Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 júl. 24 22:09 #13002

:) Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget. A leírást viszem magammal, a szemetest meg figyelem az út szélén. Már biztosan megtaláljuk.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 júl. 23 18:44 #12973

Pamagtól kaptam akkor mikor először mentünk.
. A következő a Korina hotelnél van, az baloldalra esik, sarkosan nagy fehér(?) kapu, rengeteg zászlóval. Tovább egyenesen. Nemsokára jobbra egy útelágazásnál van a bankautomata. Nem épületben, hanem egy szabadon álló oszlop, ha jól emlékszem kék??? vagy szürke. Tán 2m-nél is magasabb, mindenesetre jó nagy darab.Itt van a sokunk által kedvelt pékség. Innen már lassan menjetek. Amikor balról meglátjátok a központba levezető forgalmas utcát, álljatok meg. Talán pár métert vissza is kell tolatni. Én tavaly itt kiszálltam és gyalog derítettem fel, merre is kell fölfelé menni. Jobboldalon vannak kukák, közvetlen a kis út mellett. Ott föl kell menni. Balról egy nagy üdülő van a sarkon, jobbról egy kis görög családi ház féle. Utána jobbról egy üres telek, innen kezd jobban emelkedni, és sajnos csak egy járműnyi széles. Aztán jobbról egy nagy ház, aztán jobbra egy kis köz, és a köz fölötti ház az Ifigénia. Ki van téve tábla.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 júl. 23 07:43 #12949

Mindy,tavaly egy nagy szemeteskonténer volt a feljáró elött :D

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 júl. 22 23:13 #12948

Mindy , az jó ha megvan a kép, legalább emlékezni fogsz rá... mi sem gondoltuk először, hogy az tényleg út. :) De az apartman nagyon jó helyen van, és a szobák is szuperek. :) Parkolni is lehet előtte, illetve szemben vele van egy kis parkolásra kialakított rész a fák között. A le- és feljövetel mindig érdekes volt, nézni kellett, hogy szemből jön-e valaki más, mert két autó nem fér el egymás mellett. :)

Elvileg még találkozni is fogunk, hiszen 7.-én mi is érkezünk az Ifigéniába. :) Ti melyik szobát kaptátok?

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 júl. 22 23:07 #12947

Szóval:

GPS koordináta (térképről) az Ifigénia hegyi feljárójához:

40.708278° 24.756889°

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 júl. 22 23:03 #12946

Köszönöm a leírást. Anno Messi említette, hogy van neki egy szamárvezetője. :D Lassan indulunk mi is, gondoltam itt az ideje, hogy megkérdezzem.
Messi, Neked is köszönöm. Arra a képre jól emlékszem, még a szállás választásánál sokat nézegettem a képeid.

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 júl. 22 22:44 #12944

Köszi Pamag - Mindy nevében is, tudtam, hogy Te vagy az ő embere! :D
Bennem anno a sok zászlós hotel maradt meg, onnan tudtam, hogy jó úton járunk. :) Közben írtam Mindynek, hogy keresse ki a képeim közül azt, amint rajta van az Ifigéniához vezető feljáró, és jól vésse be azt a képet... :)

Mi már vakon is odatalálunk! :D

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 júl. 22 22:13 #12940

-..............
Pamag, ha erre jársz, segíts légyszives! ..........

Egyszerre írtuk :lol:

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 júl. 22 22:12 #12939

Tudja valaki ( Messi :D ), hogy hogyan találjuk meg az Ifigenia hegyit? Esetleg GPS koordináta?

Erre már gondoltam, hogy kéne koordináta a felvezető úthoz... elsőre mi se láttuk meg...
Majd nemsokára kibogarászom a koordinátáját.

Addig is szövegesen:
Mikor beértek Potamiába, pár ház után baloldalon van a Topcisz áruház. Tovább kanyarogtok lefelé... idővel balról lesz a Halkiasz áruház, egy benzinkút a másik oldalon (a sorrendjét sose tudom), később baloldalon a partra vezető útelágazásnál a Korina hotel kapuja, ami nagy, ferdén áll, és tele van sok nagy színes zászlóval. Innen már figyeljetek. Jobbra lesz a bankautomata (kék v. szürke, van róla fénykép valahol a honlapon), mellette, mindjárt utána a mellékút túlsó sarkán a pék. Innen már talán csak 100 m (majd lemérem mindjárt...). Amikor a baloldalon a centrumba, a partra levezető főutcához értek, álljatok meg. Ha végigláttok az utcán le a partig, akkor kb. 1-2 autóhossznyit tolatni kell, ott indul fölfelé a kicsi út az Ifigéniához.
Mellesleg oda le is kitehetnének egy jelzőtáblát Efiék talán...

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 júl. 22 22:09 #12938

Jajj Mindy, én nagyon béna vagyok az ilyen google earth-ös dolgokhoz, itt a szállások leírásánál be van ugyan jelölve, hogy hol található, de mondjuk én az alapján nem találnék oda...:)
És fogalmam sincs hogy magyarázzam el. :)
Tavaly nekem Pamag küldött egy iszonyú jó leírást, jó szájbarágósan részletesen, de csak igy értettem. :) Abban voltak gps koordináták is, de sajnos nem otthon vagyok (anyósoméknál), igy a kinyomtatott anyag sincs nálam. Egyelőre várjunk, hátha Pamag benéz, ő tudná.

Pamag, ha erre jársz, segíts légyszives! Neked biztos van tuti útleirásod (koorinátád az Ifigénia hegyihez, én nem tudom elmagyarázni Mindynek! :) :) :) Vagy voltak még ott néhányan innen, valaki tuti ügyesebb ebben, mint én: :)

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 júl. 22 21:46 #12935

Tudja valaki ( Messi :D ), hogy hogyan találjuk meg az Ifigenia hegyit? Esetleg GPS koordináta?

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 júl. 11 14:20 #12781

MI a Fédra stúdióban voltunk juni 22-juli 4 között. A szállás a központban helyezkedik el, egy ikerház, melyben
hat-hét apartman található.Mi a felső szinten középen voltunk.Erkélyünk, ahol ettünk, a hegyoldalra nézett,
a fenyőerdőre ill. a tulaj kertjére. A szállás előtt kövezett kis kert, cserepekben ládákban virágok. A bejárat mel-
lett nyitott fedett konyha ill. beszélgetőhely.Innen a többi szállás teteje, és a TENGER látszik.ÉN ide ültem ki
művészkedni, helyi anyagokból -kavics, uszadékfa- festeni ragasztani dekupázsolni(szalvétázni), gyönyörködni
a tájba, amikor éppen nem a lágy hullámokban áztattam magam. A házigazda kedves, figyelmes, segítőkész.
Nagyfokú a tisztaság, 3 naponta takarítás, tiszta ágynemű. A szállás legnagyobb előnye, hogy mindenhez közel van. Az ap. felszereltsége a szokásos, mindenből minimális alapmennyiség. Az épület tőszomszédságában é-
pülő szállás, jelenleg csendes, munka nem folyik. Szállással szemben 2em.-es épület csontváza meredezik,
jelenleg itt sem dolgoznak. Ennyit a szállásunkról,üdv:B-né U. Ági.

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 jún. 28 16:38 #12646

Közben már Ági is irta, hogy itt nézzem meg, és hogy melyik az, most már kezd derengeni. (tavalyról van egy megmosolyogtató élményünk egy - vendégről, aki pont abban a szobában lakott, igy könnyebb volt beazaonosítani. :)
Azért köszi! :)

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 jún. 28 16:35 #12644

Messinia!
Próbáld meg itt beazonosítani: ifigenia-apartments.gr/ - ifigenia-apartments.gr/
Ági már írta egyszer, hogy ez szerint módosítsam az itteni képeket is, de egyenlőre elmaradt. :( :oops:

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 jún. 28 16:29 #12643

Sziasztok!
Nos, eldőlt, emeleti szobát kaptunk. :)
Most próbálom behatárolni, hogy melyik lehet az, de az itteni leirás alapján eddig ez nem sikerült. :)
A rózsaszin szoba az, ami a Terpsichore nevet viseli. :) (kicsit off: azt bezzeg rögtön tudtam, hogy Terpsichore Zeusz lánya, a tánc múzsája, és az ő lányai a szirének, de a szobát nem tudtam beazonosítani... :) )

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 jún. 28 09:42 #12639

Messi,mi is mindkettöben voltunk,de én hallottam a gyerekeket ha becsuktuk az ajtót,mondjuk ök elég hangosak tudnak lenni :D

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 jún. 28 09:26 #12638

Messina!
Látod ezt nem tudom,hogy mennyire hallatszik át mert mi mindig mind a kettőben voltunk.
Át rendezik mind a két stúdiót,ajtó elé szekrények vannak tolva ,ha előre nem tudnád talán észre sem vehető. Ne izgulj jó lesz. :örül:

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 jún. 27 20:32 #12634

Köszi Bocsika! :)
Még egy kérdés: ha az összenyithatóba mennénk, az ha nincs összenyitva (gondolom valami szekrény valami oda van tolva), attól még eléggé megmarad ott a privát széra? :) Mármint attól, hogy ott ajtó van (vagy torlasz, vagy szekrény, vagy bármi :) ), nem hallatszik át jobban minden zaj, ha a másik szobában is vannak?
Bocs, ha hülyén hangzott a kérdésem...:)

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 jún. 27 17:49 #12631

Messina !
Attól függ melyik stúdióba mentek,ha abba ami összenyitható a kettő akkor igen az egyikből,látni a másikból bentről nem csak a teraszról a képeim között láthatod a kilátást,de tudod az udvarról mindent látni.Mi még soha nem találkoztunk méhecskével,és kígyóval sem az apartman környékén.Nagyon szeretnék én is a füge fa alatt ücsörögni,de hát majd jövőre ha igaz!!! :(

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 jún. 27 11:20 #12629

KissG! Megnyugodtam akkor! :)

Kiflic! Azért kérdeztem, mert most lehet, hogy mi is lent leszünk, mondjuk én imádtam az első emeletit, de a földszintnek is vannak előnyei azért..a cuccokat cipelni stb..De majd elválik, örülök, ha lesz helyünk Efiéknél, az már hogy melyik szoba, másodlagos. :)
Végignéztem az összes apartman-kínálatot, de valamiért mégis visszavágyunk oda..pedig sok szép stúdió van, lehet, hogy ez a baj, hogy túl nagy a választék,és nem is tudnék dönteni...így maradunk a beváltnál. :)

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 jún. 27 10:20 #12628

Szia Kiflic!
A földszinti stúdióból is látni a tengert? Lehet, hogy idén abban leszünk mi is, még nem dőlt el. :) Skorpió tényleg előfordulhat? Mit nem mondasz...A kígyóról hallottam - féltem is tőlük az egyes sziklás részeken. :) (ez már itt lehet off :) )
)

Szia Messinia!

Skorpióval nem Thassos-on találkoztunk. Az tavaly másik úton történt. (Sztoriztam, nem rémhíreket akarok terjeszteni.) Persze ettől még éppen lehet, de én nem láttam.

Üdv: KissG

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 jún. 26 21:55 #12627

Messi,a studióbol nem nagyon néztem,általában leengedve tartottuk a redönyt :D mi abban voltunk,amit össze lehet nyitni a mellette levövel,mert a fiuk meg ott voltak.Odabent jóformán csak aludtunk,inkább az udvaron üldögéltem,onnan látni,meg a filagóriából is :D

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 jún. 26 20:03 #12626

Szia Kiflic!
A földszinti stúdióból is látni a tengert? Lehet, hogy idén abban leszünk mi is, még nem dőlt el. :) Skorpió tényleg előfordulhat? Mit nem mondasz...A kígyóról hallottam - féltem is tőlük az egyes sziklás részeken. :) (ez már itt lehet off :) )

Kissgj! Az emeleti apartman is tökéletes, tavaly abban voltunk, és nagyon imádtuk (stílusoson az Erato nevet viseli a szoba, akár nászúton is lehettünk volna :) )- ha lesz hely, idén is felmennénk inkább. :)
Mi augusztus közepén voltunk (pont váltottuk Kiflicéket :) ), és szúnyoggal egyáltalán nem találkoztunk, pedig készültem elektromos készülékkel is, de lakásban abszolút nem volt, kint sem igazán. Darázs is csak elvétve. (kalciumampulla legyen nálatok, sosem tudni alapon, esetleg ha kiültök a teraszra kávézni, reggelizni, odatévedhet pár kóbor, éhes méhecske :) )

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 jún. 26 17:20 #12623

Szivesen! :D Mi is voltunk már parti szálláson 2 éve,de nekem az Ifigénia jobban tetszik.max 10 perc séta a part és nincs az a nyüzsi,ami odalent.Idén a baba miatt nem megyünk,de jövöre szeretnénk és megint csak Efihez.Szunyogot szinte nem is láttunk, egyik este grillcsirkét vettünk,arra csoportosan jöttek a darazsak,be is kellett menekülnünk a husival.A girossal is ez volt a helyzet,ugyhogy a továbbiakban a husevést mellöztük a szabadban.Az éttermekben meg alapból égetik a kávét mindenhol,ugyhogy ott sem volt rossz tapasztalatunk.
Skorpiót nem láttam,de én mindig kirázom az ajtó elött hagyott papucsot,cipöt,mert állitólag abban szeretnek elbujni.
Én még amitöl rettegek,az a kigyó.2 éve megmásztuk az Ypsariót, ugy mentem,hogy szinte minden bokorba benéztem,de szerencsére nem találkoztam eggyel sem. :D

Re: Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban 2013 jún. 26 14:34 #12620

Szia Kissgj!

Én még vinnék egy éles kést és konyharuhát is.Efiék a legkedvesebb házigazdák,akikkel csak találkoztunk.A földzsinten lesztek vagy az emeleten?Mi a földszinti 2 kis studioban voltunk,minden reggel a fügefa alatt reggeliztünk és bámultuk a tengert.De jó lesz nektek! :)

Szia Kiflic!

Köszönöm az infókat. Sajnos az emeleten leszünk, túl későn derült ki, hogy ráérek a nyáron. Ági még így is három alternativát tudott. Az Ifigenia hegyi szállást pedig már rég észrevettük a weblapon (az előző utakon az apró gyerek és a négy fő miatt parthoz közelebbi szállást válaszottunk). Élőben is meg akartuk nézni, de eddig mindig akadt más látnivaló ami elfoglat minket. :) Remélem vasárnap este már a teraszról nézelődök.
Más:
A szállás környékén mennyi volt a szúnyog illetve darázs mikor ott jártatok, illetve más társbérlővel találkoztatok-e? A part közreli lapos részen e kettőből akadt bőven, tavaly Horvátországban pedig egy skorpió lakott a teraszon, nem kis riadalmat okozva. :)

Üdv:
KissG

Oldalmegjelenítési idő: 0.560 másodperc
endeel