Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 jún. 15 18:33 #10058

Sokan útnak indultok mostanság.
A 9. i érkezésen mondtam 38 fokot várhatunk a hétre. Hát igaz lett. megszólaltak a kabócák. Éjjel gőzölög a tenger. Eszméletlen meleg érzésünk van. Most este, azaz most hogy írom, a teraszunkon a kiwi árnyéka alatt 28 fok van. A lakásban, hol nincs légkondi...elviselhetetlen a meleg még összenyitva ajtó ablak.
Emlékezzetek ha már itt vagytok, hogy este 8 után érdemes a tengerbe egy nagyot fürödni!!!!
A levegő hőmérsékleténél melegebb a tenger. Tehát necsak a tavernáknál ücsörögjetek esténként, hanem a vízben is!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 máj. 15 18:50 #9822

Ágnes!
Önnek igaza van. :D
Már megint jól beszél......

Szóval, mi tavaly júliusban egyik nap nem mentünk sehova, mert hatalmas eső jött az Ypsarió felől. De szinte csak Skala Potamia környékén esett. Mikor elállt beültünk az autóba és elmentünk Limenasba, ott teljesen száraz volt minden.
Én nem izgulnék az időjárás miatt. Mindig csak a megfelelő helyen kell lenni. Na jó, tudom, a megfelelő helyet nehéz kiválasztani.
Egy biztos, az időjárás kiszámíthatatlan. Akkor lesz biztos, amikor megtörtént. Hosszútávú előrejelzéseknek meg nem kell hinni addig, míg a következő napit sem találják el 100%-ban.

Mi hasonlóképpen jártunk, csak szeptember hónapban. Az integető mólónál készült képeimen sűrű fekete fellegek, 10 perc múlva Limenasban ragyogó napsütés, egy két fehér felhőcskével. :D

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 máj. 15 18:44 #9821

Előnézet: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol
Agi, koszonom szepen a valaszod!

Az idojaras itthon is kiszamithatatlan, lenyeg ,hogy ne egesz nap essen az eso... 2 eve amikor voltunk, korbemotoroztuk a szigetet, megesett akkor is, hogy limenasban esett, de limenariaban minden puskapor szaraz volt. Iden mas a helyzet mivel egy 7 honapos babaval megyunk, autot szeretnenk berelni, igy konyebben be tudjuk majd jarni a kedvenc helyeket :)

A lenyeg, hogy imadjuk thassost es igyekszunk majd kihasznalni maximalisan a sziget nyujtotta lehetosegeket. Sok szep hely van ott es nem csak furdesbol all egy nyaralas, pihenes :)))) Ha nem mas, majd turazunk nagyokat! :)

ui. Agi, szeretnenk megismerkedni veled, esetleg , ha tudsz majd egy kis idot szakitani rank, leirnad merre tudunk megtalalni...
udvozlet szerbiabol, szabadkarol! livia

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 máj. 15 17:45 #9819

Ágnes!
Önnek igaza van. :D
Már megint jól beszél......

Szóval, mi tavaly júliusban egyik nap nem mentünk sehova, mert hatalmas eső jött az Ypsarió felől. De szinte csak Skala Potamia környékén esett. Mikor elállt beültünk az autóba és elmentünk Limenasba, ott teljesen száraz volt minden.
Én nem izgulnék az időjárás miatt. Mindig csak a megfelelő helyen kell lenni. Na jó, tudom, a megfelelő helyet nehéz kiválasztani. Főleg, ha valaki busszal megy és nem annyira mobil.

Érdemes elolvasni a 2011-es élménybeszámolóm elejét: www.thasos.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=418:balazsh-2011-es-beszamoloja&catid=48:thassos-i-elmenybeszamolok&Itemid=193 - www.thasos.hu/index.php?option=c ... Itemid=193

Egy biztos, az időjárás kiszámíthatatlan. Akkor lesz biztos, amikor megtörtént. Hosszútávú előrejelzéseknek meg nem kell hinni addig, míg a következő napit sem találják el 100%-ban.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 máj. 15 16:48 #9815

Agnes, maga szerint

Úh, ez nagyobb hideg zuhany volt, mint ahogy most délelőtt eláztam...

Köszönöm szépen, ha valaki udvarias. Görög szokás szerint tegeződjünk, amiért hálás leszek. Hiába, ilyen maradok, hogy kényelmesebben tudok úgy beszélgetni mindenkivel.
No, mondom milyen 2 napja az idő. Itt a netten még nem néztem az előre jelzést, helyette tegnap éjjel a Tv előre jelzést figyeltem.
Az szerint szombatig ez lesz mint most. Szombaton még eső, de már javulás. Vasárnap meg már teljes kánikula.
És hogy ez a most mi????
FANTASZTIKUS IDŐ. Nem azért mert én vagyok elmebeteg, hanem, mert csodálatos valóban.
28 fok körül van.
egyik pillanatban itt ott egy hirtelen bumm, majd eső. nézzétek meg az alábbi képeken. Ez az én teraszomról készült most ebben a pillanatban. A teraszunkról balra fotózva szakad az eső, és süt a nap. Jobbra fotózva ezerrel süt a nap. Délre és kelete, pedig valahol Xantiban hatalmas a vihar, és nálunk hol ez hol az. De kitart a 28 fokos meleg most 17.30 kor is.
A gyerekem ma a suliból rötyögve jött haza. Fociztak, és lerepült a vizes cipőjével a labdával a zokni. Amikor fociztak is ilyen volt az idő. 5 perces zuhé, majd rekkenő meleg. Azt képzelték vízilabdáznak. Meleg eső melegben.
most lent van a parton fürdenek, majd megy a Pontioshoz a kondi terembe. Mit szerettem volna érzékeltetni? Még ha ilyen idő van, akkor is mindent lehet tenni. Csütörtök éjjel gyertek ide fel, és majd mondom, hogy itt helyben a pontos pontos előre jelzés mit mond. DE NYUGODT SZÍVVEL MÁR MOST IS MONDOM, HOGY AKÁR MIT TALÁLTOK MAJD ITT, EGY MESE SZÉP CSODA LESZ. ÉS MELEG TENGER!!!!
aZ ELSŐN TEHÁT ESIK. A TÖBBIT ÉRTITEK...

melléklet nem található

melléklet nem található

<!-- ia0 -->15.05.2012. idő 003.jpg<!-- ia0 -->

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 máj. 15 14:01 #9813

Nezegetem az idojaras elorejelzest ( www.accuweather.com/en/gr/thassos/2283987/may-weather/2283987 - www.accuweather.com/en/gr/thasso ... er/2283987 ), nem valami kecsegteto :( mi 24. en reggel erkezunk...
Letezik e ,hogy 1 heten keresztul esik az eso egyfolytaban??? tudom, hogy a majusi idojaras szeszelyes, de...
Agnes, maga szerint elofordulhat, hogy ilyen ido fog varni bennunket??? milyenek az eddigi tapasztalatai a majus vegi idojarassal kapcsolatban?

ui.udvozlet, mindenkinek a forumrol, rengeteg hasznos dologrol olvastam itt az elmult evekben :)

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 máj. 11 18:29 #9793

Pontosan érkeznek a fagyosszentek. :(

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 máj. 11 11:41 #9789

Az Alföldön is nagyon meleg van, 11 órakor 27 fok. Holnap déltől azt jeleztéh, hogy viharos széllel jön a lehűlés, majd 10-15 fokot csökken a hőmérséklet. Miért is ne hétvégére jöjjön a rossz idő?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 máj. 11 07:10 #9787

Gyerekek ide is ide ért a vihar. Tegnap őrült meleg. Délután messziről furcsa órákig tartó dübörgés. Mindannyian kapkodtuk a tekintetünket fel felé, hogy vajon honnan jön ez a hang, és mi ez. Mondtuk A Skála Panagia feletti márvány robbantgatás. Mivel felhő sehol nem volt. Majd rájöttünk, mennydörgés... Még hozá a javából. De mire rájöttünk, már késő volt. Bőrig áztunk...
sok eső nem volt, és mára már bár mondanak még viharokat, országosan, itt nálunk tiszta az égbolt...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 máj. 09 09:02 #9765

A legszebb görög időszak április, május, június.
Április bolond és szeszélyes.
Május álom és ideális!
június álom és ideális.
A júliusi időponttól, a vízeséseink csörgedeznek és a növényzet is megsínyli a nagy meleget.
A tenger vize az idéntől, már most 23 fok körül van.
De minden idény szakasznak meg van a maga öröme.
Hiszem tehát, hogy nemcsk a te nyaralásodkor lesz mese szép a sziget, hanem minden nyaralási szakaszban! :D
TEGNAP KOMPOZTUNK. ELSŐK VOLTUNK A HAJÓN.6 SZOR MÁSZOTT LE ÉS FEL AZ ÜGYES TENGERÉSZÜNK.
MIT MONDJAK, FÉLVE FOTÓZTAM. NEMHOGY ÉN OKOZZAK A SZEMEMMEL VAGY A GONDOLATOMMAL BAJT.
Ezért fotóztam hozzá a Panagia keresztjét is!
80 %-s emelkedőn, és 2 cm-es lépcsőn, kapaszkodó nélkül, két kezében az alkatrészekkel egyensúlyozva, dülöngélő hajó tempóban...

Júniusi időjárás a szigeten 2012 máj. 08 16:50 #9759

Szia Ági!
Júniusban készülünk a szigetre és nagyon reménykedem, hogy ugyanolyan szép nyaralós idő lesz, mint tavaly. Mit gondolsz, mi várható?
Kellemes már a tenger? :)

Üdv,
Nóri

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 máj. 07 20:28 #9754

Hú, gyerekek. Most néztem a net időjárást és most szerencsénk volt. A délutáni vihar Hódmezővásárhely felől jött és ott jég esett, felettünk csak felhőszakadás volt, Orosháza 10 km-re van,de ott meg tornádót kaptak.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 máj. 05 04:09 #9727

35 fok árnyékban. Még mindig. De már vasárnapra vihart mondanak. aztán, hogy ez a szavazásokra értendő e, vagy valóságos esőnk lesz?... :Esernyő: VÁRUNK EGY KIS ESŐT!!!
Sárga fenyőpor lepi a mozdulatlan tengert. Minden sárga.
Ess eső , ess..
Holnap délig ess...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 máj. 03 06:10 #9713

Gyerekek, tegnap 35 fok volt. Pihegünk éjjel is mint a kacsák. Most hétvégére déli szelet is mondanak, ami még nagyobb meleget jelent. Mindennap fürdünk a tengerbe a kert után. Ez nálunk is szokatlan. Ez a június eleji időjárásnak felel meg. Korán van még ez a meleg. Talán nem kellene. És ami furcsa, hogy hosszan tart, ill, hogy éjszaka is csak tárva nyitott ablakoknál tudunk aludni. Ez azért nem jellemző, mert a sziget klimája adja, hogy éjszaka nagy lehülésnek kellene lenni. áT is teszem az időjárási forum részbe ezeket, hogy emlékezzünk, majd ezekre a rekord nyári napokra a tavaszba. ABNORMÁLIS!!!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 ápr. 29 07:46 #9675

Tombolt a nyár a görög húsvét vége óta. ill. Sándor nap előtti 3 -4 nap óta. Húsvétunkkor volt egy kis megszakítása ennek a jó időnek.Helyi fürdőzök a parton. a falubeliek gyerekei, ill. kevés számú turista. Majd péntek kora délután a semmiből elkezdett esni. Nevettem. Hogy létezik ez? Ebéd közben kinyitott ajtón keresztül lélegeztük be a hirtelen zápor finom illatát. Majd jött a délutáni szieszta. Nyitott ablaknál aludtunk el. Épp hogy lecsuktam a szemem, furcsa dübörgés ébresztett. Mintha egy teherautó jött volna be szűk hegyi falunk utcácskájába, és beszorult volna, és megpróbálna kitolatni. Hosszan dübörgött, a házunk falát megremegtetve. Majd erősebbnek hallottam. Mintha a hegy rezegne és a lepotyogó meghasadt sziklák is görögnének. majd csend. 5 perc elteleltével újabb 15 perces dübörgés. Eső nélkül. ekkor már a teraszról néztem az eget. Rájöttem vihar készülődik.
késő éjjelig tartott ez a furcsa jelenség. Alig volt eső, csak a dübörgés. Áram, Tv, telefon nélkül maradhatott a sziget. Hajnalban folytatódott ez az időjárás babnyi jégesővel. Kitartott egészen szombat délig. Annyi eső eshetett, hogy 10 cm es földmélységig ázott át a föld. Villámlás sem igen volt. A dübörgés, az viszont valami félelmetesen hosszan...nem jellemző vihar volt. Károk szerencsére a jégtől nem történtek. Szél sem volt. Szombat délre tért magához az idő. Ma már újból verőfényes nyári napunk van.
Gondoltam a kerékpárosainkra. Vajon ők fent a hegyen milyen körülmények közt kerekeztek? Ma reggelre jött meg a telefon vonalunk. Tv-t sem láttam. Igazából nem is szomorkodom emiatt. Megbontották a normál programokat és minden csatornán a választási jelöltek beszédei vannak.
Valószínű, a kerékpárosaink is rendben bonyolítják a versenyutat.
Mindenhol a kamilla és az egyéb fűszernövények illatát érzem még itt bent a lakásomban is a gépnél. Mennyei...
Május 1?
Zsálya virág csokrot készítek majd!
Azt tudjátok, hogy itt csokrokat készítünk a házunkra, a templom oltárjára, a bejárathoz, a csacsiink fejére, a kocsikra.
Otthon él-e még e szép szokás?
Azt tudom, hogy Bulgáriában a kis karkötő színes masnikat, cérnákat azért aggatják minden fára, hogy a fészket rakó madarak találjanak a fészeképítéshez hasznos anyagot.
Kívánok nektek is kellemes május elsejei pihenést és kirándulást.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 ápr. 22 19:08 #9643

Nálunk megint esik. Tegnap is sokszor eleredt az eső, viszont szerencsések vagyunk, mert a környéken többfelé is volt jég. Így is elég, hogy a fagy megviselt néhány kedvenc növényemet. Például a diófa virágzott és elfagyott sajnos. Éppen ma vágtam vissza - szomorúan - a fügefát, mert az csak a tövéről hajt újra.
A csiga ette reggel a pici retkemet, én erre - bocs csiguci- áthajítottam a szomszédba. Mondja is a párom, hogy mire visszaballag a csiga, addigra beérik a retek is.De addigra mi megesszük, mármint a retket. Szórtam néhány féltős növény köré szalmatöreket,,mert azt mondják az megállítja őket, ráragad a hasukra a törek és bizony bajban lesz a csiga-biga. De, ha ez nem jön be, akkor majd sört adok nekik és cicatápot, mert azt is nagyon szeretik, így nem megy a növényekhez.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 ápr. 08 06:45 #9543

Nagyon szép napjaink vannak. Éjjel hűvösek a párától kifejezetten hidegnek érezzük. Nappal a dús pára felszáradása után 20 fok feletti melegek. Trikós meleg!
Hanem tegnap este a teraszunk lépcsőén üldögélve az előttünk járók rám ripakodtak: Hétfőn nem üldögélsz így. Még havat is várunk.
Később az előrejelzést megnéztem. Valóban ma estétől 3 napig még havat is mondtak és minuszokat. 10-15 fokot esik majd a hőmérséklet.
Hát ne legyen igazuk!
Két napos jeep túra áll előttünk...
Bízom abban, hogy most késik a rossz idő, és nem lesz tartós.

Bár ahogy kis gyermek koromig visszaemlékszem a Húsvétokra, tényleg mindig szeszélyes volt az időjárás.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 márc. 30 08:02 #9483

Reggel 7 órakor gyönyörű szivárvány volt a Hármashatár hegy felett!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 márc. 22 07:27 #9419

Gyerekek, bődületes a meleg!!!!!!!!!!
Emlékeztek, az év több időszakában előfordul, hogy lepipáljuk krétát a meleggel! Ott ebben a hétben 19 fok felé nem ment a meleg, míg nálunk és otthon 21.23 fok felett volt egy hete.
Kezdi utolérni magát a természet.
Kizöldelltek a mezők, minden gyümölcsfánk rügybe és virágzásba kezdett. A megmetszett szőlők és kiwik csorgatják levüket.
Egy kicsiny nyárban vagyunk.
Mindenki a kertekben van.
Élvezkedünk a finom időben!
Hétvégén ti se a gép mellett üljetek. Irány a természet!!!!!!!!!!!!!!!!!
Itt nálunk felvonulás lesz. A nagy városokban lehet, hogy botrányok lesznek.
De akik természethez közel vannak, a kisbárány bégetéses hétvégét fogják élvezni!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 márc. 11 14:27 #9295

Mondja a cigány:
Hogy vannak a hónapok:január, február, március, :mrgreen: május, június július, augusztus, szeptember....
Áprilist vagy ellopta, vagy megfagyott...
Igen, szélsőséges.
Érdekes, hogy itt cigány hónapoknak mondják.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 márc. 11 11:31 #9292

Szerintem, szeszélyes, csalfa,azt szokták mondani az áprilisi időről, de már nem érvényes semmi megfigyelésen alapuló előre jelzés.Csizma után szandál.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 márc. 11 08:21 #9291

Brrrr napok óta nagyon ronda időt mutat a webkamera! Hogy fog igy felmelegedni a tenger?

Ne aggódjatok!!!
Valóban nagyon hosszan csalfán tartottak az Alkioni napok. A 20 fokok után most megint szürkére váltott az egünk. De hidegek nincsenek. Dús párát láttok. Szerdától teljes felmelegedés. Innentől kezdve mi a télből kikecmeregtünk. Változó idők lesznek majd. Lesz fürdőruhás meleg, lesz félórás havazás.
Cigány április kezdődik a márciusban!

Ki az aki tudja mi a cigány április???? :D
Görög szólás. Otthon én nem hallottam róla, ezért kérdezem, hátha csak én vagyok tudatlan...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 márc. 10 07:08 #9284

Brrrr napok óta nagyon ronda időt mutat a webkamera! Hogy fog igy felmelegedni a tenger?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 febr. 21 20:06 #9214

Azt hiszem vasárnap óta elkezdődtek az Alkioni napok.
Napfényes nappali finom meleg, éjszakai tiszta égbolt, csillagos ég, és csípősen hideg. Nincs szél. Reggel a sűrű párának fel kell száradni, majd napközben délután 3 óráig egy szál újatlan :szeret: :szeret: pamut trikóban vagyunk.
VÉGRE!!!
Jó lesz már könnyű ruhában a szabadban mozogni.
Otthon hogy vagytok?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 febr. 08 07:49 #9134

Tegnap este óta újból beállt a rendkívüli hideg. kicsiny hó fedi az egész szigetet. A csúcsokon most is havazik. Csütörtökre mondják a csúcsot hidegből és hóból. Egész hétre ilyen jelzést adtak. sŐT FEBRUÁR 17.IG MONDJÁK, DE AZ MÉG BIZONYTALAN. utána meg az Alkioni napoknak kell jönni, ami enyhülést hoz.
Itt ti is megnézhettek egy előre jelzést. Megpróbálok magyarázatot adni. a világ bármely országára adja az időjárás jelzést. Nézem be tudom e másolni:
Nem úgy adta ki, ahogy vártam. Beleírok.
www.meteorologos.gr/forecast/kabala/potamia - www.meteorologos.gr/forecast/kabala/potamia
>
> ????. ?????? A világ egyéb helyeinek adatai
Véletlenül töröltem a tenger hőmérsékletet...
>
> Max Görög max . hőmérsékletek ebben az órában.
>
> ???12?
> ??????12?
> ???????12?
> ????????12?
> ?????12?
>
> Min Görög min . hőmérsékletek ebben az órában.
>
> ??????????-16?
> ????????-16? Dráma környéke
> ?????-12?
> ???????-12?
> ????? ?????????-12?
>
> ??????? ?????? Ez Potámia most
> ????????? Felhős
> -1?
> ????.????.: -1?C
> 6 ?????? szélerősség táblázat mutatja az irányt, miszerint észak keleti
> ???????: 63% Pára tartalom ?????: 1,023bar ?????????: 16km Láthatóság
> ???????: 07:26 Anap kel_ ????: 17:46 nyugszik
> ?????? ???????? 48 ???? A 48 órás előrejelzést most törlöm.
>
>
> ? ?????? ??? ??????? 08-02-2012 Rákattintottam Budapestre is
Budapest most
> ????.????.: -12? hőmérséklet
> 2 ?????? szélerősség
> ???????: 72% pára ?????: 1,033bar ?????????: 6km láthatóság
> ???????: 07:03 napkel ????: 16:54 nyugszik
> ?????? ???????? 48 ???? a 48 órás előre jelzést törlöm.

Libiát nézem még majd meg. Ott is mondták tegnap, hogy hólepel fed falvakat...
Nézzük csak hogy is alakul a hideg máza:
> ?????? ??????:
> 4 ?????? szélerősség a tengeren
> ?????
> 1? levegő hőmérséklet
> ??????????? ????????: 13?C tenger hőmérséklet ???? ???????: 0? hullám magasság
> ?????? ??????:
> 3 ?????? szélerősség
>
???????? Iraklion, mely mindig melegebb Haniánál 3-5 C fokkal.
> 10? hőmérséklet
> ??????????? ????????: 17?C tenger víz hőmérséklet e órában ???? ???????: 0? hullám magasság méterben

És nézzük igaz e a havazás még délebben... Iránban Karajnál
> Karaj Iran
> ??????? ???????????? Gyenge havazás
> 1? levegő hőmérséklet
> ????.????.: 1? levegő hőmérséklet érzése szintén +1. Erre említem, hogy magas páratartalom esetén mindig nagy eltérés lehet. Hidegebb érzésre!
> 1 ?????? Szélerősség.
> ???????: 74% Pára tartalom. normáltól inkább magasabb
?????: 1,021bar
?????????: 5km látótávolság
> ???????: 05:32 napkel
????: 16:08 napnyugszik.
Hát akkor bolond az idő, vagy sem?

Oldalmegjelenítési idő: 0.652 másodperc
endeel