Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 04 11:15 #12416

Írtam, hogy március vége óta 3 napja volt egy éjszaka kezdődő 10 órás kiadós esőnk.
Bíztam abban, hogy egy gombászhelyemen eredménnyel járok.
Ott kg 10 hektárnyi terület szőnyegszerűen borított gomba terület kellene lennie.
Tegnap felmentünk oda. Megállapítottam, hogy a tavalyi száraz forró nyár, és az idei szárazság miatt nemhogy gomba nem nőtt, de még fű sem. Térdig érő lengedező fű közt kellene lennie a gombáknak. Amikor lehetett fű, max 5 cm-ig nőtt az idén, és oly száraz a táj, hogy egy hónapos eső után is kérdéses, lesz e ott valami.
Most kicsit gyenge nyarunk van, de csütörtökön melegedést mondanak.
Ha már gomba nincs, akkor legyen nyár!

Mint írtam gombát nem találtunk. Helyette egy cseresznyefát a termésétől roskadozó ágakkal.
ez azért volt csoda, mert az idén oly gyorsan levirágzott a nagy melegben minden gyümölcsfánk, hogy nem tudták a méhek beporozni, így mindenből nagyon kevés termésünk van. a cseresznye az idén oly ritka, és feltűnő volt, hogy senki nem szedte le. Mi nekiestünk még a fáról enni. Mennyit ehettünk? A hasunk fájt már amikor a zacskóba is kezdtünk szedtük. Abból hazaérve már nem ettünk, csak kosárba tettük. Ma ébredéskor megint miért nyúltunk a kávé helyett? A cseresznyéhez. De már a nap fényénél, és kevésbé kívánósan, kinyitottuk a cserit. Láss csodát, minden cseresznye kukacos volt. Mind egytől egyig kövér kukacos volt. Tegnap arra gondoltunk, hogy az esőtől volt rajta valami furcsa. Lopás közbenkigondol arra, hogy kinyitogassa a szemeket? Még mondogattuk is, hogy ha nem szednénk le a fát, az eső miatt mind berohadt volna rajta. Jó hát hogy időben leszüreteli valaki. Ma nézzük a cseresznyés kosarat és nevetünk. A töltött szőlő levél jól hangzik, de a kukaccal töltött cseresznye? Egyszer jó volt. Ma már nem kérünk belőle!

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 04 06:51 #12415

Utolsó esőnk március végén volt. Azóta tegnap előtt volt a következő eső. Az rendesen esett. Hajnali 3 órától egészen másnap délután 5 óráig. Kis megszakításokkal. Már az nap este derült ég és meleg lett és tegnap már ezerrel sütött a nap. Ma készülök a Preniosi hegyekbe gombászni. Azt mondták ott több eső esett . Tudok egy dombot hol most ha igaz, megpakolhatom az autóm a finom vad gombákkal.Csak betudjam szorítani az időmbe...Vajon jó lesz- e a megérzésem gombailag??? Ősszel a nagyon meleg nyár és a 4 hónapos szárazság miatt nem volt sehol csak mutatóba. Jól lakni nem lehetett a kicsiny mennyiséggel. Most talán ez az eső sikerrel segít a gombatelepeknek...

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 máj. 26 22:40 #12341

A jó szamár megérzi az esőt

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 máj. 26 22:24 #12338

Szóval, jól döntöttünk, hogy szombaton volt a tali. :)
Ma kutya idő volt felénk, és még ráadásul hideg is.
www.idokep.hu/hirek/tubak-napja - www.idokep.hu/hirek/tubak-napja

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 máj. 23 15:49 #12292

Nos, holnap útnak indultok sokan.
Az időjárás...
Ma is néztem az előre jelzést. Egész országos viharokat és lehűlést mondott, és 24 fokot.
Most a hőmérönk 30 fokot mutat. Éjjel 22 C fok volt. Ma éjjel több lesz mert ezerrel fúj a déli szél.
Változatlanul ajtó ablak tárva nyitva úgy alszunk és éjszaka pihegünk a melegtől.
Április közepe óta tart ez az időjárás. Nem jött be egy vihar jelzés sem és egyfelhős nap sem!
Holénapra megint vihart mondanak országosan, de ennek jele nincs nálunk. Nem tudom máshol hogy jön be az előrejelzés, de a szigeten fuldoklunk az egy hónapja tartó hőségtől.
Hétvégére mondják a kánikulát. Azt hiszem.
Tehát kitartok amellett, hogy kánikulával kezdetek. a vihar bejön e majd valamikor a hét közepén egy fél órás jégesővel, ezt nem tudom. Illett volna ilyennek lenni, de az utolsó években az eső elfelejt bennünket és marad az állandó nappali és éjszakai hőség a nyárra. a tengerbe időm bemenni nem volt, de tutira meleg.
Az üzletek minden teljes napra szombat is vasárnap is nyitva. A pék is vasárnap is.
Az élet megindult már egy hónapja, tehát mindent működésben találtok.
Én szombat reggel várom az első Apollonos csoportot. Téli farmer felső senkin nem szeretnék látni.
Fürödni, nyaralni, napozni, kirándulni jöttök. Naptej, edzőcipő, és könnyű kevés pamut holmi legyen veletek. Akinek strandkendője nincs, az itt is betud szerezni.
Kívánok nagyon jó utat mindenkinek!
Várlak benneteket a Limenasi kikötőben.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 máj. 13 15:16 #12116

Ma voltam elsőként irodázni. Jövőhét szombaton megérkezik az első Apollonos csoport.
Az időjárásra gondolom sokan kíváncsiak lesztek. Kitart a teljes meleg. Egy két napja jósoltak kirobbanó vihart, mi az Ypszárió hegyünk csúcsán valós felhőként jelen volt, de csak reggel. Sűrű párafelhő, mit 10 órá után elzavar az erős napsütés. A sziget déli része hol a kirándulásaink zajlottak, már beállt a szárazság és a teljes nyár. Várjuk tehát a vihart mi ezen a héten le kell legalább egyszer esnie. Attól felfrissülne újra a természet. Nálunk még tart az éjjeli és hajnali párától a harsogó zöld, de ide is jól jön majd a fél órás nagyon erős esőzés. Tehát a következő hét megint foullos forróság lesz. Mire ideérkeztek a tenger is felvesz minden meleget. Estére a tengerparti tavernázáshoz még kell egy vékonyka pamut felső, mi lehet a nappali standkendő is. Edzőcipőt feltétlen hozzatok, mert a hegyi útjaink tudjátok azt a cipőviseletet megkövetelik.És a hegynek ilyenkor nem lehet ellenállni. És ellentétben a júliustól augusztusig vonatkozó időszakra, most én is kötelezővé teszek egy hegyi sétát.

Jövő szerdán megint írok majd, hogy békaságom hogyan valósul meg. De hiszem, hogy az első érkező csoportunkat szokás szerint méltó pompával várja majd a sziget.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 máj. 01 08:11 #12049

Gyerekek, egy hete tombol a nyár nálunk. Tegnaptól az eddigi 30 fokról átmentünk 35-be. Csodálatos a természet , meleg a tenger. Teli vagyunk turistákkal és mindenki fürdik. Nincs a szigeten olyan öböl, ahol üres lenne. A sok nudistán nevettünk. Minden öböl olyan volt, mint a Paradison.
Kívánok mindenkinek nagyon szép Május elsejei napot!!!!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 ápr. 16 19:19 #11978

Szerencséje volt a csibének. Meg Pánosnak is. épp abban az órában bújtak ki a keltetőben a kis csibék a tojásból, mikor megérkezett oda. Nem sok. Kb 40 db dió nagyságú ügyetlen kis csibe. És a mi pacsirtánk lett a főnöke az udvarnak. megmutatta mindegyiknek hogyan kell enni, és inni. Majd magaköré gyüjtötte az összeset. Így hagyta ott Pános, mert különben valóban haza hozta volna. De látszott a kis védtelenen, milyen boldog, a sok hason társ miatt. Igen, fázos itt is az idő. A zöldtojás tojó tyúk??? Nagy fejtörést okoz. a vadkacsa tojásai ugyan olyan zöldek, mint a tyúké. És a kacsák alá tettem a zöld tojásokból, mert nem tudom megkülömböztetni melyik a vadkacsa és melyik a tyúk tojás. A tyúk tojás 22 napra a kacsa 28 napra bújik ki. Igy lett árva a zöld tojásból kibújt csiba. A Kacsa mama hogy csodálkozhatott jövevényén? Védte, nem akarta engedni, hogy elvegyük tőle. De félő volt hogy elveszik, mert a kicsi első nap után eleségre vágyik, míg a mamának tovább költenie kell a tojásait. Innen kezdve márcsak egy 2 kacsánk van akik kacsatojáson ülnek. A többi kacsa tyúktojásokon ül. Majd látjuk a folytatást...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 ápr. 16 12:41 #11970

PÁNOS!!!Elindultak... Kérdés ott hagyja-e vagy csak sétálni vitte.

Szerintem csak sétálni vitte. :)
A zöld tojást tojó tyúknak nem lesznek kiscsibéi?
Itt most nagyon gyönyörű az idő, és a madarak nagyon szépen énekelnek. Kellett már nekik is a napocska, mint nekünk! :D

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 ápr. 16 10:30 #11968

............. A GÉP ÜTÖGETÉSRE IS ENNI KEZDETT. A GONDUNK MOST KEZDŐDIK. ÉJJEL VAN, A GÉPET ELSZERETNÉM ZÁRNI, DE DOBOZBA MIBEN ALTATJUK SÍR. A KERZÜNK MELEGE KELL NEKI. ..........

Istenem.... hát persze, hogy a kotlós szárnya alatti meleget várja a kicsi....

Hajszál pontosan így néz ki!!!
Jól aludta az éjjel. Pános rötyögött, mert ő egy darabig a keblén a pizsama alatt próbálta altatni, de ahogy a dobozba tettük volna felébredt és síró csipogásba kezdett. A végén elfáradhatott és a bebugyolált óra felé tettem a dobozba. Reggel 7 ig csend volt. Meggyőződtünk, hogy megfulladt. Hát nem. Sőt! Dolgát elvégezte, majd úgy ivott sokat, hogy az ujjammal a pohárban levő víz felületet ütögettem, és erre ő is az ujjam alól kortyolni kezdett. Majd evett tojásrántottát, sajttal, meg egy kis darát és zöldség zöld csipeteket. És utána bebújt a sálba úgy hogy egy melegítő lámpát is felé tettem. Egy órát aludt, majd játszani szeretett volna. Így mostanáig a gépnél totyogott, bele-bele csípve a billentyükbe. És most jött meg Pános, hogy elviszi a keltetőbe született baba csibékhez. Nem akarta, de mondtam akkor beteszed te a zsebedbe és viszed magaddal dolgozni. Mondta milyen jól el volt itt.
Ki a nagyobb gyerek? PÁNOS!!!Elindultak... Kérdés ott hagyja-e vagy csak sétálni vitte. Nyulunk már volt a lakásba,báránykánk is. Kecske a kertbe, és most a kiscsibe.Ha engedjük hozzánk néni az állatokat, abból sült nem lesz... Kint esik. Még egy kis kitartás és robbanunk a nyárba!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 ápr. 15 23:32 #11967

............. A GÉP ÜTÖGETÉSRE IS ENNI KEZDETT. A GONDUNK MOST KEZDŐDIK. ÉJJEL VAN, A GÉPET ELSZERETNÉM ZÁRNI, DE DOBOZBA MIBEN ALTATJUK SÍR. A KERZÜNK MELEGE KELL NEKI. ..........

Istenem.... hát persze, hogy a kotlós szárnya alatti meleget várja a kicsi....

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 ápr. 15 22:55 #11966

HA LÁTNOTOK HOGYAN ÜLÖK A GÉP ELŐTT. ÁRVÁN MARADT EGY MA SZÜLETETT KISCSIBE. ZSEBEMBE TETTEM ESTE, MONDVÁN HOLNAP MAJD ELVISSZÜK A NEVELŐBE. A KENGURUZSEBBE FOGTAM A MARKOMBA, ÚGY MENTÜNK HAZA. MAJD MEGETETTEM. ITT A GÉP ELŐTT KISTÁNYÉRBA ADTAM NEKI A DARÁT. ÚGY EVETT, HOGY ELŐTTE CSIPEGETTEM NEKI, HOGY LÁSSA, MAJD Ő IS NEKI KEZDETT. MAJD A MIKOROFONBA BESZÉLTEM, ETTŐL MEGNYUGODOTT. A GÉP ÜTÖGETÉSRE IS ENNI KEZDETT. A GONDUNK MOST KEZDŐDIK. ÉJJEL VAN, A GÉPET ELSZERETNÉM ZÁRNI, DE DOBOZBA MIBEN ALTATJUK SÍR. A KERZÜNK MELEGE KELL NEKI. MOST KIPRÓBÁLOM MARCI ÓRÁJÁVAL A KISPAPLANBA TESZEM NEKI HOGY OTT HALLJON ÜTEMES KETYEGÉST. JÓ ÉJSZAKÁT NEKTEK IS. :ébresztő:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 ápr. 14 17:21 #11962

Bizony, ma igazán tavaszi idő van itt is, bár néha elkezdett cseperegni az eső, de a napocska mindig előbújt. Csavarogtunk is egyet a Vadasparkban, jó volt nézni, hogy már az állatkák is nagyon élvezik a tavaszi napsugarakat...:)

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 ápr. 13 20:02 #11961

Itt a tavasz !
Reméljük lesz sárgabarackunk . :)

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 ápr. 08 16:34 #11921

Tegnap délután óta szakad az eső. Különösebben nincs beborulva, mégis ömlik, immár 26 órája.
A természet leírhatatlan buja.
Kivirágzott az olívaligetes mezőkön a vad tulipán és sok növény. Beleértünk a legpazarabb évszakba.
Még egy két nap ilyen kotyagos esős, napos időt mondanak, majd 15. után átváltunk a nyárelő időjárásba. Attól kezdve kezdjük fűteni felétek a tengert is! :D

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 márc. 30 15:38 #11843

Egy kis néznivaló Görögország más vidékeiről. www.beachreport.gr/ - www.beachreport.gr/

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 márc. 30 11:07 #11838

Ami az időjárást illeti, teli van a hócipőm! :shock:

Nekünk is,de már nem a hócipőnk, hanem az esőcipőnk!
Mostmár mindenhonnan a víz folyik. Az olvadó hó, a szakadó eső, a talajvíz....
Hogy Nekünk semmi sem jó ? Pedig úgy szép az élet ,ha zajlik. :D

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 márc. 30 09:43 #11834

Ami az időjárást illeti, teli van a hócipőm! :shock:
Tegnap beáztunk, nem kicsit. A tetőn lévő hó miatt, nem képes a csatorna elvezetni a víztöbbletet. És ez mind a spejzben jön le. Nem a mi hibánk, hanem a szomszédé, mert összeépítette az ő házát a minénkkel. ( a helyi szabályozás szerint :( )
Irtó jó móka volt, a félnapot ezzel tölteni, vizet szedegetni, vödörszám.
Keresgettük hol a baj, megint. A probléma forrás nincs meg, konkrétan. Vizes időben sem leljük, szárazon meg pláne.
Egyszer már csináltattuk a szomszéddal, csak nem derült ki, hogy jó lett-e. Hát nem lett. :(
Egy átlagos eső esetén, semmi gond. Csak ilyenkor. Legutóbb a karácsony előtti napon. Csak, hogy jól érezzük magunkat....

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 márc. 29 17:04 #11828

Itt megint óriási pelyhekben esik a hó, olyan mintha nagy vattapamacsok hullanának az égből..viszont ahogy leér, rögtön olvad.
Elég siralmas látvány, jó nagy latyak van. :(

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 márc. 29 13:11 #11817

Nézem a Thassosi kamerát!Br..... ott sincs jó idő! Hol a nap? Ellopták?Ronda szeles,ködös az idő, nem Angliát mutatja?

Igen, ami otthon van, annak az árnyéka ér ide mindig. Csepeg és párás, és az Ypsárió felhőkben burkolt. Van, hogy a melegpára felhője,de nem ma. A kiscsibe kacsáim mind a mama szárny alatt melegedtek. Nem kívánták meg a kis medencéjüket. Én is inkább a gépet választottam. Pedig vetés és talajjavítás volt ma a program. Vasárnapig mondják ezt az időt. Holnap is ha ilyen idő lesz, megindulunk majd a kertbe, de ha marad a didergűs csepegés, akkor beülünk egy kerti lakba, hol a szombati böjti nap tintahal, szépia, és saláta. Tudjátok van kötelező böjti étel. A holnapi finom lesz. Azt betartom! :D

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 márc. 29 11:00 #11815

Nézem a Thassosi kamerát!Br..... ott sincs jó idő! Hol a nap? Ellopták?Ronda szeles,ködös az idő, nem Angliát mutatja?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 márc. 28 20:06 #11813

Gyerekek.
Itt is bemondták, hogy a katolikus húsvétra újabb havat várnak az északi országok...
Sírjunk, vagy nevessünk rajta?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 márc. 28 11:45 #11806

Azért nekünk nem annyira rossz, ez az éghajlat... Van ettől sokkal hidegebb is... bár ők nyilván hozzáedződtek.
hir.ma/kulfold/orosz-hirek/a-vilag-leghidegebb-falujaban-50-c-az-atlaghomerseklet-most/31115

És a jelenlegi időjárás: www.accuweather.com/hu/ru/oymyakon/571464/weather-forecast/571464 - www.accuweather.com/hu/ru/oymyak ... ast/571464

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 márc. 28 11:08 #11805

Ezt meg most nyúltam! :wink:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 márc. 28 11:05 #11804

Meli, azt tudod, hogy Krétán is hordtam földig érő bundát.
Az, hogy a felvonuláson a gyerekekre adták a kis kabátot, az nem azt jelenti, hogy hideg volt.
Hanem azt, hogy az évszakhoz megfelelően öltöztünk.
Nappal 25 fok. este 8-10 C fok. A bundát felvettem, mert tél volt. És illik úgy öltözni. Ha kigyulladtam alatta, vittem a kezemben, vagy a vállamra vetettem. Kell a flanc, hogy mutassuk, igen is van téli holmink. Ha volt turista, azt onnan láttuk, hogy a helyi csizma, téli kabát, kis vagy nagy bunda. a turista szandál, vékony pamutnadrág, és trikó. Télen annak aki megjött a -5 fokból, annak ez a hőmérséklet igen meleg. Annak, aki itt él, az állandó 5 hónapos 30-40 c fok körüli meleg után a 10 fok, nagyon nagyon hideg.
Szeptember vége felé, mikor reggel itt mittingelni megyek felveszem az őszi kiskabátot. A jepp túrára is még sálat is viszek. reggel mikor meglátnak a vendégek így, megijednek. Ági, nem lesz jó idő? de, igen. de én most még fázom. Attól függ milyen klímát szoksz meg.

Van igazságod, az biztos... :)
Gyerekkorom egyik nyaralásán történt, Lengyelországban. Télikabátot kaptam, mert ott mást, jobbat olcsóbban lehetett vásárolni, mint nálunk. Másnap!! fel kellett vennem, mert olyan hideg lett. :( A helyiek meg rövid ujjúban flangáltak. De, legalább nem fáztam az augusztusi nyaralás alatt. :wink:

Oldalmegjelenítési idő: 0.434 másodperc
endeel