Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Általános 2011 máj. 09 18:09 #7541

Köszi, Zsuzsa!
Ági írásába belekukkantottam, de jó hosszú, úgyhogy neki kell készülnöm az olvasásához. Imádom a hosszú-hosszú olvasnivalót, de ha lehet egyvégtében.
Én szeretném végigjárni a szurdokot, csak majd azt kell kitalálni, hogyan jutunk oda, vagy vissza.
Sok minden függ attól is, hogy mivel megyünk a szigetre, az is lehet hogy nem irodával.
Néhány éve túráztunk mi 20-30 km-t is, csak most picit elszoktunk tőle :lol:
Ha Ti már többször is jártatok, akkor esetleg volna szállástipped is?

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Általános 2011 máj. 09 17:16 #7540

Kedves Honey s Melus!
Figyelmetekben ajánlom Ági blog-jában a Téli álom c. írást 2010.március 27.-én írta, Krétáról írt a Tőle megszokott módon.Amikor elolvastam a szíven is belesajdult, alig vártam hogy találkozzak Vele, és megöleljem.Csodálatos doldogat írt, ahogy látta a krétai tájat, a krétai embereket.
Szamaria szurdokra nem kell gyúrni, nem kell végigjárni Omalosból Ag, Roumeli-ig az utat. A könnyebb és szebb út, Sougia hajóra szállni Agia Roumeli-ig ott bemenni a szurdokba , felmenni egésszen Szamariáig , onnan visszatérni és hajóval Sougiáig.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Általános 2011 máj. 09 15:25 #7539

Honey!
Ha mindkettőnk terve sikerül, akkor majd tudunk eszmecserét folytatni a látnivalókról, faggathatjuk együtt a Kréta rajongókat, a hosszú, sötét, téli estéken.
Nálunk csak egy dolog biztos, hogy nem megyünk szállodába, hanem valami kis barátságos apartmanba.
A többi, majd kiderül :wink:

Re: Általános 2011 máj. 09 13:22 #7537

Melus! Nekem is nagy álmom Kréta. Az idén kis híjján beleéltem magam. Rendeltem egy csomó utikönyvet (antikvár) a szigetről, nyomtattam ki beszámolókat. De aztán kiderült, hogy anyagi lehetőségeink az ablakcsere miatt erősen beszűkülnek. Sajnos kénytelen voltam belátni, hogy az idén semmiképpen nem tudunk eljutni Krétára. Elég sokáig tartott ezt elfogadnom, de végül is ez a realitás. No meg aztán kárpótol majd Thassos (még 88 nap).

Re: Általános 2011 máj. 09 12:37 #7536

Szia Zsuzsa!

Köszi a tippeket, jól jön majd minden infó, ha tényleg sikerül megvalósítani ezt az utat!
Nagy vonalakban van már sejtésem azokról a helyekről amik a legfontosabbak nekem, közte a Szamaria-szurdokkal.
Ide némi kis edzettséget is össze kell még addig szednünk :|
Kb. a télen fog kiderülni, hogy mennyire tervezhetek, biztos lesznek majd kérdéseim.
Egyelőre még az ez évi terveim foglalnak le, de még ez sem dőlt el, bizonyos dolgok hátráltatnak.

Re: Általános 2011 máj. 09 09:05 #7534

Szia Melus!
Kocsival menjetek mindenképpen! A Robinak írtam a Nyaralás más helyszíneken -ben Krétáról,ha azokat a helyeket felkeresed Kréta nyugati részén amit megemlítettem akkor nem keresed a csöndes öblöket mert ugyan sokan lesznek ott, de valami fantasztikus csodába lesz részetek.Motorral nehezen bejárható.

Re: Általános 2011 máj. 08 17:50 #7532

Szia Zsuzsa!

Nem jó hírrel szolgáltál, és még meg is leptél vele. Azt gondoltam volna, hogy amilyen nagy a sziget, annyira elveszenek rajta a nyaralók, és hogy lehet találni kis, csendes öblöket.
Kacérkodom az autós utazás gondolatával, de még semmi sem biztos. Akkor nem kellene bérelni, viszont, az is lehet hogy jobban járnánk motor bérléssel a földutakra. Láttál valahol rendes nagy motor kölcsönzésére lehetőséget?
Kréta az egyik régi álmom, és lassan meg is valósul :wink:

Re: Általános 2011 máj. 07 13:41 #7530

Szia Melus!
Nem akarlak elkeseríteni, de Krétán is nagyon kevés hely van ahol nem dúlta fel a nyugalmat az idegenforgalom, mi három éve, az öcsém két éve voltak utoljára Krétán, a sziget észak -keleti része eddig is ki volt épitve, mi az északnyugati részét Chanea környékét szerettük, onnan mentünk nyugatra, délre,az egész nyugati és déli féltekét bejártuk mindig a barna színü utakat kerestük s ha elértük a tengert akkor reményünk volt hogy csendes öblöt találunk.Egyszer sikerült ha egy év múlva visszamentünk akkor már volt napernyő, napágy, hajó kikötő és vége volt a nyugalomnak.Eddig nagyon sok angol és olasz turisták voltak, most orosz ujgazdagok szállták meg a szigetet,rémesek.Talán még van egy terület ahol találtok talán érintetlen területet, dél Kréta, Illapetra és a tőle keletre lévő tengerpart az Aeolus szervez oda utakat.Nekem az a tapasztalatom ahova kocsival el tudsz menni ott vége az érintetlen természetnek, ugy kell öblöket találni hogy mint a Robiék mentek ,gyalog, vagy a víz felöl hajóval.Nem kocsit kell bérelni,hanem hajót és akkor csak ott köt ki ahol csak Ti vagytok és a tenger.

Re: Általános 2011 máj. 07 11:46 #7529

Igen, egyről beszélünk. Ez volt a mi titkos öblünk. Még tavaly május, június 2. hetéig ilyen volt, majd a hajókirándulás során láttam, hogy valamit építenek. 3 hétig munkálkodtak, mire az eredményt látjátok.
Én is úgy vagyok vele, többet nem teszem be a lábam abba az öbölbe. Közelről nem láttam, csak a hajót vitettem oda, és abból a távolságból szörnyedtem rá az ember rombolta öbölre.

Ami érdekes volt számomra, hogy akik tavaly mentek oda először, és eleve így ismerték meg, nekik kedvenc területük maradt...
Tehát milyen következtetést vonok le???
Mi vagyunk a szerencsések, akik megismertük szűzen...
Én is azt őrzöm fényképeimen,-mint egy 100 alkalom, különféle kis társasággal. És nem megyek oda többet. Így megmarad annak, amim volt.

Hát valakiknek sikerült belőle tömeg-turistás helyet csinálnia, és még a bömbölő tuc-tuc zenéről egy szót sem szóltunk.
Ez aztán tényleg betette a kaput, legalábbis nálam. Ilyen zenét itthon sem hallgatok, egy szép öbölben pedig inkább a természetet hallgatnám.
Először Korfun kaptam rá, a kis eldugott, háborítatlan partok felkutatására. Az egész déli csücsköt bejártuk, minden létező kis strandot meglátogattunk. Volt, hogy el is tévedtünk, apró falvacskába keveredtük, ahol a nénikéktől kaptunk útaigazítást.
Olyan is volt, hogy darazsak kergettek el minket egy meseszép helyről.
Jövőre Krétát tervezzük, ott aztán nem lesz nehéz nekünk tetsző háborítatlan partokat találni.
Ha ez valóban összejön, majd szeretném kikérni a véleményed!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 máj. 06 08:59 #7522

Melus! Tényleg nagyon szép helyen voltatok. Láttam a képeket, nagyon jók. Mivel nekünk nincs autónk, elég körülményes eljutnunk bárhová is. Csak busszal és vonattal tudnánk, ez viszont elég körülményes. Úgyhogy beérem azzal, hogy olvasgatom a beszámolókat, és gyönyörködöm a képekben, amiket feltesztek. :)

Kiscsillag!

Örülök, hogy tetszettek a képek, ha sütött volna a napocska, még szebb lett volna az egész környék. Sajnálom, hogy Neked nincs lehetőséged ellátogatni ilyen csodás helyekre, és autó nélkül valóban körülményes lenne.
Nekem egyszerűen szükségem van arra, hogy mehessek. Mindegy, hogy hová, de lételemem. A szüleim mindketten pedagógusok voltak, hol egyikükkel mentem kirándulni, hol a másikkal, úgyhogy mélyen bennem van a sokmindentmegnézni
vágya.
És mivel tavaszi kislány vagyok, a tavaszi kirándulások a kedvenceim. Illatozik az erdő, nyílnak a virágok, maga a természet friss tavaszi illata.... és ezt sajnos nem adják vissza a képek.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 máj. 06 08:00 #7519

Húsvékor sikerült megejtenünk egy kis kirándulást Ipolytarnócra. Ezt már többször el kellett halasztanunk, de most eltántoríthatalan maradtam, bár az időjárás próbált becsapni. Eső csak néhány percig esett, úgyhogy nem befolyásolt Bennünket, de sajnos a felhők miatt kevés napsütésben volt részünk.
Ha valaki nem járt még erre, és kíváncsi a képekre, akkor töltöttem fel néhányat.

picasaweb.google.com/melus1605/Ipolytarnoc#-https://picasaweb.google.com/melus1605/Ipolytarnoc#

Melus! Tényleg nagyon szép helyen voltatok. Láttam a képeket, nagyon jók. Mivel nekünk nincs autónk, elég körülményes eljutnunk bárhová is. Csak busszal és vonattal tudnánk, ez viszont elég körülményes. Úgyhogy beérem azzal, hogy olvasgatom a beszámolókat, és gyönyörködöm a képekben, amiket feltesztek. :)

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 máj. 05 15:10 #7515

Húsvékor sikerült megejtenünk egy kis kirándulást Ipolytarnócra. Ezt már többször el kellett halasztanunk, de most eltántoríthatalan maradtam, bár az időjárás próbált becsapni. Eső csak néhány percig esett, úgyhogy nem befolyásolt Bennünket, de sajnos a felhők miatt kevés napsütésben volt részünk.
Ha valaki nem járt még erre, és kíváncsi a képekre, akkor töltöttem fel néhányat.

picasaweb.google.com/melus1605/Ipolytarnoc#-https://picasaweb.google.com/melus1605/Ipolytarnoc#

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 ápr. 30 09:00 #7496

Pápán még a Kékfestő Múzeum az, ami megtekintésre érdemes. És érdekes!

Igen, ez igaz, de már zárva volt. A református templomban pedig van egy igazi múmia is, de már ehhez is késő volt. Majd máskor!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 ápr. 29 22:24 #7495

........................De egy nagyon szép és tartalmas kirándulás állt a hátunk mögött.

Így igaz!
Szép helyen vikendeztetek és jól töltöttétek el az időt!
Egy kis tavaszi illat lengi be a soraidtól a topikot!
:virágszippantós:

Pápán még a Kékfestő Múzeum az, ami megtekintésre érdemes. És érdekes!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 ápr. 29 18:20 #7493

2. rész.
Pápa nagyon helyes kis város. De előzetesen nem terveztük a látogatását, így nem is voltunk fölkészülve belőle. A főtéren áll a Szent István Vértanú Plébániatemplom ( link: www.templom.hu/phpwcms/index.php?id=14,545,0,0,1,0 - www.templom.hu/phpwcms/index.php ... 45,0,0,1,0 ) Szombaton és vasárnap látogatható a tornya és megtekinthető a panoptikuma. Szerencsénk volt, mert egy csoport éppen lejött a toronyból, így a túra további részében csatlakoztunk hozzájuk. megnéztük a panoptikumot, ismerkedtünk az Esterházyak történelmével (azért a toronyba mi is felmentünk utána). A szentély egyik oldalán van a sekrestye, másik oldalán a Mária-kápolna. Ebben találhatóak Szent Martiallis földi maradványai egy üvegkoporsóban, ő Rómában szenvedett vértanúságot, és őskeresztény katakombában temették el holttestét, Gr. Esterházy Károly hozatta Pápára.
Sajnos Pápa több nevezetességének megtekintésére nem maradt időnk. Ettünk egy fagyit és vettem egy sütit )stílszerűen pápai tortát-nagyon finom) és visszaindultunk Bakonybélre. Másnap, húsvét hétfő lévén elindultunk haza. De még nem kicsiny városunk felé indultunk, hanem a Somló hegy felé. Szerettük volna megnézni itt is a várat, de eltévesztettük a lehajtást, így éppen a hegy másik oldalára jutottunk.

Ameddig lehetett felmentünk autóval, majd a vár helyett a Szent István Kilátót céloztuk meg. Ide a Kitaibel tanösvény vezet.
Kb. 20-30 perces nem sietős, de kissé megerőltető sétával föl is értünk. A kilátó sajnos zárva volt.

Innen még 3 km lett volna a somlói vár, de már nem vállalkoztunk rá.
Elindultunk délnek, a Balaton felé. Utunk Devecseren és Kolontáron át vezetett. Szavakkal el nem mondható, szívszorító látvány fogadott bennünket. Mindent beborít még a vörös por. A házak, a fák, mementói a múlt év október 4-nek. Nagyon megviselt bennünket, pedig az útról csak töredékét láttuk a katasztrófa nyomainak....
A Balaton látványa azért egy kicsit felvidított minket. Tihanynál lehajtottunk a révhez. Éppen kikötött egy komp, azzal pedig átkompoztunk Szántódra. Elég nagy volt a forgalom a Balaton parton, mégis alig találtunk egy elfogadható kinézetű éttermet. (Az a taktikánk, hogy olyan helyen állunk meg enni, ahol sokan vannak, mert az nem lehet véletlen. Eddig még bejött. Most is nagyon finom ételeket ettünk. Bár az idő nem volt túl kedvező, kitartottunk a teraszos étkezésnél).
Siófoknál elvétettük a lehajtót Szekszárd felé, így jobb híján Enyingnek kanyarodtunk, majd Dunaföldvárnál jöttünk át Mo. legnagyobb folyóján. Jól elfáradva , este 8-ra értünk haza. De egy nagyon szép és tartalmas kirándulás állt a hátunk mögött.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 ápr. 29 17:52 #7492

1. rész
Április 22-én délután érkezünk meg Bakonybél általunk választott vendégházába. Nagyon kedvesen fogadtak bennünket. A több, mint 4 órás autóút után eluralkodott a fáradtság és már semmi hasznosat nem csináltunk, élveztük a madárcsicsergést hegyoldalra néző lakosztályunkból. Másnap reggel viszont újult erővel vágtunk neki a falu felfedezésének. Megnéztük a régmúlt emlékeit idéző templomot és a tájházat, majd visszatérvén a szállásra felszerelkeztünk enni és innivalóval. Nekiindultunk a Bakony erdejének. A környéken jobbnál-jobb turistaút található. Mindenki kedvének és fizikumának megfelelőt választhat. Mi az un. Boroszlán tanösvényen indultunk el, majd letértünk a Bakony legmagasabb pontja felé, a Kőrishegy (709 m) felé vezető ösvényre. Utunkat szinte végig tengernyi medvehagymaszőnyeg övezte. Ráadásul mostanság virágzik apró pomponos virágjaival.

Mindenhol enyhe hagymaillat. A medvehagyma mostanában nagyon népszerű.
A Boroszlán tanösvény elhalad az Odvas-kői barlang mellett is, ami több denevérfaj nászhelye. Szerencsére mi egyel sem találkoztunk még a barlangban sem. A Kőrishegyen áll a Vajda Péter kilátó, ahonnan gyönyörű látkép tárul a nézelődő szeme elé. A környező településeken túl látni Pápa katolikus 2 tornyú templomát, a Somló hegyet, sőt állítólag még a Balatont is. Mi ez utóbbit nem láttuk. A kilátótól még lehetett volna több felé is indulni, de mi visszatértünk a tanösvényre és egy igen meredek szakaszon leereszkedtünk a Gerence patak völgyébe, vissza a kiindulási helyünkhöz. Kb 12 km-t gyalogoltunk, igen szép vidéken. Visszatérve a szállásunkra, némi pihenő után vacsorázni indultunk. Este pedig nem kellett ringetni egyikőnket sem. A másnapi program a cseszneki vár és Zirc volt. Elég hamar odaértünk.

A vár nem túl jó állapotú, de mi szeretjük az ilyen helyeket. Nagyon erős szél fújt az omladozó falak környékén, legfőképpen pedig fönt a várban. A várlátogatás után bementünk Zircre. A Barokk apátsági templom zárva volt, de a bakonyi Természettudományi Múzeumot megnéztük. Még belépőt sem kellett fizetni családoknak ezen a napon.
A múzeum után az Arborétum következett. Ez a hely nem kis csalódást okozott. Egyrészt mert a fele le volt zárva munkálatok (vagy ki tudja mi) miatt , másrészt meg nem tűnt túl gondozottnak. na, így is sikerült eltévedni benne.
Délután visszaérve a szállásunkra, úgy gondoltuk, hogy gyerek még az idő. Így felkerestük Pápa városát. Az Eszterházy kastély nem látogatható, de a várkertben megtaláltuk Magyarország legvastagabb törzsű platánfáját. Ez a fa még a fekete Város című filmben is szerepel.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 ápr. 26 09:33 #7475

A hétvégét a Bakonyban töltöttük. Majd írok egy rövidke beszámolót, mert sok helyen megfordultunk és gyönyörű hely. Jobbára az Északi-középhegységet jártuk eddig, néhány kivételtől eltekinteve. Különösen a Mátra és a Bükk, no meg Zemplén tájain fordultunk már meg többször. Az a tapasztalat, hogy azon a vidéken - főleg így ünnepek vagy 1-1 hosszú hétvége tájékán- igen nagy a népsűrűség. Ezzel szemben a Bakonyban alig voltak. Holott a környezet egyáltalán nem marad el északibb tájaink természeti adottságaitól. Sőt!
Nagyon érdekes volt, hogy sok helyen hagymaillat terjengett. Nem volt ez más, mint a mostanában igen népszerű medvehagyma. Rengeteg van. Vastagon, szőnyegszerűen borítja a talajt és éppen mostanában virágzik!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 ápr. 18 11:01 #7459

Mi voltunk már Erdélyben,csodaszép. Igaz töredékét láttuk, de ha legközelebb megyünk kikerüljük az olyat, mint békás-szoros, mert az nagyon turistás és egyszer megnéztük.Egy Gyergyószentmiklós melletti kis faluban laktunk és a helyiek elvittek bennünket olyan helyekre, ahová magunk soha nem találtunk volna oda.Pl. egy cseppkőbarlangba ami még nem is volt megnyitva a közönség előtt. Persze a sóbarlang is érdekes látvány, lenyűgöző a mérete. Megéri Erdélybe menni.

idén törökök 2011 ápr. 18 10:02 #7458

Háááát, az idén a sok lúdat legyőzve az én régi vágyam fog teljesülni egy kelet-török körút képében. :lol:
Szóval, sajna most nem fogok látni csodaszép kék görög tengert. :(

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 ápr. 10 08:12 #7381

Az Őshaza meglátogatása
7 nap, 6 éjszaka, félpanziós ellátással

Az utazás célja: megismerni, megtapasztalni, az Őshaza című filmben látott pallag kultúrákat, erdélyi szakrális helyeket. Egy lélekemelő utazás vár ránk !

Több túrázásra, természetjárásra készüljünk, mint városnézésre.

Szállás:Gyergyószentmiklós központjában található műemlék jellegű, polgári házban. Szobái 2-3-4 ágyasak, saját fürdőszobával rendelkeznek.
Étkezés: a panzióban reggelit, vacsorát kapunk. Előre jelezni kell a vegetáriánus menü igényt.Az utazáshoz szendvicset lehet kérni 250 Ft-ért, vagy a közeli boltban lehet vásárolni.
Öltözet: Erdélyben májusban is hidegek az esték, és gyorsan változik az időjárás, ezért mindenképpen javaslom a réteges öltözködést, váltás meleg ruhát, vízhatlan cipőt a túrázáshoz. A legmelegebb ruhákat célszerű elhozni.
Pénzváltás: Menetben Nagyváradon megállhatunk váltani, de Gyergyószentmiklóson is van pénzváltó.
Vásárlási lehetőség: Üzletekben csak lejjel, vagy sok helyen kártyával is tudunk fizetni. Az árusoknál pl. Korondon elfogadják a forintot és az eurót is.

Tervezett programok (kb 1800 km )
Első nap: Indulás Nyiregyházáról később egyeztetett időpontban.Nagyvárad pénzváltás, Király-hágónál Erdély köszöntése, este érkezés Gyergyószentmiklósra. Szálláshelyek elfoglalása, vacsora.
Második nap: reggeli, délelőtt bemelegítő gyalogtúra, ismerkedés a pallagokkal;
, városnézés szabadprogram; délután - ismerkedés a népi mesterségekkel: zsindely és dránicahasítás bemutatása; este közös borozgatós beszélgetés a látottakról.
Harmadik nap: . reggeli, egész napos autóbuszos-gyalogos kirándulás távolabbi települések pallagjaihoz; Csíksomlyó - Rákos - bogát hegy – Karcfalva az útba eső történelmi és földrajzi látványosságok meglátogatása; visszaérkezés késő délután, estebéd, utána szabad program.
Negyedik nap: hajnali kemencés kenyérsütés bemutatása, reggelivel;
kombinált gyalogos és autóbuszos kirándulás eltitkolt, elfeledett szakrális helyekre;
ebéd a természetben, juhsajtos, lilahagymás szalonnasütés
visszaérkezés késő délután, estebéd, szabad program.
Ötödik nap: Tászok tető kombinált autóbuszos gyalogtúra, egész napos.
délután Gyilkos Tó Békás szoros.
Hatodik nap: reggeli, kombinált túra (gyalogos és autóbuszos) elfeledett ősi szakrális helyekre; Esti érkezés, vacsora, székely anekdoták székely nyelvjárásban (felolvasás).
Hetedik nap: reggeli, búcsúzás, hazaindulás. Korondon vásárlási lehetőség.
A tervezet úticélok: : A Tászok- tető, ahol rovásírásos köveket találtak, Gyilkos tó Békás-szoros, Csíksomlyó kegytemplom és a Somlyó hegy, pallagok, titkos szakrális helyek. Az oda és visszaúton: Bánffyhunyad református templom,Parajd, Korond,Szováta Medve-tó, Székelyudvarhely, Szejkefürdő, Farkaslaka,
A programbővítés jogát fenntartjuk !

A nap mindig süt, a felhőket meg elküldjük.

Részvételi díj: 49.000 Ft/fő

Fizetés: március 30-ig 25.000 Ft, a második részlet az indulást követően a buszon.

Számlaszámra 117 73449-00990042 (Kosztyu Györgyné, hivatalosan ez én vagyok BB) vagy készpénzben.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 ápr. 07 16:06 #7350

Pamag !!
Megint szép helyen jártatok!!
Más:
Megszületett az elhatározásunk az idén nem lesz :cry: Görögország,Spanyolországba megyünk.Kicsit fáj a szivem/na jól van nagyon/,de néha engednem kell mást is lássunk.Kérlek benneteket akinek van információja segítsen egy kicsit.Ugyan busszal megyünk Santa Susanába,de szeretnék minél többet tudni.

Szia!
Én voltam a Costa Braván repülővel és busszal is.A busz, ha nem szálltok meg , gyilkos út lesz.Egyszer július 15-től voltunk két hétig, a napra nem lehetett kimenni a napernyő alatt töltöttük az egész napot, este hétkor bújhattunk ki. A tenger nagyon hideg volt, és borzasztóan koszos.A hajókról a hulladékot renszeressen az öbölbe sodorta.De! Lehetőségetek van a világ legszebb helyeire, városaiba eljutni, megnézni! Blanes-botanikus kert, Monseráti kolostor, éshát a csúcsok csúcsa Barszelóna! A Szent Család templom , nem elég egy nap,Gaudi,Güel parkja, Szent György Katedrális,a kikőtő Kolombusz hajójával, az Olimpiai Park, az Arzenál,a ramblaszok /virág, állat/ stb.csodálatos gazdag ország!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 ápr. 07 14:31 #7348

Pamag !!
Megint szép helyen jártatok!!
Más:
Megszületett az elhatározásunk az idén nem lesz :cry: Görögország,Spanyolországba megyünk.Kicsit fáj a szivem/na jól van nagyon/,de néha engednem kell mást is lássunk.Kérlek benneteket akinek van információja segítsen egy kicsit.Ugyan busszal megyünk Santa Susanába,de szeretnék minél többet tudni.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 ápr. 04 19:17 #7318

Megint voltunk kirándulni :

Simontornya - a Simon tornya

melléklet nem található

Ozora - Ozorai Pipo vára
<!-- ia0 -->P1010011forg.JPG<!-- ia0 -->

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 márc. 23 21:43 #7276

Egy kis tavaszi üdvözlet:

melléklet nem található

Ugyan nem nyaralás, csak kirándulás - idén már voltunk a Balatonon ! :D

melléklet nem található

Balatonföldvár - a kelta földvár sánca :

<!-- ia0 -->P1010010.JPG<!-- ia0 -->

Re: Nyaralások más helyszíneken 2011 febr. 21 08:09 #7054

Köszönöm Ági a jókívánságot!Igen ,TUDOM az életem legszebb napjai voltak amit Krétán töltöttem, a táj,a természet, az emberek, felejhetetlen.Most igy érzek Thassos szigetével is már alig várom, hogy ott legyek, annyi csoda vár ott is.

Szerintem is repülni akkor repülj amikor már megöregszel, mi nyolc éven keresztül tettük meg Krétára kocsival az utat /háromszor Polszki126.-kocsival ,hárman/ amikor az autópja Nis-ig volt s utánna a görög határig a rémek utja következet de Platamonászig mindig eljutottunk az első nap, utánna Pireusz ,jegyvétel , s kezdödött a kaland, nyolc év kellett, hogy bejárjuk a Nagy Szigetet de a kocsink nélkül nem láttunk volna annyi gyönyürűséget,tehát vigyétek át!

Zsuzsi, ma már mondtam, hogy Isten éltessen sokáig.
De most még egyszer mondom, úgy mintha nem névnapod, hanem szülinapod volna.
Adjon az isten neked és párodnak még száz évet fiatalosan, fürgén, és vidáman!
Zsuzsa buzdítását pedig fogadjátok bátran. Örök fiatalok maradtok.

a kocsink nélkül nem láttunk volna annyi gyönyörűséget,
Életetek legszebb, legtartósabb ajándéka volt. Ezt hiszem!

Oldalmegjelenítési idő: 0.541 másodperc
endeel