Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 márc. 15 11:21 #11737

Sziasztok!
Nálatok milyen az időjárási helyzet?
Itt 20 cm hó esett, és döbbenet olvasni, hogy milyen helyzet alakult ki az ország egyes részein...áramkimaradás, lezárt utak és autópályák, nem járnak a vonatok, buszok, még tankokat is bevetettek a lezárt útszakaszokon.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 febr. 12 11:17 #11409

Nálunk most szakad a hó, de szó szerint szakad és hóátfúvás is van rendesen, bár ezt már megszoktuk, hogy minden évben van 1 olyan nap, amikor nem lehet kimenni a faluból a hóátfúvások miatt. Mondták a havat, de ennyit? :)

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 febr. 11 19:26 #11401

Hát még ilyet...
Erre már irigykedek.
Tényleg igaz. Vártátok, mondták a havat?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 febr. 10 21:58 #11394

Hát pedig itt is esik egész nap. Aprón, kitartóan.
De olvad is, úgyhogy nem sok marad, de azért látszik.

Délután a Gergő kérésére felmentünk Visegrádra. Ők síeltek, mi néztünk, illetve sétáltunk. Ott sokkal jobban esett.
Itt van két webcamera kép. :)

melléklet nem található

<!-- ia0 -->visegrad2.jpg<!-- ia0 -->

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 febr. 10 20:34 #11391

Elkezdtük a nagy kerti munkálatokat. Teli az öblünk fákat metsző vidám emberkékkel. Elkezdődtek a kerti tracspartiaink, a költő állataink tojás cseréje. Mindannyian bólogatunk, korán van még, de már túl vagyunk a téli Alkioni napokon, és az idén úgy néz ki nem lesz telünk. Minden növény rügyben, hát kérik gondozzuk őket. 3. napja 10 órától, ahogy a harmat felszárad egy ujatlan trikóban dolgozgatunk. Este értünk haza. Bekaptam én is a gyors ebéd vacsit, és fürdés előtt a géphez ültem. A Skypén barátnőm Ircsi kócos fáradt , de vidám kipirosodott arcát látva, ránevettem.
-Jól leégtél te is. Atya világ, hogy nézel ki? Te nem látsz engem itt a gép mögött, de én is gondba vagyok mit kenjek magamra, mert felpirított a nap. Ég az arcom is. Mire ő megdöbbenve mondja, hogy ő nem napozott, hanem havat takarított..
Erről nem volt szó. Vagy nem nézetem híradót...
Itt nálunk a tél nélkül a tavaszban vagyunk. Vihar tegnap éjjel is volt. Jégeső is. De a nappalok töretlen tavaszi levegővel illatoznak. Nem vagyunk mi sem kibékülve vele, hisz január 20-tól 40 napig szokott nálunk is a tél lenni, de ez most nem igazolta magát.
Kecskeméten nagy hó volt... Ó, most már ne küldjetek hozzánk havat...
A görögök azt mondják, hogy mikor a világot felosztották a népek között, ők lekéstek róla. Mikor mégis megjelentek Isten előtt, ő széttárt kézzel kérdezte tőlük: Hát most mit adjak nektek? Már mindent felosztottam. Már csak az a hely maradt, mit magamnak tettem félre. De nektek is kell élni valahol. Éljetek hát az én vidékemen...
Hát tényleg ilyen szép napjaink vannak. Bár egy kis hógolyózásra beneveznék...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 febr. 03 12:49 #11275

Keresgettem hosszabb távú előrejelzéseket, és azok szerint bizony igaza lesz a medve komának. :) Március legelejére már 15-17 fokokat irnak, elképzelhető, hogy hamar itt lesz a tavasz? :)
És bizony az embernek még a hagulata, közérzete is más, ha érzi a jó időt. :)
A tavasznak olyan tavasz illata van... :D

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 febr. 03 11:07 #11272

A medve ( és a mormota is ) jót jósolt. :) Nincs más hátra, hogy bízzunk az igazukban. :P
És akkor, már nem tart soká a tél....

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 febr. 03 10:39 #11268

Esik... :Esernyő:

Ma van Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe - ma kell figyelni, hogy a medve meglátja-e az árnyékát :D
Ma biztos nem látja meg, akkor reménykedjünk, hogy nem lesz hosszú a tél :D

Nálunk meg ezerrel fúj megint a déli szél. 17 C fokot mutat a teraszunk hőmérője...
Itt mi még várjuk a havat és a telet. Talán mert nincs medvénk?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 febr. 02 11:37 #11260

Esik... :Esernyő:

Ma van Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe - ma kell figyelni, hogy a medve meglátja-e az árnyékát :D
Ma biztos nem látja meg, akkor reménykedjünk, hogy nem lesz hosszú a tél :D

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jan. 20 14:51 #11209

Szeged környékén egyáltalán nincs szép idő. + 4 fok olvad, az a kevés is ami esett tegnap. Az előrejelzés szerint holnap +12 is lehet. Pocsék téli idő. havat és minuszokat szeretnék!!!!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jan. 20 14:06 #11207

Igen, itt is vagyok. Vasárnap van, nagyon ráérek. :)

Ami esett délelőtt, az már majdhogynem el is olvadt, estére biztosan lefagy minden. De legalább már az a hülye szél nem fúj, attól is megőrültem. :)
Vigyázok én is amennyire tudok...ráadásul gyalogolok mindenfelé, bizom benne, hogy járhatóak lesznek az utak.

Esésmentes napokat akkor mindenkinek! :)

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jan. 20 13:47 #11206

Itt is Messinia :D hoppá
Szép szép a hóesés,de azért mindennek van határa!!! :D
Szóval vigyázni ebben a rút időben!!!!!!!Bárhol éltek is!!én személy szerint még az úton is átkísértetem magam, mintha 85 éves lennék :lol:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jan. 20 13:38 #11205

Szia Márta!
Nálunk délelőtt még nagy pelyhekben hullott a hó, most meg már valami esőféle ,és az is fagyni fog lefelé...szóval elég nagy az esély a csúszkálásra itt is, sajnos. :(

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jan. 20 12:45 #11203

Én csak attól pánikolok, hogy elesek a fagyos úton. :(

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jan. 19 19:56 #11202

Szia Honey!
Nálatok nem fújt ez a hideg orkán erejű szél tegnap?
Mert itt meg lehetett őrülni tőle, hála Istennek abbahagyta már estére. Hó itt is csak kb. 2 cm hullott reggelre. A Dunántúlon borzasztó mi lehet, a képek alapján amit a tévé mutatott.
De jövő hétre megint jó hideget mond.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jan. 19 17:11 #11201

Hihetetlen, micsoda különbség van az ország 2 része között. Úgy gondolom az aktív fórumosok nagy része Dunán inneni. Tegnap Debrecenben 10 órakor még sütött a nap, ahogyan néhány nappal előtte is egész nap napsütés volt, míg az ország nyugati felén tombolt a tél. Ebből mi mit sem éreztünk, bár ma reggelre hullott kb. 2 cm-nyi hó. Ez az összes.
Vajon Thassoson milyen az időjárás?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jan. 02 12:35 #11128

Nálunk köd már 3 napja és zúzmara , hó helyett, ami azért nagyon szép.Azért remélem, hogy nyáron itthon is jó meleg lesz.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jan. 01 17:55 #11127

Vajon az időjárásra is vonatkozik-e, az új évi mondás...Száz ágra sütött a nap nálunk. Samothráki felett a feggári, mintha kiszúrta volna a felhőt és ott talán esett. Reggel. Majd ott is verőfényes napsütés lehetett. Innen így láttuk.
Nagyon szép nap volt összességében. tehát szép lesz a nyár is. És meleg!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 dec. 12 16:40 #10999

Gyönyörű, nagy pelyhekben esik a hó nálunk . Arra sarkall, hogy menjek ki és fürödjek meg a hóesésben. Hideg van, mégis olyan békés.

De jó neked, csinálhatsz hóangyalkát. :) Nálunk még mindig alig van hó, pedig már olyan jó lenne szánkózni a gyerekekkel!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 dec. 12 13:19 #10997

Gyönyörű, nagy pelyhekben esik a hó nálunk . Arra sarkall, hogy menjek ki és fürödjek meg a hóesésben. Hideg van, mégis olyan békés.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 dec. 08 18:58 #10981

Igen mikor hó volt és megfagyott, én sem értettem miért nem engedik eltakarítani. inkább tapostak a térdigérő hóban. a gyakorlat mutatta meg ennek hasznát. a megfagyott hó így nem csúszik, hanem tartja a lábat.

Még mindig ágyhoz lennék kötve, de ezt kihasználom írásra.
Szegény Pamagot nyűstölöm, mert minden sornál üzenetet kap. Van, hogy 6-t is egymás után. 20 oldal után képzelhetitek...
Most benne vagyunk az 5. nagy cikkben.
A 4. a történelem. Olvassátok azt is újból át. Van a végén egy super meglepi az archeologiát érdeklőknek.

Nem volt időm mondani, tegnap reggel az Ypszárió és az egész csúcs hóval fedett lett. Itt eső esik kis szünetekkel. Lentre is havat mondtak hétfőig. 10 fok van, és egyenlőre esik...

A fürdést most kihagyom.
Ó, volt egy megrázó eseményünk is.
Kb egy hónapja, pont annyi. Orkán szerű szél. Mindenki abba hagyta az olívázást.
Horgászok öröme az ilyen idő. a falunkból egy 25 éves fiú az anyujával elmentek Aliki előtti öböl és az Ágios Joanis öböl közé horgászni. egy hullám besodorta a fiút a tengerbe. Ez délután 2 kor történt. Jött mentés levegőből, és minden honnan. Már elveszettnek tűnt minden. Több méteres hullámok, hideg víz, éjszaka. A falu férfiai összefogtak és nekiindultak egyéni keresésbe. A fiúnak 6 órás tengerbe vergődés után sikerült a hullámok segítségével Ágios Joannis öblének széli barlangüregbe bevetetni magát. Le volt gyöngülve, át volt fagyva. A jó ég tudja hogy találták meg.
már másodszor történt meg vele az az eset.
Megígérte, felhagy ezzel a szenvedélyével, mielőtt még helyre hozhatatlan lenne.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 dec. 04 10:03 #10963

Két alkalommal éltem át vihart a szigeten. Mondhatom félelmetes volt. Az sem lehet mindennapi amikor Potamia faluban csúszós az út. Egyáltalán a meredek köves
úton gyalog hogyan közlekednek? Nekem itthon sima terepre is csúszásgátló van a cipőm talpán.
Ági remélem javul a derekad. Nálam a térdem szokott rendetlenkedni, az úszás egyelőre segít. :wink:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 dec. 03 19:05 #10962

Minden 3-d nap ez van sajnos. Azelőtt is voltak ilyenek. teljes sebességgel áramtalanítok mindent. És épp magunkhoz térünk a szél által okozott károktól, kezdődik újból.
Tegnap este volt ilyen megint. ma délelőtt beállt a nyár, 2 óráig. Két mosógép ruháit beis szárítottam, majd kezdődött a szél és eső megint.
És ezt nézzétek meg.
www.lesvosnews.gr/?p=21599 - www.lesvosnews.gr/?p=21599
Lesbos szigete

Az archeléogiai múzeum, és a történelmi színház.
Korfon és Gevennában volt még hatamas kár. Mindenhol, de ahol valóban nagyok a katasztrófák. Forgó szél a tenger felől...
most vagyok egy darabig. Most alább hagyott az eső, és lehült a hőmérséklet. havat mondanak. Nappal 20 fok volt, most 10. Eshet így is hó. Egy nap minden előfordul. Nem normális ez....

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 júl. 11 21:12 #10354

Az i betüs fórumon irta valaki,hogy tegnap Skala Potamiában nagy vihar volt,100km/h körüli széllel,ami fákat csavart ki!!

Olvastam...
Az a baj, hogy ilyen viharoknál Áginak ki szokott menni a számítógépe :(
De majd meglátjuk, mikor jelentkezik.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2012 júl. 11 18:29 #10353

Az i betüs fórumon irta valaki,hogy tegnap Skala Potamiában nagy vihar volt,100km/h körüli széllel,ami fákat csavart ki!!

Oldalmegjelenítési idő: 0.393 másodperc
endeel