Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2016 márc. 26 07:19 #17058

Március végi időjárási jelenség
23.-24.03.2016. Délután 17.00 óra 25 C meleg, déli szél.
25.03.2016. Szélcsend. Kora délutántól lent a parton csendes eső. Estefelé a hegyekben 600 méter magasság felett hófúvás és havazás. Hőmérséklet a part közelben 10 C.
26.03.2016. Reggel derült napfényes idő. Hőmérséklet 16 C. Havas hegyek.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2016 márc. 22 09:03 #17027

Beléptünk a meteorológiai tavasz kezdetbe. A valóság, hogy egy pár nap kivételével a tavaszi időjárás már bő egy hónapja tart. Az otthonokban lassan befejeződik az esti fűtés is. A jó időre készülés a lakásokban a téli szőnyeg összeszedése, kimosása, és elcsomagolása a következő fűtési időszakig.
Panagia egyik házát látjátok most. A hagyományőrzésünk itt is látszik. Nézzétek meg a szép szőtteseket!
A parti fák zsenge üde zöld levelekkel nyújtanak életkedvet adó hangulatot. A hegyeinkben, hol kicsit hűvösebb van még ott is az első levélkék megjelentek a lombhullató fánkon. A fenyő elkezdett virágozni. A napokban volt egy kis zivatar, ez lemosta az első sárga virágport a falunkra. Április közepétől szokott ez jellemző lenni. A méhek mindenhol szorgos munkában. Kertünkben is zajlok az élet. Most erről szeretnék nektek vidám képeket bemutatni. Tegnap 3 kisliba kelt ki a tojásból. Nagy az izgalom az egész baromfi udvarban.
Szép tavaszt kívánok mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2016 márc. 14 20:11 #17010

Jól mondtam én tegnap brrr. Karneváli vicc. Ahogy agyonfagyva hazajöttünk Panagiából szundíttunk egyet. Majd estefelé kimentem fáért. Ó...Megdörzsöltem a szemem: havas volt az YPSÁRIÓ CSÚCS!
Megirigyelt bennünket és számunkra kevésbé mókás sapkát öltött...
Fotózáshoz már kicsi volt a fény.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2016 márc. 13 10:41 #17008

Brrr...Átmeneti hideg van! Épp amikor farsangozunk...De így szokott ez mindig lenni! majd ha elmúlnak az ünnepi időszakok, visszajön a jó idő.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2016 febr. 18 09:53 #16907

Időjárás riadó
Sokan örülünk a jó időnek.
Nem kell fűteni! Februáárban???
Tudunk könnyebben öltözni.
A lakás vidámabb, napfényesebb.
Hétvégi kirándulásokra nagyon jó az idő.
Ez mind mind örömre ad okot.
Hanem az itteni meterológusaink igen aggódva néznek a februári hónapra.
Ezen a héten 20 fokos átlag nappali hőmérsékletünk volt, és lesz. Vasárnapra mondanak 2-3 fokos lehűlést, esetleges záport. A jövőhétre újabb melegfront érkezik. Mondanak 25 fok átlaghőmérsékletet is.. Hó végén látnak csak egy kicsi lehűlést, azt is csak az ország északi részében.
Krétán továbbra is marad a rövidnadrágos, nyári időszak.
A kertünkben kivirágzott a sárgabarack, őszibarack. A cseresznye, alma, szilva is kezd bontani.
Ha erre márciusba rájön a fagy vagy egy hó?
Ahogy néztük az európai térképes előre jelzést otthon is ez lesz az igaz...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2016 febr. 14 09:23 #16899

Gyerekek, nem igazán tudom mit mondanak az időjárás előre jelzések. Csak a természeti jeleket figyelem.
Már január végén megbolondultak a szárnyasaink, és rájuk jött a kotlás. Akkor még leszedtük fészekről őket, erőszakkal. Most már viszont nem tesszük. Azóta is kínlódtunk ugyan a jószágok leszoktatásával, de a természet minden porcikája tavaszt érez. Az esők melegek, a hó plusz 10 fokban esett. Hadd költsenek hát szárnyasaink, és vessünk is. Meleg a föld, és ha jön is hó vagy esetleg talaj közeli rövidke fagy, a valóság az, hogy március végi időjárásaink vannak. Az illatok, a fények, mind mind ezt mutatják. Tegnap délutántól megint volt egy tavaszi zivatarunk. Ma reggel a föld kibocsájtotta a meleg párát magából majd már 9 óra felé betört az erős meleg. Ha bágyadtabb lett volna, akkor minden itt a faluban párában szürke meleg körben látszódna. De oly erős a napsütés, hogy áttörte a felhőt, és megitta a nap.
Nézzétek mily szép reggelre ébredtünk itt a faluban.
Az egykori folyó deltája lent van az öbölben. Ott ugyan már házak vannak, de mint vízgyűjtő még alulról lélegzik, és a vizet magába szívja, majd reggel kibocsájtja. Onnan jött hát a pára. Ha a kamerára felnéztek most, nyoma sincs ennek mit itt láttok. Napfelkelte után még egy órával lehetett, majd tiszta lett minden.
Hm... Ezt írtam 10 órakor. Mert ilyen volt.
De csibész ez a klima.
Oda nézzetek.
11. órakor milyen jelenséggé vált a tiszta időnk...
Mielőtt elzárom a gépet majd kattintok. akkorára újra tiszta lesz. Gyanítom...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2016 febr. 09 11:59 #16873

Igen ez egy érdekes házegyveleg. A középsőt és a kicsit imádom a háló ablakából nézni. Marci is míg kicsiny volt, órákig könyökölt az ablakban hajnalonta és esténként.
Ez eredetileg kettő ház volt. A nagy házegyüttes és egy kicsiny kőház.
Majd a szülők átadták a gyermekeknek a nagy házegyüttest. Kettő gyermek volt, felezték a kettő emeletes házat oldal felezésbe. Majd az egyik meghalt, és gyermekei Athénba költöztek.
A másik szülők is meghaltak, az ő gyermekeik már lebontották és elemekből felhúzták, így lett kicsit magasabb az új rész.
A régi öreg kőház már lassan egyedül marad itt a környékünkön. Még jó 10 éve szinte minden ház ilyen volt. a lakói idősek, ha ők kihalnak, akkor az is leromboltatik. Kár lesz, mert szívet gyönyörködtető. Kicsit alacsony bent. De nagyon meleg. 2 méter belmagasság lehet, és még falépcsőn mennek fel az emeleti hálóba. Lent a nappali van a régi nyitott kéményes kandallóval és egy kis fa tüzelésű sporhettel. Oly tiszta, oly praktikus ott minden...
A kerje, pedig minike, és egész évben virágos, és mindent megterem.
De pár éve van márcsak neki. Aztán ha az öreg házat megbontják, a jó szellem lakta is lerombolódik majd. Összenőttek ők...
Mi a temető felett lakunk. Ott nagy parkoló van.
30 éve csak olyan kis házak voltak, mint az alsó kőház. A mi házunk is olyan volt. Olyan szűk utcák voltak, hogy csak egy kövér csacsi fért el. A patak is itt folyt el a házak közt, mint Panagiában.
A téren ha álldogálok lelki szemeimmel látom ezt az öreg édes falurészt. Az aszfaltot ráhúzták a lerombolt házakra. De mivel egy egy ház sarka erős kősziklára épült, azt nem tudták kivenni és attól dudorodik az aszfalt . Így fel lehet fedezni az egykori házkörvonalakat.
Ez a változás történt e szigeten. Itt visszasírjuk. Minden esti kávézásnál nosztalgiázóan felemlegetjük hogy hogyan is volt nem oly régen. De ha otthoni kis falvakra gondolok, ott is beleestünk a romboló fejlesztésbe. Visszahozhatatlan a múlt...

A másik kettő szomszédunk dél-nyugatról.
1. Ezekben is voltam még 5 éve bulizni. Csodáltam az öreg kőházat. A patak mentén van, tudod a patikai út patakja felett. Csodáltam a falait. 1m vastagok voltak, és édes szekrényeket véstek bele. A teraszán ha többet ivott valaki arra vigyázni kellett, mert meredek partszakasza volt a patak felé. Azon akkor viccelődtünk is. Gyönyörű kertje oldalt. Most két foghegy van. kb 300 éves házak voltak tökéletes állapotban. Több boldog, dolgos generációt felneveltek itt. Majd az utolsó 20 év abból az utolsó 5 ezt a változást hozták...
2. Az is egy uradalmi ház volt. Ma három tulajdonosa van. Figyeld az ablakok és a tetők váltását.
Mind kettő ház tulajonosainak közvetlen parti, medencés szállodája van. Változtak az értékek és az életmód.
A régi megbecsülését fájlalom. Tedd az új vonalat, de a régit is ápold.
Az elgazosodott kert még kettő éve oly gondozott volt, hogy egy szál gaz nem volt benne. 87 évesen a bácsi botra támaszkodva ültetett, kapálgatott. Decemberbe még volt paradicsoma, és mi is tőle kaptunk tavasszal saláta palántát. Az idén távozott el, és két éve nem tudott már dolgozni. A fia a falun túli Platán tavernás. Innen ebből a most elvadult kertből került minden a tavernája asztalára. Tudom, beleférne az idejébe, hogy a föld mit megkapott művelje. Mit mondjak még?
Ha ezeket az öreg házakat megnézed, és meg kérdezed ezek gazdag emberek házai, akkor azt kell mondanom, hogy igen, nagyon vagyonos embereké. Ha a falubeli házukat nézed akkor viszont egy mérhetetlen putri szegénységet látsz. A vagyon most leköltözött a partra. Bár kezd fel is költözni. De vissza tudja e építeni azt a házat mi ott volt?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2016 febr. 09 11:29 #16872

Kalimeroudia gia olous sas!

poly omorfoi!

és a házak...
a régi a támasza az újnak, vagy épp fordítva?...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2016 febr. 09 07:39 #16869

Kalimeroudia gia olous sas!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2016 febr. 05 11:12 #16860

Jól teszi a maci!
Ó, én hogy jártam...
Kimostam minden téli holminkat mert kettő hete egy polo elég volt nappalra. Fűtés sem kellett többször. Nem úgy nézett ki, mint az alkyini jó idő, de jó volt! És tessék. Este szemerkélt, majd csendesen lotyogott. Ma reggel kinyitva az ajtót elcsodálkoztunk. Hőmérő higanyszála 12 C. A teraszon olvast latyakos hó, fent a hegyen f fehér hólepel. Nézzetek csak fel a kamarára...Most leesett a hőmérséklet 2 fokra. Pár naposra mondják itt ezt a jelenséget, majd vissza a enyhe idő.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2016 febr. 02 18:09 #16843

Ma van (tkp volt...) Gyertyaszentelő Boldogasszony napja.
Ehhez a naphoz kapcsolódik a legenda a medvéről és az árnyékáról.
Hát... a mai napon bizony meglátta a medve az árnyékát, tehát visszabújik a barlangjába aludni, mert még hosszú lesz a tél... :(
Bár még egy bő hétig egész meleg időjárást prognosztizálnak. Csak nehogy márciusban szívjuk meg...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2016 jan. 31 10:03 #16832

H?romnapja tavaszi az idojaras. A heten mondanak 20 celzius fok koruli idojarast is. Vajon ez a szakasz lesz a telben az alkioni idojaras?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2016 jan. 20 22:18 #16795

Talán a Kaptam egy kör-emailt... topikba való...
de az időjárással foglalkozik: Jeles napok az időjóslásban

<!-- ia0 -->Jeles napok az időjóslásban.docx<!-- ia0 -->

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2016 jan. 19 21:29 #16794

Egy nyugodt , de gyanús este volt a péntek este. Figyelitek, mintha nagy tüzes parti lett volna ott fent az égen a szélorkán előtt. Még szivárványt is tettek díszként fel.
SZÉL VIHAR követte szombat és vasárnap, miről már írtam. A fél falu tetőcserép nélkül maradt. Vasárnap kissé enyhült, majd hétfőn jött a hideg, és mára újra VÍZKERESZT ünnepe.És, Hó- hó, hóóó!
Emlékeztek a fél falu ma tartotta ezt az egyházi ünnepet. Erre is tartogattam egy csipet érdekes szokást nektek.
Kefalonián többen jártatok már. Ott tartanak egy másik szokást is.Nem csak a keresztet merítik, hanem a narancsokat is. MEGÁLDJÁK.
A hónak pedig örülünk. Egész nap sűrűn havazott. Eredménye nem sok lett, mert plusz kettő fok van most este is, mi nem engedi meg, hogy holnap a kis iskolásaink ne menjenek suliba. Ha megmaradt volna a hó, akkor a falunk megtelt volna meredek hegyi utcáin a szemetes zsákokon csúszkáló gyermekeivel. De a hó elolvadt, így mindenki megy holnap suliba. Így is öröm a hó. A vízeséseink patakjai hadd duzzadjanak majd a lassan olvadó csapadéktól. Ha egy kis fagy még lenne az jót tenne majd a nyári zavaró darazsainknak. Bár az újévi rendkívüli nagy fagy már lehet, hogy pusztított belőlük.
Mindenesetre élvezzük a havat!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2016 jan. 17 07:58 #16793

Tegnap országos szél vihar volt, kijárási tilalmakkal a hajóknak. A hőmérséklet 15 fok körül, kezelhetetlen, sok kárt okozó a szél orkánnal. Ma már csendesedett, a hőmérséklet hűlt és várjuk a havazást és fagyokat mindenhol.
Mondjuk, hogy az időjárás kiszámíthatatlan. Ez igaz is és nem is. Ebben az országban, mióta én tudom január 20.a után köszönt be a tél. 40 napig tart. Eső, hó, fagy, szél 40 napig. Ezt megszakítja az alkioni jó idő.
Keresgettem képeket visszamenőleg is. Figyeljetek majd a dátumokra. A fotókon sí- központok: Olimpos, Kaimakcalán, Falakró, Laila, krétai Anogia. Kb 15 téli szórakozásra kialakított központokból az északi ország rész hegyeit és a legdélebbit választottam.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2016 jan. 06 11:06 #16771

Az időjárás az év utolsó napjaiban
Karácsonyt nappali 15-20 C fokos melegben ünnepeltük.
Erre az időjárásra mondták a régi naptár hívői, hisz még nincs itt karácsony ideje!
Az igazi Karácsonyra megjön majd a hó!
Hogy kinek van igaza, azt döntsétek el ti.
30.-án 20-25 C fokot esett a hőmérséklet. Nappali -8 fokot éjjeli akár -15 Cfokot mutatott a hőmérő higanyszála. Északi szél nagy erővel, és havazás volt január 3-ig az egész ország területén. Déli részeken is, és ott is, hol évtizede nem láttak havat. Komoly gondokat okozott a közlekedésben és a háztartásokban.
Most csak egy két felvételt ezekről.
Ami a meterologusoknak fejtőrést okoz, hogy egyik napról a másikra 25 C fokos különbség történt karácsonyról, új évre. Majd ez most ismétlődött meg újra. Ma az ország területén újra 20 fokos , sőt Krétán közel 25 C fokos a hőmérséklet. A hegycsúcsok mindenhol havasak. Tegnapelőtt hógolyóztak, szánkóztak, ma vízkeresztkor ugyan fagyos vízben, de meleg levegőben és napsütésben merülhetnek a kereszt kihúzói.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 dec. 23 04:12 #16722

Utazzunk most el az ország minden tájára.
Megnézzük az elmúlt héten milyen időjárás volt itt, hol van a hegycsúcsokon hó és hol vihar és hol szép idő.
Rodoson eső nélküli villámlás, Hios szigetén erős hullámzás. Az 1500 méter magasság felett kevés hó. Talán a legtöbb KRÉTÁN! :D

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 dec. 23 03:07 #16721

Lassan itt a karácsony. Havat várunk mi is. De csak várjuk. Az ősz közepén az előrejelzők azt mondták hűha, nagyon hideg telünk és havazás is lesz már decemberben. Viszont amit kaptunk: ENYHE TÉL. Száraz hidegek, nappal 15 C fok körül,hajnalban 1-7 c. Sem szélorkán, sem hideg nem érkezett. Talán egy hete volt zúzmarás a z Ypsárió hegycsúcsán levő fenyvesek. Annak látványa havazás hatását keltette egy pár óráig.
Ha fehér tájat szeretnénk látni, a márványpartra kell mennünk!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 dec. 03 06:03 #16678

Nem jut eszembe most semmi, hogy Katalin naphoz milyen időjárási megfigyelés tartozik.

Ha Katalin kopog, Karácsony locsog.

Ó...Jobb lett volna ezt tudnom.
Régen mikor nagyobb családokban éltünk, és szép korú nagy szülők vettek körben bennünket szokás volt, hogy hónap beköszöntésekor, egy névnapnál elhangzott tőlük sok hasonló megfigyelés. Akkor már a könyökünkön jött ki, a minden évben ugyan azon napján elhangzott mondatok. Most ez hiányzik. Azok az idősek kihaltak már, a szép magyar neveket idegen nevek váltják fel és ez a szép szokás ezzel együtt elmaradt. Pedig milyen hangulata volt...Sok minden hiányzik nekem abból a régi időből. Ezért is köszönöm ezt Józsi.
A fotó elkészítése után a géphez ültem. Mellettem a radiátor, mi melegedéskor duruzsol. Ezt az ütemes halk kopogást hallottam jól esően a gépen pötyögtetés közben. Majd szemem pihentetésére kis sétára indultam a teraszunkig.
A nappali jó időben elképzelhetetlen volt az eső. A fotón is látszik, nyoma sincs az eső felhőnek. És még is mit láttam kint?
Frissen mosott félig száradt szőnyegeim áztak a csendes esőben. Az volt a kopogás, és nem a radiátor meleg áramlása. :Esernyő:
Tehát fagyos karácsonyunk lesz.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 dec. 02 16:40 #16675

Nem jut eszembe most semmi, hogy Katalin naphoz milyen időjárási megfigyelés tartozik.

Ha Katalin kopog, Karácsony locsog.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 nov. 29 17:38 #16667

Kellemes vasárnap estét kívánok mindenkinek.
Az időjárásunk egy pár napos viharos szél és eső után ma kifényesítette magát.
A tenger megnyugodott, az ég nappal kéklett. Kora este nagyon szép ruhát öltött fel dél keleti irányban.
A nap még nem volt nyugovóban. A tenger tükörsima, és az ég narancs vörös színét visszatükrözte. 3 km távolságról van fotózva.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 nov. 27 08:59 #16660

És most a tegnapi havazások képei országosan.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 nov. 27 08:48 #16659

Az biztos, hogy az idén, az első görög hó! A nyugati hegyekben mindenhol havazott.
Gyönyörködjetek a szép felvételekben. Mivel telihold és és évszak váltás küszöbön vagyunk a legszebb képeket nem szerettem volna kicsinyíteni. Másik ablakban teszem be a havas tájunkat. /
A tengerünk teli van delfinnel. Lassú úszásban kísérnek minden hajónkat a mostani időszakban. Emlékeztek az őszi delfinrajra? Akkor gyors parádékat mutattak. Most mint egy lassított felvétel gyönyörködhetünk a kompozás közben széles hátuk íveiben ott is ott is. Sajnos fotógép nem volt velem. Teljes nyugalomban hosszan kísértek bennünket Keramoti-tól egészen Limenas Thasso poula szigetéig.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 nov. 23 06:53 #16636

Elsőként az időjárásunkról írok. Bő három hét tavasz, vagy finom nyári őszutó időjárás után, szombaton kezdődött a parádé a téli időjárás beköszöntéséhez. Pénteken és szombaton gyanús csend és oly pára, hogy az orrunkig láttunk csak el. Majd szombat késő délután a déli szél felerősödött és orkánszerűvé vált. A hajóknál kijárási tilalom szombat estétől ma reggelig tartott. 8-12-es déli szél sürört az egész szigeten, és az országban. a szigetünkön a déli szél hatása nagyon bántó. Neki ütközik a hegynek onnan visszacsapódna, de mivel délről jön a saját falába ütközik. Ez okozza az örvényszerű kavargását. a tengeren ez egy érdekes jelenség. A parttól 50-100 méter távolságban most felkapta a vízfelszínt és permetesen szórta azt is. Minek is nevezzem az ősz ez utolsó napját?
Lombhullató nap.
Szombatig az ősz minden színével pompázott a lombhullató fákon.
Vasárnap reggelre, egy pár óra múltán, ahogy a szél elkezdődött, a fák csupaszon hajladoztak a szél mániákus ritmusára. Más területén az országnak, ezt a jelenséget nem figyeltem meg. itt a szigeten , mivel sok kert van, és lombhullató fáink is bőven, ez egy érdekes jelenség. Minden évben egy nap alatt vesztik el leveleiket a fák.
Olívafáink és fenyveseink zöldellnek már csak.Felvette téli arcát a sziget.
Esőt várunk most hogy a szél északi irányúra fordult.
Volt áramszünetünk is. Fát csavarhatott ki a szél valahol, vagy a vezetékeket cibálta meg?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 nov. 21 04:54 #16623

Megkerültem.
Csodálatos idő volt az utunkra. Nappal 25 fok is volt
Most hogy hazajöttünk pihenni nem tudunk hétvégén.
Az utolsó kert rendezés, jószágok télesítése, fa behordás.
Mondják kezdődnek hétfőtől az esős idők, majd karácsonyra havat várunk. Már dec elejétől mondják azt.
December és tél?
Otthon is ahogy írjátok.

Oldalmegjelenítési idő: 0.556 másodperc
endeel