Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 máj. 15 11:50 #7646

Nálunk ma még jó az idő. Tegnap nagyon meleg volt, de nem baj, mert kerti buli volt nálunk.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 máj. 15 10:45 #7645

Itthon pici késéssel megjöttek a fagyosszentek.
Fagyni ugyan nem fagy, de elromlott az idő.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 máj. 15 06:21 #7641

Tombol a nyár. Érdemes lesz nézni a webkamerát, szerintem sok fürdőzőt lehet látni.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 máj. 13 08:46 #7621

Szupi! :D
Csodálatos reggelre ébredtünk. Madárcsicsergés, kristály tiszta kékég az Ypszárió felett, és viszonylag mozdulatlan tenger. A tegnap sem volt vészes. Délutánra jól befütöttek akkor is. Ma 28 fokra saccolom majd 14-15.00 óra körül a hőmérsékletet.
Még nem kiabálom el, de jó érzetem van az első érkező csoport felé!
És tényleg megnézve az előrejelzést 21.től mutatja a teljes verőfényes napsütést!!!
:bekas:
Tudjátok ugye, hogy Potámia neve mit jelent? Folyót. Hát a folyónk lassan kiszárad, a békák koncertje megszűnik.
A vad kardvirág és az írisz virágzik majd fogadásotokra a tengerparti zöld réteken

:szeret:
Nem tudtam, hogy otthon is van:
www.termeszetvilaga.hu/termeszetvedelem/boho.html - www.termeszetvilaga.hu/termeszet ... /boho.html

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 máj. 12 07:15 #7612

Tegnap estig pluszban voltunk. Nagyon meleg volt, viszont este 21.00 órakor ruhateregetés közben jött egy vihar illat. Arra volt még időm, hogy egy nylont ráterítsek a frissen mosott ruhára, majd egy mennydörgéssel az Ypszárióról szétnyílt az ég és ömlött a sárga eső. A sárga eső a virágzó fenyőtől van.
Ma felesben derült égre és 15 fokra ébredtünk. A tegnap éjjeli hirtelen vihartól igen hideg érzet van. A tenger is tarajos hullámos.
Akik ma itt vannak, azok biztos nem fürdenek ma a tengerbe.
Tehát a mai napunk mínusz a tenger víz felmelegedéshez...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 máj. 11 07:38 #7605

Elkezdődhet tehát a visszaszámlálás. 10-11 napot számoljunk érkezésetekig.
Bár tegnap írtam, hogy tegnapra, mára és holnapra hideget, esőt, sőt az 1000 méteres hegyekben még havazást is mondtak országosan.
Ez nem jött be a meterológusok előrejelzése.
Tegnap mérsékelt idő volt, 23 fok körüli meleggel.
Ma szintén verőfényes napra, derült égbolttal ébredtünk. Várhatólag 25 fokos meleg lesz délutánra.
Ez ugyan még nem az igazi, de a vártnál sokkal jobb!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 máj. 10 07:42 #7586

Pamagtól jött hozzám a kérdés.
Milyen lesz a május 21.-én érkezők tenger víz hőmérséklete?

Válaszom:

Erre nincs törvény. Mindig a május elő időjárása adja meg.
Az időnk még mindig tavaszi télies.
Május elseje körül 3 napon keresztül nyafogtam Pánosnak , hogy vigyen le fürödni, mert oly csábító volt a tenger, és finom melegek voltak. Aztán bejött a zimankos idő. Most péntekig kitart, esti 5-10 fokok, nappali alig 20. Péntektől mondták, hogy emelkedik 25 fokra.
Ha az kitart 10 napig, akkor 22-24 fokos víz lesz.
Ha csak 2-3 napig, és megint rájön egy változékony idő, akkor 20-21 fok lesz az érkezők tenger víz hőmérséklete.

Fontos az utolsó két hét időjárása. Most már forró déli szeles időnek , hirtelen viharokkal kellene lenni. Ez a web kamerán szürke, csúnya időnek tűnik, míg vihar előtti és utáni pillanatban kitisztul, élessé válik a kép, majd erre megint rájön a párás szürke kép. Ekkor meleg tenger van.
Tartós déli szél -kb 10 napig tartó- akár 5 C fok vízmelegedést is eredményezhet.

Hogy tudtok ti is tengervíz hőmérsékletet magatok számára előjelezni?
Figyeljétek indulási napotok 10 nap, két héttel előtt a webkamerát.

Ha tiszta eget és kék- kék tengert láttok a web kamerán, akkor északi, keleti szél van, ami szép tiszta éles, vonzó színeket hoz. Olyankor nem tobzódunk a melegtől. Amikor nem felhőt, hanem mozdulatlan tengert, homályos szürkés atmoszférát láttok, az a jó. Nem fotózásra, hanem tengervíz felmelegítésre.
Kövessétek ti is figyelemmel, indulás előtti két héttel a webkamerát. 11 óra után. Mert addig lehet, hogy csak a tengeri pára van a víz felett.
Ebből lehet majd következtetni milyen tenger víz vár ránk.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 máj. 05 07:14 #7513

No, lassan megérkeznek az első vendégek. Főleg felétek intézem ezeket a sorokat.
Milyen volt a tavasz, - amiből következik majd- milyennek találjátok május utolsó hetében a szigetünket?

Kezdem a márciusi furcsaságunkkal.
Március első hetében volt, mint tudjátok a karneváli záró ünnepségeink.
Ekkor otthon először tél volt, az érkező vendégeim felkészültek itt is téli időjárásra.
A bolondéria ott volt, hogy otthon közben kitavaszodott, itt meg havazásban töltöttük a karneváli napokat. Itt a szigeten kis havazás, és fergeteges szél, a Tv-ből viszont azt láttuk, hogy az ország közép részétől délre komoly hógondok, és Athén főterein, sőt még Krétán is a parti városokban hógolyóztak a gyermekek. Nem telt el 3 nap e cudar téli időben, rájött olyan nyári meleg, hogy egy hétig azt mutatták az esti híradóban, hogy a tenger partok megteltek görög fürdőzőkkel. Majd megint vegyes lett az időjárás. április közepén volt megint ilyen szélsőséges időjárásunk. A melegből hajnalra ébredve azt láttam az ablakomból, hogy újból havas azu Ypszárió hegycsúcsa. Ekkor már minden gyümölcsfánk hófehér virágba volt borulva. A májusi cseresznye fák, a meggyfák, a szilva, a barack. Minden minden. És a hőmérséklet leesett 0 fokra 3-4 napra. Elvitt minden virágzást.
Utána normál, inkább száraz szakasznak nevezhető időjárás következett. A nappali melegek 20-25 fok körül, este 5-10 celsius fok. A Húsvéti nagyhéten zimankóval és újabb hegyi havazások voltak, majd nagycsütörtök napjától finom tavaszi meleg napok köszöntöttek be Szent György napjáig. De ez a jó idő nem bírt kitartani május elsejéig. Azóta napközben 20 fokos hőmérsékletünk van,reggel innen a faluból a súlyos meleg párától nem látunk 300 métert sem, időnként előbújik a nap, majd könnyezni kezd az idő. nagyon kövér tavaszunk van. Nem emlékszem ilyen buja virágos mezőkre az olíva ligeteinkben. A sok állat,- kecske, birka, szarvasmarha- dugig eheti magát az áthatolhatatlan dús aljnövényzetből. A méhecskék viszont fáznak, és táplálék kiegészítésre szorulnak.
Voltam fent a hegyen is, az Ypszárió gyalogtúra táján.

Csodálatos a természet. Most nem találtam meg az 5 patakból folyóvá duzzadt vízesést. Csordogál a patakunk, és csak 3 ága van megtelve vízzel, amit könnyen átlépek. Oly illatfelhő van a rengeteg fűszernövénytől és a már 3 hete virágzó fenyőtől, hogy elbódít. Viszont késik az időjárás, mert emlékeztek május elsején kellett volna szednünk a csodálatos virágú Drakondasz dögevő növényünkből a hagyományok szerint, de ez még a hegyekben nem bújt ki. a május elsejei virágkoszuruk is csak kis kert rózsa és irisz, és orgona csokorrá változtak, mert a mezőinken még nem virágzik sem az sárga virágú gyógynövényeink, sem az útszéli lófarok, sem a fehér margarétánk, sem a kis lila virágú magas növényű gaznövényeink. Üde zöldben van minden, de csak itt-ott kandikál elő az akác virág és egy lila virágú erdei fánk színe. az altalajban a vad erdei szamóca viszont már elvirágzott és kicsiny kis bogyók megjelentek a gyenge indákon.
4 napja van ez a meleg esős párás, olykor olykor villámokat is hozó időjárás. Ezután várható, hogy bejön egy nagy nyár elői kánikula.
A Május utolsó hetében érkező vendégek, tehát egy oly csodát kapnak majd ajándékba a természettől, amiben ritkán van nekünk is részünk.
Május 17-e körül újból jelentkezem, hogy mondjam pontosan mire készüljetek fel időjárásilag!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 ápr. 01 09:27 #7297

Minde nap végignézem Görögország tengerpartjaira kihelyezett webkamerák által közvetitett képeket,hát nagyon cudar idő van. Krétán ,Santorinin, Paroson, pára, köd, eső.Napot két napja nem láttam, pedig ilyenkor már napozni szoktak, irigylem is Öket.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 febr. 28 10:59 #7127

Hát ez úgy látom, magyar előrejelzés, 2011-re :

www.juhasz-jozsef.hu/2011_husszu_tavu_napi_elorejelzes.html

Nagyon érdekes. Sok munkával járhatott. Vajon mennyire jön be???

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 febr. 27 17:35 #7119

Hát ez úgy látom, magyar előrejelzés, 2011-re :

www.juhasz-jozsef.hu/2011_husszu_tavu_napi_elorejelzes.html

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 febr. 22 09:39 #7080

..................Mondjátok el kérlek a tapasztalataitokat, nem baj ha 2007-es is :)....................

Szia!
Isten hozott körünkben!
Kérlek, nézd át a honlapon az élménybeszámolókat! Van már elég sok. Szeptemberi is.

Amúgy meg az időjárás az utóbbi egy-két évben eléggé kiszámíthatatlan volt egész Európában.
A w....wunderground.com oldalon van olyan is, hogy Utazástervező. Megadod azokat a napokat, amire kíváncsi vagy, és több évre visszamenőleg kiadja a részletes időjárást.

Szia!

Igen tegnap mazsolázgattam egész nap a bejegyzéseket, de ugye a tavalyi év időjárásához inkább nem viszonyítok, mert elég szélsőséges volt sajnos.
a wunderground viszont hasznos volt! KÖSZÖNÖM!!! :D Eddig mindig az Apollontravel-től mentünk nyaralni, minden szuper volt, de tudtok mondani még egy olyan utazási irodát ami buszos szervezésben visz Thassos-ra? Összehasonlítás szempontjából.. (Dias Zeus-nál csak egy apartman volt..)

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 febr. 21 21:52 #7079

..................Mondjátok el kérlek a tapasztalataitokat, nem baj ha 2007-es is :)....................

Szia!
Isten hozott körünkben!
Kérlek, nézd át a honlapon az élménybeszámolókat! Van már elég sok. Szeptemberi is.

Amúgy meg az időjárás az utóbbi egy-két évben eléggé kiszámíthatatlan volt egész Európában.
A w....wunderground.com oldalon van olyan is, hogy Utazástervező. Megadod azokat a napokat, amire kíváncsi vagy, és több évre visszamenőleg kiadja a részletes időjárást.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 febr. 21 21:43 #7078

Sziasztok!

Idén nyáron is, mint eddig minden évben most is Görögországba tervezünk egy nyaralást.
Ezúttal Thassos szigete a cél. Egy hajós kirándulás során már voltunk itt és nagyon megtetszett, viszont
érdekelne, hogy tényleg igaz-e, amit eddig olvastam, hogy eléggé esős kis sziget ez?? Június 2. hetében tavaly, amikor itt voltunk, akkor is esett az eső, de pár óra múlva szépen kisütött a nap.
Azért is kérdezem, mert szeptember 17-től néztük a nyaralást. Milyen szokott lenni a szeptember így az évi átlagok viszonylatában? Korábbi időpontot nézzünk? Mondjátok el kérlek a tapasztalataitokat, nem baj ha 2007-es is :)

Várom az infókat :)

Előre is köszönöm nektek!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 febr. 09 17:25 #6956

A sztorihoz hozzá tartozik, hogy thassos előtt, zakinthoson őszeltünk 2009ben, mert hogy ott is hasonló időnk volt (szeptember legvége) csak hogy oda fel is készültünk, mondván már októberbe nyúlóan megyünk oda, és vittünk több meleg ruhát is, és be is jött amire számítottunk, a rossz idő
Amikről meséltél Ági, azokat egy az egyben mi megéltük zakinthoson, ott is robogóval közlekedtünk egész végig, a viharokban, és egy egy sziklaszirten bámultuk a tajtékzó tengert, vagy egy kietlen hegytetőn a villámokat fotóztuk (és mi nem a kényelmes autónkba ültünk be utána vissza, a szálláshelyünktől pár kilóméterre!) fantasztikus volt persze!! vagy másik viharban egy istenháta mögötti barlangot néztünk meg éppen, vihar kitört, találtunk egy kávézót, ott húztuk meg magunkat, voltak ott macsekok, úgy hogy én elvoltam kávézás után is:D barátom ilyen időben is be be vállalta a merüléseket itt ott, rutinosan vittünk már magunkkal fürdőköppenyt, ha kijött a vízből nagyon kellett...én szétfagytam volna, olyan időben sznorizni
Szóval abszolút tudom miről beszélsz, mi nem kényelmes túrista típusúak vagyunk, akik elmennek a homokos partokra, tavernában esznek, és autóval közlekednek...pont az ellenkezői vagyunk...nem hogy a nagy márványpartot megcsináltuk robogóval panagiából indulva végig azon a rettenet kőúton, hanem máskor meg késő délután indultunk fel kastroba, fel arra a hegyre az út, a legkisebb köbcentis robogóval nagyon para, és vagány egyben, és lefele megintcsak ugyan ez:D mire leértünk ránksötédetett, késő volt, görög kutas arc, még felfelé, mondta is, no good no good, késő van, út hosszú...ha ha, leérve potosban még bóklászás, aztán fullsötétben este 10kor hazaindulás panagiába, ami nem félórás robogóút, hanem legalább 2 órás...
Mindig robogót bérlünk, az autó elizolál mindentől, a természettől, az illatoktól, nem szeretem, ezért a toválságokat is érezzük és az időjárást is! ha nagyon felhős, esős az idő, és nem süt a nap...a sznorizás után már nem is beszélve, hogy akkor milyen ha nem süt a nap legalább egy iciripicirit
A tenger hömérséklete engem soha nem érdekelt, van búvárruhánk, szóval nem számít...én negyed órát áztattam magam lefkádán a pár fokos vízesésben is:D...de közben sütött a nap!:D
Nem is írkáltam volna, holmi időjárás végett, ha nem két ugyan ilyen utunk lett volna egymás után…és most nem ugyan oda mennénk mint ahol az egyikben részünk volt...
De tenksz az infót, a négy féle időjárásról, meg arról, hogy akkor ez nem júniusi tendencia, nekem már ez is segítség, lehet akkor befizetem pont azt az időszakot mint múltévbe (jún. 15-től) 11 éjszaka…és remélhetőleg ugyan ott, ogyan akkor, ha már kicsivel jobb időnk lesz, nem ennyire változékony - kiszámíthatatlan, és hűvös, már jó lesz

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 febr. 09 08:31 #6953

Mi hat éve a május 22- junius 04 között megyünk Toroniba, tapasztalatunk az amikor leérünk egy hete kellemes meleg volt és egy hétig zavartalan a meleg, a napon 30-35 fok, a tenger a Toroni őbölbe 22 fok körül, a második héten több nap volt zápor de az inkább fissítően hatott, a Siton félszoget keleti oldalán lévő Sartiba ezek a záporok sokkal többször és hevesebb széllel jöttek,sokszor láttuk amikot nyolc tiz kilóméterre elmentünk a vizen kajakkal Toroniból, hogy a Kassadrán, Neosz Marmarasban, a hegyen túl Sartin esik, minket elkerült a vihar.Tehát egy területileg sissebb szigeten is müködik az a jelenség amit az Ági tapasztalt akkor bátran foglald le a nyaralást!
Egyébként MIÉRT VOLNA AKKOR ROSSZ IDŐ AMIKOR OTT NYARALTOK?????

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 febr. 09 07:08 #6952

Sziasztok!!
Szeretnék kérdezni az időjárással kapcsolatban!!! Nagyon fontos lenne, mivel másodszorra mennénk thassosra, és gondolkodóba estem!
Múlt évben (2010) voltunk thassoson, skala panagiában volt a szállásunk az emeraldban, június 16-28-ig, egyetlen egy olyan napunk sem volt mikor pár óránál több napsütésben lett volna részünk, minden reggel viharos hűvős idő, eső (az nem minden reggel),de felhők több órán át minden reggel, aztán szinte minden nap (mintha ez általános tendencia lenne) dél körültől olyan 3 max. 4 óráig több kevesebb sikerrel kisütött a nap, de erre sem vennék mérget, hogy az egész szigeten, mivel 11-12 körül elindultunk dél, dél-kelet felé robogóval, és mire köbö 1 órára megérkeztünk buvárkodás szempontjából jó, csendes, sziklásabb partokhoz, ott kisütött, de lehet hogy ha panagiában maradunk, akkor ott továbbra is viharos marad az idő....
Minden reggel jól be kellett öltözni a robogóra, és csak reménykedtünk, hogy mire elérünk délen egy jó partot, addigra kisüt a nap, de pulóver, széldzseki, zokni, és esőkabát is kellett a fürdőruhára!!
Mikor túristákból élő helyieket próbáltunk kérdezni az itteni időjárásról (robogót bérbeadót, apartman bárjában kiszolgálót) csak a vállukat huzogatták, de az jött le, hogy itt ilyen mindig az idő, egyszer ilyen, egyszer meg amolyan, ciklikus, viharos/esős és napsütéses is, de mondhatni soha nem kimondotta nyaras...:o(((
Szóval az egész időjárást nem értettem, nagyon sok szigeten jártam már görögben elő és utószezonban is, és ilyen rapszódikus, és ez hosszantartóan fenn is álló időjárást sehol nem tapasztaltam!!!

Aznap mikor jöttünk hazafele, a 11 nap, és vártuk a buszt, ami nagyon sokat késett, és így csak délután indultunk hazafelé, még aznap is a szokásos abszolút nem nyaralós idő volt (senki ne gondolja, hogy én a 40 fokot szeretem! de június közepe utáni indulással egyáltalán nem erre számítottunk!!! és mivel búvárkodunk, és a vízben vagyunk akár fél órát is, ezért elképzelhetetlen, hogy ha kijövünk ne süssön a nap, mert különben szétfagy az ember)
Egész végig béreltünk robogót, azzal terepfelfedeztünk, olyan partokra mentünk, amiket a tömegtúristák soha nem látnak meg, a sziget maga a paradicsom, gyönyörű, ez tagadhatatlan!!! a szirének medencéje, kis méretével is vetekszik a kefalóniai melissani barlang okozta élménnyel:D
Nagyon jó lenne tudni, hogy ha ezévben is mennénk, előszezonban (mindig ekkor utazunk, és nem főzezonban) akkor mire számíthatnánk, inkább június elején menjünk, mert ugye ezzel a június közepe, végi időponttal nagyon befürödtünk, vagyis/és hogy van ez egyáltalán, az időjárás a szigeten?????
előre is köszi a segítséget!!

Tudod, hogy nekem akkor hány vendégem volt, ill, hogy az időszakban hány magyar vendég nyaralhatott az öbölben? Kb.: 250 vendég/nap. Azokból a vendégekből legalább a fele valamilyen fórumon írogat rendszeresen. Ha ily katasztrófa időjárás lett volna, akkor annak máshol is és mástól is híre lett volna. Hazaérkezve átkot szórt volna a szigetünkre. :D
Jó görög lett belőled. :Thassos-fan: :Esernyő: 8) Ültél már be esős időben görög kávéházba?

Az valóság egy kicsit lágyabb .
Komolyra fordítva a szót. Arra emlékszel, hogy akkor otthon milyen idő volt?
Nemcsak otthon, hanem egész Európában. Voltak olyan sok gyermekes vendégeim, akik azért jöttek, mert otthon nem tudtak hol lakni! Az állandó esőzéstől megbillent a házunk. Itt tudták megnyugtatni kis gyermekeiteket. Június vége júli elején voltak. Volt zuhénk, de elindultak 500méterrel , és ott nem okozott gondot az eső.

A időjárásról szóló kis írásomból is jól kitűnik, hogy vannak szélsőséges időjárások. DE EZEKRE NINCS KÖTELEZŐ DÁTUM.
Ha nem megengedheted magadnak, hogy az utolsó pillanatban dönts a szabadságos napokra, akkor gyere úgy, hogy itt döntesz arról, hogy mit engednek a napok. Fontos változó idő esetén, hogy járműved legyen. AUTÓ.
A szigeten 4 klima van. Tehát az egyik helyen épp fúj, a másik felén épp esik, megint másikon szélcsendes hőség.
Nincs összefüggés sem az, hogy dél vagy észak, vagy hegy vagy part.

Ha belegondolok, hogy mi már 10 napja vagyunk itt északon egy hegyi faluban nappali 20 fok melletti melegben, élvezzük az Alkioni napokat. Míg Évia szigetét és Athént 3 napja hóförgeteg lebénította 2 napra.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 febr. 09 06:40 #6951

ok ok!:D...értem...tudom...csak most parázom, ha nem ide mennénk megint akkor nem is érdekelne!!
Most tartok ott hogy a héten befizetem a thassosi útat, Ágit talán annyiban kérdezném még, hogy szerinte, június elejét, vagy közepét fizessem be (az előző út ugye a jún. közepe túrnus volt)...az ott élők, hogy emlékszenek vissza az előző években a júniusi hónapokra....??????? tényleg nagyon fontos lenne!!!:D hátha van azért valami tendencia a júniusra nézve!!! előre is köszi még egyszer

Szia!
Én azt hiszem nehéz előre megmondani. Nemcsak itt, hanem az egész világon általában bolondos az idő, ill szélsőségessé vált az időjárás.
A normál, hogy mi lenne.
Májusi eső aranyat ér, ez itt 100-an igaz, hiszen itt már májusba beköszönt a csapadék nélküli nyár. A nap nappal és éjjel a tavaszi, nyár eleji időszakban a kötelező déli szél által rettenetes melegeket tud tenni. Viszont, hogy a föld és a tenger átmelegedjen, ahhoz idő kell, ezért van az hogy a rendkivüli nappali melegek ellenére, hacsak nem kitartó 4-5 szél fúj napokig, akkor este még hűvös van. Viszont épp ezek a déli szelek a hideg levegővel való találkozással ciklonokat is okozhatnak, amik heves viharokat okoznak. Nem mindenhol, hanem foltokban. Erre rájön a párás meleg. Tavaly előfordult, hogy a Melindába a centrumban voltam az iroda vendégeivel. Ilus pedig a tőlünk 1,5 km-re levő kempingbe futott be. Nekem hozott valamit. Kérte, hogy sietnének, gyorsan menjek a csomagért. Amig a szállás vendégeivel voltam őrölt meleg, majd búcsúzásomkor egy mennydörgés, majd zuhé. De olyan zuhé, hogy a tőlünk 10 mérterre parkoló motoromat nem láttam. visszahívtam Ilust, hogy várjon rám, mert a zuhé miatt nem tudok elindulni. Ő nevetett rajtam, hogy ugyan ne mókázzak, ismeri már a görög meséimet, induljak meg, hisz nem esik az eső. Majd ott volt egy autós vendégem, őt kértem meg, hogy vigyen ela kempingig. Emlékszel Tibi, hogy mit tapasztaltunk. A Jota apartmanunk egyik felén derült ég, a másikon zuhogó eső. Ilus mikor meglátott engem csúr vizesen, arról győződött meg, hogy én ruhástól a tengerbe fürödtem. Mire én is méltatlankodtam, hogy ruhástól tényleg fürdők, viszont cipőstől táskástól??? Vissza nézve a kempingtől arra a részre, ahol zuhogott, nem az eső látszott, hanem a hőség délibábja.
Ez jelenség egész májusban,júniusban előfordulhat. Tavaly viszont nem júniusban, hanem június utolsó hetétől júliusban történt. Oly erőteljesen és tartósan, hogy mindennap gombásztunk. Ilyen itt még soha nem volt. Annyira döbbenet volt, hogy a gombászaink nem hitték el, hogy az a gomba, ami csak november decemberben van, ezt most júliusban szedtük.
Én úgy gondolom, hogy arra figyelj inkább, hogy neked hogy előnyösebb jönnöd.
Az időjárás mindig gyönyörű. Ha teljes hőséget kapsz, akkor is, ha egy égi jelenetes napod lesz az is lenyűgőző. Akik már látták,azok egy cseppet sem bánták. Sőt! Egy hatalmas hegyen és a tengeren a vihar egy csoda.Főleg a vihar megszűnése pillanatában. Oly tiszta olyankor a légkör egy pár óráig, hogy akár Trójáig ellátunk.
életem legszebb élménye is tavaly az Ypszárió tetején volt. Jepp túrán kapott el bennünket a zuhé. Kivártuk, hogy abba maradjon. Akik velem voltak életük végéig emlékeznek majd arra a látványra. Ráláttunk az Athos kolostoraira, 3 szigetvilágot a távolban tisztán láttunk. Hihetelten volt. Csak álltunk és ámultunk.
Higgyétek el minden időnek meg van a maga külön szépsége.
Én, ha nyaralni tudnék menni, mindig egy hónapra mennék. Április végé, májusban.
A legcsodálatosabb a természet miatt. Úgy fürdésre, úgy kirándulásra a legcsodálatosabb.
Addig, míg az iskolák nem voltak ily hosszúak, és a tanárok nem voltak ily szigorúak, májuistól kezdődött a szezon. Még emlékszem azokra az időszakokra. Sírjátok ti is vissza. Június az már teljes nyár, mire kezd kiszáradni minden.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 febr. 08 19:15 #6950

ok ok!:D...értem...tudom...csak most parázom, ha nem ide mennénk megint akkor nem is érdekelne!!
Most tartok ott hogy a héten befizetem a thassosi útat, Ágit talán annyiban kérdezném még, hogy szerinte, június elejét, vagy közepét fizessem be (az előző út ugye a jún. közepe túrnus volt)...az ott élők, hogy emlékszenek vissza az előző években a júniusi hónapokra....??????? tényleg nagyon fontos lenne!!!:D hátha van azért valami tendencia a júniusra nézve!!! előre is köszi még egyszer

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 febr. 08 17:19 #6949

Orion!

Üdv itt!
Az időjárás, mint olyan KISZÁMÍTHATATLAN! :(
Erre senki nem tud tuti választ adni!
Szerintem Ti tavaly nagyon így jártatok. :(
De ha emlékeim nem csalnak az általad emlegetett Kefalonián is ilyen idő volt akkor, mert én meg azt figyeltem, mivel júni. 28-tól voltunk ott 2 hétig. És előtte csak rossz idős hírek jöttek. :(
Szóval fel a fejjel, nem igaz, hogy Thassoson mindig a tavaly megtapasztalt idő van!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 febr. 08 17:09 #6948

Sziasztok!!
Szeretnék kérdezni az időjárással kapcsolatban!!! Nagyon fontos lenne, mivel másodszorra mennénk thassosra, és gondolkodóba estem!
Múlt évben (2010) voltunk thassoson, skala panagiában volt a szállásunk az emeraldban, június 16-28-ig, egyetlen egy olyan napunk sem volt mikor pár óránál több napsütésben lett volna részünk, minden reggel viharos hűvős idő, eső (az nem minden reggel),de felhők több órán át minden reggel, aztán szinte minden nap (mintha ez általános tendencia lenne) dél körültől olyan 3 max. 4 óráig több kevesebb sikerrel kisütött a nap, de erre sem vennék mérget, hogy az egész szigeten, mivel 11-12 körül elindultunk dél, dél-kelet felé robogóval, és mire köbö 1 órára megérkeztünk buvárkodás szempontjából jó, csendes, sziklásabb partokhoz, ott kisütött, de lehet hogy ha panagiában maradunk, akkor ott továbbra is viharos marad az idő....
Minden reggel jól be kellett öltözni a robogóra, és csak reménykedtünk, hogy mire elérünk délen egy jó partot, addigra kisüt a nap, de pulóver, széldzseki, zokni, és esőkabát is kellett a fürdőruhára!!
Mikor túristákból élő helyieket próbáltunk kérdezni az itteni időjárásról (robogót bérbeadót, apartman bárjában kiszolgálót) csak a vállukat huzogatták, de az jött le, hogy itt ilyen mindig az idő, egyszer ilyen, egyszer meg amolyan, ciklikus, viharos/esős és napsütéses is, de mondhatni soha nem kimondotta nyaras...:o(((
Szóval az egész időjárást nem értettem, nagyon sok szigeten jártam már görögben elő és utószezonban is, és ilyen rapszódikus, és ez hosszantartóan fenn is álló időjárást sehol nem tapasztaltam!!!
Aznap mikor jöttünk hazafele, a 11 nap, és vártuk a buszt, ami nagyon sokat késett, és így csak délután indultunk hazafelé, még aznap is a szokásos abszolút nem nyaralós idő volt (senki ne gondolja, hogy én a 40 fokot szeretem! de június közepe utáni indulással egyáltalán nem erre számítottunk!!! és mivel búvárkodunk, és a vízben vagyunk akár fél órát is, ezért elképzelhetetlen, hogy ha kijövünk ne süssön a nap, mert különben szétfagy az ember)
Egész végig béreltünk robogót, azzal terepfelfedeztünk, olyan partokra mentünk, amiket a tömegtúristák soha nem látnak meg, a sziget maga a paradicsom, gyönyörű, ez tagadhatatlan!!! a szirének medencéje, kis méretével is vetekszik a kefalóniai melissani barlang okozta élménnyel:D
Nagyon jó lenne tudni, hogy ha ezévben is mennénk, előszezonban (mindig ekkor utazunk, és nem főzezonban) akkor mire számíthatnánk, inkább június elején menjünk, mert ugye ezzel a június közepe, végi időponttal nagyon befürödtünk, vagyis/és hogy van ez egyáltalán, az időjárás a szigeten?????
előre is köszi a segítséget!!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 jan. 25 07:53 #6793

Gyerekek! BEHAVAZOTT A SZIGETEN!
Ez az idei téli második havunk.
A novemberi meleg kitartott dec 10.ig. Addig 25-30 fokos melegek is voltak. Dec 10.e körül a 25 fokról minusz 2-re ébredtünk. Rá két napra egy 3-4 napig tartó fagyra, havazára. Még szánkázni is tudtak a gyermekek 2 napig. Majd 20 körül megint beállt a jó idő. Emlékszem karácsony szentestéje napján délután 3 kor egy szál polóban végeztem az ünnepi előkészületek utolsó dolgait. A hőmérőnk akkor 27 fokot mutatott az erkélyen. Ez azért furcsa, mert itt a faluban a hegy takarása miatt hamar van szürkület is, ill. ha árnyékot vet az Ypszárió csúcsa a falura, akkor hirtelen lehűl a levegő. Tehát normálba lehet, hogy napközben 25 fok van , de most már 10 foknak kellett vgolna lenni. Ehelyett kitartott a meleg.
dec. 27.ig volt ez a tavaszias meleg, majd megint hirtelen leestünk a 0 fok köré. Míg otthon voltunk, azt tudom, hogy itt is hidegek és esők voltak.
Január 10.től voltunk megint itt. Tavaszi időjárás volt jellemző idáig. Normál sem túl hideg, sem túl meleg. Pára, nyirkos melegek voltak. Kint a kertekben minden növény kihajtott. Sokan elkezdték az olívafák , szőlők metszését. Tegnap reggel verőfényes napra ébredtünk. Mosni szerettem volna, de Pános megtorpedozott, mondván, hogy nemsokára beborul és havazik. Mérgelődtem, hogy már megint velem mókázik. De igaza lett. Délre beborult, jeges eső vette kezdetét, a délelőtti 15 fok leesett 2 C-ra. Marcival fogadást kötöttek, hogy lesz e holnap iskola busz, vagy hóakadályok miatt itthon heverészhet a csemeténk.
Pános nyert 5 Eurót!Reggel 7 órakkor kezdett havazni. Sűrű pelyhekbe...
És én meg már tavaszi színeket akartam a címlapra csempészni. Pedig tudom, hogy a görög tél Ágnes nap után kezdődik és 40 napig tart! Ilyenkor vannak az év leghidegebb napjai. A tenger a leghidegebb. Ez a 40 nap kitolódhat az ó naptár szerinti idő szerint is. Ezért mondjuk:
O Mártis gdártis, kai paloúko xiló kaptis.
Ami azt jelenti, hogy a március lefagyaszt minden rügybe fakadt növényt. És mivel már elfogyott a télire bespájzolt tüzelőfa, az emberek már csak az erdő hulladékfáit tudják összeszedni, hogy bemelegítsenek.
Tehát most mehetünk a kertbe a hólapátot és a szánkót előkeresni...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 nov. 01 22:11 #6586

Előkerült Ági!
Pamaggal már komoly dilemmába voltunk, hogy merre lehetsz.
Én gondoltam, hogy csavarogtok, de hogy kényszerből, azt nem.

Jó munkát a szüretre! Azért ne kíméld a gépet, mert kell az információ!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 nov. 01 13:13 #6584

Itt az ideje, hogy az idei októberi hónap időjárásáról egy gondolatot írjak.
Épp, hogy eltávoztak a magyar vendégek beköszöntött az esőzés. 10 napig esett egyfolytában. volt, hogy csak szemerkélt, volt, hogy heves déli széllel, viharokkal kisérve szétnyílt az ég, és ömlött. Az előbb írtam, hogy mikor a MAGYAR VENDÉGEK TÁVOZTAK. Mert hogy még utána két hétig voltak a szigeten német, és skandináv vendégek. Ők, hogy mit tudtak tenni az egy hetes idejük alatt, ez talány. Ilyen időre még nem volt példa, amióta én itt vagyok. AZ ORRUK SEM TUDTÁK KIDUGNI A SZABADBA. Hideg nem volt a déli szél miatt, de eső, eső, az minden nap. Valószinű minden patak megtelt a hegyekben. 20.a után történt a szél váltás. Azóta északi szé fúj, ami kora reggelre 2-5 fokos hideget eredményezett, nappal 18 fokig felemelkedett, amikorra ereje lett a napnak. Kevesebb lett az eső. Mostmár csak minden harmadnap esett, és a két napos zuhi után derült égre viraddtunk.
28. a jelentős nemzeti ünnepe a görögöknek. Erre a dátumra évekre visszamenőleg visszaemlékszem, mert felvonulás szkotzt lenni országszerte. Mindig jó idő van. Most nem volt. Már előző napokban rendkivüli időjárás jelentéseket tartottak. Tornádok, fagyok, esők, az északi hegyekben havazás volt az előrejelzés. Igaz lett. E két napon a meterológusok szerint annyi eső esett, mint más években fél éves csapadék.
A megduzzadt patakok máshol halálos baleseteket is okoztak. Területek egym,ástól elzárását, és bizonyos fhelyeken a lakásokban vízet. A Temi völgy is újból elzárt volt egy pár napra, mert újabb hegyolmás történt az esőzések miatt.
Az nap a hajóknak is kijárási tilalma volt, s mivel a limenási kikötő ilyenkor nem biztonságos, keramotiba kell, hogy a veszteglő hajók lehorgonyozzanak. Pánossal kihasználtuk ezt a lehetőséget, és a szárazföldön rekedve az Angiszti termálfürdőbe vészeltük át a napot. Valóban láttunk tornádot is, hatalmas villámlásokat. hallottuk a környékbeliektől, hogy a környék hegyei havasak, de az a sűrű felhőtöől mi nem láttuk. Az elmaradt ünnep után hazatérve másnapra kiderülve láttuk hogy valóban a falunk hegyteteje hófehér takaróval takart.
Beindult a gombaszezon is. annak, aki vállalta a kockázatot, hogy csúr vizesen gombászgasson. A rizike, az őzlábgomba, a császárgomba a helyiek által ismert faj, amiből a bátrak garmadával szedtek. (Mi is!) A nyári furcsa időjárásnak köszönhetem, hogy megismertettetek a vargányával, a bimbós csiperkével és még egy két fajtával. Én a többivel még kacérkodni nem mertem, a vargányát is csak azért mertem hazahozni megfőzni, mert gombászás közben összetalálkoztunk egy idegen párral,l akik, azt mint kincset szedték. Azóta a konyánk egyik legkedvencebb gombája lett. A csiperkével sem nem mertem még próbálkozni.
Hát így telt az októberi hónap. A Dimitris napi kiskániluka helyett esők, viharok és hidegek.
NEM ERRE AZ IDŐSZAKRA VOLT JELLEMZŐ EZ AZ IDŐJÁRÁS.

Lassan előkészülődünk az olívaszürethez.
Mindenki igyekezett feltakarítani a fák alját. Az égetés most az idén nem volt lehetséges. Azt látom, hogy m,indenhol halomba van tolva a a lekaszált gaznövény. November első hétvégéjén indul neki a sziget az olívaszüretnek. Közepes termés várható. (emlékeztek tavaly egy szemet sem vert le senki, tavaly előtt rekord termés volt.
Az idén sok lett volna, ha a rengeteg eső le nem verte volna a termés javát. nagy szemek vannak, viszont nincsenek beérve. Máskor a szüret kezdetére a termés fel lila színű, most még mutatóban sincs a lila szemekből. De elkezdi mindenki, mert ekkor szokták kezdeni, hogy karácsonyra a prések garatjára kerüljön a termés.

Kipihentem magam, sok könyvet kiolvastam régi kedvenceket és több újat. Erre volt jó az idő. A gépem is aludt ez időszak alatt, így megúszta az ilyenkor szokásos leégést a villámlások miatt.

( Apropó, erről jut eszembe! Mostmár biztos, hogy változás történik majd a jeep safari útvonalán. Egy titkot elárulok belőle. Első megállónk a VILLÁMOK HEGYCSÚCSA lesz!
Lenyügőző hely! 1000m magassan, az Ágis Joánnis kápolna által védve egy fennsikról, ahonnan gyönyörű tengeri kilátás és az egész Kavalai partvonal a lábunk előtt hever)
Jó hónapot kívánok minndannyiotoknak!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2010 aug. 27 13:09 #6251

Kedves Ági! Mi hamarosan találkozni fogunk veled.Szabó Gézáékkal utazunk Thassosra.Nagyon várom már.Nem is tudom, amit írtál az időjárásról meg is nyugtatott és nem is.A természetre nagyon veszélyes a hosszú forróság, és hát nem is minden ember bírja.Azért remélem minden rendben lesz.A találkozásig is minden jót!

Oldalmegjelenítési idő: 0.475 másodperc
endeel