file Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek

Ági válaszolt a témára: Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek

tfildiko írta:

Szenzációs! Nem tudom melyik volt a jobb a kutyus vagy a delfin?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

tfildiko válaszolt a témára: Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek

-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

balazsh válaszolt a témára: Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek

Gyerekek, nem akartam elhinni, de ez tényleg működik!

Ha ezt a sort nem olvasod el,
kapsz 10 millió forintot!!!

Elolvastad....
Elbasztad!!!

Hidd el, ez tényleg működik.
Elolvastam én is, és nem kaptam 10 milliót.
Végre valami, ami nem egy hülye átverés.
Küldd tovább több, mint 10 embernek és akkor Ők sem kapnak semmit!

---további szép napot, csodálatos 7végét kívánok!
;)

pamag válaszolt a témára: Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek

Egy mosoly olyan mint az influenza...
Elkapod, anélkül hogy tudnád.
Amikor ma valaki rám mosolygott,

akaratom ellenére - azonnal- én is rámosolyogtam.

Nem mentem messzire és egy másik emberkével találkoztam, aki rámnézett... meglátta mosolyomat,

és anélkül, hogy észrevette volna: ő is elkapta.

A mosolyra gondolván, rájöttem, hogy egy szuper dolog...

és arra vágytam, hogy körüljárja a földet.

Tehát, ha azt érzed, hogy egy kis mosoly bújkál az ajkadon, nagyon kérlek... ne engedd hogy elvesszen...

Add tovább, és így együtt sikerül megfertőzni az egész világot!

Térképismeret

Afrika politikai térképe:
http://www.cs.elte.hu:80/~ruzsaz/afrika/afrika.html

Magyarország, Kárpát-medence:
http://www.cs.elte.hu:80/~ruzsaz/karpat/karpat.html

Európa politikai térképe:
http://www.cs.elte.hu:80/~ruzsaz/eupoli/europa.html

Az ókori Görögország:
http://www.cs.elte.hu:80/~ruzsaz/ogorog/gorogorszag.html

Jó böngészést! :nézze

vatopaidi.wordpress.com/ - vatopaidi.wordpress.com/
www.zoomnews.gr/?p=45815 - www.zoomnews.gr/?p=45815
www.ixorcosmos.gr/ic1/el/enimerosi/katalogos-i-stili-tou-baggeli-mpexi/597-vrethike-to-palati-toy-odissea-stin-ithaki - www.ixorcosmos.gr/ic1/el/enimero ... tin-ithaki
ANDRIS CSODÁLATOS ANYAGOT TALÁLTÁL!
A fenti linkek szövege ugyan görögül van, de a képek magukért beszélnek!
Gratulálok és köszönöm ezt a valóban fontos , érdekes anyagot. Én magam már elfelejtettem volna. a nyáron volt egy rövid híradás a helyi csatornákon e ásatásról. Dolgoztam, tehát elsikkadtam felette, - hála neked - te közzé tetted!

Andriska írta: Sziasztok,

A Cikket nem tudtam beküldeni (Jelen erőforrás megtekintése a számodra nem engedélyezett.), ezért ide csatolnám:
Forrás: HVG.hu

Úgy gondolom, hogy érdekes téma, ezért minden kiegészítő információra kíváncsi vagyok :D

A ión-tengeri Ithaka szigetén folyó ásatások 16 év után, úgy tűnik, eredményt hoztak: a görög régészek bejelentették, megtalálták Odüsszeusz palotáját.
Thanaszisz Papadopulosz, a régészeti csoport vezetője már 2006 óta tudta, hol található a palota - nyilatkozta most az archeológus. Egy háromszintes építményről van szó, amelynek a lépcsőjét sziklába vájták - írja a bulgáriai novinite.com híroldal. A brit Telegraph című lap szerint ókori kerámiákat is találtak a helyszínen.

Találtak egy kutat is, amely a Kr.e. 13. századra datálható - ekkoriban zajlott a trójai háború, amelyhez kapcsolódnak Homérosz eposzai, az Íliász és az Odüsszeia is. (Irodalomtörténészek régóta vitatkoznak azon, vajon azonos-e a szerzője a két eposznak egyébként.)

Ki volt Odüsszeusz?

Az Odüsszeia mindenesetre Ithaka királyának, Odüsszeusznak a bolyongásait írja le a trójai háború befejezése után. (Az Íliász a háborút magát írja le, ebben is szerepel a leleményes Odüsszeusz, aki a faló megépítését javasolja a görögöknek - akhájoknak -, akik így csellel veszik be Tróját.)

Odüsszeusz alighanem egy évtizeden át bolyongott a Földközi-tenger medencéjében, a világ számos országának régészei már több helyszínt azonosítottak az eposzban szereplő földrajzi helyek és történelmi emlékek közül.

Odüsszeusz létezését csak feltételezni lehet, róla és az eposzok néhány más szereplőjéről természetesen homályosak az adatok. Ha az ithakai palotában előkerülnek majd esetleg fontos tárgyi bizonyítékok, azok valóban igazolhatják a király létezését.

Hasonló Mükénéhez

Thanaszisz Papadopulosz szerint a most Ithakában feltárt palota részletei megegyeznek a Homérosz eposzában, az Odüsszeiában leírtakkal. Az eposz feltehetőleg a Kr.e. 8. században született egyébként. Az ithakai palota hasonlít a mükénéi és püloszi palotákra, amelyeket a régészek már korábban is ismertek - állítják a görög kutatók, a Ioánninai Egyetem munkatársai, akik a feltárásokat vezetik.

A görög kulturális minisztérium által támogatott ásatások 16 éve zajlanak Ithakán – írja a novinite.com.

Ugyanakkor a brit Telegraph felhívja a figyelmet arra, hogy egy brit kutató, Robert Bittlestone szerint nem a mai Ithaka szigetén volt egykor Odüsszeusz palotája, hanem egy Paliki nevű félszigeten, Kephalónia szigetén. Bittlestone erről könyvet is írt, de azóta is vitatják nézeteit.

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek

Nagyon jó!! Köszi.Megnéztem második hazámat Nádasdladányt, csak a Smidek kastély van rajta.

Hogy nézett ki a lakóhelyed 150 éve?

I. Ferenc császár 1806-ban rendelte el a Zweite oder Franziszeische Landesaufnahme-t, (a második illetve Ferenc-féle országfelmérést), amelyet ma a II. katonai felmérésnek hívunk. 1819-től egészen 1869-ig készültek a földrajzilag pontos szemelvények, amelyek végül összefüggően ábrázolták a teljes Osztrák Birodalmat. A papírokat a Magyar Országos Levéltár nagy felbontásban beszkennelte és felpakolta a netre, méghozzá ügyesen összekötve a Google Mapsszel, osztott képernyőn. Ez azt jelenti, hogy párhuzamosan nézhetjük végig a korabeli állapotot és a mai fotókat. A Google képei természetesen sokkal részletesebbek, de a látvány még így is bizsergető, és biztos, hogy a nem-történészeket is leköti.

http://archivportal.arcanum.hu:80/maps/html/katfelm2b_google.html

http://www.wimp.com/amazingsights/

Ezt kell megóvnunk, hogy unokáink is lássák.

EZ A HIÁNYCIKK MAGYARORSZÁGON IS !

A MOSOLY KÖNNYES ÁRADÁSA!

A felvétel egy olasz városkában készült, ahol egy, a világ több
városában indított mozgalom szemtanúi lehetünk.

A táblákra angolul és olaszul az van írva, hogy ingyen ölelés. A
többi már önmagáért beszél!

A zene is nagyon szép!

Click here: Free Hugs in Sondrio, Italy

http://www.video.xfree.hu/?n=fama2%7C3770a72fd85d6fe7908088342210f575

Andriska válaszolt a témára: Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek

Sziasztok,

A Cikket nem tudtam beküldeni (Jelen erőforrás megtekintése a számodra nem engedélyezett.), ezért ide csatolnám:
Forrás: HVG.hu

Úgy gondolom, hogy érdekes téma, ezért minden kiegészítő információra kíváncsi vagyok :D

A ión-tengeri Ithaka szigetén folyó ásatások 16 év után, úgy tűnik, eredményt hoztak: a görög régészek bejelentették, megtalálták Odüsszeusz palotáját.
Thanaszisz Papadopulosz, a régészeti csoport vezetője már 2006 óta tudta, hol található a palota - nyilatkozta most az archeológus. Egy háromszintes építményről van szó, amelynek a lépcsőjét sziklába vájták - írja a bulgáriai novinite.com híroldal. A brit Telegraph című lap szerint ókori kerámiákat is találtak a helyszínen.

Találtak egy kutat is, amely a Kr.e. 13. századra datálható - ekkoriban zajlott a trójai háború, amelyhez kapcsolódnak Homérosz eposzai, az Íliász és az Odüsszeia is. (Irodalomtörténészek régóta vitatkoznak azon, vajon azonos-e a szerzője a két eposznak egyébként.)

Ki volt Odüsszeusz?

Az Odüsszeia mindenesetre Ithaka királyának, Odüsszeusznak a bolyongásait írja le a trójai háború befejezése után. (Az Íliász a háborút magát írja le, ebben is szerepel a leleményes Odüsszeusz, aki a faló megépítését javasolja a görögöknek - akhájoknak -, akik így csellel veszik be Tróját.)

Odüsszeusz alighanem egy évtizeden át bolyongott a Földközi-tenger medencéjében, a világ számos országának régészei már több helyszínt azonosítottak az eposzban szereplő földrajzi helyek és történelmi emlékek közül.

Odüsszeusz létezését csak feltételezni lehet, róla és az eposzok néhány más szereplőjéről természetesen homályosak az adatok. Ha az ithakai palotában előkerülnek majd esetleg fontos tárgyi bizonyítékok, azok valóban igazolhatják a király létezését.

Hasonló Mükénéhez

Thanaszisz Papadopulosz szerint a most Ithakában feltárt palota részletei megegyeznek a Homérosz eposzában, az Odüsszeiában leírtakkal. Az eposz feltehetőleg a Kr.e. 8. században született egyébként. Az ithakai palota hasonlít a mükénéi és püloszi palotákra, amelyeket a régészek már korábban is ismertek - állítják a görög kutatók, a Ioánninai Egyetem munkatársai, akik a feltárásokat vezetik.

A görög kulturális minisztérium által támogatott ásatások 16 éve zajlanak Ithakán – írja a novinite.com.

Ugyanakkor a brit Telegraph felhívja a figyelmet arra, hogy egy brit kutató, Robert Bittlestone szerint nem a mai Ithaka szigetén volt egykor Odüsszeusz palotája, hanem egy Paliki nevű félszigeten, Kephalónia szigetén. Bittlestone erről könyvet is írt, de azóta is vitatják nézeteit.

Ők MA gyerekek

Ha ma kihagyod az esti mesét, holnap már lehet,
hogy nem is kéri a lányod vagy a fiad.
Ha ma nem ülsz oda vele a társasjáték mellé,
előfordulhat, hogy a jövő héten már késő lesz.
Ők ma gyerekek, s nem pótolhatod
az önfeledt legózást, babázást úgy öt év múlva,
amikor már kevésbé szorítanak
megélhetési gondok, amikor már
nem kell új szőnyeg, vagy függöny az ablakra.
Ha most kihagyod az együttlét meghitt perceit,
évek múltán talán már
a meghitt beszélgetéseket sem igénylik.
Ha most nem sétálsz velük kézen fogva,
akkor pár év múlva végleg elengedik a kezed,
és a kapaszkodó nélkül elsodródhatnak.
Visszahozhatatlanok és megismételhetetlenek
a gyermekkor napjai, hetei, hónapjai.
Téglák ezek, melyekből és amelyekre
a felnőtt élet felépül.
Ha sok tégla hiányzik, labilis lesz az építmény…

(Diane Loomans)

Akinek nem tetszik a Balaton, menjen a kínai tengerpartra

(Juszt is a görög tengerpartra megyek!!!) :D

melléklet nem található

melléklet nem található

melléklet nem található

melléklet nem található

melléklet nem található

<!-- ia0 -->ATT7.jpg<!-- ia0 -->

prisoft válaszolt a témára: Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek

Ági írta: 7. Nincs többé párás úszószemüveg

A gyerekek az iskolai úszásból hazaérve gyakran panaszkodnak, hogy nem láttak semmit a víz alatt, mert bepárásodott a szemüvegük? Elő tehát a fogkrémmel! Kenjük be belülről az úszószemüveget a pasztával, majd meleg vízzel öblítsük ki. A következő vízbe merüléskor a fluorid megakadályozza majd a bepárásodást, és a csemete boldogan lubickolhat a vízben.

Ezt Pamag linkjéből emelem ki.
Vajon a búvárszemüveg esetén is jó?
Hm.... Kipróbálom a fürdőkádban még itthon. Én erre a célra a drága sprey helyett vagy a nyálammal való átmosást, vagy egy félbe vágott krumplival való kenegetést használom.

Kipróbálta már valaki a fogkrémet? Működik a dolog?

Minden szülőnek és leendő szülőnek !

Ha elölről kezdhetném...

“Ha elölről kezdhetném a gyermeknevelést,
fenyegetés helyett festegetésre használnám a kezemet.
Példálózás helyett példát mutatnék.
Nem siettetném a gyereket, hanem hozzá sietnék.
Nem a nagyokost játszanám, hanem okosan játszanék.
Komolykodás helyett komolyan venném a vidámságot.
Kirándulnék, sárkányt eregetnék,
Réten kószálnék, bámulnám a csillagokat.
A civakodás helyett a babusgatásra összpontosítanék.
Nem erőszakoskodnék a gyerekkel, hanem a lelkét erősíteném.
Előbb az önbizalmát építeném, azután a házamat.
Kevesebbet beszélnék a hatalom szeretetéről
és többet a szeretet hatalmáról.”
(Diane Loomans)

7. Nincs többé párás úszószemüveg

A gyerekek az iskolai úszásból hazaérve gyakran panaszkodnak, hogy nem láttak semmit a víz alatt, mert bepárásodott a szemüvegük? Elő tehát a fogkrémmel! Kenjük be belülről az úszószemüveget a pasztával, majd meleg vízzel öblítsük ki. A következő vízbe merüléskor a fluorid megakadályozza majd a bepárásodást, és a csemete boldogan lubickolhat a vízben.

Ezt Pamag linkjéből emelem ki.
Vajon a búvárszemüveg esetén is jó?
Hm.... Kipróbálom a fürdőkádban még itthon. Én erre a célra a drága sprey helyett vagy a nyálammal való átmosást, vagy egy félbe vágott krumplival való kenegetést használom.

A fogkrémet nem csak fogmosásra használhatjuk! Eláruljuk, mire még!

1. Könnyedén eltávolíthatjuk a hajfestéket

Az otthoni hajfestés során előfordul, hogy a homlokunkra, a fülünkre, sőt még a tarkónkra is kerül egy kis festék, s ez bizony csúnya nyomot hagy. Dörzsölgetjük szappannal vagy sminklemosóval, de bizony a festék csak nem akar eltűnni. Egy kevéske fogkrém azonban csodákra képes. Nyomjunk az ujjunkra egy borsónyi hagyományos, fehér fogkrémet, és dörzsöljük vele a festékes bőrt, amíg a folt el nem tűnik. Végül öblítsük le egy kis meleg vízzel. A pasztában lévő parányi radírszemcsék könnyedén helyrehozzák az otthoni hajfestés során elkövetett baklövést.

2. Gyerekrajzok a falon

A gyerekek csak úgy ontják a szebbnél szebb rajzokat, s mi büszkén dekorálnánk ki velük az egész lakást. Csakhogy sajnáljuk ragasztóval összekenni vagy rajzszögekkel telelyuggatni a falat. Elő a fogkrémmel! A papír hátulján lévő sarkokra tegyünk egy kevés fehér pasztát, majd egy rövid időre szorítsuk a falhoz a rajzot. A fogkrémben lévő cellulózgumi garantáltan odaragad a falhoz. Később aztán nyom nélkül leszedhetjük a rajzokat a falról. Egy nedves rongy segítségével maradéktalanul és nyomtalanul eltüntethetjük a fogkrémet.

3. Gyorssegély a méhcsípésre

A méh csípése pokoli fájdalommal jár. Ha ilyenkor a kezünkbe akad egy tubus fogkrém, kenjünk egy keveset azonnal a csípésre. Szinte azonnal érezni fogjuk a hatást. A fogkrémben lévő lúgok ugyanis perceken belül semlegesíteni kezdik a méh mérgében lévő savakat, s tizenöt perc múlva nyomtalanul elmúlik a fájdalom. Ráadásul, miután a fogkrém megszáradt a bőrön, légmentesen elzárja a csípést a nedvességtől, és így a gyógyulást is meggyorsítja.

4. Mentsük meg az üvegasztalt

Aki üvegasztalt vásárol, szinte egy életen át rettegésben él, mikor sérül meg a szépséges bútordarab. Márpedig egy-egy baleset szinte elkerülhetetlen: egy rosszul lerakott üvegpohár, a gyerek kisautója, és máris megvan a baj. Vékony kis karcolás a sima üvegen! Ismét segíthet egy egyszerű trükk. Egy kevés fogkrémet dörzsöljünk el az ujjunk hegyével a karcoláson. Öt perc múlva, ha már megszáradt, töröljük le a felesleget egy ronggyal. A dörzsölés hatására a krémben lévő kalcium-foszfát-részecskék ismét visszaadják az üvegfelületnek a tökéletes ragyogást.

5. Olcsó autóillatosító

Állandó veszekedés tárgya: miért eszik a gyerek az autóban? A nők védekeznek, a férfiak joggal dühösek, mert bizony a kiborult kakaónak egy idő után szaga lesz. Egy egyszerű trükkel azonban mindezt megszüntethetjük. Egy darab konyhai papírtörlő közepére nyomjunk ki egy jó adag fogkrémet. Görgessük fel, akár egy palacsintát, és csúsztassuk be az egyik ülés alá. Minden alkalommal, ha fűteni kezdünk a kocsiban, a meleg hatására a szódabikarbóna, igazi légfrissítőként, kellemes mentolszagot áraszt majd magából.

6. Ékszer tisztítása

Nagyanyáink régi ékszertisztító módszerét is feleleveníthetjük egy kicsit. Az ezüst sajnos gyorsan oxidálódik. Csúnya fekete színe lesz, az embernek már nincs is kedve felvenni egy régi nyakláncot. Pedig egy puha fogkefe és egy kis fogkrém segítségével pillanatok alatt újjávarázsolhatjuk kedvenc ékszereinket. Dörzsöljük kitartóan fogkrémmel, a csillogás újra életre kel!

7. Nincs többé párás úszószemüveg

8. Viszlát, fűfolt!

Az iskolai focibajnokság után a farmerek térdén mindig ott éktelenkedik a zöld, kitisztíthatatlan fűfolt. Mielőtt betennénk a mosógépbe, gondosan dörzsöljük át az anyagot egy adag fehér fogkrémmel. A nátrium-lauril-szulfát oldja a fű színét adó klorofillt, így könnyebben kijön majd a nadrág térdéből a folt a mosás során.

9. A hófehér bőrtáska

Könnyű beleszeretni egy hófehér bőrtáskába az üzlet kirakatában. Aztán jön a bosszúság: itt-ott egy kis tintafolt, amely kifolyt a golyóstollból, megszürkült pánt, olajos ujjlenyomatok mindenhol. Egy puha fogkefével és egy kevés fogkrémmel azonban ezt is újjávarázsolhatjuk. Dörzsöljük át fogkrémmel a koszos részeket, végül töröljük át egy nedves ronggyal. A fogkrémben lévő nátrium-karbonát segítségével a fehér táska ismét a kedvencünk lehet!

Subject: Fw: ASZPARTÁM- GYERMEKED ÉS SAJÁT ÉLETED mlhat rajta...
Subject: Fw: Olvasd el, akár a gyermeked és saját életed múlhat rajta...
Ugye nem mindegy, hogy mit nyelsz le?

OLVASSÁTOK EL FIGYELMESEN! UGYANAZ A GYÓGYSZERGYÁRTÓ CÉG TALÁLTA KI NEKÜNK AZ ASZPARTAM TARTALMÚ ÉDESÍTŐSZEREKET, MINT AKIK MÁR A VÍRUS KIROBBANÁSA ELŐTT ÁRULTÁK A VILÁGNAK A H1N1 OLTÓANYAGÁT!!!

Az aszpartam-(édes )mérgezés

Az aszpartam-mérgezés a nyolcvanas évek óta jól őrzött titok! Számos kutatás és a tapasztalatok egyértelműen kimutatták mérgező és betegségeket előidéző hatását. Az aszpartam egy veszélyes adalékanyag, ami a testbe kerülve rákkeltőanyagokra bomlik és elmegy modernkori horrornak, amit odabent művel. Vajon miért nem lehetett hallani erről eddig? A diéta-ipar egy dollármilliárdos üzlet. Az ember azt gondolná,hogy a könyvek szerzői, vagy az élelmiszeripari cégek húzzák a nagy hasznot belőle. És nem. Persze nekik sem megy rosszul, de a játszma igazi nyertese a gyógyszeripar. Hogy hogy jön a gyógyszer az aszpartamhoz? Egyszerű.

Egy gyógyszercég kutatója fedezte fel véletlenül az aszpartamot, egy fekély elleni szerrel való kísérletezés közben. A cég pedig a G.D. Searle, aki gyógyszergyártó létére képes volt 28 millió dolláros veszteséget elkönyvelni és többszáz, a gyógyszereik miatti káros mellékhatások ügyében indított pert elveszteni. Ugye, milyen megbízhatónak tűnnek? A Searle egyik leányvállalatát végül a Monsanto vásárolta meg és NutraSweet néven dobta piacra az édesítőszert.

Izgalmuk érthető volt, hiszen ez a szer többszázszor édesebb a cukornál, fillérekbe kerül előállítani és a diéta-nemzet minden ilyenre vevő. A probléma ott kezdődött, hogy az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hivatal, az FDA nem óhajtotta engedélyezni a felhasználását, lévén az anyag bizonyítottan rákkeltő és az idegeket is károsítja. Később valahogy eltűntek a vizsgálati dokumentumok, a kísérletekhez használt egerek nem voltak hozzáférhetőek boncolásra és a kormányhoz eljuttatott dokumentumokban már csak néhány homályos következtetés szerepelt. Ennyi elég is volt a frissen megválasztott Reagan elnöknek, aki beiktatása másnapján(!) leváltotta az FDA addig tiltakozó elnökét és Arthur Hayest ültette a helyébe, aki azonnal felülvizsgálta a túl szigorú megkötéseket és engedélyezteaz aszpartam használatát a száraz élelmiszerekben.

Nem sokkal később elindult az a rémálom, ami a mai napig nem hajlandó alábbhagyni. 1992-re a Nutra-Sweetnek már engedélye volt az aszpartam üdítőitalokban és gyerekvitaminokban való felhasználására, szerződést kötöttek a Coca-Cola és a Pepsi céggel, mint a cégek kizárólagos aszpartam-ellátója és az FDA ekkor fogadta el a NutraSweet kérvényét az aszpartam nagy mennyiségű, szabad forgalomba hozataláról. Ekkoriban kezdődött, hogy emberek megmagyarázhatatlan betegségekkel, tünetekkel fordultak orvoshoz és a tudomány széttárta a karját: nem tudtak rájönni, mi okozza a bajt. Az aszpartam mellékhatásai lehetnek fokozatosak, vagy azonnali reakciók is.
Dr. Lendon Smith amerikai orvos szerint rendkívül sok ember szenved az aszpartam káros mellékhatásaitól, de fogalmuk sincs, hogy a gyógyszerek, kezelések és gyógynövények miért nem enyhítik a tüneteiket.
Több, mint 90 mellékhatást tulajdonítanak az aszpartam fogyasztásának.
Hihetetlennek tűnik, nem? Pedig nagyon igaz. Hogy képes egyetlen vegyi anyag ekkora kárt okozni?

Az aszpartam a vérbe kerülve lebomlik, és így képes keresztülutazni az egész testen, és bármilyen szövetbe lerakódni.

A ciklamáttal vagy a szacharinnal ellentétben az aszpartamot megemészti a szervezet. Elfogyasztása után a benne lévő metanol (faszesz) formaldehiddé, majd hangyasavvá változik. A formaldehid belégzése halálos, rákkeltő.
További összetevői, a fenil-alanin és az aszparginsav pedig mérgezőek. Ha a később felsorolt mellékhatásokból többet is észleltél már magadon, esetleg fizikailag megmagyarázhatatlanul gyengülsz, azonnal tedd le a diétás kólát.... És ha még semmilyen reakciót nem észleltél, azon szerencsések közé tartozol, akik visszafordíthatatlan károsodások nélkül úszhatják meg az eddigi aszpartam-fogyasztást, már amennyiben egy életre elfelejted az ezzel édesített élelmiszereket.
És ez nem vicc. Az FDA-hoz mindössze néhány év alatt több, mint tízezer NutraSweettel kapcsolatos panaszbejelentés érkezett , amely az összes beérkező panasz 80 százalékáttette ki. Ennek ellenére az Élelmiszer-és Gyógyszerellenőrző Hivatal semmit nem tett annak érdekében, hogy tájékoztassa a közönséget, akik egyértelműnek gondolják azt, hogyha egy termék agyon van reklámozva, az csakis egészséges lehet. Az aszpartam-ellenesek elnöke szerint: Az aszpartam az egyetlen olyan génmanipulált termék, amelyről tényleges bizonyítékaink, világos nyilvántartásaink és esettörténetek vannak, melyek azt bizonyítják, hogy tömegbetegségeket és halált okozhat.
Valószínűleg nem véletlen, hogy a gyógynövényből nyert és teljesen ártalmatlan szteviát, mint elterjedt versenytársat viszont betiltották jó időre az Egyesült Államokban. Épp pár hónappal az előtt, hogy a NutraSweet, mint asztali édesítő forgalomba került volna. És talán az sem véletlen, hogy Új-Zélandon ma már tiltott adalékanyagnakszámít az aszpartam. Hogy miért nem mindenhol? Szenzációs PR-úthengert vezet a NutraSweet. Nagyon meggyőzőek, és ahol az aszpartam ellen szólók felütik a fejüket, ők megjelennek és elhiteltelenítik a forrást. Azért a több milliárdért évente ...â01D Szerencsére az Egyesült Királyság és az Európai Unió is elfogadta azt a javaslatot, hogy végezzenek független kutatásokat az aszpartam biztonságos mivoltával kapcsolatban.
Ha ez mind hihetetlennek is hangzik számodra, biztos, ami biztos alapon azért olvasd el a címkét és légy résen mindennel, ami light, mert aki cukormentesen szeretne táplálkozni, lépten-nyomon csak aszpartamba botlik.

Néhány tipikus termék, amit ezzel édesítenek:

- szénsavas és rostos üdítőital,

- joghurt,

- fagylalt,

- reggeli készítmények,

- pezsgőtabletta(!),

- sportital,

- gyerekvitamin(!),

- lekvár,

- szinte minden rágógumi és diabetikus termékek,

- kevés kivétellel maguk az édesítőszerek akár folyékony, tabletta, kristályos és por alakban .

Az aszpartam néhány mellékhatása :

látászavarok, szemfájdalom, fülcsengés, hallásgyengülés, epilepsziás görcsök, migrénes fejfájás, egyensúlyzavarok, memóriavesztés, állandó álmosság, végtagzsibbadás, részleges bénulás, remegés, depresszió, ingerlékenység, agresszió, álmatlanság, fóbiák, szapora szívverés, légzési nehézségek, hányinger, hasmenés, véres széklet, hasfájás, nyelési fájdalom, bőrviszketés, kiütések, asztma, herpesz, tályog, menstruációs zavarok, a haj elvékonyodása, hajhullás, hirtelen súlyvesztés, fokozatos súlygyarapodás, fájdalmas vizelés, túlzott szomjúság , bedagadt lábak, visszafordíthatatlan agykárosodás, születési rendellenességek, gyomorfekély, izületi fájdalmak.

Megkérek mindenkit a dolgok súlya miatt, hogy minden közvetlen ismerősének ezt küldje el körlevélként, hadd tudódjon ez ki.

Leskó Ferenc
ügyvezető
vegyészmérnök
SC HOME Kft.
70/606-30-66 70/606-30-66
<!-- e --><a href="Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.">Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.</a><!-- e -->
<!-- w --><a class="postlink" href=" www.szilikon.eu "> www.szilikon.eu </a><!-- w -->

Küldd el mindenkinek, aki az e-mail listádon szerepel, mert ha közülük valamelyik felveszi a listájára, akkor a tiedre is felkerül majd.
Ez a Hacker meg tudja találni a te komputer azonosító címedet és ellenőrzés alá veheti az e-mailedet.
Ez az információ közvetlenül a Microsoft és Norton-tól származik és mindenkit érint!
Küldd el mindenkinek, aki Internet-t használ.
Lehet, hogy kapsz egy ártalmatlannak tűnő e-mailt `Mail Server Report´, ha kinyitod a következő üzenet jön fel a képernyődre :
It´s too late now, yourlife is no longer beautiful - &amp;amp;amp;amp;#8230;&amp;amp;amp;amp;#8221;
Már túl késő! Az életed többé nem ..
Folyamatosan elveszítesz mindent, ami a komputereden van és az a személy, akitől ezt az e-mailt kaptad birtokolni fogja a nevedet,e-mailedet és jelszavadat.
Ez a vírus szombat délután óta van a hálón és az AOL már igazolta a jelenlétét és még egyik Anti-vírus szoftware sem tudja ártalmatlanítani.
A vírus készítője élet ura- nak nevezi magát.
Küldd el ezt a figyelmeztetést mindenkinek, hogy ők is tovább küldhessék azonnal!.

pamag létrehozta a témát: Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek

A Föld órája

http://www.boston.com/bigpicture/2010/03/earth_hour_2010.html
A „Föld órájában” készültek a képek, a világ különböző tájain.
Ha a második képtől kezdve rákattintasz a fotóra, az egér átveszi a villanykapcsoló szerepét.
Érdemes megnézni a 2009. évi felvételeket is!
Érdemes +nézni:

Oldalmegjelenítési idő: 0.236 másodperc
endeel