Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 14 19:31 #5592

Sajnos holnap már nem a szellő fújja a hajunkat, hanem a ventillátor illetve a légkondi a munkahelyen... :roll:
Nagyon jól éreztük magunkat Thassoson,és egy élmény volt a Jeep-túra! :wink:
Szép nyaralást azoknak,akik most mennek. :wink:

Hékás! Már otthon is vagytok? Vagy csak testben?
Hogy utálom, mikor távoztok! Mire összeszokunk, meg együtt vidulunk, akkorára már el is mentek. Akik jönnek, mindig feszélyezettek, majd jön a lazulás, és itt hagytok...

Örölök, hogy egy új taggal szaporodott idei beszélgető rovatunk. Remélem itt maradsz velünk!!!!!!!!!!!!!!
Puszi a többieknek is!

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 14 19:12 #5591

Sajnos holnap már nem a szellő fújja a hajunkat, hanem a ventillátor illetve a légkondi a munkahelyen... :roll:
Nagyon jól éreztük magunkat Thassoson,és egy élmény volt a Jeep-túra! :wink:
Szép nyaralást azoknak,akik most mennek. :wink:

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 13 08:47 #5581

Itthon is! :)
Tegnap felállítottam a gyerekeknek a medencét. Én meg mivel nem napoztam, hanem dolgoztam, nem kentem be a testem. Estére olyan lett a hátam mint a pirospaprika. Mire indulunk nyaralni (14 nap!) már lesz színem. :)

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 11 23:34 #5570

Gyerekek, tombol a nyár!!!! 3. napja tart a teljes hőség. Most hétvégre a hőmérő higyanyszála 40 fokot fog mutatni. Pihegünk, kivéve azok akik a légkondit dolgoztatják. Én maradok azok között, akik azt választják, hogy a teraszon egy matracon vészelik át az éjszakai melegeket.
Remélem ti is felszáradtatok már otthon.
És talán még a mezőgazdasági termékeket ismenti az otthon is beköszöntött meleg. Ezt kívánom!!!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 11 20:09 #5568

Kisebb márványpart. :) Szép hely!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 11 18:36 #5566

Tudjátok, baromi irígy vagyok. Irígy vagyok mindenkire, akinek megadatik, hogy ebben a rekkenő kánikulában tengerparton ill. az Égei tenger habjai között töltheti napjait. Ne bántsatok ezért, de tényleg irígykedem. Olyan jó lehet nekik!!
Nekünk marad a fórum, ami legalább gondolatban elröpít kedvenc szigetünkre és marad a tavalyi képek nézegetése!
Remélem a kintiek jól vannak és ott is ilyen jó idő van!!!
:úszógumi: :motorozós: :labdazos:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 05 10:04 #5506

Kevésbé vidám - ezt is most kaptam

Pécs, 2010. május 28.
Megdöbbenve vettem észre, hogy ismerem a környéket - az Ágoston tér és a fölötte húzódó utcák. Bár gyerekkoromban sem volt ritka, hogy ennyi víz volt az úttesten, de arra nem emlékszem, hogy ennyire tönkrement volna. Mintha a macskakövek jobban bírták volna. Mi a jó fenéből csinálnak manapság útburkolatot?

melléklet nem található

<!-- ia0 -->Ágoston tér fölött 2010 05 28.jpg<!-- ia0 -->

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 05 09:54 #5505

Most kaptam:

Tessék a XXI. század találmányát alkalmazni...

Olcsón lehet beszerezni és a ház előtt vagy a kertben mint meteorológiai szerkezetet lehet felszerelni.. időt álló, energiatakarékos és hasznos...

<!-- ia0 -->időjárásjelző kő.jpg<!-- ia0 -->

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 04 23:13 #5503

Eljött a nagy nap!Indulunk!
Átpakoltam a ruhákat inkább telelésre mint nyaralásra,de megyünk. ciao

Héjhó, csirkefogók, hát lemaradtam valamiről? Ide jöttök hozzám? :D
Ezekszerint holnap nagyon vidám napom lesz?!
Mindjárt ránézek a listára.....
Juhé!
És ne ijedjetek meg, itt idáig mindenki nyaralt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 04 07:01 #5499

Eljött a nagy nap!Indulunk!
Átpakoltam a ruhákat inkább telelésre mint nyaralásra,de megyünk. ciao

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 03 19:58 #5497

Pénteken 2-en is indultok. :)
Jó időt, tartalmas nyaralást mindenkinek!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 03 19:50 #5495

:(
Kutyarossz idő van!!

Remélem kint jobb az idő!
?????!!!! :cry:
Pénteken, azaz holnap indulunk! Juhéééééééé :örül:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 02 10:25 #5479

Nyugi! Már hétvégétől jó idő lesz. Mi meg holnap indulunk, én nem aggódok jó idő lesz :D

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 02 10:12 #5478

Erősen aggódok az időjárás miatt! Pénteken indulunk! Idáig csak a határok miatt volt az aggódás most még az idő sem kezdvez.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 máj. 31 06:46 #5466

.............létezik, hogy ekkora különbség lenne Sarti és Thasos időjárása között? .............

A fene se tudja, ezek mennyire megalapozottak, angol v. amerikai alapon...
Szerintem megbízhatóbb a hivatalos görög meteorológiai oldal, ennek a linkje megvan a honlapon:
www.thasos.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=101

Ezen belül Thassos:
www.meteo.gr/cf.asp?city_id=71

Azért a görög oldalt linkeltem be, mert bővebb, de rögtön át lehet váltani angolra.
:Esernyő:

IGEN, IGEN, IGEN!!!!!
SARTI AZ OLIMPOSZHOZ VAN KÖZELEBB. EZENTÚL SZÁRAZFÖLDI KLIMA URALJA.
EGY 3000 M MAGAS HEGY, A MEDITERRÁN ÉS A MÉRSÉKELTÖV HATÁR AZ MEGINT ÁLLANDÓ CIKLONOKAT OKOZ.

UGYAN EZ VAN XANTINÁL.
MI ITT A KÉT TERÜLET KÖZT VAGYUNK. IDE AZ OTT LECSAPODÓ HATALMAS VIHAROK ESŐ ILLATA, ILL. VILLÁJAINAK FÉNYE JUT.

HA BELEGONDOLTOK, HOGY CSAK ITT A SZIGETEN ATTÓL FÜGGŐEN , HOGY ÉSZAK, DÉL, KELET, NYUGAT HOL VAGYUNK, 4 FÉLE ÉGHAJLATI TIPUS VAN.

THASSOST MÁR AZ ÓKORBAN IS AZÉRT SZERETTÉK, MERT GÖRÖGORSZÁG EGYIK LEGSZERENCSÉSEBB, LEG JOBB KLIMÁJÁT HORDOZZA A HEGYEIN.
NEM HIÁBA VAGYOK ÉN ITT!
A KÉT LEGSZERENCSÉSEBB SZIGET KRÉTA ÉS THASSOS.
EZ VICCNEK HANGZIK, VISZONT IGAZ!!!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 máj. 30 14:55 #5464

.............létezik, hogy ekkora különbség lenne Sarti és Thasos időjárása között? .............

A fene se tudja, ezek mennyire megalapozottak, angol v. amerikai alapon...
Szerintem megbízhatóbb a hivatalos görög meteorológiai oldal, ennek a linkje megvan a honlapon:
www.thasos.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=101

Ezen belül Thassos:
www.meteo.gr/cf.asp?city_id=71

Azért a görög oldalt linkeltem be, mert bővebb, de rögtön át lehet váltani angolra.
:Esernyő:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 máj. 30 14:31 #5463

Sziasztok!

kicsit aggódom az időjárás miatt :D
létezik, hogy ekkora különbség lenne Sarti és Thasos időjárása között? 5-6 fok? napsütés-eső
bár szntem ez nem valós... remélem :D

www.accuweather.com/hu/EUR/GR/GR023/Thasos/forecast2.aspx - www.accuweather.com/hu/EUR/GR/GR ... cast2.aspx
www.accuweather.com/hu/EUR/GR/GR000/Sarti/Forecast2.aspx - www.accuweather.com/hu/EUR/GR/GR ... cast2.aspx

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 máj. 26 14:18 #5429

CSUPA NAGY VETŰVEL ÉS CSUPA SZÍNESSEL IROM. REMÉLEM NARANCSSÁRGÁRA SIKEREDETT. AZ A MELEG NAPFÉNY SZINE. IGAZA LETT AZOKNAK, AKIK SZERDÁTÓL AZT MONDTÁK VISSZATÉR A TELJES NYÁR. ÉN MONDTAM NEKIK :ÁMIN.
HÁT NYÁR LETT. SZOMBAT VASÁRNAPTÓL KISKÁNIKULA NAPJAINK LESZNEK!!!

Most itt írok a jeep útunkról is. olyan volt, mintahogy éreztem. Voltak nagyon jó szakaszok, voltak viszont nagyon kritikus részek. Ezek hegyomlásból, talajerozió okozta útbeszakadások, hegy párkány leszakadások, elcsúszások. Ezeken a részeken higgadtság és preciz kormányzás a fontos.
A németeken kívül mással nem találkoztunk a hegyen, azok viszont konvojban.
Teli volt a hegy illatosabbnál illatosabb fűszernövényekkel. (Még sem sikerült pl. kamillát szednem....)
Ami édes volt, és először hiányoltam.
A TEKNŐSÖK.
Majd vizesés környéke, láss csodát! Ott bukdácsoltunk autónkal, először a köveken, majd figyelnünk kellett mert nem kövek voltak, hanem teknősök. Kicsik és nagyok vegyesen. Vaj hová ballagtak?!

A kecskék és a birkák sem voltak mind szétszóródva. Fent a csúcs közelében sehol nem láttunk, csak a lenti lankásabb részeken.
És most az idén egészségesnek, életvidámnak tüntek.
Tehát a két éve tartó járványos betegségük úgy néz ki megszűnt.

A méhecskék kaptárjait még nem helyezték ki.
Viszont telivolt a hegy nappal is szerintem SZENTJÁNOS BOGÁRRAL.
A kolostornál lehet, hogy thassosi papunk lesz, aki azóta Xantiban mint rádios tölti az utolsó katona napjait, és leszerelése itt szeretné kezdeni szerzetesi életét.
Kastrónál nem láttam változást.
Theologosban a régi kis öregek ott ültek a házuk előtt. Életben találtam mindenkit.

Ma éjjel közelgünk a teliholdhoz. Pánost majd megkérem, hogy vigyen el engem olyan helyre, ahol valószinűnek tartom, hogy a terület hemzseg a szentjános bogaraktól. Megpróbálok majd e különleges éjjeli tűzijátékból egy felvételt készíteni nektek.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 máj. 21 08:43 #5410

Május 16.i eső óta eltelt egy hét. Otthonról tőletek katasztrofális időjárásról hallottam. A Tv is mutatta itt az egész északi országok esőzéseit itt, ott havazásokat. Mi eből nem sokat észleltünk. Bár a reggelek, és a késő esték igen hűvösek voltak, napközben meleg, akár fürdési idő is volt. Szorványosan előfordult egy pár csöpp hirtelen eső a semmiből, mivel, hogy felhő sehol, csak napsütés. Az esti lehülést a pára hozta. Most péntekre, tehát mára rossz időt mondtak országos esővel, és hűvös idővel. IGAZ LETT. Esik, abba hagyja, majd megint rákezd. Az Ypszárjó párásfelhőbe burkolt csúcsklént néz le ránk.
Holnaptól már csak szorványossá válik az esőzés, és napról napra a hőmérséklet emelkedését várhatjuk. Tehát az első szombati csoport készüljön fel vegyes öltözékkel.
Jó utat kívánok mindannyiotoknak!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 máj. 17 07:26 #5388

Az nap amikor az időjárást szerettem volna nézni és nem adott ki infót, hajnali 2 kor még fulldokoltunk a melegtől. Negyed 3 kor csuktam be az erkély ajtókat.
A cudar időnek nyoma sem volt. Emlékeztek panaszkodtam, hogy több mint egy hónapja rendkivüli melegek voltak, és jól jönne már egy fenyővirágport lemosó erőteljes éjszakai eső. Hát ez másnap reggel kezdődött. Az ég szétnyílt és ömlött az eső szombat délután 5 ig. utána fergeteges déli szél kerekedett, ami még most hétfőn reggel is kis albb hagyással, rendületlenül csapkod körbe körbe. Ez azt okozza, hogy bár maga a szél eleg levőt hoz, de a tenger felett levő pára hideg áramlatként kering. Az öblünkben a déli szél a tenger visszabordurözését okozza. Fürdésre alkalmas tehát, de most hidegebb, mint normál esetben.
Bazsi közben kiigazította az időjárás jelentésüket. A Tv meterologusai szerint péntektől javulást várható. Csütörtök reggel ránézek majd és értesítelek benneteket, hogy a pénteki otthoni indulásotokkra mire készüljetek.
A kirándulások árait és napjait szintén csütörtökön olvashatjátok majd.
Szerdán kapom meg az idodától, amit itthon kidolgozva csütörtökön közzé teszek felétek
Addig is jó készülődést kívánok mindannyiotoknak!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 máj. 15 12:28 #5375

Nézz már rá mi újság az időjárás jelentőnkkel.

Erre gondolsz: www.thasos.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=101 - www.thasos.hu/index.php?option=c ... Itemid=101
Nekem működött.
De most alakítottam rajta.....

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 máj. 15 00:24 #5372

Bazsi, már megint csak én vagyok ügyetlen?
Néztem volna az időjárás jelentésünket itt a honlapon.
Se kép, se hang...
E, tudom, hogy olyan melegek vannak, hogy még a monokini is sok napközben, de pontosabbat szeretem volna a 22.-i hétre...

Nézz már rá mi újság az időjárás jelentőnkkel.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 máj. 06 17:14 #5323

Ránéztem az időjárásjelentésre.
Nagyon nagy szárazság van. A téli esőzésünknek se híre, hamva sincs már. Most kaptam otthonról egy képet, miszerint otthon ömlik a tavaszi eső.
Itt ma volt napok óta egy kis esőfelhő az Ypszárió felett, de ahogy jött, úgy el is ment. Néztem az előrejelzésben lesz-e de csak egy egy felhőt mutat olykor olykor 20.ig. Ami nem esőt jelent. Nagyon kellene a legelőknek, méheknek egy pár csepp éjszakai eső...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 ápr. 24 05:58 #5277

Ildi, érdekesek a link írasai amit feltettél.
Ebből kettő ragadott meg. Az egyik, hogy hányszor tört ki, ill, hogy ma a kitörés rendszeressége.
Ez nem csak arra a vulkánra mondják, hanem Santorinire is. Tehát azonos.És megint várják a kitörését.
Ami még aggasztott arra a válasz is beigazolodott a feltételezésemmel:

A KvVM adatai szerint a péntek éjszakai és szombat hajnali órákban, amikor hazánk légterét elérte az izlandi tűzhányó hamufelhője, jelentősen megugrott a porszennyezettség a levegőben. Szegeden az egészségre különösen káros, egészen apró, 2,5 mikrométernél kisebb részecskék koncentrációja néhány óra alatt közel a tízszeresére nőtt, Budapesten is néhány órán belül több mint az ötszörösére nőtt a légszennyező részecskék koncentrációja.

Tehát a káros szennyeződések az esővel is jönnek.
Igen, ez logikus ...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 ápr. 19 16:48 #5264

Érzékelni nem lehetett. Talán egy gondolattal fátyolosabb volt az ég, de hát azt ki figyeli, mikor a normális felhőtől is lehet olyan.
Ferihegyen délben feloldották a repülési tilalmat.

A fő probléma az volt, hogy a magas légrétegekben szállt ez a nagyon finom por, és a repülőgépek hajtóműjébe bejutva tette volna tönkre a masinát.

Oldalmegjelenítési idő: 0.571 másodperc
endeel