23 #3737

Itt az egyik video a YouToub-ra feltöltve.. Talán a You Toube bejön :-)

Húúúúúú, Verus! De jó volt Nektek!
(A képeket sajnos nem tudom megnézni, mert valamiért olyan iszonyú lassan jön be, hogy lefagy a gépem tőle sajnos. Talán később.)
:rajzoló:

...és még 2, a jaókiránduláson készült:
-
... re=related
-
... r_embedded

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 aug. 10 18:47 #3736

Húúúúúú, Verus! De jó volt Nektek!
(A képeket sajnos nem tudom megnézni, mert valamiért olyan iszonyú lassan jön be, hogy lefagy a gépem tőle sajnos. Talán később.)
:rajzoló:

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 aug. 10 18:24 #3735

...........
Megérkeztem életem eddig talán legjobb, legszebb nyaralásáról!
..............................

Szia Verus!
De egy kis szöveget is kérünk ám majd!
:futyul:

2009. aug. 06. 17:55 | Válasz | #833

Előre bocsátom: Lehet jól nyaralni nem első osztályú apartmanban is :-))

Nem minden úgy alakult, ahogy képzeltem, de ennek ellenére minden szupi volt.
A 82 személyes Setra fullra megtelt emberekkel. Így indulásnál volt egy kis fennforgás, mert kiderült, hogy az emeleti első hat sort szabadon kell hagyni, a nem Mydrosos Grandos utasoknak. Így már sokan elhelyezkedtek, de el kellett jönniük, és akkor már nem kerültek a barátaik közelébe. Végül is örültünk, hogy van helyünk.Mögöttünk zenekar-tagok ültek. Egész úton jól elszórakoztattuk egymást. :-)) Nagyon édesek ! Bár az utasok közt nagy korkülönbségek is előfordultak, mégis szeretetteli vidám, családias légkör uralkodott mindvégig, a nyaraláson is Zenélni a buszon a tervezettel ellentétben nem tudtak , mert a hangszerek bekerültek a hátsó csomagtartóba. Niko buzukija ugyan fent volt a buszon, de nem tudta hová tenni, végül végig a lábaik alatt volt.
Nagyon rövid idő alatt leértünk, 11-re már ott is voltunk. A Grandos sofőrök most is nagyon profik voltak. ( Zakynthosra 2 éve ugyan ezzel a busszal mentünk, ugyan ezekkel a sofőrökkel)
Kiosztották a szobákat, viszonylag kevés várakozási idő után. Sarti beach, Holiday apartman-legszélső. Mellette már csak a vad hegyek és a tüskés bozótos.Szemközt csodás kilátás a tengerre és az Athos hegyre.
Az apartmanunktól nem voltam elájulva, sőt...: Ilyen lepukkant apartmanban még nem jártam !!! Mégis összeszedték az 50 euró kauciót érte ! Igaz -állítólag- kedvezményes árat fizettünk , mert csak a mienk nem volt felújítva. Az előnye az volt, hogy az U alakú épület udvara felé nézett, így teljesen képben lehettünk, mi történik, ki jár előttünk Jól lehetett kommunikálni fentről is, illetve felvételeket készíteni a bulikról . Tetszett az is, hogy van úszómedence, amit tengervízzel töltöttek fel.
Igazi balkáni egzotikum volt a medencéből figyelni a kóróval borított dombok közt kószáló kecskenyájat. :lol:

Minden nap volt buli az apartman udvarán-egy kivétellel, amikor legtöbben hajó kirándulásra mentek, és aznap a hajón volt zenélés. Két alkalommal az iskola udvaron játszottak-Filipasz szervezésének köszönhetően (ő az, aki a tánc tanításról gondoskodik a táncházakon). Ezek is hatalmas bulik voltak. Igaz basszusgitárosunk beugró volt -mert a saját-nak nem készült el az útlevele. Egész véletlenül lent nyaralt a Papadimitriu Athina is a lányaival. így Filipasz elhívta őket is, ők is dobtak még a hangulaton.
A járókelők közül volt aki bejött, de kevesen álltak be. Kívül volt aki végig a kerítésen csüngött, pedig Gábor ( zenekar vezetője) csalogatta őket, és Marcsi is (az apartmanunkban lakó Sithon-os idegenvezetőnk). A szomszédos Petros étterem teljes személyzete felénk fordított székeken ültek, tapsoltak, és küldték az ouzót a zenekarnak többször is, és a kerítés mellett állóknak.
Valahonnan előkerült Krisztosz is (őt minden Sartin nyaraló ismeri, még néha azok is, akik nem vesznek részt az öszvértúrán vele), és némi álmélkodás után cejbizett egy kicsit. Onnantól végigtáncolta az estét.
Nem kirándultunk sehova. Ez a nyaralás a buliról és tengerpartról szólt. Gábor azt mondta, hogy Sarti torony magasan jobb nyaralás volt, mint a 2 évvel ez előtti paraliai. A hely is sokkal szebb, és fellépni is többet tudtak itt. :-)) Minden új Sartisnak nagyon tetszett a tengerpart, Gábor volt az első utánam, aki aranynak vélte a csillogó lapocskákat a tengerben és a homokban.
Kaja: Legfőképp tintahal karikákat és apró sült halacskákat ettünk, na meg musakát. Egyszer gyros -pitát is. Na és persze az elmaradhatatlan Mythos sör, és az imiglikos :-))

A programok, a tásaság és a hangulat határoz meg egy nyaralást. Azt már most tudom, hogy máskor is velük tartok, ha módom lesz rá-még ha hetedszer is kell Sartira menni érte:-)
Akkor most kukkantsatok be az oldalra, ahol már gyűlnek a fotók és a videófelvételek! Talán kicsit tükrözi azt a fantasztikus hangulatot, amiben részünk volt.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 aug. 10 17:30 #3733

...........
..............................

Szia Verus!
De egy kis szöveget is kérünk ám majd!
:futyul:

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 aug. 10 16:48 #3732

Sziasztok!
Az általunk küldött képek és videók kezdenek felkerülni .
Kukkantsátok meg!
sites.google.com/site/mydrosnyaralas/ - sites.google.com/site/mydrosnyaralas/

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 júl. 30 20:33 #3596

Létrehoztam egy albumot a picassán. Szicíliában készültek a képek. Igaz nem most és nem is csúcsszuperek, de egy kis ízelítőt ad. :D

picasaweb.google.hu/ildikoarany - picasaweb.google.hu/ildikoarany

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 júl. 13 08:21 #3260

..................
Csináltam egy kisvideót ....................
www.freevlog.hu/video/22303.html - www.freevlog.hu/video/22303.html

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 júl. 13 00:40 #3257

Sziasztok itt is :-)

Nos én nem írok sokmindent első, és azóta is sajnos utolsó görögországi nyaralásunkról. Csak pár szó. GYÖNYÖRŰ! GYÖNYÖRŰ! GYÖNYÖRŰ!
Szállás jó volt, kaja szupi, tenger szép!!!! És az emberek rám nagy hatással voltak. Semmi negatív érzés. Talán az aprókavicsos tengerpart lehetett volna homokosabb, de kit érdekelt akkor. Ja és gyorsan mélyült a tenger, nagyon kellett vigyázni a gyerkőcökre. De ez sem volt baj, hisz azért vagyunk a szüleik.
Szval örök szerelem....
Csináltam egy kisvideót nektek, azokból a képeinkből, ami talán a legemlékezetesebb, legjobban kifejezi hogy is éreztük magunkat 2007-ben Asprovaltán.
www.freevlog.hu/video/22303.html - www.freevlog.hu/video/22303.html

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 júl. 10 22:33 #3222

Ja és képek hozzá vannak a fotoalbumomban (ami a honlapon a linkek között található) .......................

Linkek : Tagjaink fotóalbumai a világhálón
www.thasos.hu/index.php?option=com_weblinks&view=categories&Itemid=67 - www.thasos.hu/index.php?option=c ... &Itemid=67

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 júl. 10 11:29 #3212

Mivel már napok óta fent van pamag beszámolója és még egyszerűen nem jutottam oda, hogy elolvassam, most szekalmi módszeréhez folyamodtam: kinyomtattam. Igaz, bolha betűkkel nyomta ki a nyomtató. Nagyító kell hozzá. De ha lesz délután néhány nyugodt pillanatom , elolvasom.
Ma úgyis csak negyed 1-ig van meló...

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 júl. 10 10:37 #3210

Ja és képek hozzá vannak a fotoalbumomban (ami a honlapon a linkek között található) - bár a szkenneltek olyanok, mintha ősrégi képeslapok volnának. Ennél persze többet fényképeztünk, de ennyi a mindenképp megmutatásra való. (És mostanában nem tudok újabbakat szekennelni.)

A lelkem mélyén örülök szekalmi reagálásának, mert azért valahol volt bennem egy kis bizonytalanság, hogy mi vagyunk ennyire bénák? nem szokás ilyesmit megjegyezni, sőt sokan mindenről kizárólag felsőfokon beszélnek.
<!-- ia0 -->görögzászló.gif<!-- ia0 -->

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 júl. 09 08:52 #3208

Reagálva Pamag utinaplójára, feltűnt, hogy sok helyen ugyanúgy jártak, mint mi. ......................

Akkor már megérte közzétenni - aki olvassa, felkészülhet az ilyesmikre, nem várja lélekben az ellenkezőjét.
Amúgy ez volt az első komoly utunk... :)

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 júl. 09 07:07 #3207

Reagálva Pamag utinaplójára, feltűnt, hogy sok helyen ugyanúgy jártak, mint mi. Vagy a rossz táblázás, vagy a forgalom miatt kellett dolgokat kihagyni.Pl. a Tempi-völgyben mi is így jártunk, de sok más helyen is. És akkor még ne beszéljünk Szaloniki belvárosáról, ami szét van túrva a metró miatt. A görög kereskedők flegmaságát is volt szerencsém tapasztalni. Mintha nem is akarnának eladni semmit.
Bár ez Thassoson nem érződött annyira. Annó Athénban már igen.
A hajóval mi is így jártunk. Volt némi cidri.
Amúgy jó lenne még egy csomó hasonlót olvasni. Pláne ilyen szubjektív kivitelben. Mégegyszer köszi!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 júl. 08 22:03 #3205

...........
Azt hiszem én is megkaphatom a piros pontot.
..................

Neked is piros pont : .

Re: Nyaralások más helyszíneken 2009 júl. 08 21:40 #3204

Szia Pamag!
Azt hiszem én is megkaphatom a piros pontot.
Nagyon tetszett amit írtál és sokat is nevettem ,mert nagyon humorosan írtad le a dolgokat.
Nem irigyellek egy kicsit sem............
HANEM NAGYON!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Oldalmegjelenítési idő: 0.366 másodperc
endeel