Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 febr. 04 18:48 #9115

Szeged mellett voltunk tavaly egy pici faluban. Életem legszebb havas karácsonya volt!!!! Amikor vízkeresztkor visszaértünk elolvadt a hó. Nem ismertünk rá a falura. Gondolom megint olyan szép!!! ÁLOM!!!!
Pános és Marci akkor ültek ott először igazi régi faszánon. Egyedül elengedtem őket A töltésen csúzdáztak, mit később rájöttünk Emiékkel. Nevettünk, hogy szerencséjük volt, hogy be volt fagyva, mert előtte áradásban volt, és eltűnhetet volna a két férfink, ha nincs alaposan befagyva. azóta rötyögjük a szerencsés végletű szánkózást.
Ha legközelebb hazamegyünk, tuti, hogy faszánkót veszünk majd haza magunknak ajándékba.
Itt Marci tegnap és előtte az akkor a Corában vett két kis bobbal szánkózott a hegy oldalba a Metoxi kolostor meredek szakaszán. minden gyerek Marcit irigyelte, hogy ilyen csudi szánkót még senki sem látott. Hát még ha faszánkónk lett volna. A többi gyerek a fekete szemetes zacskókat szaggatta a popójával. De nagy lelkű volt Marci. Mindenkinek kölcsönadta egy két csúszásra az övét. És figyelt arra is, hogy a 180 cm-es kis kamaszok épen csússzanak. Mivel ismeretlen volt számukra ez a módi, tanítani kellett őket a szánkózás műveletére.
Nem is gondolnátok, hogy milyen új dolog ez az itteni gyerekek számára...

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 febr. 04 17:12 #9112

Ági!
Van itt vagy 40-50 cm,adok belőle neked :) .

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 febr. 04 17:05 #9111

Elolvadtunk. Otthonról olvasom Pécstől Szegedig havatok van. Mi is szeretnénk még....Söpörjétek el hozzánkig! Sokat, hogy meg legyen nyáron a vízesésetek...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 febr. 04 09:00 #9108

Itt a délalföldön folyamatosan esik és kavarja a szél a havat. Reggel ki kellett az ajtót is ásni. -12 fok. Én nagyon élvezem, mert a gyerekkoromra emlékeztet. A párom autózni akart, mondtam lehet, csak ásd ki magad. Nagyon hosszú a bejárónk, így a másik oldalára fordult, és aludt tovább.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 febr. 02 07:30 #9096

Sziasztok!
Sítábor, helyzetjelentés: -24 fok az okostelefon szerint ebben a percben. Holnap megyünk haza, azt olvasom, alakul a helyzet ott is. Üdv: Edina

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 jan. 31 18:38 #9091

Itt ilyen még nem volt. Kinyitottuk az ajtót és a lélegzetünk elállt a hidegtől.
Ami furcsa volt, hogy a meterologusok kettőféle hőmérsékletet adtak. A várhatót, és azt, hogy azt mi mennyinek érezhetjük. ezt táblázaton is megjelenítették. A páratartalomra hivatkoztak. -6, dupla érzésnek felelt meg szerintük.
Az előfordulhat rendkívüli esetben éjjel fagy, de, hogy nappal fagyfont alatt legyünk egész nap, olyan nem volt még.
TEGNAP IGEN.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 jan. 31 13:15 #9090

Riogatnak ezzel a szibériai hideggel... De hát régebben is volt hideg, emlékszem gyermekkoromban mi tanyán laktunk. Imádtam, amikor az egyébként is nagy havat a szél hatalmas heggyé formálta. A puszta olyankor nagyon szép, mintha sivatagi dűnéket látnánk.
Reggel nálunk -10 fok volt.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 jan. 16 08:24 #8968

Az időjárás megint megtette a maga furcsaságát.
13.a estétől, vasárnap estig mindenhol országos havazásokat mondtak.
És nagyon nagyon hidegeket.
Kozániban, Grevenában, fent az ország északi hegyeiben -20 fokokat, nálunk éjszakára -6 C fokokat, nappalra +5 fokot.
Ezek itt is ott is rendkívüli hidegnek számítanak, mert rájön a pára hidege, a hegyekből fújó még hidegebb érzetet keltő északi szél.
A hideg igaz is lett.
A HÓ???
Az ország délebi és nyugati részein valóban hó torlaszok.
Itt a szigeten?
A Paradisótól Potosig 10 cm- es hó, hófúvás. Tudjátok Potos hol van? A szigetünk legdélibb csücske az, hol még mutatóban sem illik hónak lenni. És most a partig lent van a hó!
Ahol a hónak illett volna lenni:
Ypszárió és annak észak keleti lábában levő falujainak, Panagiának és Potámiának.
Ehelyett havazott Limenástól Prenosig. Ill. Paradisótól Potosig.
A fotók 15. 01. 2012. vasárnap délelőtt készültek.
A képeken Ágios Joannis szép öblét, Aliki felett és Paradisó felett levő utakat látjátok.
/ Az egyetlen területei a szigetnek ez a rész, hol bő termést hoz a narancs és citromfa. És ahol a trópusi és teljes mediterrán növények télen is virágoznak. És a banán sem fagy ki a télen./

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 jan. 13 11:10 #8952

Azt mondják, jön a tél.Nálunk ma még 5 fok van, de már a szél el kezdett fújni.Jobban szeretem, ha a tél olyan, mint gyerekkoromban, havas, jeges és hideg. Viszont aztán márciustól októberig legyen jó idő.Nekem az se lenne baj, ha mindig 30 fok lenne.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 jan. 07 17:42 #8883

Rettenetes esőzés kezdődött az nap hajnalban. 10-s szél erősséggel. Fagyni nem fagyott. Hó sem esett. Itt.

Ha esik az eső, férges lesz a mák.Hm. MÁKOM NINCS:::
Ha hideg van, rossz termés várható.J TERMÉSÜNK LESZ:::
Ha csorog az eresz, hosszú télre kell számítani.
HÁT AZ CSORGOTT A JAVÁBÓL::::
Ha fúj a szél, szerencsés lesz az év. A LEGSZERENCSÉSEBB ÉVÜNK LESZ!
Ha fagy, soká tavaszodik,
Ha enyhe lesz az idő, hamar jön a tavasz.ITT EGY KIS ELLENTÉTET LÁTOK. HOSSZAN TART HÁT A TÉL? UTÁNA GYORSAN BEKÖSZÖNT A TAVASZ!
Ha a kerékvágásba víz fakad, jó termőidő várható IGEN? JÓ TERMÉS LESZ!

Nálatok mi történt othon?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 jan. 04 08:59 #8875

Új frontot mondanak. Az újévi havazásunk minimális volt. Azóta az éjszakai fagyok a jellemzők, nappal viszont a szikrázó napsütésben ahol odaszorul a meleg akár 18 fok is van, ahol máti van, -fent a hegi árnyékos sarkokban- ott a zúzmara egész nap megmarad.
Második napja mondják, hogy péntektől 10-es boforral jön a szél, és hogy még Athénban is fehér lesz a város.
Emlékeztek Vízkereszt napja. Nagy görög ortodox ünnep ideje ez!

A forrásaink kezdenek megtelni a hegyről olvadó hótól. Már gondolkoztam, hogy kattintok a rengeteg falunk feletti foyók mindenfelé szétágazó vizeiről. De megvárom, hogy valóban kiadós és tartós havazásunk legyen, és amikor az olvadni kezd és megárasztja a megduzzadt patakokat, akkor mily mesés látványt nyújtanak. Nehéz hinnetek az újévi mesém valóságát a folyókról, ha nem látjátok annak kézzel fogható tanúbiznyságát. Tegnap már 20 cm-es vízben járt az autónk az Ypsárió aszfaltos útján. Gyalogosan csak térdig érő gumicsizmába lehetett volna az aszfalton közlekedni. Mindenfelé a patakvize zúdult alá. Néhol megtört a folyása, és oldalt a köves homokos részen utat törve, kicsiny, de erőteljes vízesésként zúdult le. Ott lent az útmentáén, új patakként medret képzett és elárasztotta a sík kiskerteket. Mesés látvány. 60%-s tetőzésben lehetnek patakjaink.
Kérdeztem Pánost, vajon így volt lent a faluban is annak idején? Bizony ám, még igyebb! Látod itt beton van, azt is feltöri, képzelheted, mikor teljes szabad folyása volt duzzasztók nélkül...

Marci vízkeresztkor merülni szeretne a tengerben a liturgia keresztjéért.
Ha ébred küldöm vazelinért, és konyakért.
Tartok tőle, hogy bejön a meterológusok jóslása. 15 fokos tenger víz, két méteres hullámokkal...
Az egyházi őrület viszont nem ismer gátat e szokásnak. Fel kell készülnünk.
Holnap lesz a nagy nap, hogy Marci először merül férfi módra az egyház nevében!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 dec. 31 17:09 #8849

...és az is volt. Mármint napsütés. Mielőtt lement a nap, akkor borult be az ég egy kissé. Elvittük a kutyát sétálni a közeli tópartra. Jó volt sétálni a napsütésben. Olyan volt, mint tavasz elején.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 dec. 31 13:36 #8845

Otthon is havazás várható az újévre?

Nem! Itt napsütést jósolnak! :)

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 dec. 30 17:27 #8844

Ma kora délelőtt mentünk a hegyre fát vágni. Elkezdett havazni ott ahol voltunk. Ez a tény egy kissé sietősé tette a munkánkat.
Pános egyfolytában morgott velünk, ne idétlenkedjünk a havazásban. Fent ragadunk, és a hátunkon vihetjük le az autót, ha erősödik a hóesés.
Most este kérdezte Pános, mi a holnapi programunk. Csak annyit mondtam, majd látjuk az időt, és döntünk.
TITOKBAN A SZÁNKÓRA GONDOLTAM! Ez lenne a vicc! Fent szánkózni! Még senki sem tette! Meg a gondom még a szánkóval, hogy csak a mufa műanyag sínszánkónk van. a régi fa, amire egy emberes ember is felfér, az már a múlté. Lehet, hogy nincs is gyártója már...
Pedig milyen szép volt...
Otthon is havazás várható az újévre?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 dec. 22 13:51 #8817

Hát még is csak havazik! :D
THASSOSON!

Hát,örülök, hogy havazik és örülsz a hónak. Nálunk volt hó, nincs hó. mondjuk az Alföld alján vagyunk, a hegyekben lehet, hogy megmarad a hó.
Nagyon kellemes ünnepeket kívánok nektek Ági!!!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 dec. 21 20:47 #8816

Hát még is csak havazik! :D
THASSOSON!
HÁLA BAZSINAK!
Ilyen témát tenni egy lavornyi hóból. Jól felfújtam.
Lent voltunk mamáéknál, és kérdeztem tőlük, hogy ők látták-e, hogy havazott az éjjel. Kinevettek. Mire elmeséltük Pánossal, hogy hol találtunk hókupacokat. Mama kirötyögött, mondta ne mondjam ezt máshol. Biztos szőnyeget mostak és annak a habját láttuk hónak. Mire felkaptam papucsom, hogy hozzak be nekik a hóból. Sehol nem volt. Anyósom azóta is rötyög, hogy a helyi újságban írnak rólunk, ha erősködünk, hogy havat láttunk a ház előtt és a híd alatt.
És most itt is látom a címfotónkon, hogy havazik!
No, megmutatom Pánosnak is!!!!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 dec. 21 20:34 #8815

Talán, ha hideg marad, akkor nálunk is lesz (halvány) fehér karácsony. :)

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 dec. 21 19:04 #8814

Nálunk hétfő déltől,kedd reggelig havazott.Ma délután kisebb intenzitással ismét.Mivel nagyon hideg van ,minden esély megvan a fehér karácsonyra. :)

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 dec. 21 17:06 #8811

Néha még a látszat is csal.
Ma volt a gyerekek biziosztása. 3 óra felé Limenasból hazajövet, ahogy a Topsis Markettől befordultunk a kis utcánkba, az első ház előtt egy nagy kupac havat láttunk Pánossal. Álmélkodva álltunk meg, hogy Eleniék vajon honnan hozhatták a havat a házuk elé? Néztük az Ypsáriót. Sehol nyoma a hónak. Csak Eleniék háza előtt. Majd lenéztünk a főút kis hídja alá, ahol nyomokban szintén ott volt a dermedt hó kupac. Ezek szerint még is havazott, de a kelő nap oly erővel melegített, hogy kora reggelre elolvasztott mindenhol csak ide, hová nem jutott sugara melege maradt meg a hó.
Ma este megint hideg van. Vajon most mi lesz belőle?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 dec. 21 16:33 #8809

Itthon nem lesz ebből fehér karácsony. Kicsit szállingózik, de nem marad meg.
Ma déltájban kezdett kicsit jobban esni, pont mikor megvettük a karácsonyfát. De aztán abbahagyta idővel.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 dec. 21 15:45 #8808

Nálunk délelőtt szikrázó napsütés volt, nemrégen kezdett hódara esni. Most intenzívebb a hó, de nem lesz elég hideg, hogy valami maradjon is.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 dec. 21 12:05 #8807

Valami most szállingózik, De ebből szerintem nem lesz fehér karácsony. :(

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 dec. 21 10:26 #8805

Nem tudom ti hogy vagytok, mi várjuk a havat karácsonyra.
Tegnap éjjelre egész országot havat borító időjárást jósoltak.
Én napközben tavaszi viharnak éreztem, az esőt. A tenger mozdulatlan volt. A levegő langyos. Majd egy orkánszerű széllel jött egy hirtelen nagy zuhé. Aztán kibújt a nap. Majd újból kezdte. 4 óra felé lehűlt a levegő, begorombult az eső. Akkor már bent a nappali ablakából kémleltük a Proféti Ilias és az Ypszárió közötti ködös esőt. Ameddig láttunk. Majd lehúztuk a redőnyöket. elalvás előtt hallva, hogy 1000-el fúj odakint, még kikémleltünk. Teljes fényükkel világítottak a tiszta égbolton a csillagok és a hold. A Tv-ből folytatódott a rendkívüli időjárás jelentés. ORSZÁGOS HAVAZÁS.
Én reggel 8 órakor ébredtem a kávé illatára. Kikiabáltam Pánosnak: Juj, de jó, megúsztam a hótakarítást????
Vigyorogva jön be. Ela, ela Pouli moy! Nézd milyen szépen eltakarítottuk a havat. :lol:
Több hete nem láttunk ilyen szikrázó napsütéses tiszta időt. :D :(
Ennyit a meterologiáról!
Kávézás közben megint a Tv-t hallgatom. Pilióban és az ország északi részein hatalmas havazást várnak.
Majd mutatják a turista hoteleket a hegyi falvakban és a sípályákhoz közeli téli üdülőknél.
Á, hát ezért havazik, hátha telt házat jelentenek e szállások.
Árakat is mondtak.
Ünnepek után 3 csillagos hotelben reggeli és vacsora 3 éjszaka120 Euró/fő.
Az ünnepi árakról nem beszéltek, csak, hogy foull komfortosak a lakások...
Otthon is azt mondják a hegyekben, hogy havazik ma este???? :Sirvaröhög:
Bárcsak igaz lenne karácsonyra!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 okt. 28 08:58 #8681

Ági!
Torokgyulladásra: A turmánium gyöngyöt szopogasd! Füzd fel egy cérnára és egész éjjel legyen a szádba, el fog múlni a fájdalom és a gyulladás is.Fülfájásra, fogfájásra is használ!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2011 okt. 27 18:25 #8679

Ma vettük észre, hogy a szőlőnk kihajtott és a cseresznye fánk virágba borult.
Nem normális idő van. Esték, hajnalok nagyon hidegek, a nappal... 3 hete torokgyulladásban vagyok, ezért ha kint vagyunk, mint egy eszkimó úgy be vagyok öltözve. De meghűlés ide, vagy oda, elviselem a ruha mennyiséget magamon.
Nem sokára beleesünk a novemberi kellemes időbe. Akkor szokott kezdődni az olíva szedés. Vajon lekerül majd a réteges ruha rólam?
Olívát ugyan nem sokat szedünk majd. 3-4 hét alatt mindenki végez majd az idei szürettel.

Oldalmegjelenítési idő: 0.562 másodperc
endeel