Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 aug. 27 07:24 #6240

Gyerekek, most hétvégére ill. aug. búcsúztatóra 40 fok melegeket mondanak. A vízben már nincs hal, oly elviselhetetlenül melegek vannak.
A tengerünk sohanemvolt termál víz.
Valóban mondanak egy kis visszaesést, de utána a párom a hajó katonai viziparancsnoki időelőrejelzésén azt látta, hogy az egy pillanatra a normálra csökkenő idő után újból egy kánikulába megyünk. át.
A Tv is tart rendkivüli időjárás kielemzéseket, mert félnek ennek az eszméletlen hosszantartó melegnek a tűzekre való kihatásától.
Magyarázzák a hatalmas leszakadt jéghegy váNdorlást is.
TEHÁT SAJNOS VÁLTOZATLANUL ESŐ NÉLKÜLI HOSSZANTARTÓ MELEGEKET MOND MINDENKI.
A MOST HÉTKÖZEPÉN TARTÓ ESETLEGES HIRTELEN RÖVID VIHAROKAT, KELETRE XANTI TERÜLETÉRE, ÉS THESSZALONIKI- SARTI TÉRSÉGÉRE MONDJÁK.
MI ITT A SZIGETEN MAX. SZELET ÉS VILLÁMOT KAPUNK MAJD EBBŐL.
Az aug.20.-tól és a szeptemberi normál időjárás itt a szgeten : nappali nagy melegek igen magas páratartalommal. A pára miatt az estéknek hűvöseknek kellene lenni. Meg amire emlékszem még 8 éve én szept 14.én, amikor is Granvoussza szigetén tartjuk az Ágios Daniel búcsúját, az minden évben modosult, mert a kis bárkák a tenger viszontagsága miatt nem tudták oda vinni a népeket a szigetre. Vajon az idén hogy lesz???

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 aug. 27 06:05 #6239

Ahogy elnézem az előrejelzést, nem lesz túl melegünk.A mai napon olyan prognózist olvastam, ahol is szept. 1-én 23 fokra hűl a levegő. Remélem csak egy két napig tart majd a rossz idő. :(

A 23 fok nem rossz idő! Az csak annyi, hogy nem pörkölődsz meg a köveken meg a homokon... A tenger vize továbbra is 25 fok körüli, nagyon finom.
Egyébként (bocsánat, most nem néztem, hogy mit néztél) az első utunknál én is össze-vissza gyűjtögettem minden adatot - a valóság pedig az volt, hogy biztosan a tenger kiegyenlítő hatásának köszönhetően, de eléggé egyenletesen 25-27 fok volt (szeptemberben). Szeptember 12, Mária-nap táján viszont minden évben van egy-két jó szeles nap. Ezt láttam a visszamenőleges adatokból, de valóban így is volt. De alig volt egy-két olyan nap, amikor nem lehetett fürdeni, ill. mi nem vállaltuk.
Amúgy meg ez az év olyan bolond...

lehet, hogy nem kellene nekem sem összevissza gyűjtögetnem az adatokat, csak már annyira bennem van a menőke, hogy... szóval kezd előjönni az utazási láz.Én nagyon szeretem a meleget - a nagyon meleget is-, szoktam mondani, hogy a gólyának hamarabb le kellett volna ejtenie, pl. egy kicsit mediterránabb részen.Még 5 nap és megtudom fázom e vagy sem.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 aug. 26 22:29 #6235

Ahogy elnézem az előrejelzést, nem lesz túl melegünk.A mai napon olyan prognózist olvastam, ahol is szept. 1-én 23 fokra hűl a levegő. Remélem csak egy két napig tart majd a rossz idő. :(

A 23 fok nem rossz idő! Az csak annyi, hogy nem pörkölődsz meg a köveken meg a homokon... A tenger vize továbbra is 25 fok körüli, nagyon finom.
Egyébként (bocsánat, most nem néztem, hogy mit néztél) az első utunknál én is össze-vissza gyűjtögettem minden adatot - a valóság pedig az volt, hogy biztosan a tenger kiegyenlítő hatásának köszönhetően, de eléggé egyenletesen 25-27 fok volt (szeptemberben). Szeptember 12, Mária-nap táján viszont minden évben van egy-két jó szeles nap. Ezt láttam a visszamenőleges adatokból, de valóban így is volt. De alig volt egy-két olyan nap, amikor nem lehetett fürdeni, ill. mi nem vállaltuk.
Amúgy meg ez az év olyan bolond...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 aug. 26 21:32 #6234

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 aug. 14 15:35 #6113

www.accuweather.com/hu/gr/kavala/thasos/forecast15.aspx

Úgy látom nagyon meleged lesz. :)

pOPOPO..., TEHÁT 28.IG TARTSUNK KI....?????
AKKOR LENYUGSZIK A HŐMÉRSÉKLET 35 FOKRA?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 aug. 07 12:27 #6056

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 aug. 07 10:45 #6055

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 aug. 04 12:16 #6007

Pamagnak mindenre van gif képe. :)
:D :örül:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 aug. 04 09:36 #6004

Na, Pamag hamar teljesítette minden álmodat ! :) :D :lol:
:koccintás:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 aug. 03 18:02 #5999

...............egy fürdőkád jéggel telve, mellé pálmafák és csinos négerek, akik legyező pálmával hűtenek bennünket, ill. jeges koktélt hordanak nekünk.
....................

:D :D :D

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 aug. 03 14:06 #5998

Hu... Meleg van. Igen meleg.... Nem tudom hogy lehet fokozni...
Az idei nyár???
3. kánilukai hulám legtetején vagyunk. Az első május vége, június első két hete volt.
2. Július eléső kettő márom hete. Utána volt 3 nap borus viharos , elviselhető meleg. Azóta mindennap a hőmérő higyanyszála már délelőtt 11 órakkor 38 fok árnyékban. A tenger viz hőfoka 30 fok felett este...
Pamag, egy fürdőkád jéggel telve, mellé pálmafák és csinos négerek, akik legyező pálmával hűtenek bennünket, ill. jeges koktélt hordanak nekünk.
Van ilyen kép???
CSAK ÁLMUNKBAN:::::
Egy szónak is száz a vége. Nem jött össze az idei Potámiai 3 napos esőkérő ünnep áldozati ünnepe....

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 30 21:15 #5722

Azért köszönöm... :?
Volt már Itthon elég esőben részünk. Nagyon már nem hiányzik több. :wink:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 30 19:26 #5721

Hu de nagy lett ez a kép... (még sose szúrtam be sehova...) :(

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 30 19:25 #5720

Köszönöm! Láttam, de sok felhőt mutat + esőt! :cry:

Na és ha kicsit csöpörög... mondd már... :Esernyő:
Mikor először voltunk Sk.Potamián, volt részünk egy délelőtti viharban. (Szerencsére a lakásban voltunk.) Nagy élmény volt!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 30 18:07 #5719

Köszönöm! Láttam, de sok felhőt mutat + esőt! :cry:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 29 21:27 #5712

............. Meg tudnátok mondani milyen idő lesz jövőhéten a szigeten?
..........

Jóóóóóó!

A honlapon van 7 db időjáráselőjelző link és 2 db tengervízhőmérséklet:

www.thasos.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=101

:Izzad: :úszógumi:

Jó nyaralást!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 29 20:47 #5711

Sziasztok. Régóta figyelem a fórumot, pénteken indulunk Thassosra. Izgulunk az idő miatt. Meg tudnátok mondani milyen idő lesz jövőhéten a szigeten?
Köszönöm előre is!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 16 11:26 #5611

Bocs! Tényleg. Már emlékszem! De ott is jó idő van (lesz),csak azért is!!! :D

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 16 09:54 #5610

Fő az optimizmus! Egyébként meg biztos, hogy jó időtök lesz akárhová is mentek Görögországban.

Na igen, de mi Horvátországba megyünk. :oops:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 16 09:49 #5609

Fő az optimizmus! Egyébként meg biztos, hogy jó időtök lesz akárhová is mentek Görögországban.
Az a tapasztalat, hogy 2-3 napnál nem is tudják messzebbre megjósolni az időt a meteorológusok. Állítólag ez a vulkánkitörés piszkosul bekavart.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 15 21:42 #5604

Nem hiszek ! Ezért is emlegetem a férjemnek mindennap az unokatesómat.
1983-ban utaztunk velük Jugoszlávián keresztül-kasul Neumba. Egész úton szakadt az eső ! Mi Trabanttal ,ők Polski Fiattal.
Apukám végig ezt hajtotta:-Kell nektek tenger az egész Balkánon esik. Erre az unokatesóm: -Nyugi ,meglátjátok a tengerpartom mindig süt a nap !
Amint elhagytuk a Neretva - völgyét és leértünk a tengerhez ,kisütött a nap és hét napon át egy felhőt sem láttunk az égen !
Ekkor voltam én először a Tengernél !

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 15 20:11 #5601

Mi most vasárnap indulunk ! :örül: Nézzük az időjárásjóslást és nem sok jóval kecsegtet. :cry:
De megpróbáljuk azért jól érezni magunkat ! :)

Te még hiszel a meteorológusoknak?
Jó idő lesz (remélem) ! :)

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 15 19:46 #5600

Jövő vasárnap indulunk!
Az időjárást nem tudom, nem nézem. akár milyen is lesz, mi megyünk, és jól érezzük magunkat. :)

Mi most vasárnap indulunk ! :örül: Nézzük az időjárásjóslást és nem sok jóval kecsegtet. :cry:
De megpróbáljuk azért jól érezni magunkat ! :)

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 15 18:40 #5598

Balázs! Ti is mentek hamarosan! Ugye írsz beszámolót (de részleteset)?!!!!! Kefalónián milyen most az idő?

Igen, 12 nap. Jövő vasárnap indulunk!
Megpróbálok majd valamit írni. :)
Az időjárást nem tudom, nem nézem. akár milyen is lesz, mi megyünk, és jól érezzük magunkat. :)

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 jún. 15 13:20 #5596

Sajnos így van ez. Olyan hamar eltelik a nyaralás. Mire az ember belejön, már cuccolhat is haza!
Balázs! Ti is mentek hamarosan! Ugye írsz beszámolót (de részleteset)?!!!!! Kefalónián milyen most az idő?

Oldalmegjelenítési idő: 0.672 másodperc
endeel