Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 szept. 01 08:10 #16364

Az időjárás....
Hát mit mondjak. MELEG, meleg, meleg. De már legalább éjszaka lehűl.
Tegnap szigettúrán voltunk. A mariesi kilátónál azt láttuk, mit Balázs látod nyaralásakor. TENGER SOK DELFINT! Mindenhol, ugráltak. Hajós kirándulásunk idején szintén. Oda is és visszafelé is. Meg még másik két alkalommal láttam szerda óta. Minden hol nyüzsögnek és játszanak.
Tudjátok mit gondolok?
A telihold időszaka! Mi a más most, mint máskor. A teli hold idején az apály nagyon erős. Most mindenhol homokos partunk van. 2 méterrel még napközben is lentebb van a víz. Este meg reggel? Akár 3 méterrel is.
Most van a szardella nász tánc is.
És most születtek a kis polipok. Minikék, épp csak ujjnyiak, mint a nagy ujjad körme. És puposkodik és kapaszkodik, ha fel veszed. Biztos sok megsérül a fürdőzöktől. Kis ügyetlenek és alig észrevehetők.
Szép időszak ám ez a tengeren.
Olyan vidám nyűzsgés van a vízen.
A delfineket is hátha megigézi a telihold. egész nyáron nem láttam őket, és ma minden nap. És mások is mondják ezt. Tehát valami e körül lehet a titkuk. Apály, és telihold? A tenger nyugodt. Sokáig volt északi gyenge szelünk. Tegnap Alikiben borzolódott, akkor déli szél volt gyengén az is.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 aug. 03 09:12 #16259

Látom zajlik az élet.
Itt is. Változatlan a meleg.
Azt tudjátok, hogy a kabóca csak 27 fok felett recseg.
31. én volt az esőkérő ünnep Potámia központban.
Varázsos volt, mert az ünnep kellős közepén pár csepp eső és egész éjjel tartó villámlás.
Majd lett...még melegebb...
Ma éjszaka hajnal kettőkor megint a meleg ébresztett. Egy furcsa jelenséget hallottam. A tücsökök hegedültek. És valami fáradtan, halkan, tompán nyekergett. Teljes ámulatomra a kabóca szólt.
Ó egek... A melegben szegények aludtak volna, de nekik is melegük volt és próbálták hűteni magukat.
Lábuk és szárnyuk összedörzsölése adja az a recsegő hangot. Hajnal kettőkor álomban dörzsölődött az a láb, majd ráaludt. Lassan vinnyogó rekedtséggel, mint mikor fent akad valami.
Mondják, hogy lesz vihar. Mikor? Ki tudja...
Szeptember?
Ha lehet hinni Ágios Daniel remeténknek, ki az 1700-as években a Gramvousszá szigeten remetéskedett, akkor 12- én szél lesz. Előtte és utána a napok melegek és nyugodt a tenger. Esti pára az már ad enyhülést a nagy hőségre. Minden 7. évben engedi csak 12.én az embereket a kis kápolnájához őt ünnepelni.
Nem számoltam az éveket mikor tudtunk utoljára ott lenni a búcsúra, mit a remete tiszteletére rendez az egyház. Az nap minden bárkával rendelkezőnek bárkit ingyen oda kell szállítania a kis szigetre a liturgiára.
Ha nem enged a tenger, akkor a parti Ágios Nikolaosz kis kápolnánál van az meg tartva.
Az idő tehát tökéletes. A tenger is meleg. Kevesebb vendég az iskola kezdés miatt van.
Talán többen emlékeztek, hogy annak idején még november első heteiben is süttettük magunkat a tengerparton. De az iskolai robotrend, mindent megváltoztat. Az időt viszont nem tudja. Csak az emberek szokását.
Ezért tudok én is novemberben nyaralni! :D

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 júl. 30 19:58 #16234

• Veroni
  • Veroni profilkép
  • Látogató
  • Látogató
Köszi Pamag és Balázs!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 júl. 30 18:23 #16233

Köszi Balázs! Egyébként nyilván tudom, hogy senki nem jövőbe látó, tehát nem vártam el, hogy bárki megjósolja, milyen idő lesz idén szeptemberben. Általában kérdeztem, hogy milyen idő szokott lenni, ugyanis ennyire északon még nem jártunk Görögországon belül, tehát nincs viszonyítási alapom.

Általánosságban pont azt tudjuk, amit Te is.
Sőt, mivel Te már 4* voltál Görögországba szeptemberben, sokkal jobban tudod, mint én, aki csak egyszer volt, még 2002-ben.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 júl. 30 15:55 #16227

Kedves Veroni!

Pár hozzászólással korábban válaszoltam kissasnak a szintén szeptemberi időjárásra - kérlek, olvasd el!

Szeptember 12. táján szokott jönni egy-két nap szeles idő (nem mindig esik). Földközi-tengeri évszakváltásról van szó, ez minden évben megtörténik. Utána visszaáll a jó idő, csak pár fokkal alacsonyabb - de még mindig nyári - hőmérsékleten.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 júl. 30 14:05 #16219

• Veroni
  • Veroni profilkép
  • Látogató
  • Látogató
Köszi Balázs! Egyébként nyilván tudom, hogy senki nem jövőbe látó, tehát nem vártam el, hogy bárki megjósolja, milyen idő lesz idén szeptemberben. Általában kérdeztem, hogy milyen idő szokott lenni, ugyanis ennyire északon még nem jártunk Görögországon belül, tehát nincs viszonyítási alapom.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 júl. 30 11:58 #16217

Sziasztok! Mi szeptember 11-20 ig leszünk a szigeten a Párommal, először utazunk ide. Nagyon várjuk már, azonban érdekelne, hogy általában milyen idő szokott lenni ebben az időszakban? Negyedszer megyünk Görögországba, eddig mindig szeptemberben voltunk és szerencsére jó időnk volt, remélem ez idén is így lesz. Már számoljuk a napokat! :D Köszi!

Szerinted tudja valaki???
Itthon azt szajkózták hétvégén, hogy milyen meleg lesz a hét második felében.......erre mi van? Eső.

Idézet az utolsó beszámolómból:

Kezdhetem ugyanígy idén is, azzal a különbséggel, hogy már 5. alkalommal indultunk nyaralni THASSOS-ra! A második mondat viszont 100%-ban igaz. Idén volt a legzöldebb a sziget, ilyen zöldnek még egyik évben sem láttuk. Idén volt a leghűvösebb is, no nem megijedni! A megszokott 30-35 oC helyett az első héten csak 25 körül mozgott a hőmérő higanyszála. Idén láttunk először jégesőt és szivárványt is a szigeten. Pedig minden évben ugyanúgy, június utolsó hétvégéjén indultunk

Szóval csak azt tudom mondani, hogy: majd kiderül.
Nagy valószínűséggel napos meleg idő lesz, de ha mégsem, akkor .....

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 júl. 30 10:36 #16213

• Veroni
  • Veroni profilkép
  • Látogató
  • Látogató
Sziasztok! Mi szeptember 11-20 ig leszünk a szigeten a Párommal, először utazunk ide. Nagyon várjuk már, azonban érdekelne, hogy általában milyen idő szokott lenni ebben az időszakban? Negyedszer megyünk Görögországba, eddig mindig szeptemberben voltunk és szerencsére jó időnk volt, remélem ez idén is így lesz. Már számoljuk a napokat! :D Köszi!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 júl. 30 08:23 #16211

Továbbra is tart a 40 fok feletti meleg.
A tenger hőfoka? Már nem mérhető. 28 fok körül lehet a mély részen is. A nagy meleg miatt délután is vannak hajókirándulások. A vendégeim ezt örömmel teszik. Sőt, elhangzott kérés éjszakai hajózásra is. Ez a kikötés nehézségek miatt nem valósítható meg, bár tényleg most a csillaghullási időszakban gyönyörű lehet. Tudjátok, hogy teli hold után lesznek majd a hulló csillagok, vagy a csillageső látható. A hold fénye sok mindent megvilágít, de az eget elvakítja, így láthatatlanná teszi azt a szép jelenséget, mit csillag esőnek nevezünk.
A hajó kiránduláson meglepve tapasztalták a vendégek milyen meleg és mily más az esti tenger.
Volt a hajókiránduláson egy két telefon hívásom.
Kényszeredetten vettem fel, mert megszakított egy csodát.
Leírom mit láttunk épp akkor:
A naplemente után átalakulnak a kapcsolatok. Addig az ember uralja. Majd a természet veszi át a birodalmát.
A hold fénye egy fényes hidat ejt a víztükörre.
A hajónk csendesen siklik a sómázas vizes teknőbe.
A hullámok ércesen súrolják a hajó oldalát.
Már nem beszélgetünk, csak figyeljük a hangokat. Gyenge búgás hallatszok az emberrel teli partról, mit a hegy fáinak suttogása megpróbál itt fedni. Az idilli hangokat a fotó masinák kattanásai szakítja meg.
Romantikus pillanatok ezek. Egy vitorlás egy tükörsima áramlatban mozdulatlanul lebeg.
Mögöttünk a víz tarajos áramlatot húz, hol kicsiny szardellák néha fel fel ugrálnak. Szardella násztánc ez, ahogy a halászok mondják.
Majd egy csörrenés, mélyről a vas macskától. Koppan hosszú láncával a csillogó macska bajusz tenger fenéken, szétröppentve a kis halakat, és a mi szép utunkat!
Nagyon köszönöm mindenkinek ezt a szép utat!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 júl. 27 15:00 #16199

..........................
Találtam; www.accuweather.com/hu/gr/thassos/2283987/august-weather/2283987?monyr=8/1/2015# - www.accuweather.com/hu/gr/thasso ... =8/1/2015#
mennyi az esély, hogy be jön, mint előre jelzés?

Ennyi időre előre? :conf
Sokszor a következő hétre se megbízható, tendenciájában sem. Ezek sajnos csak statisztikai adatok, az én tapasztalataim szerint.
A honlapon található időjárásos menüpont, abban vannak görög előrejelző oldalak is, azok megbízhatóbbak.
Egyébként aug.vége-szept. eleje - ha jól emlékszem - , amikor mentek. Abban az időben jó idő szokott lenni. Legfeljebb egy-egy zivatar jön.
Szeptember 12. körül van tapasztalataim szerint a választóvonal - akkor jön egy évszakváltásos levegőcsere, 1-2 napig szél van, esetleg esik is, utána megint jó idő lesz, csak már nem akkora nappali felmelegedéssel, de 25 fok azért megvan.
(Sajnos, tavaly megvárt minket a nyomorult évszakváltás 15.-ig... :( )

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 júl. 27 14:27 #16198

Kalimera!

Találtam; www.accuweather.com/hu/gr/thassos/2283987/august-weather/2283987?monyr=8/1/2015# - www.accuweather.com/hu/gr/thasso ... =8/1/2015#
mennyi az esély, hogy be jön, mint előre jelzés?

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 júl. 26 05:37 #16194

Itt ugyan sok szúnyog nincs. De mivel az invázió időszaka van, talán hasznos lehet azoknak, kik szeretik a természetes védekezéseket.
Eleged van a szúnyogcsípésekből? Próbáld ki ezt a két házi praktikát, és messze elkerülnek majd a vérszívók nyáron, de már késő tavasszal is megjelennek az ablakok hálóin a vérünket kívánó rovarok, de mivel útjukat állja az éppen ellenük megalkotott aprólyukú, rácsos szerkezet, ezért többnyire védve vagyunk.k

A szabadban viszont más a helyzet. Ha nem akarunk csípésekkel teli testrészeket és idegtépő tóparti kempingezést, akkor muszáj valamit bevetni ellenük. Például itt van két hatékony recept, amellyel elűzhetők a kis zümmögő csípőgépek.

Nemtől, fajtól és életkortól függetlenül, minden ember egy sor kémiai illatanyagot juttat a levegőbe, anélkül, hogy azt érezné, de a bosszantó vérszívók bizony több tíz méter távolságból is képesek felfigyelni például a tejsavra, amelyet mindannyiunk szervezete előállít. Ez fokozottá válik, ha valaki fizikai erőt fejt ki. Figyeljük meg, hogy a megizzadt emberekre jobban rájárnak a szúnyogok. Egy másik fontos elem, ami célponttá tesz, az a szén-dioxid, amit minden kilégzés esetén kifújunk. A szúnyogok ezt a nyomot követve is könnyedén ránk találhatnak.

Ha már semmilyen rovarűző szer nem segített, akkor érdemes az alábbi recepteket kipróbálni, így még a kiadásainkon is csökkenthetünk.

Hozzávalók:

100 ml babaolaj
100 gramm friss fokhagyma
1/2 liter egészségügyi szesz

A fokhagymát és a szeszt tegyük bele egy edénybe és hagyjuk, hogy 4 nap alatt jól összeérjenek, a rovarűző illatanyagok hatékonyan kioldódjanak. Ha eltelt a 4 nap, akkor adjuk hozzá a babaolajat, és kész is a nagyszerű szúnyogellenes szer. Egy szórófejes üvegbe öntsük bele a keveréket, és vigyük magunkkal, ha szükséges. Mindössze pár cseppet kell a nyakra, a lábszárakra, a karokra, a kézfejre fújni és a védelem garantált.

A kutyánkat is befújhatjuk, így nem fogják összecsipkedni őt sem.

Azonban vigyázzunk, hogy az oldatból a szemünkbe ne kerüljön, a gyerekek befújásánál is óvatosan kell eljárni, csak akkor szabad a sprayt megnyomni, mikor nagyon közel van az a testrészhez.

Ha valaki nem szereti a babaolajat, akkor nyugodtan használhat citromfüves, levendulás, citronellás, teafás, eukaliptuszos, rozmaringos, cédrusos illóolajat is.

Próbáljuk is ezt a második receptet is:

Szükségünk lesz egy 4 dl sprayes flakonra, szerezzünk be még hamamelis-vízet (varázsmogyoró, csodamogyoró), amely gyógyszertárakban, gyógynövényboltokban kapható. A szórófejes flakont mossuk ki alaposan, annyi vizet tegyünk bele, amennyi a fél üveget megtölti, a másik felét a hamamelis-víz kell kitegye. Ezután adjunk hozzá az egészhez 30–50 csepp illóolajat. Minél többet csepegtetünk bele, annál erősebb lesz a szer. Ha kiránduláskor, esti séták során befújjuk magunkat, akkor rovarmentes szép, nyári éjszakákban lehet részünk

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 júl. 24 10:39 #16188

Tegnap este volt az eső kérő népi ünnep elő estje.
Ma volt az első nap, mikor egy eső felhő megjelent az Ypsárió hegycsúcs felett.
Az ünnepeink folytatása itt Potámiában és lent a kikötőben 30.-án és 31.-én esti órákban.
Vajon hoz-e majd egy kis enyhülést legalább éjszakára?

www.videotex.gr/%CF%83%CE%B1%CE%BC%CE%BF%CE%B8%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B7-%CF%80%CF%8D%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%AC%CE%BB%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CF%8D/ - www.videotex.gr/%CF%83%CE%B1%CE% ... %BD%CF%8D/
A samothraki tűzről videó.
Sikerült az oltás.
????????? | ??????? ???????? ??? ????????? ???? ?? ??? ?????? | ?????? 2.000 ????????? (video)

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 júl. 12 18:42 #16120

Most csak képekben. Minden magáért beszél!
Itt a nyár! Élvezzük hát!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 júl. 10 14:43 #16098

28 fok árnyékban - Jean Francois Maurice + szöveg
Vagy ahogy akkor ismertük: MONACO
A tenger című film zenéje
A hajón kikkel voltunk kérdeztem tőlük ki az aki emlékszik erre a dalra.
Én is 20 éves voltam akkor. akkor ez számított a legszebb szerelmes éneknek.
A tenger? Csak álmodtunk róla. Ismertük a bánya tavakat, a folyóinkat és a Balatont.

Melegünk volt most a héten. 35 fok felett. Tegnap is. Ma talán még melegebb...
Egy évben van egyszer ilyen szép mozdulatlan párolgó tenger.
Irigykedtem azokra, kik ma voltak hajós kiránduláson.
Hallgassátok az éneket, és nosztalgiázzatok!

Aprópo...akkor 30 éve ha a hőmérséklet 28 fok volt, az olyan ritka esetként számított, mint most a 38 fok.
Akkor mégis csak változik a klíma? És mégis vannak akik panaszkodnak, ha 25 fok körül van a hőmérséklet?
Hát most ők örülhetnek. Mi meg emlékezzünk a 28 fokunkra!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 júl. 02 16:31 #16062

Hú....
Visszatekertem, hogy mennyire csal vajon az emlékezetem.
Nem csal...Az az időjárás, mi most van, annak már június közepétől kellett volna lenni. Olyan melegeknek, , hogy a bőrünk is szeretnénk levetni, hátha akkor fellélegzünk.
<!-- l --><a class="postlink-local" href="www.thasos.hu/phpbb3/viewtopic.php?f=2&t=40&start=50#p12850-viewtopic.php?f=2&t=40&start=50#p12850
Tavalyi időjárás azonos volt az ideivel.
Akkor is július 7.-n írtam, hogy elkezdődhet az éjszakai fürdőzés időszaka.
Mit jelent ez. Átmelegszik annyira a tenger, és a levegő, hogy éjszaka érezzük már csak, hogy elviselhető a meleg. Ekkor teli hold idején csodálatos élmény lehet a homokos tengerpartú, sekély meleg vizű tengerbe fürödni. Normál időjárás esetén ez június 15-július 30.a időszakára érvényes.
Ilyenkor éjszaka nyugodt a tenger. Nappal a nagy melegektől lehet nagyon hullámos. Reggel tükörsima, majd ahogy támad a meleg, az Ypsarió csúcsa felkapja a párolgó tengert, , összecsap a szárazföld felől kemence lehelet meleg áramlatával, és addig míg a hőség tart, egy ventillároként kering a sziget felett. Ez felkorbácsolja az addig nyugodt tengert. Estére alább hagy a meleg lehelet,, kihuny a ventilátor ereje, a tenger este 10-re megnyugszik, és kezdi kinyomni a felszínre a nap melegét. Ebbe belemerülve egy thermál fürdőzéshez hasonló élményben lesz részetek, ha kipróbáljátok ezt a csodás fürdőzést.
Július 30 után kitart a meleg, de akkor olyan tengeri áramlatok érkeznek a vizeinkre, mik estére szürkére és vadra korbácsolják a tenger vizet. Meleg a levegő, meleg a víz, de nem csábító, és fémes ridegséggel azt mondja, csak nappal fürödj. érdekes jelenség ez számomra. Évek óta figyelem ezt a furcsa tengeri jelenséget.
Egy szónak is száz a vége! Ma a telihold második napja. A levegő délibábos volt, a tenger meleg párába. Az Ypsáriról kaptam ma egy integetést. Kérdezték a vendégek látom őket? :D
Haj, ha nálam lett volna Pános hajós látcsöve, jól megviccelhettem volna őket. Bár a hegytető is déli bábban úszott kora délután...
Aki itt van, és olvas: ESTE IRÁNY A TENGER!!!!
JÓ FÜRDŐZÉST KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 jún. 27 12:24 #16035

Akár csak Zakynthoson......
Itt most szakadt le az ég erős szél kíséretében.

Valóban nem ilyen szokott lenni. Bár most egy héttel korábban jöttünk.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 jún. 26 15:49 #16033

Az időjárásunk, mint a politikai helyzete az országnak.
Hol borongós, hol hűvös, hol napfény sütésben és kabócák énekével.
Nem ez a jellemző a június végi időjárásra.
De fogadtuk, hisz nyaralásról van szó, és kellenek pihenő napok is.Lassan megnyugodnak a politikai indulatok is, megnyugszik az időjárás is. Hétvégéig még mondják ezt a közepes melegnek mondható időjárást, majd jövőhéttől kezdődik a teljes kánikulai nyár.
Kívánok nagyon szép hétvégét a márványpartunk zselatin kék vízével.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 jún. 11 20:59 #15967

Omega - Tízezer lépés
Küldöm ezt nagy nagy szeretettel Adriéknak! :wink:

Írtunk a tegnapi túráról a thasos.hu-ra: www.thasos.hu/index.php/informaciok-a-szigetrol/latnivalok/419-potamiabol-gyalog-az-ypsariora#yvComment419 - www.thasos.hu/index.php/informac ... Comment419

Gábor

Köszönet a gombákért is.
Ez az. Erre vágytam, vártam. HOLNAP, vagy soha, mert jön a kánikula...
Bimbós pöfeteg a mezők gombája.
És egy isteni vargányafaj, mi a az Erikás mohás területeinken jönnek ki. Az időszak első gombája.
Még egy kicsi kellett volna az augusztusi vargányához, a sampionhoz, és az őzlábhoz. DE ELÉG AZ ESŐBŐL!!!
JÖjjön a nyár!!!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 máj. 29 20:22 #15893

Kedves Ágink!
Remélem, hogy mire eljön a mi időnk, addigra megrendelted a remekebbnél remekebb időjárásokat.
Előre is köszi!
Yarod

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 máj. 28 21:03 #15892

Nem tudom a ti békátok mit mondott.
Szerdán napsütés és kicsi bóra. Azaz rövid, hangos, zivatarok. Ma csütörtök? Ennek csak a gombászok örülnek. Nem tudom mikor kezdte. Lehet éjjel. Nem volt heves csak dél körül. akkor zengett egy kicsi, majd csendes eső, mi hosszan tartót jelent. A híradóból látva máshol rémes volt. Itt kik hoztak könyvet és pihenni szeretnek, azok élvezték ezt a napot is. Holnapra javulást mondanak, bár még előfordulhat szórványos kis eső. De már melegszik az idő. És gyanítom délutántól bizonyos helyeken a hegyen lehet majd gombászni. Sampion féle és az őzláb , meg a pöffeteg, meg egy vargánya féle. Más más területeken. Szombaton még lesz egy kis felhő, de már jó időt mond. Vasárnap csodálatosat. Szerdától megint várunk változékony időt. De ezt majd megint akkor. A tengervíz újra felmelegedéséhez kell majd a vasárnap. Bár mondják nagyon finom volt idáig a vízhőmérséklet. Süli Andrika a 4 éves kicsi volt a rekord döntő a tengeri fürdőzésben. Ő mindennap nyakig volt a vízben és egész nap csak fürdött és homokozott. Ma nem fürdött. De délután szundikált és azt álmodhatta, hogy úszik. Felgömbölyödve nagy karcsapást tett az ágyba. És még jó hogy nagyi a közelében volt, így elkapta, hogy le ne pottyanjon az ágyról.

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 máj. 23 07:01 #15859

• tegla81
  • tegla81 profilkép
  • Látogató
  • Látogató
Telefonon applikacióként használom, de van honlapja is. www.sea-conditions.com/en/ - www.sea-conditions.com/en/
Látványos víz hő, hullám, szél, levegő időjárás térkép az egész Földközi-tengeren, persze a Trák-tengeren is

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 máj. 22 18:43 #15853

20. én hajnalra lett egy inkább villámlással és égzöngéssel járó vihar. Majd hatalmas hőség és déli szél sivatagi homokja lepte be a légkört. Azóta teljes kánikula. Az estéék is finom melegek. Reggel talán kicsit hűvös, de gyors felmelegedés után kánikulai napok vannak és lesznek szerdáig. Szerdára mondanak esős, viharos változát. De arról majd akkor. Nem emlékszem arra, hogy az első csoportot rossz idő fogadta volna. Június közepe tájt már inkább előfordulhat rettenetes meleg és hatalmas rövid viharok, jégesők. De a mediterránra igaz hogy a legjobb idők mindig június és júliusban vannak. Augusztusra már előfordulhat a májusi szélsőség.
Szeptembere megnyugszik mindig az idő. És mindig kitart a jó idő október első második hetéig.
A görög nyár mindig, mindenhol csodálatos!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 máj. 01 17:31 #15771

Én megmondtam: hozzuk a nyarat! És itt is van!

Élvezzétek! Kellemes nyaralást!

Re: Időjárás itt a szigeten és máshol 2015 máj. 01 08:51 #15770

Én megmondtam: hozzuk a nyarat! És itt is van!

Oldalmegjelenítési idő: 0.511 másodperc
endeel