Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken 2018 febr. 03 15:43 #18530

Balázs, a beszámoló nagyon jól sikerült. Mindig élmény olvasni az írásaidat. (Persze, nem most olvastam el, hanem még akkor, amikor ígértem, csak nem reagáltam rá valamiért.)

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken 2018 jan. 23 11:38 #18524

A melanomám miatt igy is "korán" megyünk de szeptemberre már nem volt hely csak a végére, az Uági akkor jön , jó lett volna találkozni,, Veletek is

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken 2018 jan. 23 07:32 #18522

Dobpergés....... tárám.
Elkészültem: thasos.hu/thassos/elmenybeszamolok/egyeb-elmenybeszamolok/469-balazsh-rhodos-2017

Jó munkához idő kell, aztán még lehet, hogy nem is jó. :)

Este (nyugiban, csöndben) el fogom olvasni. Alig várom!!!!!!!

Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken 2018 jan. 23 07:31 #18521

Június 18-tol Lefkada de augusztus 18-tól Thassos, sajnos csak egy hét, de muszáj kipihenni a házépítés rém napjait.Júniustól decemberig 5 x bukott meg a kéményünk

De jó, h mentek Zsuzsi. Örülök :) Mehetnétek Thassosra hamarabb 1 héttel, így sajnos nem fogunk találkozni. ;)

Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken 2018 jan. 22 21:52 #18520

Június 18-tol Lefkada de augusztus 18-tól Thassos, sajnos csak egy hét, de muszáj kipihenni a házépítés rém napjait.Júniustól decemberig 5 x bukott meg a kéményünk

Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken 2018 jan. 20 12:49 #18515

Dobpergés....... tárám.
Elkészültem: thasos.hu/thassos/elmenybeszamolok/egyeb-elmenybeszamolok/469-balazsh-rhodos-2017

Jó munkához idő kell, aztán még lehet, hogy nem is jó. :)

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 szept. 13 17:58 #18373

csatlakozom,szuper képek :) én azért kicsit sajnálom,hogy nekünk most kimaradt Rodosz-persze Evia is gyönyörü volt :)

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 szept. 05 21:29 #18362

Szuper képek. Jó felvételek. Sok emlék. Köszönjük :)

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 szept. 03 19:12 #18360

Eddig jutottam a Rhodosi képekkel. Felirat még nincs.

Album 1.: photos.app.goo.gl/YGwr1bvI0EA9JF1o2
Album 2.: photos.app.goo.gl/zmpabsNNSCjpFrRy2

Csak ha van időtök! Több mint 850 db kép. :)

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 aug. 31 23:45 #18359

Köszönjük! Rajta leszünk.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 aug. 31 20:53 #18358

Pénteken indulunk Toroniba,

Jó utat!
Jó evezést!
Jó pihenést!

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 aug. 31 10:24 #18357

Pénteken indulunk Toroniba, .....................................
A kéményeinket újra építették .........................................

Zsuzsa, jó utat, jó pihenést!

A kéményekhez meg keressetek előbb egy kéményseprőt, megfogni a gombját, hogy szerencsét hozzon! :lol:

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 aug. 30 23:19 #18356

Pénteken indulunk Toroniba, azt írták akik most ott vannak hogy minden rendben! A kéményeinket újra építették reméljűk átmennek a vizsgán.Már mindet kicseréltek az új kéményen, de ha közben változtak a szabályok??? mert eddig is úgy történtek, a német Wismann kazánokat a hazájukba és az EU.-ba műanyag csövekkel szerelik kis hazánkba kötelező eldobni a hozzájuk járó csöveket, és fém csövekkel kell felszerelni.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 aug. 29 23:00 #18355

.......................

Akit érdekel, megírtam az idei görög nyárról a hosszabb beszámolót, fotólabummal .

:taps:
Köszönjük, köszönjük!
Jó volt olvasni-nézni a képeket... nosztalgiázni...
Természetesen jövőre is kérünk ilyet !!! :igen:

<!-- ia0 -->görögzászló.gif<!-- ia0 -->

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 aug. 29 07:51 #18354

• ifuley
  • ifuley profilkép
  • Látogató
  • Látogató

Valamikor az ideiről is lesz hasonló.

Akit érdekel, megírtam az idei görög nyárról a hosszabb beszámolót, fotólabummal .

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 aug. 25 18:09 #18352

Ez találtam most!
www.google.com/maps/d/viewer?mid=1_hWishHOBMcg_gbIKdJFNsvjkG0&ll=40.08444957504104%2C23.846211014315486&z=11-https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 15486&z=11

Ehhez kapcsolódva küldte Zsuzsa:

melléklet nem található

<!-- ia0 -->Sithonia_strandjai_felsorolas.jpg<!-- ia0 -->

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 aug. 25 18:06 #18351

....................... sztem ez nem lenne kivitelezhető a mi esetünkben. ..................

Azóta épültek újabb utak is.
Pl. autópályán lehet elérni Ionnaninát, onnan délre Atra (ha jól írom...) érintésével a Rio-Antirio híd ha nem is autópályán, de főúton érhető el (? most nem néztem meg térképen...) , erre mindenképpen rövidebb, mint a Thessaloniki-Athén autópálya.

A kulturális látnivalók honlapja: odysseus.culture.gr/index_en.html - odysseus.culture.gr/index_en.html

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 aug. 24 07:52 #18350

Hűha, nem semmi út volt! Na én ilyet azért nem mernék tervezni, mert sztem ez nem lenne kivitelezhető a mi esetünkben. Ámbár????? Erdélyi utazásunk is egy körút volt tulajdonképpen. Ha jól emlékszem a 10 nap vagy 4 szállással (Torockó, Szováta, Gyimesbükk, Székelyudvarhely) oldódott meg.
Pár éve olvastam Vojáki-Nagy Andrea: Hellasz rabságában c. könyvét. Nem tudom, h lehet-e még kapni. De anno nekem nagyon tetszett és pont a peloponnészoszi utazásairól szól jórészt.
Talán itt: www.antikvarium.hu/konyv/vojaki-nagy-andrea-hellasz-rabsagaban-745677?utm_source=moly.hu&utm_medium=referral&utm_campaign=moly.hu

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 aug. 23 20:11 #18349

....................................................

Elkezdtem utólag összeszedni térképre az akkori utazásunk helyeit :D ha kész leszek vele, majd megmutatom... csak gondolatébresztőnek.

Tényleg csak gondolatébresztőnek.
Mi erre jártunk.
Térkép: drive.google.com/open?id=19_adsSlCO8d8blQCKrAuDdw0ze0&usp=sharing-https://drive.google.com/open?id=19_ads ... sp=sharing
Pirossal jelöltem azokat a helyeket, ahol jártunk, sárgával azt, ami ugyan szóba jött, de nem mentünk oda.
És bepöttyöztem az útvonalunkat is. Tkp. a Peloponnészosz keleti oldalán mentünk dél felé, majd a nyugati oldalán északnak.
Az odafele utat sárga pöttyökkel jelöltem, de mivel a műholdas kép volt előttem, azon jól látszik, a sima térképi oldalon nem annyira... A visszafele tartó részt meg zölddel.
Hát mi úgy mentünk, hogy most az egyszer az életben a Jóisten megadta a lehetőséget, talán máskor nem lesz ilyen, nézzünk meg minél többet, ami csak belefér. (Ugye nem minden tud beleférni egy utazásba.) A valós cél egyrészt a Tajgetosz volt, másrészt minél többet látni a nyílt tengert.
Végülis láttuk az Olymposzt, a Tajgetoszt és a Parnasszust.
Láttuk Athént és láttuk Olympiát.
Igazából az útvonal is látnivaló volt. A tenger látványa meg a szerpentinek a hegyek között.
A beszámoló: thasos.hu/thassos/elmenybeszamolok/egyeb-elmenybeszamolok/3-gorog-korut-2004-ben - thasos.hu/thassos/elmenybeszamol ... t-2004-ben

Az akkor talált linkek persze már nincsenek meg.
De van honlapja a görög országos idegenforgalmi szervezetnek, meg minden tájegységnek. Van honlap országosan a kulturális látnivalókról, információkkal. (Egy útvonal összeállításánál szempont az is, hogy a múzeumok meg egyebek mikor vannak nyitva, nehogy épp ne találjuk nyitva.)
Rengeteg egyéb látnivaló van ott, nekünk ennyi fért egy útba.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 aug. 22 14:36 #18346

Miért nem Szamothraki?????? Sziget, ismeretlen, nincs annyira délen,titokzatos, kevesen vannak, van történelmi multjaÁg segít /azt ígérte/, egy mikróbusz átvitele nem nagy költség.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 aug. 22 10:58 #18345

Elkezdtem utólag összeszedni térképre az akkori utazásunk helyeit :D ha kész leszek vele, majd megmutatom... csak gondolatébresztőnek.

Ez engem is érdekelni fog. ;)
Már én is régóta szemezgetek Peloponnészosszal, de mindig más lett belőle.
Meg a gyerekek mindig szigetre akarnak menni. Hiába mondom nekik, hogy Peloponnészosz is sziget, hiszen a Korinthoszi csatorna elkészült. :) :oops:

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 aug. 21 23:29 #18344

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 aug. 21 13:37 #18343

Akartam még írni az előző hozzászóláshoz, csak már nem engedte a rendszer szerkeszteni a mondandómat. Az árakról akartam írni annyit, hogy én a szállásfoglalás előtt meg voltam arról győződve, hogy Sartin milyen baráti árakkal fogok találkozni. Hát, nem találkoztam. A szállások árait kifejezetten soknak találtam. Igaz, én mindig a főszezoni árakat nézem, mert akkor tudunk utazni. Alkudozni sem tudtam. Az éttermekben 40 euro alatt/3 fő nem jött ki a fogyasztás és a szupermarketek is a szokásos árakkal dolgoznak, bár erős szórásban- elhelyezkedéstől függően.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 aug. 21 13:12 #18342

Én örülök a tippeknek, nyugodtam írj és írhattok ötleteket. Ugye, én is szándékosan így írtam, hogy a közeljövő nyarak egyikén... pont azért, mert komoly előkészítést igényel. Én nem szeretem a csillagtúrákat, de néha jó, ha nem nagy távolságokat kell megtenni. A körútra viszont kapható volnék, de kb. 2 éjszakákkal egy helyen és egy-kétszer meg több, hogy ténylegesen tudjunk pihenni. Nagy falat a Peloponnészosz, sok látnivalóval. Mi max 2 hétre tudnánk elmenni összesen itthonról. Ez nem sok, de nem is kell mindent egyszerre akarni.

Re: Nyaralások más helyszíneken 2017 aug. 21 00:02 #18341

......................
........................................
Ui.: az autóban azon gondolkodtunk, hogy tudnánk egy peloponnészoszi nyaralás abszolválni a közeljövő nyarak egyikén ;)

:igen: :taps:

Peloponnészosz: nagy terv, komoly terv.
Két hétnél rövidebb időre nem is szabad gondolni.
Érdemes legalább egy évre előre készülni. Az sem baj, ha több ideig emésztjük az információkat.
Első az információk beszerzése: több útikönyvből és minél több honlapról.
Sokszor a szállodák honlapjainak van menüpontja a környékről is. Itt sokszor nemcsak a kötelező látnivalókat, hanem a helyiérdekű nevezetességeket is felsorolják, azok között is van érdekes.
Mit akarunk megnézni?
A rengeteg látnivalóból valahogy szelektálni kell.
Vagy úgy, hogy csak a számunkra legfontosabbakat nézzük meg, vagy úgy, hogy elhatározzuk, most a terület egyik csücskét nézzük meg, másik évben a másik csücskét, harmadszor a...
Hol és milyen szállások vannak? hol van sok szállás, melyek a felkapottabb részek, melyek az isten háta mögöttiek?
Milyen útvonalon menjünk? milyen látnivalókat fűzzünk föl az útvonalra?
Részemről nem szeretem a csillagtúrát. Ismeretlen helyen meg tudok őrülni, ha visszafelé is ugyanazon az úton kell menni, mikor még annyi megnéznivaló táj lenne...
Én mindenkit biztatnék hasonló stílusú utazásra, mint ahogy mi csináltuk 2004-ben (az első igazi görög úton) - körbementünk a Peloponnészoszon, nagyjából 200 km-es távolságokat megtéve egy-egy nap, mindenütt egy-két éjszakára maradtunk (egy helyen 5-re), és amíg egyik helyről mentünk a következő szállás felé, útközben megnéztük az útba eső nevezetességeket. Este meg sétáltunk egyet a szállásunk településén.
No, ma már azt így nem tudnánk kivitelezni...
De aki ilyen nagy úton gondolkodik, véleményem szerint több szállást válasszon, 3-4 naponként, és csak kisebb távolságokra csillagtúrázzon.
Szerintem.
De a lényeg, hogy alaposan meg kell rágni az útitervet.

Bocs, Honey, nem kifejezetten Neked címeztem, mert tudom, hogy alapos vagy - de ha bárki kedvet kap hozzá, ismerje ezt a véleményt is.

Oldalmegjelenítési idő: 0.441 másodperc
endeel