Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 okt. 18 10:28 #8633

Meg is érdemlik! :) vagy :(

Te miért nem mondtad nekik, hogy Horvátországban meg volt már 5 db halálos kimenetelű cápatámadás! Persze az utolsó 100 évben, és a legutolsó 1976-ban.
Az utolsó támadás pedig nem is olyan régen, 2008-ban volt, de ez nem volt halálos.
www.nyarilap.hu/tengerpart/horvatorszag/850-capa-tamadott-meg-egy-buvart-az-adriai-tengeren - www.nyarilap.hu/tengerpart/horva ... i-tengeren

Na, ja. Ez hirtelen nem jutott eszembe.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 okt. 18 10:07 #8632

Néha elgondolkodom azon, hogy ajánljak e valakinek is valamit. Az egyik ismerősünknek meséltünk a szigetről , hogy milyen szuper. Mondták, hogy gondolkodtak , görögo. felé vennék az útjukat az idén. Tetszett is nekik Thassos elbeszélésünk alapján. Nemrégiben összefutottunk velük, és érdeklődtünk milyen volt a nyaralás. Á!!!.mondták. nem mentek oda, mert olyat olvastak, hogy csak na. Ugyan mi lehet az, tanakodtam. Mondják, hogy olvastak arról, milyen sárlavina volt a nyáron, amiről még Ági is írt. Hát , ők ilyen veszélyes helyre nem utaznak. Maradt a jó öreg, horvátország.
Ilyen alapon, ha ilyet vagy hasonlót olvasnak az emberek, és meggondolják magukat, mert veszélyesnek ítélik meg a helyet, akkor senki ne utazzon sehova.

Meg is érdemlik! :) vagy :(

Te miért nem mondtad nekik, hogy Horvátországban meg volt már 5 db halálos kimenetelű cápatámadás! Persze az utolsó 100 évben, és a legutolsó 1976-ban.
Az utolsó támadás pedig nem is olyan régen, 2008-ban volt, de ez nem volt halálos.
www.nyarilap.hu/tengerpart/horvatorszag/850-capa-tamadott-meg-egy-buvart-az-adriai-tengeren - www.nyarilap.hu/tengerpart/horva ... i-tengeren

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 okt. 18 09:41 #8631

Néha elgondolkodom azon, hogy ajánljak e valakinek is valamit. Az egyik ismerősünknek meséltünk a szigetről , hogy milyen szuper. Mondták, hogy gondolkodtak , görögo. felé vennék az útjukat az idén. Tetszett is nekik Thassos elbeszélésünk alapján. Nemrégiben összefutottunk velük, és érdeklődtünk milyen volt a nyaralás. Á!!!.mondták. nem mentek oda, mert olyat olvastak, hogy csak na. Ugyan mi lehet az, tanakodtam. Mondják, hogy olvastak arról, milyen sárlavina volt a nyáron, amiről még Ági is írt. Hát , ők ilyen veszélyes helyre nem utaznak. Maradt a jó öreg, horvátország.
Ilyen alapon, ha ilyet vagy hasonlót olvasnak az emberek, és meggondolják magukat, mert veszélyesnek ítélik meg a helyet, akkor senki ne utazzon sehova.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 okt. 17 17:59 #8627

Időjárás-statisztika: a www.wunderground.com - www.wunderground.com -on van olyan, hogy Utazás-tervező. Ahol elég meteorológiai feljegyzés volt az elmúlt években, ott 10-15 évre visszamenőleg megmutatja, adott napokon, adott - bejelölt - időszakban milyen volt az időjárás.
Sajnos, úgy emlékszem, erre a környékre legközelebbi helyként Thessalonikire lehet rákeresni, de az is jó közelítés.

A tengervíz azért nem a Balaton, a tavaszi, nyár eleji napsütés és meleg lassan melegíti fel. Mivel nagy tömeg, nehezen melegszik, de éppen ezért nehezen is hűl le. Ősszel, mikor a levegő már nem kánikulai, a tengervíz még mindig nagyon kellemes. Az egy-két napos rossz idők nem igazán változtatják meg a vízhőmérsékletet, max a szél vagy az eső lehet kellemetlen.

A június-júliusi vízhőmérsékletekről szerény véleményem szerint azért nincs említés, mert mindenki kellemesnek találta :úszógumi: :D

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 okt. 17 16:29 #8625

Beleolvastam a beszámolóidba és abból valóban az jött le nekem is ,hogy változó, viszont arról nem írtál, hogy kb. hány fokos akkor a tenger (vagy csak én nem vettem észre. :oops: )

Sajnos pontos értéket nem tudok mondani, de már nagyon kellemes. Szerintem 23-25 Cfok biztosan van már.

Nem is kell pontos, mert ugye ezt is befolyásolja az idő, annyi nekem elég, hogy fürdőzésre alkalmas. Köszi az infót!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 okt. 17 12:38 #8623

Beleolvastam a beszámolóidba és abból valóban az jött le nekem is ,hogy változó, viszont arról nem írtál, hogy kb. hány fokos akkor a tenger (vagy csak én nem vettem észre. :oops: )

Sajnos pontos értéket nem tudok mondani, de már nagyon kellemes. Szerintem 23-25 Cfok biztosan van már.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 okt. 17 12:31 #8622

Június vége/július eleje körül az átlagot nézve milyen szokott lenni az időjárás a szigeten? Hány fokos szokott lenni a tenger?

Olvasd el a beszámolóimat! Mi mindig (eddig már 5*) június utolsó hétvégéjén indultunk 2 hétre Thassosra.
Teljesen kiszámíthatatlan, de általában kiváló!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 okt. 17 11:14 #8620

Aki egy kis friss havat szeretne látni, nézzen fel az Ypszárió felé!
Kaló himona köszöntéssel üdvözöltük ma a szomszédok egymást. Sotirosból is kaptam Nikostól telefont. A szőlős táblák is téli pihenőre nyugodnak a vékony hólepel alatt.
Csütörtöktől mondják, hogy visszatér az ez időszakra jellemző 20 C fokos nappali átlag.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 okt. 16 19:27 #8615

Június vége/július eleje körül az átlagot nézve milyen szokott lenni az időjárás a szigeten? Hány fokos szokott lenni a tenger?

Olvasd el a beszámolóimat! Mi mindig (eddig már 5*) június utolsó hétvégéjén indultunk 2 hétre Thassosra.
Teljesen kiszámíthatatlan, de általában kiváló!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 okt. 16 19:06 #8614

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 okt. 12 08:40 #8560

Hogy nem láttátok a gépem bekapcsolva, a vihar volt az oka.
Szombaton már süvített a médiából, hogy jön a hideg és a vihar. Pánossal kémleltük az eget. E, talán...
Megtettük utolsó jeep túránkat. Elvittem az új útvonalra. A múltkori vihart kiheverte a hegy. Rettentő hőség volt fent.
Megpakoltuk az autót kövekkel. A vízesésben fürödni nem volt kedvünk. Viszont azt megállapítottuk, hogy még két hosszan tartó eső, és megtelnek kis tavai. Hazaérve a kövek kipakolásánál kezdődött a szél. Este kezdett rá az eső. A nagy égi háború 48 óráig tartott. Tegnap reggelig volt a csendes eső. A hőmérséklet??? a nappali 28-30C-ról lestünk 15-20 fokra. Reggel és éjjel 5-12 fok körül. Szombat reggelig mondanak kis javulást, de szombattól vasárnap estig újból hideget. Vasárnap este fogják mondják majd a következő heti részletes időjárást. Most hétvégére 1000 méter feletti havazások várhatók. Bár a Dráma feletti hegycsúcs már most havas lett! Két napja letűnt rólunk a nyári ruha. Bent a lakásban fűtünk. 20 fokra kapcsolva, de fűteni kell. Egy pár kéményt is füstölni láttam este.
Ez persze nem tél még. Valószínű ez volt egy nyarat lemosó esőzés, hogy utána visszatérjen a nyár.
Mire jössz, gombázhatunk!
Hol vagytok gombások?
Kezdődik a jövő héttől a gombaszezon!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 okt. 10 09:46 #8559

Reméljük melegszik az idő. Van valami változás Ági?
Mire megyünk, okt végére .ujra 20 fok körül kell hogy legyen :)
Üdv
Miki

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 szept. 28 07:52 #8489

A múltheti vihar döbbenetes útviszonyokat teremtett a hegyen. Volt, hogy azon az útszakaszon, ahol járunk eltűntek az utak.
A vízesésünk újra megtelt. Az utak viszont katasztrofálisak voltak a kőelhordástól. Gombát csak az autóban haladva néztünk, nem volt látható nyoma. és oly hideg volt fennt az Ypszárión, mit még ilyen időszakban soha nem tapasztaltam. a parton gyanítom 25 fok körül lehetett, fent északi szél süvített és a leheletünk látszott a szikrázó napsütésben. Grigori az Aetrion szállás tulajdonosunk is velünk volt. Döbbenten néztünk egymásra mikor kiszálltunk az autóból, és beszélgetés közben láttuk egymás leheletét. Télen, mikor gombázni járunk, akkor sem tapasztalható ily hideg. Meleg, nyirkos pára igen, de hogy a leheletünk látszódjon, olyan még hajnalban sem.
Megnéztem az időjárás előre jelentést. Ez is egy döbbenet! Otthon felettetek egy nagyon melegfront ül majd, itt meg egy Szibériai karéj kap be majd a következő héten bennünket. Csapadékot hoz 4.-e felé, nagy lehűléssel, és várhatólag okt. 10.én havazást a hegycsúcsokon. 4 fokos hideget láttunk Pánossal. Hihetetlen...
Gondoljátok áprilisi tréfáról írok?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 szept. 24 08:31 #8471

Eszembe is jutott a múlt héten, vajon a mit hoz idén ez az ünnep Nektek...örülök, hogy sikerült átjutni!!!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 szept. 23 09:41 #8467

Folytatódik a kánikula. Thesszaloniki, Sarti, Xanti, Alexandropoli térségében már voltak a múlthéten nyári hirtelen viharok, itt sajnos még az eső illata sem. a turizmus miatt örülünk e furcsa jelenségnek, de a gyakorlatilag 3 hónap eső nélkül, megviseli a sziget növényzetét. Fent a hegyekben nagyon nagy a szárazság. Ilyen még nem volt, hogy kiapadt az alsó nagy vízesésünk. A méheket is sajnálom. Kellene az olívának is, hogy színesedés előtt egy kis csapadékot kapjon. Bár az idén csak Astristól - Rahoni térségében lesz szüret. Az egyéb helyeken valami betegség elvitte a termést.
Kíváncsian várom az idei Ágios Daniel panigiri napját. Vajon az idén enged bennünket a tenger vízre szállni, hogy a helyszínén ünnepeljük meg a napot?! Az előre jelzés szerint nyári szél mentes napunk lesz. Végre valahára sikerül a szigeten ünnepelnünk...???

Gyerekek! SIKER!!!! Igen, voltam szept 12-én, Ágios Daniel esti előünnepén, GRAMBOUSSZA szigetén. Sikerült! Mozdulatlan volt a tenger. A papunk örömmel nyugtázta jelenlétemet a kis kápolnában a kántálása közben. Meggyújtottam a gyertyát, majd Pánosnak mondtam egy kosár grambusszát szedhet mert oly éhes vagyok, hogy még abból is ennáék. Tudjátok mi a grambussza? a vad káposzta. finom volt így éhesen. Bár kicsit keserű, és fejtelen. Lehet, hogy e növényhez is az eső hiányzot????

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 szept. 23 09:32 #8466

Úgy látom a webkamerán, hogy megérkezett az eső a szigetre? :wink:

Jaj, hogy hogy nevettem ezt az esőt!
Vasárnap reggel az Aethrionnál voltam.
Jött a kapitánytól a telefon.
Tifonasz lesz szerdától!
Áttettük hétfőre a jeepet, keddre a hajóst, csütörtökre a sziget körbét.
Hétfőn kémleltem a hegyet. Rekkenő hőség. A tűztoronyban mondtam a tűzoltóknak, hogy szerdán, ha ti lesztek az ügyeletesek, már készülődhettek is az aszal alá fekvéshez, mert cigánygyerekek potyognak majd az égből. Mondták ne károgjak. De azért telefonszámot cseréltünk. Mondták elég egy pár csöpp eső, ők tudják hol jelenik meg a gomba.
(Este hívom majd őket, elég volt e a szerdai eső! Ma vannak újból ügyeletben.)
Kedden a hajóskiránduláson már éreztük néha az eső illatot, de mire vége lett a kirándulásnak, jó idő lett. Rötyögtünk mindenkivel, hogy mivel egy felhőt látnak 3 hónap után, azt már tifonasznak gondolják a helyiek.
Pános sem jött haza este. Mondta őrizni kell a hajót, és valószínű Keramotiban kötnek ki éjjelre.
Én kedden este még 4 mosógép programot intéztem el. Az első kettő be is száradt. Szerdán , e csöpögött néha, de én a baráti párhoz indultam, hogy menjünk fel a hegyekbe levő papa bió kertbe birsalma nézőbe. Kicsit vizesek lettünk, de sikerült behatolnunk a területre. Egy órával előtte vihették el kínai tolvajok a 2 fánk teljes termését. Az egy ott hagyott gyümölcs friss vágásából ítéltük ezt meg... még éretlen volt :( és már ellopták.) Kora délután még egyet flekkeneztünk, és Pános is szárazon ért haza a munkából a mocival. Majd ahogy 3 óra körül enni kezdtünk... Po, akkor indult az égi játék...Balázs az utolsó autós vendégek egyike meséli, hogy akkor jöttek haza Theologosból. Kiniránál is egy oly vízmosás ömlött le kövekkel, hogy majd levitte az autójukat a főútról. Egy követ fel is dobott, és most generátor cserén van ez miatt a jármű... :(

Tegnap voltunk szigettúrán. 3 görög rendszámú autót vettek ki épp akkor a tengerből Limenárjában. Tudjátok, a vízesésünk patakja!!! Hát tuti, hogy akkor rengeteg helyen lehetett vízesés. Emlékeztek 2006 aug 20.a körül a magyarok autóját is megúsztatta.
Nem oly sok volt az eső, mint inkább széllel jött!
Szerdától mondják megint a változást. Addig 28-30 fokok, déli szél. ez szép atmoszférát igér! A tenger 27 fok körüli.
Ma már nyoma sincs a rossz időnek. De most is vasárnapra tesszük a hajót. a hétfőn még gondolkozom, de keddig minden programot leszeretnék bonyolítani. Meg hátha találok fent gombát...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 szept. 21 13:37 #8459

Úgy látom a webkamerán, hogy megérkezett az eső a szigetre? :wink:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 szept. 16 07:17 #8449

Változatlanul minden nap 35 fok feletti hőségek vannak nappal. Az estünk is változatlan 18 fok körül. Szerdától mondanak kis hőmérséklet esést és felhősödést. A vízesésünkre nagyon ráférne, mert már a belsőben is csak úgy csordogált, kedden, mint egy gyenge gyermek pipi.
Mindenhol kiégett avar és elszáradt fő az erdőségben. Vajon, ha sok esőnk lesz ez segít majd a gombák szaporodásában?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 szept. 10 06:26 #8420

Folytatódik a kánikula. Thesszaloniki, Sarti, Xanti, Alexandropoli térségében már voltak a múlthéten nyári hirtelen viharok, itt sajnos még az eső illata sem. a turizmus miatt örülünk e furcsa jelenségnek, de a gyakorlatilag 3 hónap eső nélkül, megviseli a sziget növényzetét. Fent a hegyekben nagyon nagy a szárazság. Ilyen még nem volt, hogy kiapadt az alsó nagy vízesésünk. A méheket is sajnálom. Kellene az olívának is, hogy színesedés előtt egy kis csapadékot kapjon. Bár az idén csak Astristól - Rahoni térségében lesz szüret. Az egyéb helyeken valami betegség elvitte a termést.
Kíváncsian várom az idei Ágios Daniel panigiri napját. Vajon az idén enged bennünket a tenger vízre szállni, hogy a helyszínén ünnepeljük meg a napot?! Az előre jelzés szerint nyári szél mentes napunk lesz. Végre valahára sikerül a szigeten ünnepelnünk...???

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 aug. 16 16:06 #8333

Este azért tiszteletünket tettük a vásárba. Még akkor is meleg volt. Kb. mint Thassoson.:-)

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 aug. 16 15:24 #8332

Most nézem a webkamerát csak nem esik az eső? A kutyába!

Akkor már nem esett, amikor a bejegyzést írtad. Előző éjjel nagy vihar volt. De 11-én kristálytiszta volt az idő és olyan kontúrok, és színek voltak, hogy hihetetlen!!!

Egyébként nem volt a szigeten az a nagy, augusztusi kánikula. Esténként pl. elkelt egy vékonyabb hosszú ujjú vagy egy vékony nadrág.
Napközben se volt pusztulat meleg, de a homok azért sütötte a talpunkat. A víz kb. 28 fok lehetett, a vihar után kb. 26 fok.

Szia Honey újra itthon!
Látod látod kihagytad a Túri vásárt itthon 30 fok volt nagyon jó volt és leégtünk a bóklászás alatt :)

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 aug. 15 15:53 #8327

Üdv. itthon Honey!
Ó, de jó lenne, ha a Balaton legalább 26 fokos lenne.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 aug. 15 13:41 #8322

Akkor már nem esett, amikor a bejegyzést írtad. Előző éjjel nagy vihar volt. De 11-én kristálytiszta volt az idő és olyan kontúrok, és színek voltak, hogy hihetetlen!!!

Egyébként nem volt a szigeten az a nagy, augusztusi kánikula. Esténként pl. elkelt egy vékonyabb hosszú ujjú vagy egy vékony nadrág.
Napközben se volt pusztulat meleg, de a homok azért sütötte a talpunkat. A víz kb. 28 fok lehetett, a vihar után kb. 26 fok.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 aug. 11 17:02 #8308

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 aug. 10 11:08 #8287

Itthon megint nem éppen nyárias az idő, de úgy látom Thassoson azért nyár van. Jövő héten egy pár napos kirándulást teszünk valamerre, és még az is lehet, hogy jó idő lesz.

Oldalmegjelenítési idő: 0.497 másodperc
endeel