Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 16 13:29 #12486

Pénteken elindultuk a Márvány őblőkhőz ,kicsit borongós volt az idő, a Kis Márványpartnál el kezdett esni az eső, jó páran voltak ott, csináltunk egy pár képet s irány a Nagy márványpart,odaérve a nap kisütött először csak olyan szeliden,kikucskálva a felhők mögül ,leste megfutamodunk e, látta hogy nem akkor aztán nyomta ezerrel, mi voltunk négyen a parton egészen öt óráig, a víz nagyon kellemesen meleg volt.Elindultunk napsütésben Limenásban már láttuk az esti vihar felhőit, lemosta a Pityu a kocsit olyan de olyan felhőszakadás lett hogy semmi sem lett a bucsu vacsorából.Nem lehet kiszámitani az időt, elindulunk esik, pár kilóméter után nyoma sincs az esőnek,vagy száraz napsütés után belekeveredsz az esőbe,mi már a Balatonnál hozzászoktunk, viszünk egy nagy napernyőt,az eső ellen is véd.Neki kell indulni!!!Bátraké a szerencse

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 16 13:07 #12485

Igen az Ypsarioig Marines felől mentünk fel esni nem esett a csúcson iszonyú szél fogadott mint mindig, olyan nagy volt hogy a jeep ponyváját feltépte, mikor beirtunk a füzetbe,elkezdett esni az eső és a hó a kezem kékre fagyott,gyorsan beültünk a kocsiba és mig megettük a kajánkat el is állt, elindultunk visszafelé,szembe jött három jeep németekkel.Azon a napon mi magyarok voltunk az elsők a csúcson.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 16 12:43 #12483

Minden este tesz fel Kosztasz képeket!
Nagyon jók!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 16 07:26 #12478

Gyerekek, Kostas facéján megjelent képekhez amikor időm van hozzáírok. az utolsó képei péntek este készülhettek. Este kezdődött a zuhé, és éjjel mi Rahoniba roptuk, míg a zenekar abba nem hagyta a muzsikát, és mindannyian kitódultunk a teraszra, hogy megnézzük mi a süvítő hang oka. Olyan felhőszakadás volt, hogy a hangos zenét túl röcsögte. Se villámlás, se dörgés nem volt, csak hatalmas eső, hosszan.
szombatra már a múlté a két hét esője. Meleg, forróság, tiszta égbolt!
Csend és béke nappal és tömeg és vidám élt éjszaka. Minden taverna oly tömve volt, hogy a parton táncikoló emberkéktől az esti érkezők alig tudtak a szállásokra bemenni. Meg is lepődtek, mert nem gondolták, hogy telt házas szinte minden szállásunk, és hogy most mindenki mulat. A jó idő meghozta a kedvet és előbujtunk mindannyian kis vackunkból.
A hajókirándulásunknál történt még egy kis változás. Most kedden majd egy új hajót próbálnék ki, mi jó idő esetén Aliki öbléig elmegy. Ha a tenger viszonyok mostohábbak, akkor marad a szokott útvonalunk. Kedd után kiderül véglegesítjük-e.
Szerdán megyünk jeppezni. Izgalommal várom a gombászás lehetősége miatt...

Kostas képeihez néha néha majd hozzászólok magyarul.
Szé vasárnapot kívánok mindenkinek!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 13 19:56 #12469

Oh, a 13.- ból mi tettünk 13.-t.
Milyen nap van ma...
Görög kedd és 13...
Magyar péntek és 13...
CSÜTÖRTÖK ÉS 13????
Thassos.hu.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 13 19:51 #12468

Nem hiszem hogy a sítussal gond lenne? nem sértettelek meg.
....
Egyébként érdekelne a figyelmeztetésed oka?

Szerintem meg igen. Még szerencse, hogy nem sértegetsz!

A figyelmeztetés oka: a stílus.

Szerintem olvasd vissza a fórumot az első hozzászólásodtól, és értelmezd!

1. Regisztráltál az oldalon és egyből feltettél egy általános kérdés az időjárásról. Szerintem a Hellaszról kerültél ide, mert 12-én délelőtt ott volt nagyon téma az időjárás.
2. Én válaszoltam, hogy Krapulax írt pár sort, a másik részen.
3. Pamag kiemelt két kérdést, és arra válaszolt sok-sok smyle-val, ami azt jelzi a fórumokon, hogy nem kell komolyan venni.
4. Nemtetszésed fejezted ki, és képességeidet firtattad, holott azt senki nem vonta kétségbe.
5. Megkérdeztem, hogy miért fontos, hogy tegnap és ma milyen idő van. Illetve leírtam, hogy az érzés mindenkinek más.
6. Bocsánat, hogy kérdezni merészeltem, és megzavartam köreiteket. - volt a válasz. Ja és ez volt a fórumon a 4. hozzászólásod.

Ha nem tetszik a kialakult szokás, akkor nem kell írni!

ui: cserrobi! Már nem vagy egyedül! :D

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 13 18:50 #12467

No, gyerekek, fordítsuk komolyra a szót. Minden jó!
Időjárás...
A héten ránk járt a rúd! Tévedtek az időjósok, hogy vasárnaptól megjavul az idő.
A rossz időről, hogy kicsiny félórás vihar átváltott hétfő éjjeltől katasztrófára. A Tv szerdától jósolt csak esőt, é ez hétfőn éjjel történt meg.
Szombat, vasárnap jó idő volt. Hétfőn csodás! Akkor voltunk hajózni. Mozdulatlan meleg tenger. Vathin voltunk, és bambultam a vízre. Az tűnt fel, hogy visszafelé bodrozódik, hol mindig tükrös. Valakik ott állhattak mellettem, és kérdezték min dünnyögök. Mondtam, nézd csak, visszafelé hullámzik. Ők nevettek, megjegyzésemen, hogy ez nagy vihart jelent. Én is, mert a Tv-ben mondták szerda után lesz eső, és még csak hétfő volt. A cirkusz aznap éjjel kezdődött. Én lepődtem meg leginkább hogy igazam lett. Hatalmas vihar volt. Kedden eláztam, felszáradtam, de tűrhető volt minden, és fülledt volt a levegő és meleg a kicsiny sok eső. Szerdán? Ami 14 órától kezdődött arra emlékezni nem akarok. Szigettúra kiránduláson jól átfáztunk a sok esőtől. volt esernyőnk, de a sok váratlan támadást nem tudtuk kivédeni. Ma? Jepp... 10 ig várakozó állásponton voltunk. Körbetelefonáltam a sziget minden pontját, hogy hogy látják minden szögből az esőt. Mondták ne kockáztassuk, északi szél, tehát tartós eső lesz.
Zsuék csak felmentek 11 óra felé. Most értek haza kőszállítmányukkal a kertünkbe. Maries felől mentek be. Mondtam az egyetlen biztonságos út most. Telefonon mesélték HAVAZÁST FOGTAK KI AZ YPSÁRIÓN!
Nem hiszem, de hiszem. Itt fülledt meleg volt, és kora délutánig kis megszakításokkal esett. Plusz 8 fokban eshet 3 méteres hó is itt a falunkba télen. Áprilisban fogtam már ki ott havazást, de június 13-án...
Csak fel kellett volna mennem nekem is. Látjátok, minden rosszban van valami jó. Vagy legalább is rendkívüli.
Most bágyadt az idő. Én holnap sejtek még esőt. A kősivatagunk elzárva 60 cm-es tavaktól az úton. Kastró csak bizonyos oldalakról megközelíthető. Rutinos vezetők és jeep, és helyismeret. Istiék 4.éve heti több jeep túrán vettek velem is részt. Biztonságban volt, de megizzadtak, főleg a lányok.
Most azt mondják szombattól lesz jó idő...
Majd látjuk...
A tenger meleg. A levegő is meleg, kivéve ha vizes ruhába vagyunk egész nap.
......gomba, gomba, gomba... Ha már ez a sok eső sem hozza ki a gombákat.... Jövő héten kiderül.
Ha igaz az nyárra váltó esőknek akkor tényleg vége kell hogy legyen, hogy átforduljunk arra a forró forró június középre, hol már kezdjük az éjszakai tengeri fürdőzéseket. Tudjátok én ennek nagy imádója vagyok, és Pánossal már nagyon várjuk. Higgyük, hogy jövő héttől kezdődik.
Á kérdezték, tőlem, a medárdhoz vn köze a mediterrán esőnek? Nem, nem hiszem. A sziget sajátossága az április közepi végi kánikula, de az még nem szabad hogy az igaz nyár legyen, ezért adja a büntető, vagy jutalmazó esőket június 1, 2. hetén De nem ennyit és nem eddig. Ez rendkívüli időjárás volt itt is.
2005...Akkor volt esős nyarunk. Sok sok és hűvös nyár.
De mostanában a száraz forró nyár az igaz.
Jó felszáradást hát mindenkinek! Nektek, nekünk...

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 13 18:08 #12466

Kedves koronas4 !

De bizony a stílussal volt gond.

Azzal kezdted, hogy Mi várható időjárás terén? és Mi 30. án megyünk
Ezt ennyi időre előre ki tudja megmondani a meteorológiai előrejelzésen kívül? max a Jóisten...

Egy árva betűvel sem utaltál arra, hogy esetleg hamarabb mennél. És aki most van kint, az sem tudja Neked megmondani, hogy 30-án mi lesz...
És utána mégis azt kérted számon, hogy nem arra válaszoltam, amit csak gondoltál, de nem írtál le...

Szívből kívánom, hogy a munkahelyeden minél előbb rend legyen. Elhiszem, értem, hogy ettől feszült vagy. Így, hogy leírtad, már tudunk róla, és tudunk drukkolni azért, hogy minden rendben legyen.

Kérlek, írjál a fórumba! Beszélgess velünk!
Majd megtapasztalod, hogy figyelünk egymásra. És bele szokott férni egy kis humor, egy kis csipkelődés is.
Gyere többször, beszélgessünk!

<!-- ia0 -->Mosolygós szép napot kívánok.jpg<!-- ia0 -->

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 13 17:18 #12465

kedves Ági!
Én nem vagyok a fórumba írogató, de el hiheted, hogy minden nap többször megnézem az oldalt, ( még télen is)van e újabb hír, mert megszerettük a szigetet.Örömmel olvasom írásaidat, mert tényszerű és mégis élményszerűek.
Lehet, hogy ingerült voltam? lehet. De nem akartam senkit megbántani.
Sajnos a Duna elöntötte a munkahelyemet, még nem tudom mi lesz!!!
Csak az aktuális időjárásra voltam kíváncsi!!
Ha valakit megbántottam , elnézést kérek tőle!
Üdv László
UI: Nálunk most jó idő van, és a kilátások is jók. Záporok azért lehetnek.
Nincs bizalom vesztés irántad!!!!!!!!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 13 16:50 #12464

László!
Villámlás és égdörgés mindenhol????? Mi akik itt két napja eláztunk kirándulások közben, mi sem bánjuk egymást, és főleg nem azt aki segítő szavakkal mindennap velünk van.
Front lehet otthon, mi remélem elvonul gyorsan.
Itt végre kisütött a nap, bár kicsit későn. Ma jeeppel indultunk volna a hegyre, a véglén lemondtunk az élvezetről.
Laci, miért volt ez az ingerült üzenet váltás részedről? Eddig írtad hasznos dolgokat találtál. Köszönetet nem várunk csak baráti beszélgetést.
Az időjárás hogy milyen, még egy tengerész sem találja ki!
A meterologusok két hétre előre jeleznek, de ott is tévedések lehetnek és a területi viszonyokat szintén nem adják sehol se meg.
Kérdésedre te milyen választ adtál volna, ha otthon kérdezlek én vissza ?
Minden témát komolyan kezelünk, de vannak olykor olyan válaszok, mit így kel kezelni. Olykor egy kérdés sóhajként teszünk fel, és erre igen is kell, hogy a sóhajod beteljesüljön, mosolyogj!
Ugye ezt teszed majd te is.
És maradj velünk. És olykor velem is, mert én meg részedről érzem a bizalom hiányt.
Ha írtál volna részere talán jobban tudtunk volna válaszolni. Én csak itt olvasom a levélváltásokat.
Ha szabin vagytok és esetleg szeretnétek előbbre hozni a nyaralást, az esetben már 24.-én érkezhettek, mert akkor van távozásunk. Kérlek, egyéb részleteket a személyes emailomon keresztül írj.
A hazatávozó csoportom győriek voltak, és nagyon szomorú dolgokról írnak otthon.
Remélem mindenki előbb utóbb biztonságban érezheti családját és környezetét. Mi is aggódva hallgatjuk az otthoni híreket, és kérdezik a szállásadók a mi körünkből van-e valakinek problémája az árvíz miatt.
De eddig senkitől nem hallottam hírt, csak itt most olvasok utalást erre.
Laci, tehát ha módosításra vagy segítségre van szükséged, írj felém. Nagyon köszönöm.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 13 15:13 #12462

Egyébként érdekelne a figyelmeztetésed oka?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 13 15:05 #12460

Nem hiszem hogy a sítussal gond lenne? nem sértettelek meg.
Az igaz, hogy eredetileg 30. án indulnánk, de mivel az árvíz miatt kényszerszabadságon vagyok, így felvetődött az indulás előbbre hozása. Ezért kérdeztem, hogy milyen az időjárás mostanában.Ezért vártam az olyanok hozzászólását, akik már pihennek.
Nos ennyi a rövid története ennek a kérdezésnek.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 13 14:23 #12459

Bocsánat, hogy kérdezni merészeltem, és megzavartam köreiteket.

Ez most mi? Ez a stílus itt eddig nem volt megszokott!

Én csak szerettem volna megtudni, hogy miért lényeges infó ez?
Egyébként én is 30-án indulok, de egy cseppet sem foglalkoztat az időjárás.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 13 13:26 #12456

Bocsánat, hogy kérdezni merészeltem, és megzavartam köreiteket.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 13 13:01 #12455

koronas4!

Én tudod mit nem értek az egész kérdésedbe? Azt, hogy miért számít, hogy tegnap, ma milyen idő van, mikor csak 17 nap múlva indultok? Mit befolyásol ez? Mire odaértek, biztosan más lesz.

A víz pedig, lehet, hogy Krapulaxnak jó, viszont az is lehet, hogy nektek hideg lesz.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 13 10:54 #12452

Kedves Krapulax!
Köszönöm a tájékoztatást! Ilyen információkat vártam.

Kedves Pamag!
Nem kacagó smyle kat vártam, hanem konkrétumokat. Talán van annyi képességem, hogy találok a neten 15-20 időjósdát, de nem ezek adataira voltam kíváncsi. És remélem jujjjjj de jó lesz

Köszönöm a segítséget.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 13 10:21 #12451

2013.06.13. 10:19 Budakalász. Derült ég, a nap süt és meleg van. A Duna vize már apad, viszont fürdésre nem alkalmas.

Szerintem Neked akkor is jobb ott, mint nekünk itthon. :)
Holnap, már reméljük nem fog esni ott sem, és lehet kirándulni, fürödni, .....

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 13 09:24 #12450

06.13. 10:17, Skala Potamia esik az eső, a víz tegnap jó volt. :Esernyő: :gyros:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 12 21:54 #12449

................
A tenger milyen meleg? Mi várható időjárás terén?
..........

A címlapon a baloldali menüben van olyan menüpont, hogy időjárás-előrejelzés. Ha jól számoltam össze, 11 db különböző időjós oldal van feltüntetve, meg kettő, amin vízhőmérséklet van. :D Az viszont igaz, hogy időnként köszönő viszonyban sincsenek egymással az adataik :lol: meg időnként a valóságos időjárással sem :lol: de nagy vonalakban azért jó információ.

.........................
Mi 30. án megyünk , 10 napra ,Skala Potamiába, a Viki apartmanba. Már nagyon várjuk.
Üdv László

Jujjjj de jó lesz... :D

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 12 21:40 #12448

Szia Balazsh!
Bár még nem írtam a fórumba, de évek óta olvasom, sok hasznos infót tudtam meg!
Mi 30. án megyünk , 10 napra ,Skala Potamiába, a Viki apartmanba. Már nagyon várjuk.
Üdv László

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 12 21:23 #12447

koronas4!
Üdv. nálunk!

Az Általános részben ( <!-- l --><a class="postlink-local" href="www.thasos.hu/phpbb3/viewtopic.php?f=2&t=5-viewtopic.php?f=2&t=5 ) tegnap írt Krapulax, aki most kint van, egy hozzászólást, hogy ború van!
Szerintem nem fog sokáig tartani. Legalábbis nem szokott, max. 1-2 nap.
Ti mikor mentek? Hova? Mennyi időre?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 12 16:44 #12446

Üdv Mindenkinek!
Rosszakat hallok itthon az időjárásról, MI az igaz, tényleg esik?
A tenger milyen meleg? Mi várható időjárás terén?
Köszönöm a válaszokat?
koronas4

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 09 08:41 #12436

Igen, van víz rendesen. :(
Nekem a hét második fele az árvízzel telik.
Mivel több helyen is elhangzott, hogy Római, Csillaghegy és Békásmegyer is veszélyben lehet, ezért készülünk rá rendesen mi is (ELMŰ).
Most bent vagyok szolgálatban. Egyenlőre csend van. Kopp, kopp, kopp.
De van egy pár km-nyi Duna partom, aminek az elektromos ellátására felügyelek....
De több helyen már sötét van, mert elérte a vízszint a hálózatot.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 07 08:26 #12424

Sziasztok,

bizonyára sokan halljátok a híreket, hogy rekordmennyiségű víz van a Dunán.
Várják az önkénteseket, de fontos, hogy csak előzetes regisztrációt követően lehetséges a segítség.
Én ma 18:00-ra megyek a Dagály strandhoz homokzsákot pakolni.

Itt lehet kiválasztani a helyszíneket, ahol segíteni tudunk:

fovaros.katasztrofavedelem.hu/index2.php?pageid=katasztrofatipusok&contentid=az_arvizi_vedekezes_helyszinei - fovaros.katasztrofavedelem.hu/in ... helyszinei

Folyamatos rekorddöntéseket emlegetnek és még az eső lába is lóg a levegőben.

Reméljük, hogy anyagi károkon túl más áldozatot nem követel az ár.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2013 jún. 07 07:58 #12423

Minden júniusban, általában június 8-15 között szokott lenni egy olyan időszak, mikor 30 fok körüli melegek vannak, de elfordulnak nagy égzöngéssel járó heves rövid viharok. Most az idén e héten 8.g tartva voltunk a nyár e szakaszában. A csapatunk vidáman élte át a szeszélyes napokat. Hol eláztak, hol kigyulladtak a melegtől. Vasárnapra mondják visszatér a száraz meleg idő. Szombaton még lehet hogy ilyen viharra értek ide, de ezt is örömmel kell fogadnotok, mivel már száraz mezők fogadtak volna benneteket e kis csapadék nélkül.
Kívánok minden nemsokára útnak indulónak nagyon kellemes utazást.
Szombat kora reggeltől az irodában vagyok, hogy frissen várjalak benneteket a kikötőben.

Oldalmegjelenítési idő: 0.587 másodperc
endeel