Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 19 17:23 #7041

Szerintem is repülni akkor repülj amikor már megöregszel, mi nyolc éven keresztül tettük meg Krétára kocsival az utat /háromszor Polszki126.-kocsival ,hárman/ amikor az autópja Nis-ig volt s utánna a görög határig a rémek utja következet de Platamonászig mindig eljutottunk az első nap, utánna Pireusz ,jegyvétel , s kezdödött a kaland, nyolc év kellett, hogy bejárjuk a Nagy Szigetet de a kocsink nélkül nem láttunk volna annyi gyönyürűséget,tehát vigyétek át!

Zsuzsi, ma már mondtam, hogy Isten éltessen sokáig.
De most még egyszer mondom, úgy mintha nem névnapod, hanem szülinapod volna.
Adjon az isten neked és párodnak még száz évet fiatalosan, fürgén, és vidáman!
Zsuzsa buzdítását pedig fogadjátok bátran. Örök fiatalok maradtok.

a kocsink nélkül nem láttunk volna annyi gyönyörűséget,
Életetek legszebb, legtartósabb ajándéka volt. Ezt hiszem!

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 16 17:07 #7019

Szerintem is repülni akkor repülj amikor már megöregszel, mi nyolc éven keresztül tettük meg Krétára kocsival az utat /háromszor Polszki126.-kocsival ,hárman/ amikor az autópja Nis-ig volt s utánna a görög határig a rémek utja következet de Platamonászig mindig eljutottunk az első nap, utánna Pireusz ,jegyvétel , s kezdödött a kaland, nyolc év kellett, hogy bejárjuk a Nagy Szigetet de a kocsink nélkül nem láttunk volna annyi gyönyürűséget,tehát vigyétek át!

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 16 16:36 #7018

Kedves Zsuzsa!
Köszi a tippet!
Ezen is el fogok gondolkodni,meg a Balázsén is,hogy felteszem a se...et egy repcsire és elrepülök valahová :D .
De én nagyon szeretek vezetni és akkor szeretnék repkedni mikor már nem tudom nyomni a gázpedált.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 16 15:53 #7017

Robi!
Esetleg Kréta?! Athén- behajozni este 6-kor indul a komphajó 12 óra mulva kiszáltok Haniába -szállás Agia Marinába és onnan Szamaria ,Elafonisi, Granvuza, stb. Hazafelé reggel behajoztok Kastellibe a kophajon átjöttök /nappal/ Gitionba, ez a Peleponéses déli partja, útközbe Spárta,Mykéné, stb. Krétán még októberben is meleg van.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 16 15:10 #7016

..................és Görögországba akkor már nekem hideg van,így az kilőve. :(

Spanyolországban Barcelona sincs igazán délen....
A Török Riviéra valóban meleg lehet még később is, jó délen van. Amúgy Görögországnak is vannak jócskán déli részei...

Hát, ha elhatározol valamit, utána már csak a részletek kidolgozása marad.
Jó tervezést!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 16 13:56 #7015

Igen tudom,hogy drága!
Nézegettem Spanyolt is,de oda brutál volna a pálya mani.
Hát nem is tudom mi a p.....a legyen,de már nagyon kattog az agyam.
Az a gondom,hogy szpt közepéig biztos nem tudunk elmenni és Görögországba akkor már nekem hideg van,így az kilőve. :(

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 16 13:53 #7014

Ja és még annyit, hogy a törököknél @@@ drága a benzin. Csak a tisztánlátás kedvéért.
95-ös : 3,95 TRL (1,81 EUR); 98-as : 3,99 TRL (1,82 EUR); diesel : 3,43 TRL (1,57 EUR)

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 16 13:47 #7013

Győőőőzelem! Működik ! (a számítógépem)

Robi, azért nézd meg azt a variációt is, hogy Nis-Szófia-Plovdiv-Edirne-Isztambul. Rövidebb. Persze Te döntesz... :D
(lehet, hogy valamelyik számozás ezt takarja, azt nem tudom)

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 15 16:26 #7004

Akkor vázolnám a dolgot!
Imádok vezetni és nem a pénz motivál (még).
Szerintem nincs messze és így mennénk.

Három választásom volna,de nekem ezt tetszik.

Most már csak tranzit szállást nézek valahol.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 15 09:43 #7003

Antalya-ba megy wizzair járat. Viszonylag olcsón (22.000/fő). De 2 főnek biztosan olcsóbban kijön, mint az autó. Ott lehet autót bérelni, szerintem még akkor is olcsóbb lesz. Szállás meg annyi van, hogy győzd kiválogatni.
Isztambul környéke még kényelmesen megoldható kocsival is. Szeged-Isztambul mennyi? kb 1300-1400 km? Az még alvás nélkül is elérhető.
Szóval el kell gondolkodni az úti célon!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 15 09:11 #7002

...................
Tehát egy alvással le szeretnék menni valahová Törökörszágba .........................

De az országon belül mi lenne az úticél?

1. Isztambul és környéke, Márvány-tenger?
2. Fekete-tengeri partvidék? arról itt Magyarországon nem tudunk semmit...
3. Égei-tengeri partvidék? biztos rendesen ki van épülve a turizmus, de nem sokat tudunk róla, utána kell olvasni
4. Az ország belsejében a hegyvidék? Szép, izgalmas, de az igazán túra.
5. A Török Riviéra, azaz Antalya környéke? Utazási irodák kizárólag ide visznek, de autóval igen messze van, az Ciprushoz van közel meg a Közel-Kelethez.

Hm.... autóval elmenni Törökországba az én fülemnek azt jelenti, hogy végigkalandozom az ország egyik csücskét - a Török Riviéráig elrohanni meg vissza, az rohadt fárasztó, akkor inkább a repülő és utazási iroda... :wink:

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 14 23:19 #7001

Kedves Pamag!

Akkor most röviden leírnám miről is van itt szóóóóó!
Mindenki dolgozik egész évben mint egy á...at, és szeretnék leérni minél elöbb a végcélig.
Ez nem az én dumám volt hanem a nejemé.
Nagyon sokat dolgozik egész évben és szeretne pihenni ,de én meg egy izgő mozgó pali vagyok aki nagyon megértő. :D
Tehát egy alvással le szeretnék menni valahová Törökörszágba max 2 és akkor 10 éjszakát ott tudok tölteni és visszafelé meg a másik útvonalon hazatérni.
Akkor látok ezt is meg azt is titokba. :)
Remélem érted mire gondolok,ha mégsem akkor a talin elsutogom neked ezt a dolgot :D.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 14 22:14 #7000

......,de ezért kompolni,hát nem is tudom. :roll:

Ez sok kieső idő. Arról nem is beszélve, hogy Görögországon keresztül jóval hosszabb az út.
Vagy el kell határozni, hogy mindenképpen meglátogatjátok Ágit, kerül, amibe kerül... :lol:
(hol a fenében van az ölelős szmájli?)

Bulgárián át majdnem egyenes. És ott is van arrafelé jókora szakaszon autópálya, majdnem végig.

Melyik részt néznétek meg? Egy helyen akarsz végül letelepedni, vagy körutazást csinálnál?
Bőséges látnivalóval szolgál a görög szigetek felé eső partszakasz. Csillagtúrával talán húzós is.
De annyi rengeteg látnivaló van abban a nagy országban, és strandolós partja is akad bőségesen.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 14 20:25 #6999

tranzitszállás: THASSOS

Igen erre gondoltam én is,de ezért kompolni,hát nem is tudom. :roll:

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 14 19:52 #6998

Oké...
Idén augusztusra esik a ramadán.
www.when-is.com/ramadan-2011.asp

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 14 19:15 #6997

Döntöttem!
Törökország verdával szept közepén!
Tapasztalatok,útvonal,tranzitszállás.
Jöhet minden tapasztalat én mÖg olvasok mint egy jóó gyerÖk .

Tapasztalat = 0
útvonal = iGO (de ezt mondani sem kell)
tranzitszállás: THASSOS :twisted: :lol:
:Sirvaröhög: :Sirvaröhög:

Hú de kipihentem magam a tanulásban....

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 14 18:11 #6994

Izé... várjál!
Valahogy augusztus közepétől szeptember közepéig tart a ramadán! Valahol már megnéztem a neten, de most nem tudom. És évenként változik, mindig előrecsúszik kicsit.
Isztambulban, forgalmas nyaralóhelyeken biztos nem gond, de kisebb településeken koplalhatsz a helyiekkel estig... :wink:

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 14 18:07 #6993

......................
Törökország verdával szept közepén!...............................................

Húúúú!
Tapasztalatom nincs, csak tervem nekem is.... pár összegyűjtött link (amíg nem veszítem el azt is :( )
De azért nagyjából vázoltad magadnak, hogy merre mennél?
Jaj de jó, legalább lesz, aki tud nekem mesélni!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 14 17:06 #6992

Döntöttem!

Törökország verdával szept közepén!
Tapasztalatok,útvonal,tranzitszállás.
Jöhet minden tapasztalat én mÖg olvasok mint egy jóó gyerÖk .

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 jan. 18 18:10 #6758

Kedves Ági!
Ma biztos hogy cseréltem volna valed!
Egy Asus R600-at csinálok már reggel 5.30-óta,de kifog az öregen ahogy elnézem :(.
A nyaralást pedig még nem adtam fel és remélem nem is fogom.
Nagyon megnézném ezt az országot,és meg is fogom az tuti.

No ezt kötve hiszem! :D :D :D
Épp most írtam a Bazsinak, hogy mi a csuda az a féreg. Vírus irtóról tudok, de hogy férges is legyen a gépem???
Szívesen ültél volna egy többszörösen férges gép mellett :mrgreen: ?

Jaj de vágyok én is...
De tudod mi ebben a jó? Ha már minden célodat elérted, nincs ami örömet szerezhet. így hát jobb, hogy sóvárgunk. Én is!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 jan. 18 01:03 #6757

Kedves Ági!
Ma biztos hogy cseréltem volna valed!
Egy Asus R600-at csinálok már reggel 5.30-óta,de kifog az öregen ahogy elnézem :(.
A nyaralást pedig még nem adtam fel és remélem nem is fogom.
Nagyon megnézném ezt az országot,és meg is fogom az tuti.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 jan. 17 21:17 #6756

Balázs!
Lehet hogy Mi már nem megyünk sehová sem.
Az egész világba csak zavargások vannak. :(
 Rendkívüli állapot Tunéziában
Zin el-Abidin ben Ali tunéziai elnök rendkívüli állapotot hirdetett ki az országban zajló tüntetések miatt - jelentette pénteken az állami televízió. Délután öt órától reggel hétig kijárási tilalom lépett életbe, és betiltották a 3 fősnél nagyobb csoportosulásokat. A rendkívüli állapot elrendelése idején is tüntetés zajlott Tunisz belvárosában, s a megmozdulás helyszínéről lövések hallatszottak. Szemtanúk beszámolója szerint a rendőrök tüntetőket rugdostak és ütlegeltek. Az AFP helyszínen ...

Robi, ezt nem hiszem el, hogy téged ez a hír elriaszt. engem, ha tehetném tuti, hogy nem riasztana. Nem azért mert leszeretném lövetni magam, hanem mert nem biztos, hogy olyan komoly a helyzet, mint ahogy írják.
Nyilván nem a zavargások területén kirándulgatni.
Cseréljünk??? Te ideülsz a gépemhez, én meg megyek Tunéziába megnézni a zavargásokat!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 jan. 17 17:30 #6755

Robi!
Ne add fel! Jerba szigetére nem jut át semmi, az a sziget ugyan ugy mint Thassos az idegenforgalomra rendezkedett be, nem bolondok,hogy a szállodáik üressen álljanak.Soká lessz amikor indultok addig a ló is megszóllal

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 jan. 17 12:42 #6754

Balázs!
Lehet hogy Mi már nem megyünk sehová sem.
Az egész világba csak zavargások vannak. :(
 Rendkívüli állapot Tunéziában
Zin el-Abidin ben Ali tunéziai elnök rendkívüli állapotot hirdetett ki az országban zajló tüntetések miatt - jelentette pénteken az állami televízió. Délután öt órától reggel hétig kijárási tilalom lépett életbe, és betiltották a 3 fősnél nagyobb csoportosulásokat. A rendkívüli állapot elrendelése idején is tüntetés zajlott Tunisz belvárosában, s a megmozdulás helyszínéről lövések hallatszottak. Szemtanúk beszámolója szerint a rendőrök tüntetőket rugdostak és ütlegeltek. Az AFP helyszínen ...

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 jan. 17 12:03 #6753

cserrobi!

Te követed a híreket Tunéziáról?
Mi is van ott pontosan?
Biztosan mentek?

Oldalmegjelenítési idő: 0.616 másodperc
endeel