Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 30 08:38 #17412

Kisborsikatalinnak? találkozzunk 12.-én kedden este 8-kor a Skála Potamia kikötőnél, a régi kőépület előtt (Múzeum, közösségi ház, régen hajójavító). Írj vissza!! Jut eszembe, mi tavaly összefogva egy házaspárral, béreltünk egy autót, bejártuk a szigetet. Ha van hely 2 főnek, betársulnánk egy közös kirándulásba.Piac csak hétfőn van! Üdv:U.Ági, Zsuzsi.

Helló Ági, Zsuzsi!
Ok. Tudom hol van, az keddi nap.Mi 2 felnőtt gyerekkel vagyunk, meg mi ugye saját autóval leszünk. Kirándulni igazán magunk szeretünk, de mindenképpen érdemes beszélgetni, hátha van valakinek jó ötlete. Piacra minden évben elmegyünk, most is szeretnénk. Igazi forgatag. Találjuk ki, miről ismerjük meg egymást. Közeledik az indulás, kezdődik az utazási láz!!! de jó lesz!!

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 30 08:32 #17411

Kertészkedőtársak figyelem! Szereztem Császárfa magot, több százat ,ezret, mákszemnél is kisebb, mégis milyen nagy fa lesz belőle. Aki szeretne, küldjön címet,jelezze, hogy kér, postán küldök. Próbacsíráztatás nem volt, mert ma szedtem, 8.-án utazok, nem tudom mennyi idő alatt kéne csíráznia, ma mindenesetre ültetek, majd kiderül.Üdv:U.Ági.

Helyes!!!! Ide várhatlak? A Pontis vagy a Panoráma? Zsuval jöttök?

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 29 09:58 #17406

Kertészkedőtársak figyelem! Szereztem Császárfa magot, több százat ,ezret, mákszemnél is kissebb, mégis milyen nagy fa lesz belőle. Aki szeretne, küldjön címet,jelezze, hogy kér, póstán küldök. Próbacsíráztatás nem volt, mert ma szedtem, 8.-án utazok, nem tudom mennyi idő alatt kéne csíráznia, ma mindenesetre ültetek, majd kiderül.Üdv:U.Ági.

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 29 09:45 #17405

Kisborsikatalinnak? találkozzunk 12.-én kedden este 8-kor a Skála Potamia kikötőnél, a régi kőépület előtt (Múzeum, közösségi ház, régen hajójavító). Írj vissza!! Jut eszembe, mi tavaly összefogva egy házaspárral, béreltünk egy autót, bejártuk a szigetet. Ha van hely 2 főnek, betársulnánk egy közös kirándulásba.Piac csak hétfőn van! Üdv:U.Ági, Zsuzsi.

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 28 12:59 #17404

Köszönöm szépen a válaszotokat!

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 28 11:44 #17401

Mi 2014-ben voltunk náluk.
A reggelivel jól tudtunk lakni, cserélik egyből, ha vmi kifogy.
Harmadnapra már megszoktuk, hogy a néni (nagyi? jajá - ??????) mindig morcosan nézett, ha vmi már fogytán volt :lol:
Az erkélyünkre beköltöztek a darazsak, szóltunk és jöttek is. Nemes egyszerűséggel a gumipapuccsal lerugdosta a korlát aljáról a fészket, a darazsakat meg eltaposta. Nem ismerem a görög darazsakat, így meghagytam nekik ezt a melót :P
A medencében nem voltunk, de azt csak akkor lehet használni tudtommal, ha a tulajék közül kint van vki.
Tiszta, kultúrált.
Parkolás is mindig rendben ment, volt hely murvás-füves részen.
Nekünk Az Ipszarióra nézett az erkély, így délután kaptuk meg a napsütést és a meleget (légkondi van), és a naplemetét is.
A másik oldal meg tengerre néz, ott meg a napfelkeltét csodálhatta ki ott volt.

:Thassos-fan:

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 28 09:46 #17400

Mi háromszor voltunk az Achilionba tudok Neked válaszolni, kávét reggel ugy ittam hogy vittünk ki egy merülő forralot és nescafét 3-1ben ittam,a reggelinél van tea, kávé,tej, tudsz csinálni elég jó tejeskávét süteményekhez.A szobába nincs lehetőséged semmit főzni csak esetleg a forralóval csinálsz melegvízet és olyan bögrés levest csináltok.A reggeli elég puritán / kontinentális/ de mi vittünk lefoliázott sajtot, paprikás szalámit és azzal kiegészítettük, ja egy kis tartóba vittünk vajat is, adnak olyan picurkát de nagyon macera azt kenegetni inkább azt fogyasztottuk. Mi nagyon szerettünk oda járni, ugyan egy kicsit messze van a partól de nem veszélyes le az út,/kb.10-15perc/ viszont nagyon közel van a szigetet körbejáró ut, és egy nagy szupermarket,

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 28 07:58 #17399

Bármilyen info érdekel s elfogadok róla köszönöm .

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 28 07:57 #17398

Köszi az Apollon iroda szállása az Achillion -ról lenne szó.

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 27 22:32 #17396

Érdeklődni szeretnék afelől,hogy ha reggelivel van a szállás ott akkor nincs lehetőség főzésre (kávé,tea,stb)?Mi még idáig csak önellátos apartmanban voltunk köszi a választ!

Van egy olyan topikunk is, hogy Tapasztalatok szállásokról - thasos.hu/forum/22/2 - thasos.hu/forum/22/2
Azt nézd meg, mert hátha találsz benne hasznos infót.
De igaza van Messiniának, ha megmondod, hogy konkrétan melyik szállásról van szó, könnyebben tudunk válaszolni.
Szerintem kávé-tea simán főzhető magunknak... a rendes főtt étel lehet kérdéses, hogy engedik-e a szobában a főzést. De ha apartman, akkor kell hogy legyen erre alkalom. Ha szálloda besorolású, akkor nem valószínű.

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 27 21:34 #17395

Érdeklődni szeretnék afelől,hogy ha reggelivel van a szállás ott akkor nincs lehetőség főzésre (kávé,tea,stb)?Mi még idáig csak önellátos apartmanban voltunk köszi a választ!

Szia! Tudnunk kellene, hogy milyen szállás, ha lehet, akár konkrétan a nevét is leirhatod, és ha volt már ott valaki a fórumról, biztosan elmondja a tapasztalatait. Vagy esetleg még a szállások leirásánál hátha van valami konkrétum. Ha apartman, akkor szerintem van lehetőség főzésre mert azoknak van konyhájuk.

Skala Potamiában a Hotel Achillionban reggelivel van a szállás, és a fórumozok közül itt többen voltak már. Remélhetőleg lesz aki idenéz :D

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 27 21:11 #17394

Szia! Tudnunk kellene, hogy milyen szállás, ha lehet, akár konkrétan a nevét is leirhatod, és ha volt már ott valaki a fórumról, biztosan elmondja a tapasztalatait. Vagy esetleg még a szállások leirásánál hátha van valami konkrétum. Ha apartman, akkor szerintem van lehetőség főzésre mert azoknak van konyhájuk.

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 27 18:28 #17393

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 27 15:34 #17392

De jó, szerencsésen túl vagyunk az érettségin, és látom mások is. ezúton is gratula minden nebulónak! Most már nekünk is lassan visszaszámlálás kezdődik.Kellemes nyaralást kívánok mindenkinek!

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 27 15:31 #17391

Kisborsikatalinnak mi júli 8.-án indulunk TH.-ra autóbusszal, Apollónnal, Szegedi felszállással! Ti is Busszal jöttök? Szállásunk a Panoráma ap. Golden Beach, az öböl másik végéhez , Panagiához közelebb lesz. Mindenképpen találkozzunk ott!!! Üdv:U.Ági

Szia! Mi Szegedről indulunk 9-én este, de autóval. Az Anna-házban leszünk, az nem a parton van, de nagyon kedves, mi már voltunk ott egyszer. Negyedjére töltjük majd ott a nyaralást..Egy két napot szoktunk ott eltölteni strandolással. Találkozzunk. Majd addig kiokoskodjuk, hogy legyen. Addig is, kellemes készülődést.Üdv. kati

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 25 09:23 #17384

Ha igaz most fut be a hajó Limenasba, hullámzik a tenger rendesen. Ahogy hallottam nagy szél volt tegnap is, és melegebb, mint itthon :D Szerencsémre még nem fogtam ki nagy hullámzást a hajón, pedig szeptemberben, amikor rendszerint megyek, (el ne kiabáljam) gyakoribb.
Jó megérkezést, vidám nyaralást kedves fórumozók.

Görög szigetek. :)

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 24 20:24 #17383

Szerezzetek be egy ilyet: www.argep.hu/trend/OTTV/Ott-vagyunk-mar.html - www.argep.hu/trend/OTTV/Ott-vagyunk-mar.html
Nálunk nagyok a gyereke, de még tavaly is játszották az úton. :)

Idén is visszük. :D
A fiam azt mondja, 1-2 órát el lehet velel tölteni, majd 1 évre megunja. :D

A miénk is megérkezett ma :)

Jó utat,jó pihenést Nektek!

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 24 15:37 #17382

Balázs, jó pihenést Nektek, kiváncsi leszek milyen lesz a sziget! :)

És jók leszünk. :lol:

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 24 14:37 #17381

Zsuzsa!
Üdv itthon. Majd valami hosszabb beszámolót is várunk.

Eszternek meg van minden. Mindenből javított a szóbelin. Megnyugodott, jöhet a várás a felvételire.....

Nemsokára indulunk (3,5 óra)
Míg nem jelentkezek ne rosszalkodjatok. :)

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 24 14:35 #17380

Szerezzetek be egy ilyet: www.argep.hu/trend/OTTV/Ott-vagyunk-mar.html - www.argep.hu/trend/OTTV/Ott-vagyunk-mar.html
Nálunk nagyok a gyereke, de még tavaly is játszották az úton. :)

Idén is visszük. :D
A fiam azt mondja, 1-2 órát el lehet velel tölteni, majd 1 évre megunja. :D

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 24 14:04 #17379

Megjöttünk! Karpathos jó hely de csak egyszer! A azállásunk nagyon jó volt, közel a tengerhez 50 méter de nagyon nem élveztük, kódorogtunk a szigeten, nagyon sok szép öböl van, de az út oda hát nem semmi, hatükanyar, hajtükanyar hátán, 10 méteren nincs egyenes út.Majd beszámolok!

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 24 13:57 #17378

Ezt a sok érettségizőt. :)...
Ráadásul informatikát két éve nem tanult..... de végül olyan sulit választott, ahol kell neki. De minek egy gyógytornásznak az informatika a felvételihez????

Gratulálok az érettjeinknek. Balázs, Gergőnk tavaly ui. volt földrajzból, 2 éve már nem tanulta, de érettségizett belőle. Azt hitte könnyű lesz ...hát nem volt (de azért jól sikerült neki, járt fakt.-ra azért előtte).
Jó utat, élménygazdag nyaralást, sok napsütést! Zeusz vigyázzon Rátok!

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 23 11:46 #17376

Találtam egy cikket:
www.origo.hu/utazas/nagyhasab/20160622-ket-magyar-var-egy-foton-de-vajon-hol-keszult.html - www.origo.hu/utazas/nagyhasab/20 ... szult.html

Erről eszembe jutott Ági tavalyi csillagvizsgálós cikke.

De amire fölfigyeltem és elgondolkodtatott, az az, hogy a képeken látható, a települések mekkora világosságot csinálnak sötétben. Így aztán nem csoda, ha alig látjuk a csillagokat, mert nincs teljesen sötét.

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 23 09:24 #17374

Kisborsikatalinnak mi júli 8.-án indulunk TH.-ra autóbusszal, Apollónnal, Szegedi felszállással! Ti is Busszal jöttök? Szállásunk a Panoráma ap. Golden Beach, az öböl másik végéhez , Panagiához közelebb lesz. Mindenképpen találkozzunk ott!!! Üdv:U.Ági

Re: Triccstraccs topik 2016 jún. 22 22:44 #17373

Ezt a sok érettségizőt. :)

Esztert idézem túléltem.
Volt amire azt mondta, hogy jól ment, volt amire azt hogy nem, mégis megdicsérték utána érte. Mindenesetre az eredmény majd holnap derül ki.
Ma nem irigyeltem szegényt. Öt tantárgyból vizsgázott: angol, magyar, történelem, informatika, francia. (így a két nyelv közé a többi)
Ráadásul informatikát két éve nem tanult..... de végül olyan sulit választott, ahol kell neki. De minek egy gyógytornásznak az informatika a felvételihez????

Lassan az informatika is olyan lesz már, mint a nyelv, mindenhez fog kelleni, alapműveltség része lesz. Nyilván vannak jó oldalai, meg egy csomó felesleges dolog is. :)

Kati, a Te érettségiződnek is gratuláció! :)

Oldalmegjelenítési idő: 0.558 másodperc
endeel